STOKT teistert Tour r nog lang niet beslist Kriterium is aanwinst 28E INTERNATIONAAL JEUGDWIELERFESTIJN ACHTERVELD legentijdrit voor Impex Monoflo Tour (2) t 2'TERVELD - Regen, regen en nog eens regen. Met n tegelijk viel het hemelwater dinsdag op de t Aveldse Tourkaravaan neer. De ploegentijdrit die in 4p van de morgen werd verreden kreeg door het ping e weertype een extra dimensie, 's Avonds viel het tig allemaal mee. Kort voor de aanvang van het e programmaonderdeel, een kriterium in de be- isfJe kom, klaarde het op, zodat de renners en het r\(Ji/eer massaal aanwezige publiek een tweede nat ,5l5»spaard bleef. gering, ondanks valpartij DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1985 Boshuizen kwam door zijn punten- winst nog vaster in het groen. De oudste deelnemers bieden nog altijd het meeste spektakel. Ook in het kriterium over 31 ronden (25 km) was dat weer het geval De snelheid werd door de kleppers" zo hoog opgevoerd dat al snel een aantal coureurs werd gedubbeld. Later in de wedstrijd nam dit aantal alleen maar toe, tot het moment dat de jury besloot om de achterblijvers uit de wedstrijd te nemen. Voorin leek het overgebleven peleton op een massaspurt af te stevenen Jan Hendrik Ruiter en Werner Nij- boer dachten hier in de finale ech ter anders over en namen een voorsprong van ruim 7 seconden. Toen vonden Erik Dekker (groen) en Michael vd. Wolf (geel) het welletjes en reden in de slotronde het gat met de koplopers dicht om tenslotte, schouder aan schouder om de dagprijs te strijden Eric dekker klopte zijn grootste rivaal op de streep. De gele-trui werd zijn deel. Groen kwam in handen van Frik Onrlprstal int Frtp felbegeerde punten, werd er flink aan getrokken. Voor het overige hielden de gedoodverfde favorie ten elkaar nauwlettend in het oog. Marco Stegeman probeerde één keer uil de meute te ontsnappen, maar de concurrentie reageerde alert Er was geen wegkomen aan Manfred Kuiper van de Kela-ploeg won de eindsprint voor groenetrui- drager Jos Boshuizen en André Naberman. Het kriteriumsucces le verde de winnaar op grond van het regalement de gele-trui op Jos ADEMNOOD Niet iedereen ging het tij dens het kriterium even goed at. Het 13-jarige meisje Cari na v.d. Meer-Mohr uit Bleis- wijk kreeg net zoals een dag eerder last van ademnood (hyperventilatie) en moest na een volle ronde de strijd sta ken. Jeffrey Kost (14) uit de vaderlandse hoofdstad ging bij een uiterste poging om het peloton te achterhalen iets te onstuimig door de bocht en maakte vervolgens een lelij ke buiteling. Tourhelpers wa ren echter direct ter plekke om de jonge coureur weer op de fiets te zetten. De renner uit de LK-ploeg raakte door deze smak volledig uit zijn ritme en kon dan ook niet voorkomen dat het peloton hem in het verdere verloop van de koers een paar keer dubbelde. Tijdens de ploegentijdrit moest er flink.geharkt" worden. Als je maar lang genoeg en regelmatig blijft zeuren, dat nieuwe of vernieuwde ,,XYZ" veel beter is dan wat voorheen onder dezelfde merknaam aan de man gebracht werd, gelooft iedereen dat op den duur. De kracht van de herhaling - want dat is het - schijnt dus te helpen en die wordt nu ook toege past op de Achterveldse wieier- sportweek, die deze week voor de 28e keer als Tour de Junior in de belangstelling staat Bijna dertig jaar bestaat het evenement en in die periode is duidelijk te weinig aan de oorspronkelijke formule ver nieuwd. Stilstand is achteruitgang, wordt niet alleen al jaren in Stoutenburg geroepen. Dat is tourbaas Johan Ossendrijver en