Bewaakte fietsenstalling )ij De Hamershof overwegen xtra oversteek p Noorderinslag Geen beroeps kracht voor 't Vooronder Kinderfilmhuis Leusden binnenkort van start GS: Geen bezwaar tegen bouw woningen aan de Diakenhove B&W menen: ABZ in raadszaaltje Achterveld eusdense nota over kleine criminaliteit Echtscheiding Groep Vergadering welzijn en onderwijs DINSDAG 6 AUGUSTUS 1985 (Van één onzer verslaggevers) .EUSDEN - Het verdient aanbeveling, te overwegen of een waakte fietsenstalling bij „De Hamershof" niet noodzake- is. Dat is één van de concrete zaken, die worden genoemd een notitie van burgemeester J. W. M. Rademaker over ine criminaliteit. De burgemeester schreef de notitie als orzitter van de gemeentelijke commissie Algemene Be- lurszaken (ABZ), naar aanleiding van het onlangs versche nkt „Interimrapport Kleine Criminaliteit" van de commissie ethof en een mede daarop gebaseerd beleidsplan van het listerie van justitie „Samenleving en Criminaliteit." ttt zü een aantal opmerkingen gaat idon&emeester Rademaker in zijn tie nader in op zaken, die in ^le landelijke rapportages wor- Hjgenoemd, en die in een zekere 9 voor Leusden wel of geen >n 033-ang doen -ce conclusies zijn sumier. in het be20'ï.meen worden de in beide lan- rapportages ingenomen no9r dpunten onderschreven Uit keringen betreffen een be- -kte fietsenstalling bij ..De Ha- shof". Burgemeester Radema- Wijst erop. dat dit mogelijk een 'iteit voor ..Tussentijds" zou ten zijn. met behoud van uitke ring. Verder zou moeten worden doorgegaan met wat al gaande is: registratie van fietsen middels het graveren van de postcode, en ook het aangifte doen Dat laatste kan verbeterd worden, met name waar het de fietsendiefstallen betreft Jaarlijks worden bij de Leusdense politie zeker 50 fietsen niet opge vraagd. Het tweede concrete punt. waar over de commissie zich kan gaan buigen, is de situatie in het Burge meester Buiningpark. Een parkbe heerder/parkwachter zou hier geen overbodige luxe zijn, getuige gesig naleerde zaken, zoals de parkeer- chaos, overlast van honden op de velden en het clandestien betreden van het zwembad, voornamelijk in de maanden mei, juni. en augustus tot en met oktober Mogelijk, dat hier een taak ligt voor de Sport stichting en Tussentijds, aldus de notitie Voor het overige gaat de notitie in op in beide landelijke rapporta ges aangegeven punten van aan dacht. zoals schoolverzuim en les uitval. schade aan schoolgebou wen. jeugdwelzijn, beleid tot mati ging van alcoholgebruik, drugbe leid en winkeldiefstallen. Op de laatste van het rijtje na, wordt er ten aanzien van de situatie in Leusden op gewezen, dat al het mogelijke al wordt gedaan, om die punten goed te regelen. Voor wat de winkeldiefstallen be treft worden geconstateerd, dat het ministerie van economische zaken zich met de beroepsorganisaties beraadt op minimum-normen voor het functionele toezicht in de detail handel Voor wat Leusden betreft wordt in de notitie voorgesteld, die normen af te wachten. De eerste verantwoordelijkheid blijft onverlet bij de winkelier maar. aldus de (Van één onzer verslaggevers) JSDEN - Stichting Volkstuin Complexen Leusden heeft provincie bezwaar gemaakt tegen het niet afgeven van verklaring van geen bezwaar voor de aanleg van een de volkstuinencomplex in Leusden. De stiching vindt dat ichtstreeks in haar belangen wordt getroffen door het tief besluit van de provincie. iDEN - Met ingang van euwe schoolseizoen kun- 'e kinderen die ten zuiden 1e Noorderinslag wonen rhoeve, Noordwijk, Mun- ve enzovoorts) veilig de e Noorderinslag overste- op weg naar school Bij <ruising Noorderinslag/ Van der Postlaan zal ien extra, met verkeers- i beveiligde oversteek- in gebruik zijn geno- Vanaf Hertenhoeve en Wierickewijk zal de oversteek via nieuwe voetpaden te berei ken zijn. Momenteel wordt aan de aanleg van deze paden ge werkt (zie foto). De voetpaden en de bevei ligde oversteekplaats komen tegemoet aan de wens van ou ders van kinderen uit wijken als Akkerhoeve en Noordwijck die de basisschool aan de Ro- zengaarde bezoeken Zij