Prochemko gaat bij gemeenteraad in beroep tegen afwijzing B&W van bouwvergunning iiii Voortzetting agrarisch grondgebruik oosten van Valleikanaal blijft gewenst „Eigenlijk ligt het nu aan de gemeente' Vandaag in de Leusder Krant Lieden provinciale afwijzing van overdekte manege „Nieuw Hagenauwe": leusdep krant J. N. van de Salm over afwijzing van bouwplan: ,3J Aanrijding met materiële schade Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 6.95 7.9^ 4.95 Z49.EUSDEN - Prochemko BV te De Bilt gaat in beroep tegen ^nïbeslissing van het Leusdense college van B W, om de •"ijr het bedrijf ingediende aanvraag voor een bouwvergun- g af te wijzen. Dit deelde gisteren de advocaat van het Efllrii'. mr- D' Roes'nk van het gelijknamige advocatenkan- IJïSir te Bussum, mee. Het beroep wordt - ingevolge de 1 Oéirvoor geijkte procedure - ingesteld bij de Leusdense •neenteraad. Formeel gaat het om het vragen van voorzie- 5.959 AUTOlSSELT w mL Or m Schoorsteenbrand ct/^K^ i* krant DONDERDAG 25 JULI 1985 - 17e JAARGANG NO. 22 (van één onzer verslaggevers) is nog niet duidelijk, of men heen inhoudelijk op de argumen- [IJ Ie van het Leusdense college in J gaan Dat komt mede door het dat er inzake de mogelijke yl itiging van het bedrijf bij de >on een beroepsprocedure loopt omwonenden, tegen de door college wél afgegeven Hinder- lyergunning loals bekend ontstond, vooral in |jsden Zuid, nogal wat commotie jr de mogelijke vestiging van ïchemko in het voormalige pand i de Keurslagercentrale aan de jjihemseweg. Omwonenden arden zich tegen de plannen, en J QEt Leusdense college van B&W zich uiteindelijk genoodzaakt, A-'dere medewerking aan de vesti- van het bedrijf te onthouden. Dat gebeurde middels het afwijzen van de aanvraag voor een bouw vergunning. Het Leusdense bestuurscollege schrijft in haar beschikking tot die afwijzing het volgende: ..Overwe gende, dat het bouwplan, waarvoor vergunning wordt gevraagd, onder meer voorziet in het verbouwen van de bedrijfsgebouwen ten be hoeve van de vestiging van kan toor, magazijn en produktiehal voor de verhandeling, opslag en produk- tie van oppervlakte-actieve produk- ten en coatings voor onderhoud, bescherming en reiniging van ge bouwen; dat het perceel Arnhemseweg 87 in het ter plaatse geldende bestem mingsplan Buitengebied Oost" is aangewezen voor Handel en Transport" en is bestemd voor han dels-, opslag- en transportbedrij ven Dat ingevolge de voorschriften van die bestemming uitsluitend bouw werken ten behoeve van die be stemming mogen worden ge bouwd; dat het bouwplan, zoals inge diend en hiervoor omschreven, niet in overeenstemming is met de be stemming en daaruit voortvloeien de voorschriften; dat dientengevolge op het bouw plan afwijzend moet worden be schikt; dat ook ovengens in het bestem mingsplan geen rechtsgronden aanwezig zijn op grond waarvan vergunning kan worden verleend; gelet op hun verklaring d.d. 28 mei 1985, zoals die in de raadsverga dering van 30 mei 1985 is afgelegd - gelet op artikel 48 van de Wo ningwet; - besluiten burgemeester en wet houders de door Prochemko Inter national BV gevraagde bouwver gunning te weigeren SCHADE Of, en in welke zin het beroep dat Prochemko tegen deze beschik king aan gaat tekenen, ook inhou delijk op deze beschikking in zal gaan, is dus nog niet duidelijk. Mr. Roesink liet er echter geen enkele twijfel over bestaan, dat het bedrijf de juridische strijd voort zal zetten tot in de hoogste regionen, om tot een voor het bedrijf aanvaardbaar resultaat te komen. Als aanvaard baar noemde de heer Roesink twee mogelijkheden óf vestiging van het bednjf in het pand aan de Arnhemseweg, óf een acceptabele schadevergoeding. „We benaderen dit verschil van mening