krant Janaf augustus wordt nieuw standplaatsenbeleid voor Leusdense consument imeente Leusden plaatst Men „hondebordjes" IE Rechts-af-strook pas in september in gebruik Inbraak in foto-zaak beleid biedt 24 branches mogelijkheden in ambulante handel: Vandaag in de Leusder Krant 170 HONDE- BEZITTERS BETAALDEN GEEN BELASTING BOU ffl 9.1EUSDEN - Als in augustus 'Leusden' weer terug is van akantie, zal een aantal nieuwe of al bekende gezichten lichter verschillende kramen in het dorp gestalte geven "an het nieuwe gemeentelijke beleid inzake de ambu- i) ante handel. mi ken aspekt, dat het ontwikkelen van een gemeentelijk ■KlJieleid noodzakelijk maakte, was de houding van de af- deling rechtspraak van de Raad van State. Wordt name- let15Jjk iemand een standplaats geweigerd, en gaat deze 'laartegen in beroep, dan stelt men zich in Den Haag op lliet standpunt, dat zo'n weigering alleen kan worden 'tebaseerd op een terzake aanwezig, en duidelijk gefor- lOtnuleerd gemeentelijk beleid. Spullen verkopen alleen bij fontein Geen krant ontvangen? vergiftigd eusder trant ffl Zwangerschapsgym AUTOlSSELT Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BOU BV (door één onzer verslaggevers) 4.1)at dat beleid nu is uitgewerkt heeft als oorzaak, dat ich de laatste jaren een steeds grotere belangstelling im a leeft ontwikkeld voor die branche. Veel, oorspronkelijk l.tat in de handel werkzame mensen, melden zich de 1 laatste jaren bij verschillende gemeenten aan voor een ilgen standplaats. In het eigen, oorspronkelijke be- E toep, is geen werk meer, en da verklaart voor een groot 3ieel de groeiende belangstelling voor vaste standplaat- 'fandaar dan ook, dat men dat in Leusden inmiddels leeft gedaan. De praktische gevolgen zullen de ko rrende maanden duidelijk worden. Henny Brouwer, medewerK- ster op Algemene Zaken bij de gemeente, weet er alles van Zij is bij het formuleren en uitwerken van het nieuwe plan nauw betrokken ge weest, en vertelt in helder, bondig proza, hoe een en an der gestalte heeft gekregen ,.ln september vorig jaar werd de Algemene Politie Verorde ning gewijzigd. Daarin is vast gelegd, dat een standplaats en venten zonder vergunning verboden zijn. Het college van B en W heeft de bevoegd heid, nadere regels te stellen. Dus is men om de tafel gaan zitten met de betrokken orga nisaties Bij het overleg wer den de Kamer van Koophan del, de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel, het ondernemersverbond KNOV en het Hoofdbedrijf schap voor de Detailhandel betrokken". „Zij hebben allemaal hun op en aanmerkingen geleverd op een eerste concept-besluit. DONDERDAG 1 AUGUSTUS 19S5 - 17e JAARGANG NO. 24 geen vergunning afgegeven. Per locatie en per tak van handel wordt voor een halve dag vergunning verleend, zo dat geen opeenhoping ont staat van kramen, waarin de zelfde handel wordt aangebo den Bovendien garandeert dat zowel het publiek, als de handelaren, een gevarieerd aanbod. Aan de aanvragers van een standplaats worden boven dien eisen gesteld. In de eer ste plaats moeten zij zijn in geschreven bij de Kamer van Koophandel, bovendien is re gistratie bij het centraal regi stratiekantoor voor de Ambu lante Handel voorwaarde, om voor een standplaats in aan merking te kunnen komen. Deze maatregelen zijn er spe ciaal op gericht, om 'branche vreemde' mensen te kunnen weren. ,,We hebben op deze manier een soepel systeem", zegt Henny Brouwer, ,,Een simpel rekensommetje leert, dat we op de manier, waarop we het hebben georganiseerd, vierentwintig branchemoge lijkheden hebben Dat is voor het publiek gunstig, maar ook voor de handelaren, natuur lijk" Belangstelling is er genoeg, trouwens. De gemeente heeft wachtlijsten aan moeten leg gen vanwege de grote inte resse voor een standplaats. ,,ln vis en in zuivel bijvoor beeld, staan er zo'n vijftien mensen op de wachtlijst", vertelt Henny. ,,Die aanvra gen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. Bovendien