ietspad Heiligenberger- reg wordt alsnog verlegd Wethouder Jan Wagenaar (VVD) gehuldigd en in bloemen gezet PRUSSTUNT: tLU MREMSHIR1S 2 STUKS 50.- Kleine woningen voldoen redelijk, maar toch... PROFITEER PUS METEEN! Woongeriefonderzoek VAC wijst uit: sten geraamd op f 167.000.-: en plannen (Dr,Den Treek' Geen collectes Wegens 121/2-jarig lidmaatschap raad én wethouderschap: duxzse, pzwts w urufe&wwt ongeacht niezh ofptge, na tgdetyk fee- oumóiedutg^ ge£cC Vm. di£ ureekend. Nieuwe Wegwijs Leusden is uit Vrijwilligers gezocht voor vakantiedagen Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden leusder krant ffl Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DINSDAG 2 JULI 1985 - 17e JAARGANG NO. 15 5DEN - Het fietspad langs de Heiligenbergerweg wordt jgd. Met vijf stemmen tegen en dertien voor verklaarde emeenteraad zich vorige week akkoord met dit voorstel, Ie gemeente 167.000, - (exclusief BTW) gaat kosten, roorstel van B&W behelsde twee mogelijkheden. De eer- tetrof het verbeteren van de verlichting op het fietspad, -van de kosten tienduizend gulden bedroegen. De sde mogelijkheid was het verleggen van het fietspad, it het naast de weg zou komen te liggen. Aanleiding tot i discussie is een verkrachting, die ter hoogte van waar ietspad een stukje van de weg ligt, plaatsvond. van Amerom (VVD) ver- de zich namens haar fractie het verleggen van het fiets- ondanks de hoge kosten die i waren verbonden. Ossendrijver (CDA) wekte idruk, dat hij namens zijn e sprak, hetgeen bij de stern- niet het geval bleek te zijn. mdrijver verklaarde zich te- het verleggen van het fiets- Hij achtte de kosten naar ver ing te hoog, en betwijfelt s de bijdrage, die het verleg- van het fietspad daadwerke- ian de veiligheid ter plaatse cunnen leveren Hij vroeg het ge, een zo veilig mogelijke oute door Leusden te realise- waarbij men gebruik zou en maken van de adviezen, i de Vrouwen Advies Com- ie die onlangs deed in een Drt over dit onderwerp •ostra (D'66) vond, dat veilig- niet in geld uit te drukken "Ik weet heel goed, dat vei- id garanderen onmogelijk is. het wegnemen van een on- I gevoel kunnen we wel. La- we dat dus doen", zei hij. bij wees hij er op, dat het niet verleggen van het fietspad ten tijde van de reconstructie van de weg in de betreffende bocht, als reden de daarmee gepaard gaande besparing was geweest. Ans van Kemenade (PvdA) was kort in haar stellingname. "Het gaat om veiligheid, dus moeten we het fietspad verleggen", zo vatte zij het standpunt van haar fractie samen. Harm Offereins (GPV/SGP) was het er niet mee eens. "Ik ben bang, dat de VVD en de PvdA hier over een bedrieglijk gevoel van veiligheid praten. Verlichting van het pad, en verwijdering van het groen tussen de weg en het fiets pad is voor mij voldoende. Zo lang we namelijk het achterliggende gebied niet afsluiten met een groot hek, en dat is nu eenmaal onbetaalbaar, kun je mijns inziens niets structureels aan de veilig heid ter plekke doen", aldus Offe- reins. Wethouder Jan Wagenaar (VVD) antwoordde in eerste termijn, dat ook het college verdeeld was over de vraag, wat te doen. "We pra ten hier over een gevoel van vei ligheid, en dat is nu eenmaal moeilijk te definiëren. De burge meester heeft een overzicht laten maken van de incidenten ter plekke, en dan blijkt toch, dat het verleggen van het fietspad, ook naar mijn mening, niets bijdraagt tot de veiligheid. Verkeerstech nisch gezien echter hoort een fietspad naast de weg te liggen. Voor wat betreft de suggestie van de heer Ossendrijver met betrek king tot de fietsroutes en de advie zen van de Vrouwen Advies Com missie ben ik het met hem eens, dat je dat in breder verband zou moeten bekijken", aldus Wage naar. GEVOEL Ook burgemeester J.W.M. Rade- maker bleek van mening, dat het om een moeilijk te taxeren aange legenheid gaat "Niets is zo moei lijk, als het taxeren van gevoe lens, in dit geval van veiligheid. Toch ben ik van mening, dat hier buitengewoon primair is gerea geerd, zonder