Uit in Amersfoort 1985-1986 Grote verscheidenheid in keuze ISFOORT - „Het eerste nieuwe constellatie Flint »svol verlopen. De nieu- ^*ienten in het programma, «ne het witte vlekkenplan, het goed gedaan. Dat is f c/oe'en no9 nlet a,tiid a' te o an het aantal bezoekers, 3n i reakties van het publiek jvend. In deze tijd van het v'c matig toekennen van ner.es en van niet gesubsi- voorstellingen komen er t eind van het seizoen uwe voorstellingen uit. ken we graag op in, niet Ne te weinig evenemen- n/'efbben, want het aantal Hingen is het komend nt, Oi *®lfs n°9 uitgebreid. Het 7 ken dat, als je de evene- mondjesmaat aanbiedt, itie voor het gebouw af- iovi I mevrouw Tonny Porrin- 1vankteur van Flinttheater en 9 adshal op de persconfe- ch rraarop zij het nieuwe pro- en fiboekje Uit in Amersfoort e wef> dat binnenkort huis aan ns/oAmersf°°rt en de nabij- (se 6 gemeenten zal worden >nopid. Ook Soest aan deze i de spoorlijn is dit jaar in preidingssysteem opge- omdat er veel abonne- uders vandaan komen, ■■et boekje in de brieven- ligt hebben de snelle "™ïrs de eerste keus. dat van boeken wordt publiek meer gewaar- m de oude. waarbij men var werd uitgeloot. Drie we- zal men zijn keuze kunnen velke periode op zondag 1 er de Uitmarkt valt. Op het an de Stadshal zullen zich jiverse professionals ma- n: Joost Prinsen, Hans Li- b van Houten, Cranberry, il enthousiasme onder de om te laten zien en horen mee bezig zijn. Alle aan- m zullen waarschijnlijk niet plaatst kunnen worden, jvrouw Porringa wil om r de Uitmarkt afsluiten BONNEN itaurant van De Flint komt en nieuw initiatief: koffie-, en wijnbonnen die in in 10 kunnen worden ge- /aarmee men de doorstro- ms de pauzes en de nazit bevorderen. Tien kopjes nen u dan op 15,- zen van de theaterplaat- in vergelijking met het i seizoen niet verhoogd, jelopen seizoen is geblè ie prijs der plaatsen voor isen toch wel een handi er is nu ook gekozen voor ^/^schalige voorstellingen, ft. de prijs zeer redelijk is, k de mensen met kleine schouwburg kunnen be- De witte plekken voorstel- ibben eveneens over het i een zeer aantrekkelijke RODEDAG snkele unieke evenemen- onder vallen nadrukkelijk alijke Brederodedag, die en op 29 september zal an het bezoek aan het -ekt in Den Haag. Jenny Arean. Onder de titel ,,'tKan Verkeeren" presenteert De Flint op zondag 29 september het volgende program ma: 11.30 uur: Koffie 12.00-13.00 uur: Jules Croiset met muziekgroep De Perelaar, een boeiende combinatie die de schil derachtige dichter boeiend uit beeldt 13.00-14.00 uur: Lunchpauze 14 00-15.00 uur. Bredero Burles que. een trio dat liederen brengt uit Het Groot Liedt-boeck 15.00-16 00 uur. Pauze 16.00-17.00 uur: De klucht van de koe gespeeld door Theater Narcis 17.00-19 00 uur: Mogelijkheid tot gezamenlijke maaltijd anno 1585 met optreden van De Perelaar 15 - per couvert) 19.15-20.00 uur Muziek in Brede- ro's straatje 20.15-22.30 uur: Camera Trajecti- na dat de originele melodieën en teksten brengt van vier eeuwen geleden waarin Bredero boeren bruiloften, vrijages en ongelukkige liefdes bezingt Het passe-partout voor dit Bre- derodeprojekt kost slechts 25,-, mèt de maaltijd mee 40 - (pas 65 20,- of 35.-, cjp ƒ15- of 30,-). FAUST PROJEKT Heel bijzonder is ook het Faust projekt op vrijdag 17 januari. Voor het eerst in de geschiedenis van het Nederlands toneel zal de volle dige Faust van Goethe worden opgevoerd. Door de grootschalig heid van deze produktie is de uit voering gebonden aan het Appel theater in Den Haag. De Flint biedt u een reis-theater-arrangement om deze bijzondere gebeurtenis te kunnen bijwonen. Joo de Wijs presenteert op woensdag 22 januari een Literair Variété met Jan Boerstoel. Simon Knepper en Drs. P. Op woensdag 12 maart brengt Tine Ruysschaert teksten van Pré- vert, de dichter-schrijver die zich in prachtige verzen keerde tegen on