ials beste Nederlander in Tour de i France debuterende Joop Zoetemelk i bezocht Tour de Junior in Achterveld... Ktiviteiten speel- ikantieweek Blijhof LEISDER Ingezonden Open huis AMIL 37. tSDEN - Zoals elk jaar or eert speel- en recreatiever- g Blijhof ook nu weer ge- Je de laatste vakantie van 5 tot en met 9 augus- jeelvakantiemiddagen. Ze stemd voor de Leusdense R in de leeftijd van 4 tot en 4f- 15 JAAR ZAKELIJKHEDEN. Oud papier 15 tot en met 9 augustus Tips voor Thuisblijvers De Hamershof moet ook voor bewoners aantrekkelijker worden 17.! issclf! L. leusifl en nun Is plaatselijk nieuws 3 r1 JNDERDAG 1 AUGUSTUS 1985 ershol aat 5; 6* I I apbace er" laui 60x8(j mei besta Mecalitl pBf iaar jar ziet het programma er als It: ag 5 augustus - ..keuken- ■r^j" van 13 30 tot 16 30 uur ~^.~Jnderen van 4-8 jaar Zij ^nrri' lekkere hapjes maken die op opgegeten mogen wor- e kinderen wordt aangera den aan te trekken die een A /ies mogen worden Kosten: [^R^voor leden, 2.50 voor niet- an Blijhof 6 augustus - ..spettermid- dag" van 13 30 tot 16.30 uur voor kinderen van 4-8 jaar Spelletjes met water, die bij mooi weer buiten worden gehouden en bij slecht weer binnen Kosten voor deelna me: 1,50 voor leden. Niet-leden betalen een gulden meer. woensdag 7 augustus - vossen jacht van 19.00 tot 21.00 uur voor kinderen van 8-12 jaar. Kosten gelijk aan die voor bovenstaande aktiviteiten. Speel- en rekreatievereniging Blijhof kan nog enkele vrijwilligers gebruiken. Ben je ouder dan 16 jaar en heb je zin om mee te helpen? Bel dan naar Marianne de Vos, telefoon 947979, of kom vanavond naar de speelvakantie-medewer- kersavond in het Blijhof-gebouw aan de Ansfriduslaan 49 De bij eenkomst begint om 20.00 uur AMBC op üugustus TERVELD - zondag 4 au- organiseert de A.M.B.C. veld haar eerste fiets-puz- een kan aan deze fiets rit deelnemen, dus ook n'die geen lid van de ver- j zijn. Het inschrijfgeld be- 2,50 per persoon. In- en vanaf 13.00 uur in hotel de Roskam aan de Hessenweg. De start zal plaats vinden om 14.00 uur vanaf de Roskam. De rit wordt gereden onder een eigen reglement en is uitgezet door de heer H Schopping De afstand is 16 km. Het gemiddelde is 12 km. Deze rit telt niet mee voor het clubkampioenschap en er kan ge reden worden zowel in de A als B klasse Voor de fiets dienen de deelnemers zelf te zorgen Ook voor deze rit heeft de A.M.B.C. weer voor een aantal prachtige prijzen gezorgd. Onder de deelnemers wordt een radio verloot. Tijdens het uitreke nen van de controle kaarten wordt er bingo gespeeld waarbij ook een aantal mooie prijzen te winnen zijn. JESDAG !N - Bij hotel-restaurant 't paergh aan de Deventer- J Laren (Gld) wordt op 3 s een ezeltjes-dag georga- Naast de keuring van een ■antal ezels is er op het >ok een braderie. De ezel- is van 10-17 uur fNFIESTA EVELD - Van 1 tot en met ,'us wordt in Barneveld een sta georganiseerd Op de Ie in het Schaffelaarsbos Dnvaarders uit binnen- en nd verzameld en geven de fies en uitleg over hun hob- leverkDAG - Haarlem viert op j 3 augustus de Haarlemse orgeldag Tussen 11 en 15 uur worden elk uur, gedurende 30 mi nuten, de orgels van de St Bavo- kerk, de Waalse kerk, de Doopsge zinde kerk en de Nieuwe kerk bespeeld. ZEEVOGELWANDELTOCHT DEN HELDER - Op 2 en 3 augustus en alle volgende week einden in augustus wordt vanaf de Haringvlietweg in Den Helder een zeevogelwandeltocht georgani seerd. Langs een aantal verschil lende routes kunnen 5,10.15 en 25 kilometer te voet worden afgelegd. KADEFEESTEN VLISSINGEN - In het kader van de kade-feesten in Vlissingen wordt in de nacht van 2 op 3 augustus een midzomernacht- markt georganiseerd