B&W Leusden wijzen bouwaanvraag van Prochemko aan Amhemseweg af laad akkoord met ubsidie „Nimmerdor" Bestemming „De Geut wordt nader bekeken Vandaag in de Leusder Krant' Negen maanden zonder rijbewijs wegens rijden onder invloed Vrachtauto's bekeurd ik subsidie or,De Singels' leusder nieuwsblad Icifll krant gemeente Leusden iCjLjI Alvorens verder te gaan met renovatie: BDU AUTOlSSELT Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 03a-941495 Redaktie. 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV De enige official MAZDA dealer voor Leusden e.o. Fluorweg 43 - Amersfoort tel. 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse ~V merken Volg de borden naar AUTO ISSELT Industrieterrein ..De Isselt soest mazoa Leerlingen en personeel namen afscheid van Achtervelse scholenpag,. 4 Clubkampioenen Heuvelcrossers pag. 4 Loep op Leusden pag. 5 Spaanse ontboezemingen pag. 5 Einde seizoen Virus in Mexicaanse stijl pag. 5 Kopstukken houden stand bij zomerschaak SVL pag. 5 Filmpag. 6 Servicepagina pag. 7 DOKTERSDIENST: TEL.: 948080 Advocaat H G Punt: „Verklaring B&W over houding bevolking principieel onjuist, onkies en onterecht" pag. 3 Groene kaart verschenen over natuur en landschap pag. 3 Raad stemt in met eerste krediet voor zwembad pag. 3 LEUSDEN - Een 43-jarige Leus- denaar, die voor de tweede keer achter het stuur van zijn auto was betrapt met teveel drank op, is woensdag door de Utrechtse poli- LEUSDEN - Tijdens een ver- tierechter, mr. H van Doorn, ver oordeeld tot een ontzegging van de rijbevoegdheid van negen maan den, 500 gulden boete en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken. De officier van justitie, mr L Goossens, had vrij wel hetzelfde voorgesteld De bloedproef had uitgewezen dat de verdachte op 25 mei vorig jaar 1,87 promille alcohol in zijn bloed had gehad. ,,Bar veel", vond de rechter De verdachte vertelde dat hij na 33 jaar „foutloos" rijden twee uitglijders had gemaakt om dat hij veel persoonlijke problemen had gekend. keerscontrole voor vrachtautos, dinsdagmiddag gehouden op de Arnhemseweg zijn zes vrachtauto mobilisten bekeurd wegens het niet in orde bevinden van vervoersver- gunningen Er werden geen techni sche gebreken aangetroffen (advertentie) :USDEN - Het Leusdense college van B&W heeft lopen dinsdag de bouwaanvraag die Prochemko heeft tan voor het verbouwen van de voormalige Keurslagers- rale aan de Arnhemseweg in Leusden Zuid, afgewezen, nee is voorlopig een einde gemaakt aan de onzekerheid, mtrent de handelwijze van het college bestond, nadat B de raadsvergadering van eind mei een verklaring had legd, over de interpretatie waarvan achteraf toch weer lidelijkheid bestond. ochemko kan overigens tegen de beslissing van het ige in beroep gaan bij de gemeenteraad. En, alhoewel dat et ter perse gaan van deze krant nog niet duidelijk was, die mogelijkheid op voorhand niet worden uitgesloten. navolging van het ambtelijk 5S heeft het college van b w jesteld, dat de bouwaanvraag rijd is met het bestemmings- Daarbij spelen de hoogte van te bouwen schoorsteen - ho- lan de in het bestemmingsplan astane bouwhoogte van acht tr en de bouw van een produk- fdeling een rol. 'erigens motiveert het college, 3 een ambtelijk medewerker, weigering op de verklaring, iet eind mei in de gemeente- aflegde ,,Het verlenen van Douwvergunning is strijdig met bestemmingsplan, en de dvesten voor die opvatting zijn jelegd in de verklaring die aan aad is gedaan Het college dat het niet langer de vrijheid om haar eerdere opvatting, ou het gebruik van het pand i Prochemko dat voor ogen op grond van de gebruiksre- kunnen worden toegestaan", loco-secretaris H. Stein. ■als bekend, werd de betref- e verklaring destijds met ge- gde gevoelens ontvangen, at niet duidelijk was, in hoever- len nu verdere medewerking de komst van het bedrijf zou n weigeren. Immers, de betref- e verklaring had in eerste in- tie betrekking op het mogelijke uik van de toverformule" Dit dpunt werd echter riooit verder iwerkt in een beschikking, of anderszins in een schrijven van het college Reden, waarom daarover nog een AROB-procedure loopt, waarin afgelopen dinsdag een hoorzitting plaats had (zie ons ver slag op pagina 3). Inmiddels is de rare situatie ont staan, dat de gemeente wel een Hinderwetvergunning heeft afge geven voor vestiging van het be drijf, maar nu de verdere medewer king, om