recht, militair geweld en onderdruk king. Het zal een verrassing zijn die Franse teksten in een vertaling van Ernst van Altena te horen. Globe kon helaas dit jaar niet naar Amersfoort komen. Óm tech nische redenen Er is een tendens om groter te gaan monteren, en dan doet zich in het Flinttheater het gebrek aan een toneeltoren voor. Dat is ook de reden waarom er komend seizoen minder musicals in Amersfoort kunnen worden ge bracht. Misschien is het College van B. W. er langzamerhand aan toe om een reservepot te kweken om De Flint dusdanig uit te breiden dat ook grootschalige produkties, en ik denk daarbij ook aan het Nationaal Ballet en het Nederlands Danstheater naar Amersfoort kun nen komen. Wim Sonneveld, die een grote bron van inspiratie is voor leadzanger Harry Slinger. Rob Hauser brengt het zangspel Johann naar een hu- moristisch-erotisch gedicht van Goethe Orkater tenslotte voert het sprookje van De Zeemeermin op in een vertaling van Judith Herzberg Twee dagen in december zal de enige musical die dit seizoen in Amersfoort wordt uitgebracht te zien zijn in De Flint. Het is ..Mimicri" van Guus Vleugel. De Hoofdstadoperette komt twee avonden met Der Graf von Luxemburg van Frauz Léhar Heel bijzonder is de samenwerking tus sen het AOOG en Caroline Kaart, die op donderdag 24 oktober geza menlijk een programma verzorgen Op vrijdag 2 mei brengt het AOOG de operette Gasparone van Carl Millócker met onder andere Elise de Broekert en Ton Kaljée als solisten. VOCAL GROUP FESTIVAL In samenwerking met de Vocal Group Amersfoort zullen tien vocal groups uit alle delen van ons land zich in de Amersfoortse Flint meten Goethe heeft meer dan vijftig jaar aan de Faust gewerkt Eric Schnei der zal de rol van Faust spelen, Guido de Moor die van Mephisto- fheles. Het volledige Appelensem ble zal zijn medewerking verlenen aan dit gigantische projekt onder leiding van Hans Croiset. Buffetten en krakTnpjês" bïé'dën Hét 'publiek lafenis. 16.30 uur: De deelnemers krijgen in De Flint soep met brood 17.00 uur: Vertrek 18.15 uur: Aankomst in Den Haag 19.00-23.00 uur: Voorstelling Faust in Appeltheater 23.00 uur: Vertrek uit Den Haag 00.45 uur: Aankomst op parkeer terrein De Flint Een unieke gelegenheid om de ze uitzonderlijke Faustvoorstelling vanuit Amersfoort te kunnen bijwo nen. Vanwege het overweldigend succes zijn de voorstellingen .Nacht, moeder" met Linda van Dijck en Ann Hasekamp en ,,Pak" em Stanzi van het Nieuw Ensemble Raamtheater ook in het nieuwe programma opgenomen. Tevens zullen Jan Rap van Yvonne Keuls met Liesbeth List en het succesvol le Kinderen van een mindere God nu met Josine van Dalsum en Jules Hamel herhaald worden. In de cabaretsector komen Urba- nus, Tineke Schouten, Henk El- sink, Paul van Vliet en Seth Gaai- kema terug, mensen die voor kas successen weten te zorgen Een aantal voorstellingen is geplaatst onder het hoofd. Literair, een nieu we rubriek met drie specifieke voor stellingen. Jules Deelder brengt in razend tempo (donderdag 24 okto ber) zijn messcherpe show Deel der spreekt", vol op muziek gezette commentaren op aktuele ontwikke lingen in het zakenleven, de sport, de politiek en de cultuur. Cabaret Dubbel en Dwars komt met ..levend verbrand'' tenslotte, zorgen voor verdere ge varieerdheid in het dansen en be wegen. PROMCONCERT De Rabobank sponsort het Noordhollands Philharmonisch Or kest, dat onder leiding van Jan Stulen een sprankelend program ma in het prille voorseizoen zal uitbrengen. Op woensdag 4 sep tember vindt het bij het publiek geliefde promconcert plaats De Ouverture van de Barbier van Se- villa van Rossini wordt gevolgd door een optreden van Rian de Waal in het Eerste Pianoconcert van Liszt. Afgesloten wordt met Smetana's Moldau. Na de pauze zullen de gevoelige Mini Maxi een muzikale show ten gehore brengen. In overleg met Joannes Tollius werden