6iaul Ossendrijver kwam te kort our de Junior van start 28E INTERNATIONAAL JEUGDWIELERFESTIJN ACHTERVELD wielerronde van Achterveld: 49£ beheersen eerste etappe: dem meubelfabriek DINSDAG 30 JULI 1985 vervolg op pagina 6 den) 17. Rene de Vink (Amster dam) 18 Erik Naberman (Gene- muiden) 19. Reinier Otto (Haar lem). HORECA De belangstelling voor de horeca- ploegentijdrit die ter vervanging van de recreanten-ronde op het progamma stond, was groter dan verwacht In eerste instantie zou den vier ploegen zich in de strijd mengen maar kort voordat dit nieuwe spektakelstuk verreden zou gaan worden waren niet min der dan zeven-formaties bij de or ganisatie aangemeld Naast de deelname van cafetaria "de Ber ken", café "de Hessenkar", ho tel-restaurant "de Roskam" en café "Buitenlust" vertoonde ook cafetaria "de Arkel", "de Kla- veet" en een tweede kwartet van de Hessenkar zich op het strijdto neel van de seconden Uit de drie voorronden kwam het viertal van "de Klaveet" als snelste te voor schijn en wist deze positie in de finale veilig te stellen. Het team van "de Berken" werd eervol tweede terwijl Hessenkar-A de derde prijs opeiste. eerste dag een gevecht tussen een aantal oude tour-bekenden. Tour winnaar Michael v.d Wolf en Erik Dekker knokten ronde na ronde keihard om de puntjes. Erik had bij het tweegevecht om de kostbare punten echter zoveel krachten ver bruikt waardoor hij niet kon verhin deren dat zijn rivaal zich na afloop in het geel mocht hullen. Marco Bakker uit Hasselt pakte de 3e prijs De coureurs van onze krant konden het moordende tempo dat de kopmannen aan het peleton voorlegden al vrij snel niet meer volgen en kwamen op enige minu ten na gele trui-winnaar Michael v.d. Wolf binnen. De renners moesten er flink tegen aan en werden nauwlettend door de motoren-volgers gadegeslagen. om Paul Ossendrijver in de eind sprint op afstand te houden E Diepeveen uit Kockengen kwam als 3e op het ere-podium terecht. De rappe Cees Berkhof uit Barne- veld en Ed Smit uit Leusden moesten met een 4e en 5e plaats genoegen nemen. Achtervelder Jos Kerkhof eindigde op een re delijk eervolle 13e stek waarmee hij nog net binnen de prijzen viel De einduitslag was als volgt: 1 P. v Leeuwen (Nieuwegein) 2 Paul Ossendrijver (Achterveld) 3. E. Diepeveen (Kockengen) 4. Cees Berkhof (Barneveld) 5. Ed Smit (Leusden) 6. A. v. London (Tiel) 7 J. v. Dijk (Amersfoort) 8. D. v. Setten (Culemborg) 9. A. Blomberg (Kedichem) 10 C. Ja cobs (Nieuw-Loosdrecht) 11. G. Sophie (Amersfoort) 12. M de Jong (Vianen) 13. Jos Kerkhof (Achterveld) 14. H. v.d Sloot (Gouda) 15. R. Geimbaum (Hui zen). LEVENDIG Ondanks de regen die even uii de lucht kwam vallen werd de openingsrit van de 28e Tour de Junior goed bezocht. Monique de Bruin, de 19-jarige talentrijke wiel- rendame uit Hoogland die een paar weken terug nog in de Tour de France voor dames actief was, luisterde de eerste avond van het jeugdwielerfestijn in Achterveld op Tourbaas Johan Ossendrijver was met zijn geste van de Hooglandse uiteraard in zijn sas en liet haar dan ook maar al te graag het eerste startschot lossen. CIJFERS Zo vlak als de koers voor liefheb bers in de regen verliep zo strijd lustig vlogen de nieuwelingen - jongens van 15 en 16 jaar - over het parcours van de Ronde in Achterveld. Te pas en te onpas wisten diverse coureurs uit de meute te ontvluchten, om even la ter even zo vrolijk weer door het peloton te worden opgeslokt. Ron Gerritsen uit Hooglanderveen, ex- Tourwinnaar Ron Verwey en Mare Faas waren de eersten die het probeerden. Daarna was het de beurt aan ex-Leusder-Krant ren ner Peter de Groot uit Overschie. Maar ook voor hem was er tegen de op drift geraakte hoofdmacht geen houden aan. Mare Faas, de snelheidsduivel uit Warmenhui- zen, was de volgende die in zijn eentje als een raket uit een pele ton schoot. En ditmaal niet zonder succes. Met krachtige pedaalsla gen knalde de man uit