schrijven we die mensen jaarlijks aan, dat ze voor het nieuwe jaar moeten melden, of ze nog belangstel ling hebben Want het komt natuurlijk best eens voor, dat ze elders al een standplaats hebben verkregen, zodat ze niet meer in Leusden geïnte resseerd zijn De regeling, zoals die nu tot stand is gekomen, in samen spraak met de belanghebben den. heeft onder de ambu lante handelaren dan ook ge leid tot grote tevredenheid, vertelt Henny. ,,Het beleid, zoals dat nu bestaat, zal na een jaar nog eens bekeken worden. Als er dan aanleiding toe is, dan bestaat voor B&W natuurlijk altijd de mogelijkheid, om een wijziging door te voe ren. Maar zoals het er nu uitziet, denk ik, zonder op de zaken vooruit te willen lopen, dat dat niet nodig zal zijn. Tenminste, er heeft zich bij mijn weten nog niets voorgedaan, dat daar op wijst", aldus Henny Brouwer. 6, De acht kramen bij "De Bieshaar" in Leusden Zuid mogen alle acht blijven, als een soort overgangsre geling. Stopt één van de handelaren straks, dan mag er geen nieuwe bijkomen, tot er maximaal zes kramen staan Ervaringscijfers hebben geleerd, dat op die manier geen schade ontstaat voor de middenstand, terwijl er ook geen sprake is van een soort verkapte marktvorming. Daarna is er uitvoerig over gesproken in de gemeente lijke commissie economische en consumentenzaken en werkgelegenheid, totdat het definitief vorm kreeg in een standplaatsenplan" EISEN De standplaatsen moeten aan een aantal eisen voldoen Ze moeten verkeersveilig zijn, en ,,niet ontsierend werken op het uiterlijk aanzien van de gemeente". Ze moeten geen problemen opleveren uit oog punt van openbare orde, en bovendien een redelijk voor zieningenniveau handhaven. Hetgeen in onvervalst Neder lands betekent, dat de kra men geen al te grote aanslag mogen betekenen op wat er aan winkels aanwezig is. Dat speelt dan met name in Leus den-Zuid en in Achterveld, waar nu eenmaal kleinere winkelcentra zijn, dan in het centrum. MAXIMUM Voor de nieuwe standplaat sen geldt een maximumaan tal kramen van zes. De twee bestaande standplaatsen in Achterveld en in Leusden- Zuid geldt een soort van 'overgangsrecht'. Als daar in de toekomst iemand met de handel stopt, komt er geen nieuwe plaats vrij, tot het aan tal van zes kramen bereikt is. De ervaring heeft geleerd, dat dat aantal kramen, gerekend naar de omvang van de be volking voor Leusden het beoogde effect moet hebben: een verantwoord standplaat senbeleid, zonder dat er van verkapte marktvorming sprake is. NIEUW Er zijn vier nieuwe stand plaatsen vastgesteld. Naast de bestaande twee, aan de Hessenweg in Achterveld en bij winkelcentrum 'De Bies haar' in Leusden-Zuid, zijn dat het marktterrein bij De Biezenkamp, de parkeer plaats bij De Hamershof, het terrein bij Jaco in de wijk Alandsbeek, en het terrein op de hoek van de Claeveren- bladstraat en de Kuperssin- gel, de twee punten waar fei telijk de wijksteunpunten zijn gepland. Om de regeling naar behoren te laten functioneren, is een aantal regels opgesteld. Zo wordt, ter bescherming van de markt, voor de dinsdagen I SGIXramen in Achterveld staan tegenwoordig op zaterdag op het terrein van de coöperatie. Dat is uit van verkeersveiligheid beter. Leusder Krant vijftien jaar geleden: Joop Zoetemelk bezocht als beste debutant in Tour de France Achterveldse Tour de Junior pag. 3 Aktiviteiten speelvakantieweek Blijhof pag. 3 Zakelijkheden Open huis Amll pag. 3 Regen teistert Tour de Junior Daa. 5 Tourmissen Constance en Hedwigzijn onmisbaar pag. 6 Wout Peel met pensioenpag. 6 Filmzomer '85 in Grand: Van „C'eravamo tanto amati" tot „L'Empire des sens'" pag. 7 Servicepagina pag. 7 Doktersdienst: Tel. 943300 LEUSDEN - Kinderen die allerhande spulletjes willen verkopen In winkelcentrum De Hamershof, mogen dat alleen doen in de buurt van de fontein. De rijkspolitie heeft laten weten dat het niet is toegestaan de waar in de passage of elders in De Ha mershof te verkopen. