"Schade voor gemeente door niet ■doorgaan grondverkoop in commissie laad stemt in met besluit oor manege ,De Singels' jlaim tegen architect/aannemer egens betonrot wordt gehandhaafd u Lisiduna neemt nieuwe instrumenten in gebruik Voortgangsreportage voor bouwrijp maken ,De Horst9 lEUSder kwrt; laast herstel vloer mogelijk ook nieuwe verwarming in Gereformeerde Basisschool: RAAD ZONDER DISCUSSIE AKKOORD Bestemmingsplan Paardenmaat zeer binnen kort ter visie Boekenmarkt Tussen Tijds Berichten Leusder Krant Geslaagd plaatselijk nieuws DINSDAG 2 JULI 1985 (door één onzer verslaggevers) EUSDEN - De verkoop van grond aan Suomi Bouw De eeuw BV In 't Zand, die afgelopen donderdag in de ge- leenteraad werd behandeld, leverde nog enige gespreks tof op. De betreffende grond was in eerste instantie ver- ocht aan mevrouw J.M. Eman uit Leusden-Zuid. Zij gaf het ollege echter te kennen, af te zien van de aankoop. Daar- lee werd een koopcontract, dat de gemeenteraad had afge- loten, verbroken, iets waar enkele raadsleden zich niet zon- er meer bij neer wensten te leggen. urgerneester Rademaker stelde r prijs op, te zeggen dat het col- ige het spijtig vond, dat men zo laat met het voorstel naar de raad was gekomen. „Het is een onge lukkige historie, met elementen van overmacht", zei hij, „waaruit we voor de toekomst lering moe ten trekken". Harm Offereins (GPV/SGP) zei, met name met dat late tijdstip van informatie - tijdens de discussie bleek die informatie pas de avond voor de vergadering de raadsle den te hebben bereikt - moeite te hebben. Hij kon wel akkoord gaan met het voorstel, maar wilde toch nader geïnformeerd worden over het renteverlies, dat de gemeente door het niet doorgaan van de eerste transactie lijdt. Corri Verduin (PvdA) betreurde dat er in eerste instantie helemaal geen overleg tussen college en raad was geweest. „Daarna kwam de informatie te laat, en van de overmacht ben ik niet over tuigd. Ik verzoek u dan ook, het voorstel terug te nemen", zei zij. Ep Oostra (D'66) vond ook, dat de informatie de raad te laat had be reikt. De schade voor de ge meente zag hij graag nader be handeld in de commissie finan ciën. Bram Vroon (CDA) sloot zich daarbij aan. Burgemeester Rademaker bena drukte vervolgens nog eens, dat men als raad eigenlijk blij zou moeten zijn, dat de zaak middels het nieuwe koopkontrakt kon wor den opgelost, De meerderheid van de raad stemde vervolgens In met het voorstel. Alleen de PvdA-fractie verklaarde zich bij monde van Corri Verduin tegen het voor stel. „Het college is in de be voegdheden van de raad getre den, en dat wordt met dit nieuwe koopkontrakt gesanc tioneerd. Een afgesloten koop kontrakt wordt doorbroken. En we vinden, dat niet voldoende is uitgelegd, waarom dat is ge beurd. Tenslotte is er nog de kwestie van het schade-be drag", zo motiveerde zij de stel- lingname van haar fractie. (door één onzer verslaggevers) [.EUSDEN - De overgrote meerderheid van de gemeenteraad 3 vorige week akkoord gegaan met het nemen van een voor- lereidingsbesluit ten behoeve van de bouw van een manege joor de Achterveldse rijvereniging 'De Singels'. Alleen de rvdA was tegen, op formele gronden. li een uitvoerig pleidooi wees vdA'er Gert de Weerdt er na- Jiens zijn fractie op, dat men met ■en voorbereidingsbesluit voor len manege nog zeer recent op Ie koffie was gekomen. Hij loeide daarbij op de laatste ont wikkelingen rond Nieuw Hage- lauwe, waar de provincie wei gerde, een verklaring van geen bezwaar af te geven, omdat het plan voor de bouw van een nieuwe manege in agrarisch ge bied zou plaats vinden. Hetzelfde geldt, aldus De Weerdt, voor het voorbereidingsbesluit voor 'De Singels', waar het eveneens om agrarische grond gaat. Een ander aspekt van De Weerdts pleidooi betrof het ont breken van een visie