Warmen- huizen over het wegdek van de Hessenweg, Jan van Arkelweg en Pater Stormstraat Ronden lang bleef hij alleen aan de leiding en wist zijn voorsprong tot maximaal 15 seconden uit te bouwen. Maar toen op de helft van de rit het pe loton weer op jacht raakte was het met Faas gauw gebeurd Ziender ogen slonk zijn voorspong en voordat hij er zelf erg in had zat de dappere Faas alweer midden in de grote groep Het spel kon dus weer opnieuw beginnen. Het peloton nieuwelingen in de Ronde van Achterveld. MOEDIG Het duurde niet lang of de vlam schoot opnieuw in de pan. Paul Doeswijk (Nieuwegein) en Dennis Huenders (Almere) gingen er ge broederlijk vandoor maar kregen al snel gezelschap van Martin Sjoukes (Oostvoorne). Ook Erik Hans Paauwe (Koog a d. Zaan) slaagde er nog in om bij de koplo pers te komen Dit viertal wist el kaar goed te vinden. Het peleton reageerde op een enkeling na niet alert en de heren waren snel uit het zicht verdwenen en werden dan ook niet meer terug gezien Alleen Faas ging nog in de achter volging Hoewel hij later nog en kele medehelpers kreeg, in de personen van Peter Bouma, Ge rald Hengstman, Michel v.d. Broek en Ronald Boertien was deze moedige poging bedoemd om te mislukken. Zij hadden ech ter een troost Zij bleven wel uit de greep van het volledig stil geval len peleton. Duidelijk was dat de winnaar uit de vier man sterke kopgroep moest komen. De sprint om de eindzege in de ronde van Achterveld werd ten slotte met groot machtsvertoon gewonnen door Martin Sjoukes die geen enkele moeite had om Erik Hans Paauwe, Paul Does- wijk en Dennis Huenders te kloppen. De sprint van het ach tervolgende groepje was voor Peter Bouma op de voet ge volgd door Mare Faas die daar mee zijn activiteiten gedurende de gehele omloop toch nog re delijk beloond zag worden. Ge rald Hengstman en Michel v.d. Broek werden 7e en 8e. Hoog- landervener Ron Gerritsen toonde zijn kwaliteiten door als eerste van het peloton over de meet te komen, net voor ex- tourwinnaar Ron Verwey en de sterke Ab Arp. De einduitslag: 1Martin Sjoukes (Oostvoorne) 2. Erik Hans Paauwe (Koog a.d. Zaan) 3. Paul Doeswijk (Nieuwegein) 4 Dennis Huemders (Almere) 5 Peter Bouma (Amsterdam) 6. Mare Faas (Warmenhuizen) 7. Gerald Hengstman (Eibergen) 8. Michel v.d. Broek (Lelystad) 9. Ronald Boertien (Hoogeveen) 10. Ron Gerritsen (Hooglanderveen) 11 Ron Verwey (Schalkwijk) 12. Ab Arp (Hilversum) 13. Peter de Groot (Overschie) 14. Erik v.d Neut (Hoorn) 15. Marcel Moerkerk (Haarlem) 16. Hans Thijs (Wier een wegwedstrijd over 4 ronden van 3760 meter. Ondanks het natte parcours hielden de jongens en meisjes het tempo redelijk hoog zodat niemand een kans kreeg om uit het peleton te ontsnappen De strijd om de punten voor de groene trui eiste daardoor bij terugkeer aan de meet de meeste aandacht van de renners op. Driemaal achtereen was het meisje Hester-Marieke Kroes de jongens te vlug af waardoor ze zich na afloop terecht als eerste in het groen mocht hullen Bij de massa sprint om de dagprijs moest de Hattemse echter met een 3e plaats genoegen nemen achter Rico Tö- nis uit Oldenzaal en winnaar Je roen van Hoorn uit Rotterdam. Leusder Krant-renner Jeroen Land kon het hoge tempo in de slotfase niet meer bijbenen en kwam op ruim twee minuten achterstand over de streep. Bij de 13-jarigen ging het er nog fanatieker aan toe Na 1 volle ronde viel het peleton reeds in twee stukken uiteen. Jos Boshuizen uit Ter Apel was bij de tussensprints om de fel begeerde groene trui, steeds haantje de voor ste met in zijn kielzog LK-coureur Marcel Luppes en Stephan van Veldhoven van de Achterveldse Winkeliersvereniging Het hele spul bleef echter tot aan de eind streep compleet zodat ook hier een massasprint de prijzen moest ver delen. Wie dacht dat Jos Boshui zen ook dit varkentje wel eens zou wassen kwam bedrogen uit Ploeg genoot Patrick de Boer nam echter keurig de leiding over