SB cA mwonenden lichten bezwaren gen bouw zes woningen aan akenenhove toe Verkeerstechnisch onderzoek naar gevolgen van aansluiting A-28 op Heiligenbergerweg in Amersfoort irondaankoop Beco n ,De Horst' is rond tW roepen gemeenteraad terug van vakantie: waarschriften maken niet veel kans iwege onjuiste argumenten: Vandaag in de Leusder Krant In september resultaat naar Gedeputeerde Staten: II BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden trant gemeente Leusden A Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV krant: DONDERDAG 11 JULI 1985 - 17e JAARGANG NO. 18 ISDEN - Een drietal omwonenden van de bouwplaats e Diakenenhoeve in Leusden lichtte gisteren in het iciehuis te Utrecht bezwaren tegen de bouw van zes gen in hun wijk toe. De heren J.J. Kool, J.H.F. Haazen en Vervloet waren de enige drie van de oorspronkelijke «zwaarden die de AROB-procedure voortzetten tot aan ovincie. In een eerder stadium waren alle bezwaren ezen. Bij de provincie lichtten zij gistermiddag hun re bezwaren toe voor de betreffende commissie, voor in door gedeputeerde drs. A.G. Schapenk, die ruimtelij- lening in zijn portefeuille heeft. azwaren richtten zich voor- k tegen de procedure, die bouw vooraf was gegaan, n was niet ter visie gelegd, it de enige wijze was. waar- i bezwaar kon maken, zo esteld. Bovendien was er van valse voorlichting ge- omdat ten tijde, dat de enen hun huis kochten, er ake was van de bouw van zinsvervangend tehuis ter door dr Willem de Jongh g. Een deel van het betref erceel zou onbebouwd blij- als groene aanplant wor- ■ruikt. /erkeerstechnisch deugde aldus de bezwaarden. Er ■r verkeer komen, en waar zij s als bezwaar hadden, dat inig parkeerruimte zou ont- Derde de heer Kool aan, dat oering van de thans voor- plannen zijn woning aan nten omgeven zal worden rkeerplaatsen. die het ge- Ben maar zullen doen toe- hetgeen een evenredig Brmindering van het woon- et zich mee zal brengen". Tijdens de zitting bleek, dat de twee grote bezwaren inzake de tervisielegging en de valse voor lichting al helemaal niet terzake deden. Het bestemmingsplan hoef de namelijk helemaal niet te wor den gewijzigd, toen de bouw van het gezinsvervangende tehuis defi nitief niet doorging. Tervisie was dus ook niet nodig. Oorzaak daar van was destijds de subsidie-stop, maar het duurde tot begin vorig jaar, voordat de betreffende stich ting de gemeente meedeelde, dat de plannen van de baan waren. Vandaar, dat men voor die tijd geen andere plannen kon maken De valse voorlichting bleek - voor zover daar sprake van was - geheel en al op het conto van de makelaar te komen, die gezegd zou hebben, dat de plannen voor het gezinsvervangende tehuis al leen maar vertraagd waren Ook daar stond de gemeente dus al helemaal buiten. De gemeentelijke medewerker, d'e in deze zaak het college van B W van Leusden vertegenwoordig de. Renger Duinsbergen, liet van alle geuite bezwaren dan ook geen spaan heel. Ten aanzien van de bezwaren van de heer Vervloet zei hij: „Oorspronkelijk zou ter plaatse een gezinsvervangend tehuis of een andere bijzondere woonvorm worden gerealiseerd. De noordelij ke helft van het terrein zou dan bebouwd worden met een gebouw van twee volledige woonlagen; de zuidelijke helft zou overwegend open blijven en als tuin worden ingericht, de bouwvergunning voor dit gezinsvervangend tehuis werd in september 1981 verleend" STEUN „Realisering van het project was afhankelijk van financiële steun van het Ministerie van WVC. In 1981 werd door WVC echter een algemene bouwstop in de gezond heidszorg afgekondigd. Uiteindelijk resultaat was, dat realisenng van het geplande gezinsvervangend tehuis op deze plek en in deze vorm geen doorgang kon vinden. Dit werd eerst in januari 1984 definitief bevestigd naar het college van b. en w, en niet. zoals dhr Vervloet stelt, al in 1981. De woorden „vals voorgelicht" zijn dan ook op z'n minst onzorgvuldig gekozen" BESTEMMING „Omdat het perceel aan de Dia- kenhove in het globale bestem mingsplan 2e fase een woonbe stemming heeft, lag en ligt realise ring van die bestemming het meest