op de al of niet gewenste ontwikkelingen van de ruitersport binnen de gemeen telijke grenzen. ,,Er is nog steeds geen beleid, en dat betreuren we. In het onderhavige geval is er bo vendien evenmin sprake van on dersteunende adviezen. In het eerste concept van het voorstel stond nog, dat het college de plaats wel aanvaardbaar achtte. Die zinsnede is er nu uitgehaald, om het voorstel krachtiger te doen lijken Waar wij op wachten, is op een beleid, op een in kaart bren gen van de ruitersport in de ge meente Alleen op basis daarvan kan naar onze mening een verant woord besluit worden genomen." Wethouder Jan Wagenaar (VVD) bleek het wel eens te zijn met de stellingname van de PvdA. ,,We hebben een aantal raadspe rioden geleden ook al eens in de raad gesproken over het inscha kelen van een adviesbureau, om een notitie over dit onderwerp te laten maken. Dat is toen niet door gegaan, omdat de provincie ook bezig was met een ruiterplan en we het toen zonde van het geld vonden om zelf een plan te ma ken, dat mogelijk de provinciale visie zou doorkruisen. En ik kan u verzekeren, dat het ook bij de pro vincie moeilijk ligt, men is er ook daar nog steeds niet uit. Ik wil echter wel pleiten voor deze plan nen. Het gaat bij 'De Singels' om een zeer plaatsgebonden ver eniging. Met Van Woudenberg hebben we twee jaar lang gezocht naar een lokatie. En het is onze stellige overtuiging, dat er geen betere plaats te vinden is, dan deze." Wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) onderstreepte de woorden van zijn collega, toen hij de ge vonden lokatie bestempelde als 'een lot uit de loterij'. In tweede instantie liet Gert de Weerdt weten, dat zijn fractie het helemaal niet zo leuk vond, om elke keer tegen zo'n voorberei dingsbesluit te moeten zijn. ,,Maar ik ben zo bang, dat u straks weer moet komen met de zinsnede .gelet op de nadien ge rezen bezwaren". Hierbij doelde hij op de zinsnede uit het voorstel, waarin werd uitgelegd, waarom geen uitvoering was gegeven aan een eerder gevonden lokatie voor de manege, naast 'De Klaveet' De Weerdt besloot zijn pleidooi met de vraag, waarom het college niet eerst wat meer zekerheid bij de provincie probeerde te krijgen over de haalbaarheid van zo'n voorstel, alvorens het in de raad te brengen. Bij de stemming bleek alleen zijn partij tegen te stemmen, zodat het voorstel met overgrote meerder heid werd aangenomen. '5 (door één onzer verslaggevers) lEUSDEN - De mogelijkheid bestaat, dat naast het herstel lan de door betonrot aangetaste vloer, er ook nog een lieuwe verwarming komt in de Gereformeerde Basisschool. |e meerderheid van de gemeenteraad drong aan op het na- er bekijken van die mogelijkheid, en wethouder Jan Wage- aar (VVD) was het met de suggestie eens. Hij zegde toe, dat Ie mogelijkheid, om de werkzaamheden tegelijkertijd te la- pn verrichten, te zullen bekijken. lanleiding hiertoe was de vraag van Lily van Amerom (VVD), lie erop wees, dat bij de ingekomen stukken een brief van Ie school was, waarin gewag werd gemaakt van het feit dat |e bestaande verwarmingsinstallatie aan vervanging toe ou zijn. af, of u die schadeclaim niet ver speelt, als u de werkzaamheden op voorhand al laat uitvoeren", zei hij. Lily van Amerom zag het meer praktisch. Zij wees erop, dat het probleem vóór het nieuwe school jaar verholpen zou moeten wor den, waarbij zij vervolgens de brief van de school over de ver warmingsperikelen aanhaalde. Wethouder Jan Wagenaar zegde toe, te zullen bezien of de werk zaamheden aan de vloer en aan de verwarming niet konden wor den gecombineerd. Wat betreft de claim, bleek hij van mening te zijn, dat die gewoon gehandhaafd bleef. Ten aanzien van het treden in de rechten van het schoolbestuur, zoals Bram Vroon had gesugge reerd, wees hij erop, dat daar geen sprake