de in de Hinderwetvergun ning mogelijk gemaakte produktie middels bouwkundige aanpassin gen mogelijk te maken, weigert. Tegen de Hinderwetvergunning loopt overigens een procedure bij de afdelig Rechtspraak van de Raad van State. Op basis van die gegevens zou het niemand hoeven te verbazen, als de direktie van Prochemko be sluit, bij de gemeenteraad tegen dit besluit in beroep te gaan. Het bedrijf claimt, zo is bekend, dat het Leusdense gemeentebe stuur verwachtingen heeft gewekt die thans niet gestand worden ge daan. Daarmee komt de mogelijk heid voor een schade-claim om de hoek kijken, die naarmate het aan tal procedures dat terzake wordt gevoerd, aan gewicht zou kunnen winnen. Over verdere stappen van de kant van het bedrijf konden we voor het ter perse gaan van deze krant overigens geen uitsluitsel krij gen. Het voormalige pand van de Keurslagercentrale aan de Arnhemseweg. Het Leusdense college van burgemeester en wethouders wilgeen verder medewerking verlenen aan de komst van Prochemko in dit pand, en heeft daarom de aanvraag voor een bouwvergunning afgewezen, (foto Janus Visser) DONDERDAG 4 JULI 1985 17e JAARGANG NO. 16 (door één onzer verslaggevers) ISDEN - Met als tegenstemmers de fractie van de Partij de Arbeid ging de overgrote meerderheid van de Leus- se raad vorige week akkoord met het voorstel, ruim ze- enzeventigduizend gulden subsidie te verlenen aan de lelijke rijvereniging 'Nimmerdor'. De fractie van de PvdA i tegen, om diezelfde redenen als om die, waarom ze ook en het voorbereidingsbesluit ten behoeve van de Achter- ise rijvereniging 'De Singels' stemden: gebrek aan een e, of aan beleid betreffende de ruitersport, overige fracties konden zich niet alleen vinden in het «Stel, maar toonden zich in enkele gevallen bovendien deugd. sr die laatste categorie viel Ep Oostra (D'66). die op- de, al in de commissie voor hogere subsidie te hebben gepleit, dan in het oorspronxenjKe voorstel werd voorgesteld. Wel had hij zijn twijfel over wat hij noemde 'een Leusdense bijdrage aan de waanzinnige hoge grond prijs, die de gemeente Amersfoort berekent". Lily van Amerom (VVD) had een kostenvergelijking gemaakt. In re latie tot de voetballers, waarvoor in het verleden (voor Roda) f 2150,- investeringssubsidie was gegeven, en waaraan boven dien jaarlijks nog een exploitatie subsidie van f 185,- per jaar per speler wordt gegeven, vond zij de hoogte van het subsidiebedrag voor 'Nimmerdor' alleszins ge rechtvaardigd. Omgerekend kwam dat namelijk neer op f 1700.- per Leusdens lid van de club, die ongeveer voor de helft uit Leusdenaren, en voor de an dere helft uit Amersfoorters be staat. Evelien Blom (CDA) kon zich ook vinden in het voorstel. Zij consta teerde, dat 'De Singels' en 'Nim merdor' gelijkwaardig werden be handeld, en zei, dat haar fractie het voorstel zou steunen, onder meer vanwege dezelfde reden, die ook de VVD aanvoerde. Na melijk dat het bedrag, afgezet te gen de normbedragen voor ten nis, voetbal en hockey, haar zeer redelijk leek. Harm Offereins (GPV/SGP) vond ook, dat middels dit voorstel toch de beste oplossing was gevon den. Hij had er een beetje moeite mee, omdat maar de helft van de leden van 'Nimmerdor' inwoner van Leusden was, maar kon zich er toch mee verenigen Ook verheugend vond hij In dit verband iets anders. ,,U heeft deze vergadering, zo net voor de vakantie, voorzitter, een opruimvergadering genoemd. Begin van deze maand was ik daar ook bang voor, gezien de kwaliteit van de voorstellen. Die was nu niet bepaald om te gil len. Gelukkig echter, heeft u in de definitieve voorstellen in ruime mate gebruik gemaakt van de gedane suggesties en opmerkingen", aldus Offereins. Jan Jacobs (PvdA) constateerde, dat eigenlijk iedereen het ermee Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. M Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm r Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR -°ns kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend zenM. Zaterdagsgesloten eens is, dat er een notitie zou moeten komen over de ruitersport in de gemeente. „Het gaat daarbij om drie dingen. In de eerste plaats om de planologie, in de tweede plaats om een inventari satie van de tarieven en in de derde plaats om de principe- vraag. of we de sport willen subsi diëren, of niet, en zo ja, aan de hand van welke criteria. Als dat er was geweest, hadden we nu