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 5DEN - Na proeven ogenaamde „honde- s" in de wijken |>DEN - Begin deze week 'Ten hond van een inwoon- n Leusden worden afge- ils gevolg van een vergif- Vermoedelijk heeft het dens een wandeling in iek met strychnine vergif- es gegeten. „Alandsbeek" en „De Wete ring" heeft het gemeentebe stuur van Leusden besloten, deze bordjes niet op grote schaal te gaan plaatsen. De proeven werden onder nomen naar aanleiding van regelmatige verzoeken, om bordjes te plaatsen, die het uitlaten van honden op gras velden en speelplaatsen zou den moeten tegengaan. In de praktijk is nu echter geble ken. dat die zogenaamde ..honde- Onafhankelijk IBOUl nieuwsblad voor de gemeente Leusden rschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- n. imilieberichten en losse advertenties 42 cent per mm kontrakten belangrijke korting usderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). L ie nummers 75 cent per stuk, 'ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR s kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- s van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend terdags gesloten bordjes" geen merkbaar resultaat opleveren. Wat nog wel eens resul taat lijkt te hebben, zijn bordjes, die bewoners of hui. I ken, en waarop met een toepasse lijke tekst hondebezittende mede-1 bewoners wordt gevraagd, hun hond niet op een speelplaats of grasveld uit te laten Wie van plan is, zo n zelfge maakt bord te plaatsen, wordt wel verzocht daarvoor van tevoren kontakt op te nemen met de ge meentelijke afdeling Plantsoenen, tel. 941247, toestel 229 LEUSDEN - Gezien de grote belangstelling start op woensdag 21 augustus een extra cursus zwangerschapsgym voor vrouwen die uitgerekend zijn in de eerste helft van november Plaats van handeling is, als gebruikelijk, het Kruisgebouw aan Rozengaarde De gym begint steeds om 20 00 uur. Inlichtingen: telefoon 941885. LEUSDEN - Bij een inbraak in een foto-zaak in winkelcentrum De Hamershof werd in de nacht van dinsdag op woensdag een camera gestolen. Het fototoestel verdween uit de etalage, nadat de winkelruit was ingegooid. In de nacht van maandag op dinsdag werd geprobeerd in te breken in het clubgebouw van LTV Lockhorst op het Burg Buinings- portpark. Een ruit werd ingegooid, maar de dader(s) ging(en) niet naar binnen. Volgens de politie zijn ze gevlucht, doordat het glasgerinkel vermoedelijk veel lawaai heeft ge maakt. De enige official MAZDA dealer voor Leusden e.o Uw olliciai Ma/dn-deaior op - 10 minuien nialslond van uw huis AMERSFOORT LEUSDEN Fluorweg 43 - Amersfoort tel 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken Volg de I borden naa' AUTO ISSELT Industrieterrein De Isselt soest mazoa Controle-aktie wordt voortgezet: LEUSDEN - De controle- aktie op het betalen van hon denbelasting, die de ge meente Leusden in de maand juni heeft onderno men, heeft tot nu toe 170 hondenbezitters opgele verd, die tot dan toe geen belasting voor hun huisdier betaalden. Na de vakantie-periode wordt de vorige maand ge starte controle-aktie voort gezet. LEUSDEN - Deze week is in opdracht van de qemeente een begin gemaakt met de aanleg van een rechts-af-strook op de Heiligenbergerweg. richting Groene Zoom Deze strook moet met name tiidens de avondspits de verkeersafwikkeling op het kruispunt verbeteren. Nu is hel nog zo dat auto s uit de richting Amersfoort die op het kruispunt rechtsaf willen slaan, richting Claverenblad'Wildenburg en Leusden-Zuid. het doorgaande verkeer uit dezelfde richting soms ophouden De aanleg van de rechts-af-strook zal binnen veertien dagen voltooid zijn. Maar het duurt noa tot begin september, voordat deze nieuwe baan in gebruik wordt genomen Eerst zo laat de gemeente weten, moet de verkeershchteninstallatie worden aangepast Met de aanleg van de rechts-af-strook is deze week een begin gemaakt

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1