van was, terwijl het toezicht op de bouw, eveneens een suggestie van Vroon, juist op uitdrukkelijk verzoek van het schoolbestuur,-door haarzelf, en niet door de gemeente was uitge voerd. |ij dit discussiepunt bleek, dat er iridisch gezien mogelijk enige ken en ogen vastzitten aan het rstel van de door betonrot aan- etaste vloer. ram Vroon (CDA) merkte op, dat e gemeente in de rechten zou eden van het schoolbestuur. Bo- sndien vroeg hij zich af, hoe de etonrot had kunnen ontstaan, aangezien de gemeente de bouw van de school toch begeleid had. Ep Oostra (D'66) vroeg zich af, of de gemeente met het aanbeste den van het werk niet wat voorba rig te werk ging. ,,De juridisch ad viseur heeft, zo heb ik in de stuk ken gelezen, geadviseerd om de aannemer of de architekt aan sprakelijk te stellen. Ik vraag me Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Hoofdredakteur: Bert Vos Eindredakteur: Hans Mosterd Redaktie: Caspar van Loo, Boudewina de Boer Redaktie-secretariaat: Mia Veen Inlevering kopij en advertenties: Voor hel dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum. Op weikda gen qeopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon. 033-941495 (administratie) -941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 62 60 per jaar. 31 80 per half |aar 16.15 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420- 94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling op giro 871441 t n.v BDLI b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5.- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 10.- voor luchtfoto s (formaat 20 x 25 cm) U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. De LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden ging afgelopen donderdag zonder noemens waardige discussie akkoord met de volgende agenda-pun ten: - de benoeming van de heer M.S. Bremer tot bestuurslid van de SOCCLE. ter opvulling van de vacature, die ontstond door het vertrek van de heer H. Wet- steijn; - het afwijzen van het bezwaar schrift van de LTV Leusden te gen de vestiging van een woon/ werkgebied aan de Randweg op de hoek van de Valleilaan; - eervol ontslag voor mevrouw H. Zee-Bennett als plaatsvervan gend hoofd van de experimen tele basisschool 'Het Startblok' in Achterveld, - de benoeming van de heer R Geutjes tot adjunkt-directeur van de openbare basisschool 'De Heerd'; - benoeming van de heer A.J Vermeulen tot direkteur van de openbare basisschool 'De Heerd'; - aanpassing van de rechtspositie van de wethouders; - automatisering van de admini stratie van woningzoekenden. - een ruil van grond in het plan Oostrand-Groenhouten met aannemingsbedrijf Productie- stroom BV te Naarden, die de bouw van 42 huurwoningen mo gelijk maakt; - het nemen van een voorberei ding voor de (oude) kern Ha- mersveld; - de voorlopige vaststelling van de kosten voor het openbaar on derwijs over 1983; de voorlopige vaststelling van de kosten voor het openbaar kleuteronderwijs over 1983; extra krediet voor de aanschaf van een televisie en een schrijf machine voor de openbare ba sisschool 'Het Startblok', extra krediet voor een vlagge- mast en vlag voor de openbare lagere school 'De Bongerd'; aanvraag ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van de aanschaf van leer- en hulpmiddelen en een stencil-inbrander voor de Mon tessorischool 't Ronde; aanvraag artikel 50 Kleuteron derwijswet ten behoeve van ver lichting voor de katholieke kleu terschool 'Klein Rossenberg'; aanvraag ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 voor de aanschaf van leerlingensets voor de katholieke St.-Josef- school, aanvraag ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 voor het laten aanbrengen van eer» buitenberging bij de katholieke St.