dat men precies wist wat er nu gebeurd is. Ik doel hierbij op het feit, dat het voorval dat aanleiding is tot dit voorstel, zich op het fietspad aan de an dere kant van de weg heeft afge speeld Ik vind voor beide sugges ties in het voorstel even sterke ar gumenten opgaan En ik zou ik dit verband daarvoor willen pleiten, dat we dit niet zien als een poli tieke zaak We moeten ons afvra gen, op welke wijze we een ge voelen moeten honoreren", aldus de burgemeester. In tweede termijn bleef de VVD op haar ingenomen standpunt staan Henk Ossendrijver wees op het bestaan van vijf woonkernen bin nen de gemeente. "Waar we al zitten te "lappen" om het onder houd van de wegen rond te krij gen vanwege de bezuinigingen, vind ik dit geen verantwoorde uit gave", zei hij. Ep Oostra bleef eveneens bij zijn mening, dat het bestaande onvei lige gevoel weggenomen zou moeten worden, evenals Ans van Kemenade. Zij voegde nog een punt aan haar argumentatie toe. "Ik spreek hier ook over alle an dere incidenten, die daar zijn ge beurd, en waarvan geen aangifte is gedaan, maar die me bekend zijn. Het gaat echt niet alleen om een gevoel van onveiligheid, het is er echt onveilig", stelde zij. Harm Offereins bleek het eens met Henk Ossendrijver: "als je hieraan begint, is het einde zoek", was zijn mening. Iets, waarop wethouder Gijs van Wou denberg inspeelde met de vraag, wat er gedaan zou moeten wor den, als zich een vergelijkbaar in- I cident zou voordoen op, bijvoor beeld, de Groene Zoom. Tenslotte wees burgemeester Rademaker naar aanleiding van wat Ans van Kemenade in tweede instantie zei nog op het belang van het aangifte doen. "Als de overheid geen kennis kan nemen van wat er voorvalt, kan ze daar ook niet adequaat op reageren. Ik doe dus een be roep op hen, die in deze bijzon der nare sfeer iets overkomt, om over hun gêne, over hun angsten heen te stappen, en aangifte te doen. En ik kan daar bij de verzekering geven, dat de politie daarbij de grootst moge lijke discretie aan de dag zal leggen, en zich bijzonder zal in spannen, om de zaak op te los sen", aldus de heer Radema ker. Hierop volgde stemming. Met dertien stemmen voor en vi'f te gen werd besloten, het fietspad te verleggen. Tegen stemden Bram Vroon, Joop Swart, Henk Ossendrijver en wethouder Gijs van Woudenberg (allen CDA) en Harm Offereins (GPV/SGP). ISDEN - Er bestaan geen men voor "Den Treek", rvoor de voorschriften het bestemmingsplan r dat gebied moeten wor- veranderd. Dit bleek vo- week tijdens de raads- ladering naar aanleiding een vraag daarover van Islid Gert de Weerdt IA). In het voorstel schreven B&W, dat een herziening van de voorschrif ten in voorbereiding is, zowel van de niet goedgekeurde delen, als de actualisering van enkele voor schriften waaronder de over gangsbepalingen. Op grond van het geldende over gangsrecht mogen bestaande en met de bestemming strijdige bouwwerken met tien procent van de inhoud worden vergroot. In het bestemmingsplan "Buitengebied Oost" geldt een ruimere over gangsregeling, waarin de toege stane vergroting twintig procent is. Bestaande woningen, en dan met name de kleine, mogen tot vierhonderd kubieke meter wor den vergroot. Dat wil men nu ook opnemen in de voorschriften voor het bestemmingsplan "Den Treek". Als reden wordt in het voorstel aangevoerd: "Om in voorko mende gevallen te kunnen antici peren op deze ruimere over gangsbepalingen is een voorbe- reidingsbesluit vereist" Op de vraag van De Weerdt, of er al ge vallen bejcend waren, werd uit drukkelijk ontkennend ge antwoord. LEUSDEN - In verband met de vakantieperiode zullen er in de maand juli geen collectes ge houden worden. (door één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar (VVD) is tijdens de laatste vergadering van de gemeenteraad gehuldigd vanwege zijn twaalf-en-een-half-jarig lidmaatschap én wethouderschap in Leusden. Burgemeester J.W.M. Ra demaker, die dit soort zaken altijd persoonlijk bijhoudt, verraste de wethouder met lovende