en flitste net voor Marcel Luppes als eerste on der het dundoek door Stephan van Veldhoven finishte als derde. Mar co Stegeman (LK) viel net buiten het ere-metaal, maar was de hele race voorin de hoofdmoot te vin den. De strijd bij de oudste leeftijdsca tegorie, de 14-jarigen, werd op de Burgemeester Rademaker ontving alle Tourrenners en begeleiders op het gemeentehuis HTERVELD - Het scheelde niet veel, maar een 2«tr meter kwam Paul Ossendrijver in zijn eigen wortedorp toch op de streep te kort om de ig! atselijke wielerronde bij de liefhebbers en ve- anen op zijn naam te schrijven. "In de laatste :ht zat ik in het wiel van Peter van Leeuwen uit /-ki/tuwegein. Op zich een prima uitgangspositie. het laatste rechte stuk, probeerde ik net zoals 1528 dat een paar keer bij de premiespurts gelukt s, er langs te komen, maar ik kwam echter _Zcht te kort om het gaatje te kunnen dichten", commentaar van Paul Ossendrijver die on- JJ^iks het missen van de hoofdprijs toch tevreden de ronde kon terugblikken en dan ook zeker ■■ftn verslagen indruk maakte. Martin Sjoukes ging bij de nieuwelingen als eerste over de streep. kunnen spelen. Want Paul Ossen drijver was niet uit de eerste gele deren weg te slaan terwijl Ed Smit en Jos Kerhof bij tijd en wijlen eveneens hun gezicht in de voor ste linies lieten zien. De kansen op plaatselijk succes waren dus volop aanwezig, zeker nadat dui delijk werd dat het op een mas sale aankomst zou gaan uit draaien. Jos Kerkhof probeerde een paar ronden voor het eind nog alleen weg te komen. Hij kreeg echter direct gezelschap van enkele medevluchters. Nau welijks een ronde later was het hele spul weer compleet, zodat een massasprint toch uitkomst moest gaan bieden. Peter van Leeuwen kwam zoals eerder ge memoreerd als eerste uit de bocht en had voldoende energie over De Tour de Junior in cijfers: Uitslag 1 e etappe 12-jarigen: 1 Jeroen van Hoorn (Rotterdam) 26.16; 2 Rico Tönis (Oldenzaal) 26.17, 3 Hester-Marieke Kroes (Hattem) 26.18; 4 Maurice Hermes (Rotterdam) 26.19; 5 Ronald vd Meer-Mohr (Bleiswijk). Algemeen puntenklassement 12-jarigen: 1 Hester-Marieke (advertentie; ren. En dat is een uitdaging om er volgend jaar weer bij te zijn, aldus de montere Achtervelder. Afgezien van de strijd om de pre mies en de massasprint aan het einde van de koers, kende de ronde van Achterveld voor lief hebbers en veteranen een saai verloop Van het begin tot het einde bleef de hoofdmacht intact. Alleen achter in de groep moest de één na de ander lossen, omdat ze het hoge tempo dat "de klep pers" onder aanvoering van man nen als Paul Ossendrijver en Cees Berkhof de meute voorhiel den op het glad geworden weg dek niet meer konden volgen. Voorin bleef het daarentegen op merkelijk rustig omdat geen der favorieten risico's wilde nemen. Niemand zag kans of had het lef om het spel op de wagon te gooien. Er werd door de heren coureurs risicoloos en gecontro leerd gekoerst Jack Kerkhof was een van de "slachtoffers", die de eigen ronde kon verlaten, halfweg koers gevolgd door Leusdenaar H. Leloup. Daarna moesten de gebroeders Van 't Klooster afha ken, maar voor het in Achterveld aanwezige publiek bleven er nog genoeg plaatsgenoten over die een rol van betekenis zouden De kop van de is eraf. Maandag- werd na het maken van de en de presentatie in het gemeentehuis de eerste echte etappe verreden. De 12-jarigen, 21 in getal, beten zoals gewoonlijk de spits af voor .00 uu iek. ars 12-jarigen op ere-podium Ook ruime keuze in cretonnes van SANDERSON Faas zorgde bij de nieuwe- voor het nodige vuurwerk. goed heb ik voor eigen liek nog nooit gereden, paar jaar geleden pakte 3e plaats, nu werd ik 2e ter een coureur, een ex- iteur, die dit jaar al heel wedstrijden gewonnen It. Er valt voor mij dus steeds wat te verbete- lurwc. levert het betere zitmeubel rechtstreeks aan de konsument

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5