ook weer diverse program ma's samengesteld. Daar zijn de concerten met niet Westerse mu ziek. Dit jaar: Marokko, Java en India Eveneens in samenwerking met Joannes Tollius kwamen de drie volksmuziekconcerten tot stand: de groep Luiderdsgild brengt 19e eeuwse arbeiders- en kermismuziek. Cranberry brengt Engels en Iers repertoire en Calgija zal muziek uit de Balkan en Turkije laten horen. Onder de verzamelnaam Rood kapje zijn de kindervoorstellingen ondergebracht, waarbij een mid dag met Ome Willem, het Winter- circus Ross-Hanson en het optre den van kindercircus Elleboog tot de hoogtepunten behoren. Bijzon der in deze categorie is de opera voor kinderen en volwassenen, Roodkapje van Seymour Barab. - Het stuk wordt in Nederlandse ver taling gebracht en is geschikt .voor alle leeftijden Het begint met een akteur die zich aan het schminken is als de wolf. Hij vertelt hoe dood eng hij het vindt om op het toneel voor wolf te spelen. Jules Croiset in ..De martelgang van een dikzak'' *no Ballet in Pretpierement. PERSONALITY SHOWS In de serie Personality Shows komend seizoen maar liefst vijf vrouwen en één man: Conny Stuart, Jenny Arean, Marline Bijl, Jasperina de Jong en Adèle Bloe- mendaal brengen hun eigen karak teristieke one woman shows, terwijl Willem Nijholt op donderdag 6 fe bruari voor het eerst in zijn toneel carrière een soloprogramma zal uitbrengen. In de rubriek Kleinkunst daaren tegen overheersen de mannen Youp van 't Hek, Joost Prinsen, Peter Faber, Dubbel en Dwars, Jan Blaaser en Frisse Jongens, met als enige vrouw Heddy Lester, die op dinsdag 26 november haar theater programma ,,Wie deelt?" in Amers foort op de planken zet. Bij het Figurentheater hoopt Jo zef van den Berg, die vorig seizoen verstek moest laten gaan vanwege zijn reis naar Japan, op woensdag 9 april in De Flint aanwezig te zijn. Zijn voorstelling ,,De geliefden" is een sprankelend spel met zijn pop pen, dat begint na het aanspoelen op een onbekend strand Henk en Ans Boerwinkel komen met hun theater Triangel uit Meppel en we ten hun marionetten, masters, stok- en handpoppen zo te bewe gen dat er een geraffineerd en kunstzinnig spel ontstaat. Studio Hinderik brengt de wat melancholi sche produktie.Stoeprand", waar in een man afscheid neemt van zijn pedofiele relatie met het jongetje David, die inmiddels groot is ge worden. KOFFIEVOORSTELLINGEN Zeer veel bezoek trekken de koffievoorstellingen, zowel het to neel als de concerten. Ooit begon Centrum met lunchpauzevoorstel- lingen. Het blijkt dat het publiek in Amersfoort graag op zondag naar een kort optreden gaat kijken of luisteren Vier koffieconcerten met Hetty Blok, Hans Liberg, Ramses Shaffy en Anke Lankreijer en vijf toneelvoorstellingen in het nieuwe seizoen. Bij het Muziektheater zijn weer enkele zeer goede voorstellingen gekozen. Baal met Dantons Dood, waarin de subtiele speler Pierre Bokma zal meespelen. De pop groep Drukwerk brengt hoogtepun ten uit haar repertoire, en zal na de pauze haar programma wijden aan programma. Het Gronings Salon orkest Pluche komt spelen. De violist Christiaan Bor en de pianist Frederic Meinders verzorgen een optreden, terwijl De Slagwerkgroep Den Haag. Het Nederlands Saxo foonkwartet en het Amsterdams Gitaartno op zondagen in januari, maart en april hun boeiend spel -zuilen laten -boren. - Het Utrechts Symfonie Orkestos- inmiddels opgenomen in het Ne derlands Philharmonisch Orkest, dat op maandag 24 februan in Amersfoort zal concerteren met de violiste Emmy Verhey Het Gelders Orkest geeft dne concerten, The European Community Chamber Orchestra brengt Theodora Ge- raets op de viool. Zij ontving haar opleiding van Davina van Wely aan het Amsterdams Sweelinck Con servatorium. Zij won in 1979 het Oskar Back Concours. Het Stock holm Synfonietta, afkomstig uit het orkest van de Zweedse Koninklijke Opera, het Radio