-Josephschool; aanvraag artikel 50 van de Kleu teronderwijswet voor het herbe tegelen van het schoolplein van de katholieke kleuterschool 'Hummeltjeshonk'; - aanvraag artikel 50 van de Kleu teronderwijswet voor overgordij nen, vitrage en stoelen voor de protestants-christelijke kleuter school 'De Vallei'; - aanvraag ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 voor de aanschaf van meubilair en aansluitingen op de Centrale Antenne Inrichtingen in diverse lokalen van de protestant-chris telijke schooUHamersveld', - aanvraag ex artikel E 45 van de Overgangswet Wet op het Ba sisonderwijs voor de eerste in richting voor de protestant- christelijke school met de bijbel 'De Regenboog', - Toepassing van artikel E 42 van de Overgangswet Wet op het Basisonderwijs; - diverse onderwijsvoorzieningen ex artikel 72 van de Lager-on derwijswet en ex artikel 50 Kleu- teronderwijswet; - verbouw'De Woelige Hoek'; - warmte-isolatie'De Hakhorst', - het plaatsen van vier noodloka- len bij 'De Holm' (1), bij 'De Heerd' (1) en bij 'De Hobbit' (2). LEUSDEN - Het bestemmings plan 'Paardenmaat' komt hoogst De burgemeester overhandigde de instrumenten aan de leden B Duinsbergen, bestuurslid en B Hofland. Burgemeester J.W.M Radema ker concludeerde tenslotte, dat het raadzaam zou kunnen zijn om het raadsbesluit nog eens met de juridisch adiviseur door te nemen, ten aanzien van de rechtsgeldig heid van de schadeclaim. Ep Oostra (D'66) wees er daarbij tenslotte nog op, dat het met be trekking tot schadeclaims gebrui kelijk is, dat men degene, die men schade verwijt, eerst zelf in staat stelt om die schade te herstellen ,,Pas als dat niet lukt, kun je dat door derden laten doen", aldus Oostra. LEUSDEN - Burgemeester Rademaker van Leusden overhandigde afgelopen vrij dag de nieuwe instrumenten aan de muzikanten van mu ziekvereniging Lisiduna. De vernieuwing die 55.000 gul den heeft gekost was nood zakelijk in verband met de leeftijd van de oude instru menten en de aanvulling we gens uitbreiding van het korps. Met de aanschaf van de nieuwe instrumenten is rekening gehouden met het concertgericht werken. Zo zijn bij voorbeeld zo genaamde Kaizerbassen aangeschaft die naast hun volle toon ook een groter be reik bezitten, terwijl men vlotter op deze instrumenten kan spelen. Er is bij de aanschaf zeker naar de kwaliteit gekeken en dat bete kent een keuze voor minder, in aantal, instrumenten. De aanschaf is mogelijk gewor den door een renteloze lening van de gemeente, 't Anjerfonds en door zelfwerkzaamheid van Lisi duna. Lisiduna is door deze steun op weg geholpen, maar zij zal naast reserveringen en afschrij vingen de komende jaren nog 10.000 gulden per jaar moeten besteden aan aanschaf van in strumenten. Hiervoor zijn ver schillende aktieplannen in ontwik keling. Het aantal leden van Lisi duna bedraagt momenteel 104, degenen op de wachtlijst niet meegerekend. Door de vernieu wing zijn goede instrumenten vrij gekomen voor muzikanten. Zij zijn noq steeds van harte welkom bij de vereniging. De drumband vari Lisiduna zal niet vergeten worden bij de vereniging, de instrumenten worden totaal gereviseerd zodat na de vakantie de hele vereniging met goed materiaal voor de dag zal komen. Burgemeester Rade- maker sprak de verbondenheid uit van de gemeente met Lisiduna en onderstreepte hiermee het ver-| trouwen in het bestuur en de verJ eniging. Rademaker: "Vol vertrouwen in Lisiduna". (door één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er komt een voortgangsrapportage van het bouwrijp maken van 'De Horst'. Wethouder Jan Wagenaar (VVD) deed tijdens de raadsvergadering van vorige week donderdag zijn eerder in een commissie al toegezegde be lofte gestand, en zegde een dergelijke verslaggeving toe. Aanleiding daartoe was het aandringen van meerdere par tijen op inzicht in de ontwikkelingen, en