SB Geiuidswand langs Groene Zoom mag ie Moespot' en raadszaal los van financiering Woensdag braderie in Achterveld edstrijden in ^omzagen en in ^omwerpen d braderie Oevervijver was doorn in 't oog Provincie en gemeente eens over beveiliging kruispunt Achterveld Provincie wijst bezwaren af: jw voorstel voor sportzaal Achterveld: Auto schampt trekker >L< inf Traditionele landdag PJGU 17 augustus Bromfietser licht gewond Vandaag in de Leusder Krant Drie auto's afgevoerd na botsing Fietser licht gewond Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden eusder intrant tel rkrant DINSDAG 30 JULI 1985 - 17e JAARGANG NO. 23 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 ReuaKtie 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement f 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV LEUSDEN - De geiuidswand zwaren, die enkele omwo- diend, afgewezen. Dat blijkt langs de Groene Zoom kan nenden uit de wijken Claeve- uit een persbericht van de gebouwd worden. Gedepu- renblad en Wildenburg te- gemeente Leusden. teerde Staten hebben de be- gen het plan hadden inge- De omwonenden hadden bezwa ren ingediend tegen zowel de vormgeving en de hoogte van de wand. als tegen de procedure, die de gemeente inzake dit plan had gevolgd. In beide gevallen heb ben Gedeputeerde Staten afwij zend beschikt. In die afwijzing stellen Gedepu teerde Staten, dat het betreffende bestemmingsplan voorziet in de bouw van een geluidswal van 2.5 meter hoogte, en dat het estheti sche aspekt uitsluitend ter beoor deling van B W staat. Bovendien zijn Gedeputeerde Staten van mening, dat de proce dure. die het Leusdense college van B W heeft gevolgd, om tot de bouw te komen, op korrekte wijze is uitgevoerd. fspot' blijft buiten de financiering van de nieuwe sportzaal in Achterveld. Wel komt het college van B Jmewt een apart voorstel over de vraag, wat er met dit gebouw - en met de voormalige raadszaal in eld-zal moeten gebeuren. ^m DEN - Deze maand ■het Leusdense college W met een nieuw I Inzake de bouw van portzaal in Achterveld, rins een persbericht van ^meente heeft het col- na de kritiek op het tel van eerder dit jaar, :en voor een andere van financiering. Het om de bouw van een net de afmetingen 34 bij 22 bij 7 meter, die 1,3 mil joen gulden moet kosten. Een half miljoen wordt ge dekt uit de reserve sport- voorzieningen, de overige acht ton komt uit de inciden tele budgetruimte voor 1985. In het nieuwe voorstel is de finan ciering nu losgekoppeld van het afstoten van 'De Moespot' en het raadszaaltje in Achterveld Hier over zullen, aldus het persbericht. B W nog met afzonderlijke voor stellen komen. Dat geldt ook voor het afstoten van het huidige gym nastieklokaal Het voorstel zal, alvorens het In de gemeenteraad wordt behan deld, aan de orde komen in de volgende commissies: Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (12 augustus); Financiën (19 augustus). De vergadering van de gemeente raad vindt deze maand op 29 au gustus plaats. ACHTERVELD - Woensdag avond wordt op de Hessenweg in Achterveld de jaarlijkse bra derie gehouden. Deze wordt ook nu weer georganiseerd door het plaatselijk feestco mité. Het organiserende comité is zelf present met het rad van avontuur, waarbij weer veel prij zen te winnen zijn. De braderie begint om 19.00 uur. Degenen die alsnog aan deze braderie willen deelnemen, kunnen In lichtingen krijgen van M. van Neervoort, tel. 033-945460. De kinderbraderie wordt gehou- den op de parkeerplaats voor Kela. De kinderen die aan de bra derie willen deelnemen moeten zelf zorgen voor een tafc''je of kleedje waarop zij hun spullen kunnen uitstallen, ue oeelname is gratis. De kinderen kunnen zich opgeven bij Jan Rijnsoever, tel. 03425-1668. De ABTB verzorgt tijdens de bra derie een boomzaagwedstrijd. De Rabobank heeft een groot lucht kussen gehuurd. Alle kinderen uit Achterveld en omgeving mogen daarop springen vanaf 15.00 uur. Verder doen aan de braderie mee 10 winkeliers. 