volstrekt zakelijk," aldus mr. Roesink. „omdat we alleen maar willen, dat het spel volgens de regels gespeeld moet worden. In onze ogen heeft de gemeente dat niet gedaan. Dat de gemeente voor haar han delen geen schoonheidsprijs heeft verdiend, zal duidelijk zijn. Maar waar het ons om gaat, is dat het volgens de regels gaat. We bestrijden, dat de gemeente Leusden dat gedaan heeft. En wie zich niet aan de regels houdt, kan trammelant verwachten. Net zo, als Prochemko trammelant kan verwachten, als zij zich niet aan de regels houdt. Niet meer, maar ook niet minder", aldus mr. Roessink. Een deel van de bedrijfsgebouwen van de voormalige Keurslagercentrale aan de Arnhemsewegwaar Prochemko zich wil vestigen. (Archieffoto Leusder Krant). 3.95^ 7.95 „De Milieuboer" gaat in september in Leusden schillen ophalen pag.3 Film: disco, dans en perfekte karate in muzieksprookje „The Last Dragon" pag. 3 Tour de Junior in 1985 weer attractief programma pag. 4 Deelnemersveld Tour de Junior pag. 4 Interview met nieuwe Tourleider Johan Ossendrijver „Tour de Junior is uniek Achtervelds sportevenement" pag. 5 Verkeers maatregelen tijdens Tour de Junior pag. 5 Tien Leusdenaren in Ronde van Achterveld pag. 5 Leusde Krant 15 jaar geleden: Bij familie Torsius slaagde „operatie ooievaar" pag. 6 Filmzomer'85. - pag. 7 Servicepagina pag. 7 DOKTERSDIENST; tel. 941210 LEUSDEN - De reden voor Gedeputeerde Staten, om geen edewerking te verlenen aan het overkappen van de buiten- manege van de heer J. N. van de Salm, waar „Nieuw ®agenauwe" domicilie heeft, is dat men ter plaatse het |)rarisch grondgebruik gewenst acht, en voortzetting daar in beoogt. Dat blijkt uit de pas nu bekend geworden beschikking, aarin de beslissing wordt gemotiveerd. Een tweede reden >or de afwijzing is, dat men van mening is dat er te weinig trijmogelijkheden zijn. naar ons oordeel als de meest gewenste ontwikkeling moet wor den gezien. Wij zijn van mening. dat het Valleikanaal als geografi sche barrière gezien moet worden als „harde" begrenzing van de stedelijke ontwikkeling van Leus den Centrum in oostelijke richting Wij achten dan ook het bezwaar. mmm Ui ™sli De tegen het plan ingediende ïzwaren zijn overigens niet alle- aal gegrond verklaard. Uit de overwegingen, die tot het "luit hebben geleid, blijkt dat zo el het geldende als het in voorbe- iding zijnde streekplan „Utrecht- Oost" van doorslaggevende bete kenis zijn geweest, om goedkeu ring aan het plan te onthouden. In beide gevallen, zo stellen Ge deputeerde Staten, „hebben wij verwoord, dat voortzetting van het agrarisch grondgebruik ter plaatse (advertentie) MAZDA dealer voor Leusden e o Fluorweg 43 - Amersfoort tel 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken Uw offioal Mazda-dealer op z 10 minuien nialstand van uw huis. A AMERSFOORT r LEUSDEN Volg de borden naar - AUTO ISSELT Industneterrem De Isselt SOEST mazoa Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangnjke korting. Leusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers. 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten waarin wordt gesteld dat het onjuist is, om ten oosten van het Valleika- naal ruimte te bieden voor stads rand-activiteiten, gegrond. UITRIJDEN Ook met een tweede bezwaar stemt het Utrechtse bestuurscolle ge in. Namelijk het feit dat. in de direkte omgeving te weinig uitrijmo- gelijkheden zijn. „Ook zijn wij van mening dat het maken van ritten buiten de eigenlij ke manege problematisch is," zo schrijven Gedeputeerde Staten in hun toelichting. „De mogelijkhe den, die aanwezig zijn, te weten de bermen van het Valleikanaal en de Liniedijk, zijn naar onze mening niet berekend op gebruik in het kader van de ruitersport. Er