vraagtekens bij de omvang van het bedrag, ruim zes miljoen gulden, dat ineens wordt gereserveerd. Joop van Loenen (CDA) wilde, om te beginnen, graag een toevoe ging van een woord in het betref fende voorstel. Waar stond, dat het geld bestemd is voor 'De Horst', exclusief het gebied voor realisatie van het Huis van de Sport, zag hij graag dat dat werd veranderd in 'eventuele realisatie van het Huis van de Sport'. Bo vendien stelde hij voor, om in het vervolg geen namen van bedrij ven meer in de raadsstukken op te nemen. Tenslotte merkte hij op, dat zijn fractie moeite bleef hou den met onderhandse aanbeste dingen, maar dat hij na de uitleg die daar in de commissie OW/RO over was gegeven, in kon stem men met het voorstel. Ep Oostra (D'66) verklaarde zich tegen onderhands aanbesteden, evenals Corri Verduin namens de PvdA Voorts wilde men de verzekering, dat de raad zeggenschap zou houden over de fasering van zo wel het krediet, als van de uit te voeren werken. Die toezegging deed wethouder Jan Wagenaar; ,,Een overzicht van de voortgang heb ik al eerder toegezegd, en dat komt er ook U houdt, als raad, alle mogelijkheden om op elk ge wenst moment uw inbreng in die voortgang te doen gelden", aldus de wethouder. In dit verband wees hij ook op 't Ruige Veld, waarvan de voort gang eveneens onzeker is. ,,De voortgang van de werkzaamhe den daar is ook afhankelijk van onze eigen woningbehoefte", al dus de wethouder. Mogelijk liep hij daarmee vooruit op het onder zoek, dat momenteel naar de ei gen woningbehoefte van Leusden wordt verricht. Ten aanzien van het gevraagde krediet voor 'De Horst' bleek al leen de PvdA-fractie tegen te stemmen, met als motivatie, dat het om een te groot bedrag ineens ging, en dat men het in principe niet met de methode van onder handse aanbesteding eens is. waarschijnlijk in september ter vi sie. Dat bleek tijdens de vorige week donderdag gehouden raadsvergadering. Het was het antwoord van wethouder Jan Wa genaar (VVD) op een vraag daar over van Gert de Weerdt (PvdA). De socialist wilde graag weten, wanneer de ter visie-legging plaats zou vinden. ,,Het plan is in middels immers al volgebouwd?", zo stelde hij. Wethouder Wagenaar ant woordde daarop, dat het ter visie leggen heel binnenkort al zou ge beuren, waarschijnlijk in sep tember", zei hij LEUSDEN - Iedere woensdag morgen van 10.00-12.00 uur kan men bij de Stichting Tussen- Tijds aan de Hamersveldseweg 100 terecht voor de aankoop - of het inleveren - van tweede hands boeken. Het geheel is slechts bescheiden van opzet omdat de opslagruimte in het gebouw zeer beperkt is: niette min is het zeker de moeite waard om eens een kijkje te ko men nemen. Hoewel de verdere aktiviteiten van de stichting stilligen gedu rende de zomermaanden, gaat ook de stencilservice gewoon door. Verenigingen die stencil- of kopieerwerk hebben, kunnen tus sen 9.00 en 10.00 uur de heer Velthuijsen bellen: 941658 Bij voldoende belangstelling en redelijk weer kunnen er ook fiets tochten georganiseerd worden: daarvoor kan men bellen met de heer Molenaar, tel. 941918. Vanaf 12 augustus gaat TussenTijds weer van start met het nieuwe sei zoenprogramma. Men is dan weer geopend op de normale tijden LEUSDEN - Aan het Eemlandcol- lege zijn de volgende personen na de herkansing alsnog geslaagd voor het eindexamen Havo: Je rome Anten, Pirn van As, Marco Prinsen; VWO: Olaf Anten, Maar ten Berkenbosch, Mare Smits, Pa trick Steggerda. ACHTERVELD - Door om standigheden kunnen bij de medewerkster in Achter veld geen berichten worden ingeleverd voor de Leusder Krant van 9,11 en 16 juli. Berichten voor de kranten van bovengenoemde data kunnen worden gestuurd naar of gebracht bij het bu reau van de Leusder Krant, Asschatterweg te Leusden.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3