De markt wordt opgeluisterd door een groot aantal muziekuitvoeringen een een groot standwerkerconcours. Burgemeester Schneiders werd benoemd tot eerste burger van Almelo ,.Nog maar slechts twee jaar geleden werd de heer Schneiders officieel in de gemeenten Leusden en Stoutenburg ingehaald. Hier een foto uit ons archief van de ontvangst van het burgemeestersgezin in Achterveld, twee jaargeleden, "schreef men destijds bij deze foto (archieffoto Leusder Krant). In 1970, we schreven dat in het kader van deze rubirek al eerder, ging de woningbouw in Leusden pas goed van start De wijken Rozendaal en Ros senberg, die nog grotendeels uit plannen bestonden, kregen onder de gestaag doorgaande arbeid steeds duidelijker ge stalte. De Leusder Krant uit die tijd ,,Wie langs de Bavoortseweg en langs de Asschatterweg rijdt, ontdekt langzaam maar zeker, dat de aanvankelijk .Jaag bij de grondse" bedrijvig heid in ietwat hoger bouwsfe- ren terecht is gekomen Ter staving van de feiten werden de foto's geplaatst, die we hier weer bij afdrukken, en waar als omhoogreikend bewijs van die hogere sferen een heuse bouwkraan te ontwaren viel. Destijds in het Leusdense nog niet zo'n bekend fenomeen, maar dat zou in later jaren nog wel wennen. De financiële toestand van de sportverenigingen, zo ver nemen we uit de krant van 9 juli 1970, was nogal dubieus Daarbij volgt een rijtje namen van verenigingen, die de finan ciële gang van zaken in de daaropvolgende periode in elk geval prima hebben geregeld, omdat we hun namen heden ten dage nog met regelmaat in deze kolommen tegenkomen, met mee- of tegenvallende sportieve resultaten, maar over financiële perikelen geen woord meer. De gemoederen in Leusden- Zuid worden inmiddels nogal bezig gehouden met een plan, om een trainingscentrum en motel te bouwen in het gebied tussen de Roo van Aldewerelt- laan en de spoorlijn. Tijdens een vergadering van de com missie voor Ruimtelijke Orde ning en Volkshuisvesting bleek, dat de omwonenden niet bepaald tot de voorstan ders van het plan behoorden Een ander verschijnsel, dat de politieke gemoederen nogal bezighield was de Groenstich- ting voor Rozendaal I Raads leden menen: Rozendaal I kans om een ,,stad in een stad" te worden door Groen- stichting," zo lezen we Die kritiek leverde uiteindelijk toch geen doorslaggevende stem ming in het nadeel van de Groenstichting op, zoals we inmiddels weten. Van het landbouw-front min der goed nieuws Met een uit roepteken wordt melding ge maakt van het feit, dat de Coloradokever ook Leusden heeft ontdekt, en zich er met terwoon heeft gevestigd Een gevoelig bestuurlijk ver lies leed Leusden ook. dezer dagen. Burgemeester mr F. H. J Schneiders werd benoemd tot eerste burger van Almelo. In een interview met de Leus der Krant constateerde hij, dat twee jaar in Leusden wel kort was. maar dat het zo intensief geweest was, dat hij het gevoel had, wel vijf jaar in Leusden te hebben gewoond Treedt bestuurlijk een ander tijdperk aan, ook voor de Leus der Krant gaat dat op. Vanaf donderdag 6 augustus heel dit blad namelijk Leusder Krant" in plaats van Leusder Cou rant", en dat is, als we het hoofd-redactionele commen taar van die dag lezen, maar éen van de vele wijzigingen, die het blad heeft ondergaan Men is namelijk, als één van de eerste kranten in ons land, van het warme lood overgestapt op het ..koude" systeem: de foto grafische zetterij heeft haar intrede gedaan. Voor de commentator re den, om met enige weemoed te spreken over het voorbije tijdperk, en voorzichtig de vraag te stellen, of het mis schien pas een eerste stap op een lange weg is. Die man had toch maar