Symfonie Orkest en het Stockholm Philharmonisch Orkest, sluit de rij onder leiding van dirigent Jan Olav Wedin. met ze te maken. Voor het komend seizoen is dit gelukt met drie forma ties die al jarenlang op de planken staan BZN uit Volendam, de Frank Boeijengroep en The Golden Ear ring. Het ligt in de bedoeling van de Flint-directie om te zijner tijd ook wat minder geijkt popwerk naar Amersfoort te halen. Acht kamerconcerten in de Sint Aegtenkapel (Frans Bruggen, An- ner Bijlsma, Jaap van Zweeden, Reinbert de Leeuw), drie museum concerten onder de titel Podium Jonge Kunstenaars en vier concer ten op het gebied van oude muziek en dans worden door de ACR georganiseerd. Bij de oude muziek en dans leverde ook Joannes Tol lius zijn bijdrage. Op zondag 15 december worden door Dorothee Wortelboer en Lida Hiemstra 18e eeuwse dansen van Bach en Fran se tijdgenoten expressief tot leven gebracht. Dan is er nog zes maal lichte muziek: Rob de Nijs, Harry Sack- sioni, The Nen Swingle Singers, Chns Hinze, Laurens van Rooyen en Flairck. Er zullen drie jazzcon certen zijn, waarvan twee feestelij ke nachtconcerten in De Stadshal. Daar is het jubileumconcert van Rita Reys met het Trio Pim Jacobs op zaterdag 26 oktober en Charlie Nederpelts optreden met zijn Big Band, voorheen het VARA Dansor- kest op zaterdag 22 maart. Marjorie Barnes, de Amerikaans-Neder landse ster treedt samen met Wim Koopmans op in het Flinttheater POPCONCERTEN De meeste popgroepen waren er nog niet aan gewend om in de theaters op te treden, en daardoor was het moeilijk vaste afspraken Tenslotte kan nog vermeld wor den dat het Flinttheater ook in het aanstaand seizoen weer een lan delijke première binnen zijn muren zal hebben Het is het blijspel ..Stepping out" met Hans van Willi- genburg. Elsje de Wijn, Loeki Knol en vele anderen, voor het eerst tapdansend op het toneel Er zal een grote verscheiden heid in keuze zijn op alle mogelij ke dagen en tijden en in alle mogelijke genres. Ook kwa ni veau en kwaliteit steekt het Amersfoortse Flinttheater in zijn programmering zeker niet on gunstig af tegen de diverse ver gelijkbare schouwburgen in ons land. Er is een overvloed van mogelijkheden. Anco Mali Theater Triangel. met hun close harmony repertoire Louis van Dijk, Pim Jacobs en Sigrid van der Linden zullen hen komen beoordelen. Van 10.15 tot 17.30 uur. Na de dinerpauze con certen in De Stadshal The New Single Singers. Los van het festival zingen zij nog een keer om 21.30 uur. Bij ballet en dans kunt u keuze maken uit zeven voorstellingen van de kleinere gezelschappen en de juniorengroep van het Nederlands Danstheater Introdans brengt cho reografieën van Nils Christo en Jan Linkens Hans van Manen, Jin Ki- lyan en Armando Navarro schre ven een speciaal jubileumprogram ma voor het 40-jarig Scapinoballet Danskern brengt een Revivalpro gramma. waarin zij enkele belang rijke ontwikkelingen uit de dans kunst van deze eeuw naar voren halen. Flamencodansen met Marie Carmen Garcia en jazzdansen rond de muziek van Gershwin, Naast de 14 voorstellingen van het repertoiretoneel en de 8 blijspe len zult u op toneelgebied nog programma's aangeboden krijgen door Nooy's Volkstheater en het Theater van de Lach en zullen er drie avonden zijn van het buiten lands toneel, waarvoor tot 9 sep tember de tekstboekjes vooraf kun nen worden besteld. Nu al kunt u kaarten reserveren tegen een gereduceerde prijs voor de drie voorstellingen in het Leo Grootkop Eenaktertoernooi op 18 en 15 oktober, waarin de Amateur toneelgezelschappen strijden om de Leo Grootkoptrofee, die elke twee jaar wordt uitgereikt. Albee, Ayckbourn en Pinter staan op het programma MUZIEK Vijf klassieke koffieconcerten staan in het komend seizoen op het Gerard Thoolen en Bea Meulman spelen ..Etty" fotoPaul Blanca).

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5