10 verenigingen en 15 standhouders van buitenaf. Dit varieert van stoelen matten tot de verkoop van tweedehands kinder kleding en de verkoop van Oud hollandse wafels. TOUWTREKKEN Vrijdagavond, 2 augustus, wordt door het feestcomité wederom een touwtrekwedstrijd georgani seerd. De aanvang is om 20.30 uur. Hieraan kunnen zowel da mes- als herenploegen deelne men. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Wim van Middelaar, tel. 03425-2001. De touwtrekwedstrijden zullen plaatsvinden aan de Ruurd Vis serstraat. Tijdens de Tourweek is er ook weer kermis. Deze is te vinden op het terrein bij 'De Moespot'. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag wilde automobilist P v.d.P uit Wou denberg op de Trekerweg een trek ker inhalen, die werd bestuurd door D. van D. uit Ede. De weg was ter plekke echter te smal Een botsing met materiële schade was het ge volg. Indont 03=RVELD - Tijdens de fees- =£den van Achterveld 600 ok bezen er met succes boom- edstrijden gehouden. J12 0C- de A.B.T.B. worden 14 QO-'ji tijdens de Achterveldse Je boomzaagwedstrijden iniseerd. en die aan dit evenement S meedoen kunnen zich tij- Ie braderie opgeven. Het i zowel mannen als vrou- jn, in koppels van twee. loet dan met een ouder trekzaag in de kortst mo- tijd een plak van een tam afzagen. e Oei Oei-club worden tij- e braderie boomwerpwed- georganiseerd Dit is een 3 traditie. n kan hieraan meedoen, k boom van een paar me te moet in verticale stand worden gebracht Hierna wordt hij weggeslingerd waarbij de boom eenmaal over de kop moet. De boom moet dan loodrecht neer vallen. Valt hij iets scheef naar links of naar rechts worden pun ten in mindering gebracht. Iedere deelnemer kan drie pogin gen doen. Degene die de meeste punten verzamelt, wint de hoofd prijs. Opgeven voor deelname tij dens de braderie. Deze wedstrijden gelden als een zogenaamde opwarmronde voor de "grote Achterveld-dag" op 14 en 15 september a.s. Dit onder auspiciën van D.W.S die 50 jaar bestaat De muziekvereniging or ganiseert dan een groot Oosten rijks weekend De Oei Oei-ver- eniging haakt hier op in en houdt de 14e september teamwedstrij den waarbij ook het boomzagen en boomwerpwedstrijden aan bod komen. Onafhankelijk nieuwsblad «oor de gemeente Leusden IBDUI jrschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- |n imiliebenchten en losse advertenties 42 cent per mm I kontrakten belangrijke korting usderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm), sse nummers 75 cent per stuk -^ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR is kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- s van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend terdags gesloten Als de gemeente de vijver niet onderhoudt, doen we het zelf wel, dachten deze bewoners van Toermalijn i LEUSDEN - Als de ge meente het niet doet, doen we het zelf maar. Dat dachten een aantal bewo ners van Toermalijn toen ze afgelopen weekend het hoge gras langs de vijver, bij hun achter, te lijf gin gen. Het groen, waaron der fikse brandnetels, was hen al een tijdje een doorn in het oog. „Een afschuwelijk gezicht als je in je tuin zit en naar de vijver kijkt", aldus een van de bewoners. Omdat de gemeente, die de oe vers moet onderhouden, maar niet in aktie kwam, besloten een aantal men sen zelf maar de schop en de maaier ter hand te ne- Bij de gemeente hebben de medewerkers van de afdeling plantsoenendienst inmiddels het karwei bij de vijver met gefronste wenkbrauwen aan schouwd Gesproken wordt over een „ondeskundige ak tie". Gemeentevoorlichler Hans Hermans „We stellen als gemeente zelfwerkzaam heid van de burgers erg op pri|S. maar dan wel een beetje deskundig en graag in overleg met ons" Hermans weet ove rigens desgevraagd te mel den, dat de oevers van vijvers en sloten een ol tweemaal per laar worden gemaaid. „Toe vallig was de oever van de vijver bij Toermalijn deze week aan de beurt", aldus de ge- meentevoorlichter LEUSDEN - De Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht, afdeling Leusden orga niseert op zaterdag 17 augustus de traditionele landdag. Het pro gramma, waaraan iedereen uit Leusden en omgeving mee kan doen, is dit jaar uitgebreid