een vooruitziende blik. Zijn naam was trouwens Bert Vos. De burgemeester was dezer dagen overigens niet de enige, die de Leusdense gemeente politiek de rug toekeerde. Dat deed ook ,,de nestor van de Leusder gemeenteraad, frak- tieleider H de Wild van de CHU", zoals hij in het betref fende artikel werd genoemd, na 25 jaar trouwe dienst. Over prijzen schreven we al eerder, vandaar dat we hier eens een wat andere benade ring zoeken. Want wat te den- De eerste bouwkranen in Leusden verrezen in Rozendaal, toen in Leusden nog een onbekend gezicht (archieffoto Leusder Krant). ken van de lonen en tarieven, vijftien jaar geleden. Uit personeelsadvertenties citeren we daarom het volgen de: - vakkundige draaiers, maandsalaris (42-urige werk week) voor 23-jarigen en ou der 900,- tot 1100- bruto: - metaalbewerkers, maand salaris (42-urige werkweek) voor 23-jarigen en ouder: 850- tot 1000- bruto. - aankomend elektro-mon- teur, maandsalaris (42-urige werkweek) voor 19-23 jarigen van 600,- tot 800,- bruto; - jonge LTS'ers die opgeleid willen worden tot assembleur, centerdraaier of revolverdraai er (42-'urige werkweek) van 300,- tot 750,- bruto, - directie-secretaresse voor alle secretariaatswerkzaam heden, met kennis van de mo derne talen, speciaal Engels, afhankelijk van opleiding en ervaring, een maandsalaris tussen 800,- en 1300,- bruto. Dat, zo zult u begrijpen, was dus allemaal nog voor de zo genaamde Joon-explosie". De Coöperatieve Raiffeisen- bank en Landbouwvereniging .Achterveld" stelde haar ren tetarieven per 1 juli 1970 als volgt vast: - spaargelden los 4%; - spaargelden Vz jaar vast 4,5%; - spaargelden 1 Vz jaar vast. 5.5%; - spaargelden 2Vz jaar vast: 7%, - Salarisrekeningen 21/2%; - Rijksambtenaren spaarre kening 5%; - Jeugdspaarwet 5%; - Algemene Premie Spaar- wet 4.5%. - Hypotheken 73/4%; - Voorschotten 8%; - Krediet-rekening courant, debet 8%%; credit 2%, - Persoonlijke Raiffeisenle- ning 6%; - Blanco voorschotten 8,5%. Het hoogtepunt op sportief gebied werd in deze periode gevormd door het kampioen schap in de Tweede Klasse Kring van het Eerste Heren team van De Haaien Het was voor deze vereniging trouwens toch een prima periode, want men won eveneens meerdere toernooien De dertiende Tour de Junior kreeg in Achterveld zijn be slag, wat tevens een bezoek aan het dorp opleverde van Joop Zoetemelk, ,,die dat jaar zo goed debuteerde in de Tour de France en als beste Neder lander eindigde." Zó lang geleden? Ja, zó lang geleden Huizen in aanbouw in de wijk Rossenberg, in 1970 (archieffoto Leusder Krant). tekort schiet. In het begin waren de winkelkarretjes zeer mterres- sant, maar daar kwam logischer wijze van mij en de winkelier en verbod op. Maar kinderen moeten toch een stuk energie kwijt. Maar waar? Overdag staan de parkeerplaat sen bomvol, je breekt je nek over de slordig neergezette fietsen, enz Willen ze met een bal boven spe len, geeft dat lawaaioverlast voor de buren Gaan ze na sluitingstijd op de dan lege parkeerplats, wor den ze weer wegens overlast weggestuurd. Ik weet niet of het probleem alleen in mijn gezin speelt, maar verve lend wordt het wel Misschien kan men bij de uitbrei dingsplannen ook eens bij dit on derwerp stilstaan Dan worden de bewoners misschien ook verlost van 'verdwaalde' belletjes trek kende kinderen. In elke wijk is een speelplek voor kinderen, waarom wordt daar in de Hamershof niet bij stilgestaan? Verder moet mij van het hart dat muziek in een winkelcentrum voor publiek aangenaam kan klinken en misschien niet een opgemerkt wordt, maar als bewoner luister je de hele dag naar de 'radio' van je buren, met zestig keer hetzelfde