zijn medeorgani satoren van het Achterveldse spek takelstuk inmiddels ook niet ont gaan. Hun Tour de France op Madurodam-formaat had dringend nieuwe impulsen nodig. De wieier- vakantieweek voor jongens en meisjes van 12 t/m 14 jaar groeide eerst uit van een lokaal naar een regionaal gebeuren en vervolgens tot een zeer internationale bezig heid met rennertjes uit Nederland, Engeland, Schotland, België, West-Duitsland en Oostenrijk. Het spul liep de laatste jaren echter merkbaar terug. Alleen dankzij een handjevol deelnemers uit de Bondsrepubliek is de Tour de Ju nior nog iets meer dan een puur nationale aangelegenheid. Van de dit jaar ingevoerde nou- veauté's wordt erg veel verwacht. Dat betreft 1) de voorstelling van de ploegen heeft plaats gevonden tegenover Leusdens fraaie ge meentehuis, 2) de tijdsvergoedin- gen per etappe zijn bijna verdub beld tot 5, 4, 3, 2 en 1 sec voor de eerste vijf mini-Zoetemelkjes of dito Lubberdingen, 3) de leiders van het gele- en groene klassement mogen de elke dag uitgereikte bijbehoren de truien als souvenir behouden, 4) dinsdag is de gebruikelijke wed strijd op het langere parcours ver vangen door een criterium in de kom van Achterveld en last but not least wordt de geslaagde samen werking met de computer-combi natie uitgebreid. En als wij die nieuwigheidjes allemaal blijven roemen, gaat het vast weer veel beter met de Tour! -*ejJ/an de Meer-Mohr uit Bieiswijk kreeg dinsdag last van hyperventi- s'ar wordt ze geholpen door de EHBO en de politie De winnaars van dinsdag bij de 13-jarigen. V.l.n.r. Jos Boshuizen. Manfred Kuiper en André Naberman „sneltrein" van Impex prijsge ven. Het kriterium dat over de Jan van Arkelweg, Pater Stormstraat en W. v Amersfoortstraat werd gehou den en de jongens en meisjes in tegenovergestelde richting door het kerkdorp Achterveld deed flit sen, is voorde toeschouwers zeker een aanwinst Grote verschuivin gen in de klassementen leverde dit nieuwe Touronderdeel echter niet op. In bijna alle leeftijdsklassen konden de favorieten en truidra gers hun positie behouden door de koers volledig te controleren. Al leen bij de 14-jarigen gingen in de slotfase twee „onbekende" heren er vandoor In de slotronde streken de leiders in het klassement als aasgieren op deze vluchters neer, zodat ook hier in feite alles bij het oude bleef. VALPARTIJEN Hoewel het droog was gewor den, was het toch opletten gebla zen voor de coureurs. Het weg dek was nog op vele plaatsen nat, met name in de bochten. Enkele kleine valpartijen konden dan ook niet uitblijven. De pech vogels kwamen gelukkig zonder noemenswaardig letsel uit de strijd. Jeroen van Hoorn versloeg Hester Marieke Kroes in de eindsprint Bij de 12-jangen moesten er 19 ronden (15 km) over het parcours afgelegd worden. Er ontstonden nauwelijks verschillen, omdat het tempo in de bochten telkens stil viel zodat de „minder goeden" steeds de kans kregen om bij te komen. En dat was juist voor hen een aange name zaak. Een massasprint moest dus weer uitkomst bieden. En weer was Jeroen van Hoorn de rapste van het hele spul, ditmaal voor het meisje Hester Marieke Kroes. RicoTönis finishte als derde. De groene trui bleef over de schou ders van het charmante wielerta- lent uit Hattem, terwijl het geel nog steviger in handen kwam van de tweevoudige etappe-winnaar Je roen van Hoorn. Markus Lóhnert was de eerste Duitser die zijn gezicht tijdens de Tour de Junior van voren liet zien. Een paar groe- ne-trui-punten waren zijn beloning. Leusder Krant debutant Jeroen Land herstelde zich uitstekend