bestaat dan ook alle aanleiding voor de vrees, dat het beoefenen van de ruitersport ter plaatse zal leiden tot schade aan de ondergrond, terwijl voorts conflictsituaties kunnen ont staan met andere gebruikers van bedoelde paden en bermen Wij achten dit bezwaar dan ook ge grond." BUFFERGEBIED Waar de ovenge bezwaren for meel worden afgewezen, is een opmerkelijk detail, dat Gedeputeer de Staten instemmen met het argu ment. dat een manege beter past in het gebied tussen Amersfoort en Leusden. In het bezwaarschrift wordt gesteld, dat „een activiteit als de onderwerpelijke uit planolo gisch/stedebouwkundig oogpunt bezien, beter past in het bufferge- bied tussen Amersfoort en Leus den In de toelichting schnjven Gede puteerde Staten: „Wij kunnen in stemmen met deze stelling. Het aangeven van een alternatieve Jo- catie zien wij echter niet als een tegen het bouwplan ingebracht be zwaar. Wij achten dit bezwaar on gegrond." Daarmee wijst men die stelling dus op formele gronden af, terwijl men er inhoudelijk mee in stemt. Het Leusdense college van B W heeft nog geen standpunt bepaald, inzake de afgewezen aanvraag voor de verklaring van geen bezwaar. Het ambtelijk advies erover is nog in voorbereiding en het col lege zal zich er binnenkort over beraden, aldus gemeentevoor- lichter Hans Hermans. LEUSDEN - De heer J. N. van de Salm, eigenaar van de buitenbak van „Nieuw Hage nauwe", is niet voornemens, het er bij te laten zitten. Ge vraagd naar zijn reactie op de afwijzende beschikking van Gedeputeerde Staten inzake de overkapping van zijn mane ge, zegt hij. dat er zeker be roep tegen het besluit aange tekend zal worden. „Of ik doe dat zelf, of de vereniging doet dat. Daar is nog overleg over gaande," deelde hij mee „Eigenlijk is het nu aan de gemeente, om wat te onderne men. Men stelt tachtig hectare beschikbaar voor de golfclub, er is grond voor de Beco. en men werkt mee aan ontwikke lingen voor „De Singels' en „Nimmerdor". Ook bij ons gaat het om een voorziening op het sportieve vlak. Als dat dan hier ter plaatse niet mag. dan moet de gemeente maar grond be schikbaar stellen. We willen alle kanten op. behalve de verkeerde „Ook als men het in eigen beheer zou willen doen. kun nen ze de dieren zo overne- De buitenbak van ..Nieuw Hagenauwe". die niet mag worden overkapt. De heer Van de Salm. (Archieffoto Leusder Krant) men. Ik ben niet van de vereni ging afhankelijk, ik heb mijn inkomen uit het agrarisch be drijf Maar als ik zie, dat men aan de dure grond van „Nim merdor" mee wil betalen, ter wijl het daarom een vereniging gaat. waarvan de helft van de leden uit Amersfoort komt. dan kunnen ze voor ons ook wel wat ondernemen. We hebben hier tussen de 120 en 130 leden, die praktisch allemaal uit Leusden komen, dus daar kan het niet aan liggen." „Om de vereniging en de kinderen nu maar te laten zit ten. om er maar mee te kap pen. vind ik niet op z'n plaats. En nogmaals, als de gemeente met een redelijk alternatief zou komen, zijn wij tot alle mede werking bereid." aldus de heer Van de Salm. LEUSDEN - Op het kruispunt van de Noorderinslag en de Ros senberglaan vond afgelopen maandag een aanrijding plaats. Motorriiper L M. uit Leusden rem de af om af te slaan Dat merkte de achter hem rijdende automobilist G. J eveneens uit Leusden. te laat op Een botsing volgde, waarbij de schade zich beperkte tot de voer tuigen. LEUSDEN - Afgelopen dinsdag waarschuwde men de politie in verband met een schoorsteen brand. Ten huize van de familie Van A„ aan de Prins Hendriklaan in Leusden Zuid. woedde een kleine brand in de schoorsteen, die door de brandweer snel bedwongen werd. De schade was gering

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1