met trekkertrekwedstrijden. De land dag wordt gehouden op de boer derij van A. Oskam aan de Heet- velderweg, naast hotel Den Treek. De trekkertrekwedstrijden zijn een onderdeel van het ochtendpro gramma. Bij trekkertrek gaat het erom wie de sterkste landbouw- tractor heeft De tractor wordt ge koppeld aan een sleepwagen. De gene die met de sleepwagen de grootste afstand aflegt is winnaar Deze spectaculaire wedstrijden worden nu voor het eerst in Leus den gehouden. Door de grote be- lanastellina is de inschrijvina reeds gesloten. Er wordt getrokken in twee LEUSDEN - Vorige week woensdag vond op het kruispunt van de Heiligenbergerweg en de Lokhorsterweg een aanrijding plaats. Bromfietser R van H uit Amersfoort wilde, komende uit de richting Amersfoort, rechtdoor rich ting Leusden. Hij kreeg geen voor rang van automobilist A v V.. eveneens uit Amersfoort, die af sloeg de Lokhorsterweg op. De bromfietser raakte bij de botsing licht gewond klassen met veel verschillende mer- kentractoren. Alle deelnemers zijn agrariërs uit de gemeente Leusden die met hun eigen tractor meedoen Naast deze wedstrijden is er nog meer te doen op de landdag. Op de boerderij van A Oskam kan men zien hoe het agrarische leven er vandaag de dag uitziet Er zijn veel kleine en grote dieren te zien Ook staan er oude en nieuwe land bouwwerktuigen. Tevens kunnen deelnemers hun kennis van de natuur en het agrarische leven testen en er zijn een aantal kreatie- ve aktiviteiten. De toegang voor het ochtend programma is geheel gratis en voor iedereen. Het programma duurt van 9.00 tot 13.00 uur De trekker trekwedstrijden beginnen om 11.30 uur. Veel Leusdense scouts zijn present op de Jamborette pag.2 Interview met Leusdense mevrouw E. van Raalte- Tuynman, nieuwe burgemeester van Norg: „Door deze manier van besturen kun je heel dicht bij de mensen staan' pag. 3 Paul Ossendrijver kwam tekort in Ronde van Achterveld pag. 5 Tour de Junior van start pag 5 Tourploeg Leusder Krant pag. 6 Tourprogramma pag. 6 Toursplinters pag. 6 Minlnatuurtje pag. 7 I.P.V.O. Prick pag. 7 LEUSDEN/STOUTENBURG - Op de Hessenweg te Stouten- burg vond afgelopen vrijdag een aanrijding plaats, waarbij drie auto's betrokken waren. T de B. uit Soest stond met zijn auto op de Hessenweg voorgesorteerd, om linksaf de Honthorsterweg in te rijden. E. te V uit Leusden, die daar achter reed. merkte dat te laat op, en botste tegen de achter kant van de voorgesorteerde wagen, die daardoor de ande re weghelft op schoot. Daar naderde, uit tegenge stelde richting, automobilist G. V. uit Achterveld, die daar weer tegenop reed. Alle drie de wa gens werden afgesleept, twee ervan bleken total loss te zijn. LEUSDEN - Op de Zeisterweg kwamen vorige week vrijdag een fietser en een bromfietser met el kaar in botsing. Bromfietser G. R uit Ede haalde fietser S. W. uit Amersfoort in. de fietser slingerde een beetje, en mede door tege moetkomend verkeer raakten de twee elkaar Beiden kwamen ten val. waarbij R. een lichte hersen schudding opliep ACHTERVELD/UTRECHT - De provincie en de ge meente Leusden zijn het eens geworden over de be veiliging van het gevaarlijke kruispunt Jan van Arkel- weg/Emelaarseweg/Klet- tersteeg in Achterveld. Be sloten is een bijzondere voorrangsregeling in te stellen, met stopverplich ting voor de bestuurders op de Klettersteeg en Emelaar- seweg. De verkeersborden hiervoor zijn al geplaatst, zoals reeds te lezen was in de Leusder Krant van 9 juli jongstleden. Volgens een persbericht van de provincie zal Leus den bekijken in hoeverre door praktische voorzienin gen de zichtbaarheid en het uitzicht op de kruising kun nen worden vergroot. Om te voorkomen dat op de Jan van Arkelweg met hoge snelheid door auto's zal worden gereden, waar dt omwonenden zich erg aan storen, zullen regelmatig snelheidsmetingen worden verricht en politiecontroles worden uitgevoerd. De provincie heeft zich met de beveiliging van het kruis punt bemoeid, omdat het buiten de bebouwde kom ligt. Het bewuste kruispunt in Achterveld.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1