van een moeizame openingsdag en finishte midden in de voorste groep. Ook de 13-jarigen hielden de gelederen in de voorste linies ge sloten. Alleen bij het bellen voor de valen naast elkaar: Michael v.d. Wolf (links) en Eric Dekker. loegentijdrit werd een ining voor de formatie ix Monoflo (Barneveld), |2 km lange traject vanaf rsteeg 1 seconde snel- af te leggen dan de van de Tour de Junior- Frejo Metaalwaren moest 3 tellen op de "zr winnaars inleveren, maar kwam desondanks op een fraaie 3e plaats terecht. De Leusder Krant-trein denderde naar beho ren. Meer als een 12e plaats in een tijd van 3 minuten rond, zat ervoor de „krantenjongens" echter niet in. Tien seconden moesten de LK-renners op de m kijkt waar zijn belagers blijven. Eric Dekker bij de microfoon. ijd TERVELD - Ondanks het de Tour de Junior al tot de ïvorderd is, valt nog met nkele zekerheid te voor- i wie zaterdagavond tij- Ie feestelijke prijsuitrei- het rennerskwartier zich ef in het geel en/of groen aan hullen. De ingekorte woensdag-etappe bracht daar over geen enkele duidelijkheid. De verschillen blijven nog steeds gering. In alle leeftijdscategorieën hiel den de grootste favorieten de koers gesloten en gaven de op de loer liggende concurrentie geen kans om wat aan de minieme achter stand te doen. Alleen bij de 13- jarigen wisselde de gele-trui van eigenaar terwijl bij de oudste cate- qorie het qroen een nieuwe drager kreeg. Maar bleef het dan ook bij De strijd bij de 12-jarigen leverde voor gele-trui-drager Jeroen Hoorn de derde etappe-overwinning op, waardoor hij weer een seconde bonificatie verdiende. Hester-Ma- rieke Kroes pakte naast de 2e plaats weerde meeste punten. Ook zij kwam nog steviger in het bezig van het fel begeerde tricot. Hessel Storm doorbrak enigszins de hege monie door de 3e prijs op te eisen en zich naar een 2e plek in het algemeen klassement op te werken. De etappe bij de 13-jarigen werd gekenmerkt door een fikse valpartij ter hoogte van het Kerstenssport- park. Het peleton brak daardoor in enkele stukken uiteen. De meeste renners konden weer vrij snel de koers vervolgen en de wedstrijd uitnjden. Voor twee „buitelaars" was dit helaas niet weggelegd. Zij moesten zich even ter observatie bij de EHBO vervoegen. De favo rieten in deze groep zaten op het moment voor in de groep en onder vonden geen enkele hinder van de valpartij Het was dan ook niet verwonderlijk dat de „toppers' weer keihard om de etappe-zege gingen sprinten Patrick de Boer was ditmaal de rapste van het stel voor Leusder Krant-renner Marcel Luppes die door dit knappe resultaat naar de 2e stek in het algemeen klassement opschoof. Groene trui drager Johan Boshuizen sprintte naar de 3e plek. Aangezien Man- Jeroen van Hoorn is een rappe sprinter In de Tour de Junior wordt verbeten gestreden voor een goed resultaat- tred Kuiper, de leider van het klas sement, net buiten de prijzen viel en slechts één seconde bonificatie meepakte moest hij het kleinood met etappewinnaar Patrcik de Boer ruilen. Jos Boshuizen lijkt daaren tegen al niet meer uit het groen te rijden. Erik Dekker en Michael van der Wolf blijven bij de 14-jarigen de dienst uitmaken Met groots machtsvertoon pakte Erik Dekker zijn tweede sprintzege in successie voor de sterk rijdende Marco Bak ker. Remco de Groot was opnieuw goed voor de 3e positie. Michael van der Wolf kreeg op grond van het reglement de groene trui in bezit, ten koste van Erik Onderstel De jury volgt de koers deskundig en geconcentreerd.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5