voor de hand. Opgemerkt wordt nog dat de eerste plannen, vóórdat sprake was van vestiging van het gezinsvervangend tehuis, voorza gen in de realisering van woning wetwoningen ter plaatse en wel veertien stuks" „Het nu aan de orde zijnde bouw plan voorziet weliswaar in een in tensievere bebouwing, althans qua bouwmassa, maar onzes inziens is er geen sprake van een onaan vaardbare aantasting van de priva cy, het uitzicht en de bezonning van het perceel of de woning van de heer Vervloet. daarbij met name gelet op de ligging van deze woning ten opzichte van de bouwplaats, de nagenoeg blinde zijgevel, waarin een raam van circa 60 cm breed voorkomt, de aanwezigheid van een schutting van circa 1.80 m hoog langs de tuin van Vervloet, de aanwezigheid van dichte beplan ting en hoogopgaande bomen di rect ten oosten van de bouwplaats en de indeling van de te bouwen woningen met keuken en hal aan de voorzijde". „VOLPROPPEN'' „Niet gesteld kan worden dat met dit bouwplan het om louter financiële redenen „volproppen" van een woonwijk wordt beoogd zonder dat daarbij wordt gekeken naar de leefbaarheid. Bij de ontwik keling van het bouwplan is wel degelijk gekeken naar de inpas baarheid in het totaal. Uiteraard spelen financiële aspecten een rol, aan de grond was immers bij de exploitatieopzet een bepaalde waarde toegekend. Om exploitatie tekort te voorkomen, zal die waar de opgebracht moeten worden". „Het is overigens niet zo, zoals wordt gesuggereerd, dat ten be hoeve van de realisering van dit plan openbaar groen zou moeten worden opgeofferd. Bovendien wordt ook in de wijk Munnikhove- Bosveld in ruime mate voldaan aan de algemeen geldende normen voor groenvoorzieningen in woon wijken. GEDACHTENFOUT Over bezwaren van de heren Kool en Haazen merkte Duinsber gen vervolgens op, dat die bezwa ren voor een groot deel van proce durele aard waren „waarbij recla manten een belangrijke gedach- tenfout maken,ser is namelijk geen sprake van wijziging van het door de raad vastgestelde globale plan of een door het college al vastge steld uitwerkingsplan" „De invulling van het stukje Mun- nikhove-Bosveld, zoals nu aan de orde, past helemaal binnen de re gels van het globale plan; ook de gevolgde procedure, waarbij over leg met belanghebbenden in de vorm van een bezwarenprocedure heeft plaats gevonden, is conform de regels van het globale plan" vervolg op pagina 3 Onafhankelijk IBDUI USner nieuwsblad rschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- n. "milieberichten en losse advertenties 42 cent per mm 'kontrakten belangrijke korting - jsderheitjes f 1.29 per regel (43 cent per mm) - >se nummers: 75 cent per stuk l' ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR 3s kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend erdags gesloten. de BifiL Bestrijding botulisme pag. 3 Terugblik op Leusden pag. 3 Bezettingsgraad woningen daalt pag. 3 Film pag. 4 Tips voor thuisblijvers pag. 5 Met Aat Dale op de pedalen pag. 5 Bezienswaardigheden Verkeer en Waterstaat pag. 6 Servicepagina pag. 7 DOKTERSDIENST: tel. 948111 De aansluiting van Leusden op de A28 zou via de Heihgenbergerweg moeten gaan lopen Amersfoort heeft daar moeite mee, omdat het een ongewenste verkeersstroom de stad in zou veroorzaken. LEUSDEN - Er komt een nadere effektrapportage over de gevolgen voor Amersfoort, als Leusden haar aanslui- tlng op de A 28 krijgt via de Heiligenbergerweg. Dat is het I resultaat van een gesprek, dat onlangs heeft plaatsge- vonden tussen bestuurderen van zowel de provincie, als I de betrokken gemeenten, aldus een woordvoerder van de provincie. Zoals bekend, heeft het gemeentebestuur van Amers- foort grote bezwaren tegen een aansluiting van Leusden op de A 28 via de Heiligenbergerweg. De gevolgen voor die weg, richting Amersfoort, en de afwikkeling van het 1 verkeer naar de stad toe zijn de redenen, dat Amersfoort zich tegen de Leusdene aansluiting op die plek verzet. I I In een gesprek, dat eind vorige maand werd gevoerd, en dat eerst nu bekend is geworden, heeft men besloten, die gevolgen nog eens nader te