woorden en een bos bloemen, hierin gevolgd door de 'nestor' van de raad, Corri Verduin (PvdA). Wethouder Jan Wagenaar (archieffoto Lcusder Krant). Meteen na de opening van de vergadering schetste burge meester Rademaker kort de bestuurlijke loopbaan van Jan Wagenaar Hij wees erop, dat de leden van het college zich met regelmaat in het zonnetje van onder meer de publiciteit bevonden, en dat een wethouder, die zich bezig hield met woningbouw in Leusden, met verkeer, met economische zaken zich, on geacht zijn persoon, hele maal in brede belangstelling mocht verheugen. Rademaker noemde een aan tal eigenschappen, die hij kenmerkend achtte voor de jubilerende wethouder. .Hij heeft een absoluut democrati sche gezindheid, en laat zich overigens kenmerken door zijn integriteit, zijn visie, en zijn volhouden. En bovendien door de zin, die hij nog steeds in het politieke bedrijf heeft. Bedankt voor al die jaren, dat je je voor ons als raad, en voor de gemeente hebt inge zet", aldus de burgemeester. Corri Verduin sloot zich in grote lijnen aan bij de lovende woorden van Leusdens eer ste burger ,,Als ik u moet ty peren, dan is er een aantal termen, waar u mee kunt wor den gekenschetst. Een ener gie pionierstype, die zeer veel uren maakt, onconventioneel, veel gevoel voor humor en zeer ad rem, scherp in debat, een echte liberaal, met de toevoeging, dat er soms iets meer accent ligt op vrijheid, dan op democratie, een man die plannen maakt, en wil bouwen een sportieve verlie zer en een doorzetter", somde zij op. Ook zij bood Wagenaar bloe men aan, met als komische toevoeging: ,,Jan, als er later in Leusden wat naar je ge noemd wordt, is het vast een aansluiting, misschien een parkeerplaats, maar zeker geen bosje", hetgeen enige hilariteit veroorzaakte. In zijn dankwoord ging Jan Wagenaar kort in op de wijze, waarop hij destijds wethouder was geworden. Door omstan digheden, het vertrek van de toenmalige liberale wet houder, en het niet meer be schikbaar zijn van anderen op de lijst, kwam hij voor zowel het lidmaatschap van de raad, als voor het wethouder schap in aanmerking ,,lk heb toen gezegd: ,,Als het nou moet, dan doe ik dat wel", aldus Wagenaar. „Ik vind het nog altijd leuk werk, alhoewel je soms ook wel eens de neiging hebt om weg te lopen, als er iets niet gaat zoals je dat gewenst hebt. Mijn vader zei vroeger, dat als je raadslid wilde zijn, je een beetje dorpsgek moest zijn, en dat is waar. Aan de andere kant is het zo, dat als ik dit werk niet had gedaan, ik iets anders zou hebben opge pakt". Wagenaar dankte de voorzit ter voor zijn attentheid, en voor zijn lovende woorden, evenals Corri Verduin. ,,lk waardeer het, dat u bij deze gelegenheid de positieve din gen zo naar voren hebt ge haald", zei hij. (advertentie) Amersfoort. Utrechtsestraat 10 LEUSDEN - Deze week is een nieuwe uitgave van de gemeentelijke informatie gids "Wegwijs in Leusden" verschenen. Deze nieuwe gids zal in de weken van 1 juli t/m 15 juli in de ge meente huis-aan-huis wor den bezorgd. Wie op 15 juli nog geen "wegwijs" heeft ontvan gen, wordt vriendelijk ver zocht contact op te nemen met het buro Voorlichting va de gemeente Leusden, 't Erf 1, telefoon 941247 toe stel 116. De gids wordt dan alsnog toegezonden. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De kleine wonin gen in Leusden voldoen re delijk, maar er zijn toch ge noeg zaken die voor verbete ring vatbaar zijn. Dit blijkt uit de resultaten van een woon geriefonderzoek dat de plaatselijke Vrouwen Ad viescommissie (VAC) voor de sociale woningbouw heeft gehouden. Gezien de toenemende vraag naar kleine woningen heeft de VAC gemeend een inventarisatie te moeten houden van de woon wensen en -ervaringen van de be woners van alle woningen met maximaal twee slaapkamers (met uitzondering van verzorgingste huis 't Hamersveld). Van de 788 kleine woningen in Leusden wer den er 271 geënquêteerd door de VAC. Tot die 788 behoren wonin gen voor ouderen (184), Van Dam-/HAT-woningen (171) en an dere kleine woningen (333 stuks). Uit de inventarisatie van de klach ten over de woning blijkt, dat de geënquêteerden in het algemeen niet tevreden zijn over de plaats van de slaapkamer(s), die in de meeste gevallen zo lig(gen) dat men hinder ondervindt van het verkeer. Het alternatief is de slaapkamer(s) beter te isoleren of anders te situeren. Specifieke op merkingen van ouderen betroffen onder meer de open keuken, die niet bevalt als het keukenblok vanuit de woonkamer zichtbaar is, en de voorkeur voor een tuintje bij de woningen (60% van de onder vraagde ouderen). De bewoners van de Van Dam-/HAT-woninqen Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden PUU /erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- ien. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm 3ij kontrakten belangrijke korting .eusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) .osse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- ijks van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - Blijhof organiseert zoals ieder jaar weer een paar kindervakantiedagen. Dit jaar vinden die plaats op maandag 5, dinsdag 6 en woensdag 7 au gustus. Het voorlopige programma ziet er als volgt uit Maandag van 13.30 i tot 16.30 uur 'Keukelen'. Dinsdag van 13.30 tot 16.30 uur. Spetter- middag en woensdag van 19.00 tot 21.00 uur Vossejacht Voor al deze aktiviteiten zoekt Blij hof veel vrijwilligers die aan deze aktiviteiten mee willen helpen. Met name 'vossen' worden ge zocht. Belangstellenden van 16 jaar of ouder kunnen bellen met Marianne de Vos. telefoon: 947979. De HAT-woningen in Zwanenburgniet alle bewoners zijn even tevreden spraken zich uit voor een afge scheiden slaapplaats, een niet te kleine berging en een hoekje om de was te drogen. Ruim 70% van de bewoners klaagde over het ge brek aan ruimte voor een kapstok. De ondervraagden van de andere kleine woningen gaven te kennen, dat bij een kleine woning een rela tief grote berging wenselijk is. Een klacht van de meerderheid was het gebrek aan ruimte bij het binnenkomen De Vrouwen Adviescommissie meldt in haar rapport dat van de ouderen de minst tevreden perso nen wonen in de bejaardenwonin gen Wagenberg te Achterveld en in de bungalows op Kloosterhof. Van de Van DanWHAT-eenheden waren de bewoners in Zwanen burg het meest ontevreden, terwijl van de andere kleine woningen de bewoners aan de Landweg, in Ak- kerhoeve/Noordwijck en in De Ha mershof minder tevreden waren dan de rest. AANBEVELINGEN Uiteraard doet de VAC ook een serie aanbevelingen, waarmee in de toekomst rekening kan worden gehouden wanneer er nieuwe kleine woningen worden ge bouwd. Aanbevolen wordt om voortaan de berging en douche nauwlettend te bemeten, een lichtpunt aan te brengen boven de kookbron of aanrecht, het hang en sluitwerk niet te licht uit te voe ren, de bergingen van goede ven- tilaties te voorzien, geen geza menlijke (blok)verwarming toe te passen, woningen te bouwen die weinig geluidshinder van de bu ren ondervinden, ventilatieroos- ters gemakkelijk bereikbaar te maken en in woningen voor oude ren elektrisch koken mogelijk te maken. WAPEN De resultaten van het woonge riefonderzoek werden afgelo pen donderdagmiddag aange boden aan wethouder Jan Wa genaar (ruimtelijke ordening) en diens college Gijs van Wou denberg (volkshuisvesting). Wagenaar toonde zich enthou siast over het geleverde werk door de VAC. Hij zei het onder zoek te beschouwen "als een wapen voor de bouw van woon- bare woningen in plaats van ko- nljnehokken." Hij beloofde de dames van de VAC dat de en quête-resultaten zeker zullen worden gebruikt - zover dat mo gelijk is bij het ontwerpen van kleine woningen in de toekom stige wijk 't Ruige Veld. Lisiduna neemt nieuwe instrumenten in gebruikpag. 3 Schade gemeente door niet doorgaan grondverkoop in commissie pag. 3 Loep op Leusden pag. 5 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-94911

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1