nummer. Naast de vele voordelen en het aantrekkelijk maken voor de be zoeker, mag toch niet vergeten worden, dat in het winkelcentrum ook mensen wonen Met vriendelijke groeten, Mevr R I Y Mouthaan de Kervershilt 3 Nieuws uit het bedrijfsleven LEUSDEN - Accountantskantoor AMIL hield gistermiddag open huis in zijn nieuwe kantoor aan de Asschatterweg 9-11. Deze accountantscombinatie voor middenstand, industrie en landbouw verhuisde onlangs van Amersfoort naar Leusden, waar twee units in het nieuwe woon- en bedrijvencomplex nabij De Biezenkamp werden betrokken. AMIL denkt nu voor zijn klanten beter bereikbaar te zijn. 118.00 ifhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. tchijnt elke dinsdag en donderdag. •udredakteur: Beri Vos Iredakteur: Hans Mosierd iktie: Caspar van Loo Boudewma de Boer ïktie -secretariaat: Mia Veen ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van mu ziekvereniging D.W.S. wordt er zaterdag weer een container ge plaatst op het Groot Achterveld plein. ledereen die zijn oua pa pier op wil ruimen, kan dit in deze container komen deponeren. Degenen die door bijzondere omstandigheden niet in de gele genheid zijn hun oud papier zelf te komen brengen, kunnen dit voor vrijdagavond 19.00 uur melden, telefoon 03425-1688 en 033- 941197 Het oud papier zal dan worden opgehaald. Inwoners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud papier eventueel ook afgeven bij Willem Wouters, Hessenweg 95 te Stou tenburg Irering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tol uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor hel erdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur ktie en administratie: r Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op weikda- leopen van 09 00 lot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 141495 (administratie) -941494 (redaktie) nnementsgeld: 50 per jaar. 31 80 per hall |aar. 16.15 per kwartaal Leusden, 19 juli 1985 Mijne Heren, Uw krant van 18 juli j I. heeft de openingskop 'Voldoende econo misch draagvlak voor uitbreiding Hamershof'. Wat de inhoud van het artikel betreft, daarvan heeft iedere lezer zich op de hoogte kunnen stellen Daarover wil ik niet in discussie gaan Als bewoner van de Hamershof wil ik het echter eens over een an der punt hebben. Er is de afgelopen jaren heel wat digtrjjiaai u»ci iiwc imoii uc i ia- mershof een stuk aantrekkelijker kan maken voor het winkelend pu bliek en de nadruk ligt steeds op het belang van bezoeker en win keliers. Wat ik echter steeds heb gemist is een stuk aandacht voor de bewo ners En dan speciaal de jonge bewoners Sinds twee jaar woon ik samen met mijn twee kinderen van tien en dertien jaar in het winkelcen trum. Waar het voor de volwas sene diverse voordelen biedt, moet het mij toch van het hart dat het centrum qua speelomgeving hten bezorging: dieni u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur Ie ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze bezorging, overdag 03420- 94206 in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen itzondering van archief- en historische foto s), bij vooruitbetaling 871441 t.n v. BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding lewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto Iqeplaatst. Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13x18 10,- voor luchtfoto s (formaat 20 x 25 cm) t ook contant betalen op ons kantoor in-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u renste foto('s) thuis. EUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- ënkombinatie te Barneveld.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3