onderzoeken. Men bleek van mening te zijn, dat de argumentatie van dat stand punt was gestoeld op onvoldoende feiten. Vandaar, dat besloten is, een nader, verkeerstechnisch onderzoek in te stellen. De resultaten daarvan, zo Is afgesproken, moeten op één september bekend zijn. Het rapport gaat dan naar gedeputeerde staten, die er een standpunt over in zullen nemen. Half of eind september zal dan bekend worden, of, waar, en op wat voor termijn er aan de Leusdense ontsluiting gewerkt kan gaan worden. JSDEN - De coöperatieve inkoopvereniging Beco ves- :ich definitief in Leusden. In haar vergadering van >pen dinsdag is het Leusdense college van B&W >rd gegaan met het voorlopige koopkontrakt tussen de ente en het bedrijf. »r de komst van het bedrijf heeft lange tijd onzekerheid an, omdat men met een terrein in Hoevelaken zat scheept, waaraan de gemeente daar nogal wat voor- len verbond, waar een nieuwe eigenaar aan moest en. Blijkbaar zijn die problemen opgelost, en men heeft i een keuze tussen tussen Leusden en Nijkerk, definitief Leusden gekozen. Voor een vlotte afwikkeling van de sctie wil het Leusdense college van B W de gemeente- roor een extra vergadering bijeenroepen op 18 juli. bedrag met de aankoop id is. was bij het ter perse an deze krant nog niet be kend Het gaat in totaal om vijftien duizend vierkante meter van het bedrijventerrein in „De Horst". De gang van zaken rond de verkoop van de grond werd lange tijd gekenmerkt door onzekerheid De oorzaak daarvan was. de grond, die het bedrijf in Hoevelaken had - het bedrijf was daar geves tigd, tot het in december vorig jaar afbrandde - volgens het Hoevela kense gemeentebestuur alleen zou kunnen worden doorverkocht aan een bedrijf, dat aan Hoevelaken gebonden was. Over die kwestie is lange tijd gedelibereerd, waarbij Beco zich op het standpunt stelde, dat de betreffende bepaling in het bestemmingsplan aanvechtbaar was Overigens was het bedrijf, sinds de brand, in twee panden in Ede ondergebracht Beco was voorheen een belan- Het bedrijf trekt nogal wat vracht verkeer aan, en ook de beurzen die men met grote regelmaat houdt, zorgen voor de nodige bezoekers Vandaar, dat de bereikbaarheid van het bedrijf bij de beslissing een grote rol heeft gespeeld. Men re kent op de aansluiting van Leusden op Rijksweg A-28, waarmee ook „De Horst" goed bereikbaar zal worden. Dit in tegenstelling tot het voormalige pand in Hoevelaken, waar het verkeer zich door de bebouwde kom moest worstelen, om het bedrijf te kunnen bereiken. SNEL De gemeente Leusden wil mee werken aan een snel tot stand komen van de aankoop. Daartoe hebben burgemeester en wethou ders besloten, te proberen de ge meenteraad bijeen te roepen op 18 juli aanstaande De uitnodiging In onze krant van donderdag 28 maart drukten we deze foto af, waarop het voertuig te zien is, van waaruit Beco in De Horst" al grondmetingen liet verrichten. Dat het het bedrijf ernst is. met de haast die men tentoonspreidt, is duidelijk nu ook de gemeente tussentijds de gemeenteraad bijeen wil roepen om de verkoop van de grond goed te keuren. hiervoor zullen vandaag og morgen worden verstuurd. Overigens zal ook de provincie Utrecht mee moeten werken aan de versnelde procedure, wil het bedrijf op korte termijn met bouwen kunnen beginnen. Het betreft daar bij zowel de juridische afwikkeling van de grondverkoop, als de be handeling van de te verlenen bouwvergunning. Overleg tussen gemeente en provincie hierover is gaande. Tijdens de behandeling van de optie van Beco op de grond, in de betreffende commissievergadering werd al duidelijk, dat de PvdA en Harm Offereins (GPV/SGP) niet zonder meer voorstander van de verkoop zijn. Zij vonden de opper vlakte, die met de transactie ge- j moeid is, te gering, gerekend naar het aantal werknemers van het bedrijf. gencommissie voor detaillisten in meubels, en is al sinds jaren een coöperatieve inkoopvereniging voor interieurverzorgers. Er zijn on geveer 350 ondernemers bij aan gesloten, en men heeft ongeveer vijftig personeelsleden in dienst.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1