jlse NieuwsbladPers voovdeelvoov vanonzcktf* KAMPEREN IN ZWEDEN MIDWEEK GEULDAL Zwanenburg Telefoonnummer DINSDAG 16 JULI 1985 LEUSDER KRANT KIJK OP DE WIJK Woningwetwoningen IEN-ZUID De komende we ken publiceren we een nieuwe rubriek: Kijk op de wijk. In woord en - vooral - beeld nemen we acht wijken onder de loep. On ze keus is gevallen op de nieuwbouwwijken Zwa nenburg, Munnikhove, Bosveld, Langenbeek, Claverenblad en Wilden burg, en de wat oudere wijken Hamersveld en Rozendaal (Eurowonin gen). De meeste gege vens over de wijken heb ben we ontleend aan het Statistisch Jaarboek van de gemeente Leusden, dat een dezer dagen uit kwam. Als eerste in de rij in „Kijk op de wijk" is Zwa nenburg. Een gedeelte van Zwanenburg. Links de streekschool in aanbouw Samen geven de verschillende woningtypes in Zwan enburg een gevarieerde aanblik. Oppervlakte: 11 ha. Aantal woningen per 1 januari: 302 Aantal woningen per ha. per 1 januari: 27 Aantal inwoners: 602 Leeftijdsopbouw per 1 januari (in procenten van hel wijkbewoners): Van de wijk Zwanenburg is pas sinds medio 1982 sprake, toen de eerste bewoners hun nieuwbouw huizen betrokken. De wijk bestaat louter uit premie koop- en woningwetwoningen, naar een ontwerp van de Rotterdamse architect Aat van Tilburg. Karakteristiek is de compactheid van de wijk, alsook de kleur van de stenen van de woningen. De koophuizen zijn uitgevoerd in een gele baksteen, terwijl de woningwetwoningen er wit/grijs uitzien. Zwanenburg heeft ook specifieke huurwoningen voor jongeren: Van Dam-wooneenheden ofwel HATjes (Huisvesting voor Alleenstaanden of Twee personen). In vergelijking tot andere Leusdense wijken bezit Zwanenburg weinig openbaar groen. Ot/m 14 jr.: 15,8 15 t/m 24 jr.: 21,1 25 t/m 39 jr.: 43,0 40 t/m 64 jr.: 9,5 65 jr. en ouder: 10,6. Aantal geboorten in 1984: 21 Aantal gevestigde personen in 1984: 76 Aantal vertrokken personen in 1984: 77 Scholen: geen. nee in de leest aken ProMee' anangementen Aankomst op de camping is op elke door u gewenste dag moge lijk. U maakt bij aankomst zelf de keuze uit de op dat moment beschikbare plaatsen. Voor meer informatie en reser vering bel eerst naar de Stena Line, telefoon 010-510489. U stuurt cheque 4 met het boe kingsformulier retour aan de Kampeerders opgelet! Deze aan bieding van de NNP in samen werking met de Stena Line mag u niet missen. Wat dacht u na- Zin in vijf dagen rust in een prachtige omgeving? Dan is dit midweek-arrangement van VVV Het Ceuldal echt iets voor u! Voor 230 gulden -10% per per soon verblijft u vijf dagen (vier overnachtingen) in een B-klassc- hotel in Valkenburg op basis van halfpension. Tijdens uw verblijf in ,,het buitenland in eigen land" kunt u kennis maken met de gezellig heid en gemoedelijkheid van 't Mergelland Hoewel de natuur in de streek van een adembene mende schoonheid is, is het een „must" ook eens onder de grond te gaan kijken. In Valken burg kan dat op diverse plaat sen. In dit arrangement zit on dermeer de entree van de steen- Stena Line. Dit arrangement is geldig tot en met 30 november 1985 0.W kolenmijnen en de Gemeente- grotten. Hoewel er al jaren geen kolen meer gewonnen worden in Lim burg is het beslist de moeite waard een kijkje te nemen in een van de gesloten mijnen om te zien hoe vroeger de kolen gedol ven werden De Gemeentegrot is eveneens een bezienswaardig heid onder de grond. Deze is on- Vijf jaar geleden zag het gebied, waarin Zwanenburg is gelegen, er zo uit

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4