een toetsingscriterium gehad. Ande ren hebben een relatie gelegd met andere sporten. Ik vind dat niet juist, omdat hier iets anders meespeelt, namelijk de lokaties en de prijzen. We gaan dan ook niet mee met dit voorstel, omdat het naar onze mening op een te grote 'toevallige' basis is gefun deerd", aldus Jacobs. Wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) stelde vervolgens uitdruk kelijk, dat het hier om een ondoor dacht voorstel ging. Bovendien betreurde hij de opstelling van de PvdA: ,,Ook de Partij van de Ar beid heeft zich in het verleden en thousiast getoond, als het ging om subsidies voor de sport. Ik vind het dan ook jammer voor de partij zelf, dat ze dat hier niet doen", zei hij. Ook Ep Oostra bleek van mening, dat men er de vereniging moeilijk de dupe van kon laten worden, dat er geen beleid was geformu leerd Vervolgens ontstond er nog een discussie over de vraag, of het op nemen van een bedrag in het bud get-programma nu wel of niet wenselijk was, met het oog op de verwachtingen, die men daar al of niet mee zou wekken, zonder dat die tot een uitspraak leidde. Tenslotte ging de raad akkoord, met de aantekening, dat de PvdA- fraktie tegen stemde. Om dezelfde reden stemde de PvdA ook niet in met het voorstel voor subsidieverlening aan 'De Singels' in Achterveld. Hier spe len dezelfde argumenten een rol", aldus Jan Jacobs, ..en bo vendien is hier nog een ruimtelijk probleem" De overige raadsfracties stemden wel in met het voorstel, zodat 'De Singels' een subsidie krijgt van f 47.500,- (door één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Leusdense gemeenteraad heeft ingestemd met het beschikbaar stellen van een bedrag van f 30.000,- voor het verrichten van achterstallig onderhoud aan 'De Geut'. Voordat echter over verdergaande renovatie kan wor den beslist, zal de raad zich eerst buigen over de definitieve bestemming voor het gebouw. Dat bleek tijdens de laatste raadsvergadering, vorige week donderdag. Puck Bosma (WD) wees op het feit, dat de toiletten in het gebouw niet functioneren. ,,Dat vind ik niet terug in het voorstel, en het lijkt me wel essentieel voor het kun nen functioneren van het jonge rencentrum", zei zij. Ze vroeg zich af, of de werkzaamheden aan de toiletten niet noodzakelijker waren, dan andere, die dan even tueel in een later stadium zouden Over de uiteindelijke bestemming van "De Geut" zal de Leusdense gemeenteraad zich moeten uitspreken, nu de oorspronkelijke claim van de Bankgirocentrale vervalt. kunnen worden bekeken. Evelien Blom (CDA) sloot zich bij haar woorden aan. Harm Offereins (GPV/SGP) had moeite met het voorstel. ,,lk be grijp, dat onderhoud noodzakelijk is, maar zolang er nog geen uit spraak ligt over de continuïteit van 'De Geut' vind ik het een moeilijke zaak", liet hij weten. Ook Evelien Blom was van me ning. dat de raad zich over de toe komst van 'De Geut' zou moeten buigen, alvorens zich uit te spre ken over verdergaande plannen. Jan Jacobs (PvdA) was dezelfde mening toegedaan, en betreurde het, dat het voorstel niet in die zin was aangepast Wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) sloot zich aan bij de meer derheid van de raad. toen hij op merkte, dat de werkzaamheden, zoals die nu zouden worden uitge voerd. zich zouden beperken tot het meest noodzakelijke onder houd, zoals lekkage, en de toilet ten. ..Met u ben ik van mening", hield hij de raad vervolgens voor, ,,dat we een uitspraak moeten doen over de vraag, hoe we nu verder gaan met 'De Geut'. Het gaat goed, 'De Geut' is springlevend, en functioneert goed", merkte hij daarbij op. De discussie, die er volgens de raad moet komen, slaat voorna melijk op het feit, dat de voorma lige boerderij ooit tijdelijk werd in gericht als open jeugd- en jonge rencentrum Het was toen nog de bedoeling, dat het gebouw ooit zou worden aangepast ten be hoeve van gebruik door Bankgiro centrale. Die heeft dan ook een optie op het gebouw, maar on langs bleek, dat van die kant geen interesse meer voor de voorma lige boerderij bestaat Nadat Harm Offereins nog eens uitdrukkelijk gevraagd had, of het nu beschikbaar te stellen krediet van f 30.000,- niet overschreden zou worden, alvorens de raad over de definitieve bestemming een uitspraak zou hebben ge daan, ging de voltallige raad ten slotte akkoord met het voorstel.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1