von den het oversteken van de Noorderinslag door hun kinde ren aan de gevaarlijke kant. leusoen - afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. schijnt elke dinsdag en donderdag. ifdredakteur: Bert Vos Jredakteur: Hans Mosierd aktie: Caspar van Loo. Boudewina de Boer aktie-secretariaat- Mia Veen vering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor hel erdagnummer tol uiterli|k woensdagmiddag 12 00 uur aktie en administratie: oor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op weikda- qeopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon •41495 (administratie) -941494 (redaktie) inementsgeld: 50 per jaar. 31.80 per hall |aar, 16.15 per kwartaal hten bezorging: jonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te in ontvangen Is dat niet het geval, neem dan konlakt op met onze agent bezorging (dinsdag en donderdag, tussen 18 30 en 19 30 uur) 33-940691 Bi/ geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze kteur bezorging overdag 03420- 94206 stellen foto's: ieste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen litzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling o 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding ewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto geplaatst. Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13x18 n 10.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). 'it ook contant betalen op ons kantoor. en-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u venste foto('s) thuis. *.EUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- 'enkombinatie te Barneveld. Gedeputeerde Staten besloten in juni van dit jaar niet de verklaring van geen bezwaar te verlenen voor de aanleg van 114 nieuwe volkstui nen. die gedacht zijn aan de As schatterweg tegenover het be staande volkstuinencomplex. GS vinden dat het agrarisch gebied ten oosten van Leusden-centrum, waarin de volkstuinen gepland zijn, vrij moet blijven van stedelijk getin te activiteiten. Het Valleikanaal is de harde grens van de stedelijke ontwikkeling van Leusden, meent GS. Stichting Volkstuin Complexen Leusden stelt in haar bezwaar aan de provincie, dat ook zij van mening is dat de aanleg van een volkstui nencomplex in het agrarisch ge bied niet te allen tijde wenselijk of mogelijk is, ..maar dat in het onder havige geval, waar de ligging dicht bij de bebouwde kom aan de grens van het agrarisch gebied is. daarte gen geen bezwaar is". Verder meent de stichting, dat de vólks- tuinderij zodanig aan het agrari sche verwant is dat in het Leusdens geval eigenlijk geen sprake is van een stedelijke ontwikkeling. ..Zelfs de stelling dat de aanleg van een dergelijk complex juist een uitste kende overgang tussen twee ver schillende gebieden vormt, kan worden opgeworpen", aldus het stichtingsbestuur in zijn bezwaar schrift Voorts wordt meegedeeld, dat de gemeente op dit ogenblik géén alternatief heeft voor de afgekeurde lokatie aan de As schatterweg. De stichting voert aan dat in geval GS hun besluit handhaven de meer dan 100 per sonen op de wachtlijst voor een volkstuintje in Leusden het voor lopig kunnen vergeten. Het stichtingsbestuur vindt dit ,,een onverteerbare zaak". LEUSDEN - Het groepsmaat- schappelijk werk van de Maat schappelijke Dienstverlening Eemland heeft, in samenwerking met het FIOM (bureau voor alleen staande ouders) een groep voor mensen die bezig zijn met een scheiding of die recent geschei den zijn. De groep start eind augustus en komt op donderdagochtenden bij een, van kwart over negen tot kwart over elf. De bedoeling van die bijeenkomsten is. het de deel nemende mensen gemakkelijker te maken, hun eigen problemen onder ogen te zien en zo mogelijk op te lossen Voor inlichtingen en aanmeldin gen kan men kontakt opnemen met de Maatschappelijke Dienst verlening Eemland in de perso nen van Agaat Zandwijk en Wil van der Louw, tel. (033) 633924. of met Mea Coppens bij het FIOM. tel (030)513011 notitie ,.we kunnen vaststellen dat de politierapporten nogal eens een betrapping bevatten. Ook hier is de sociale controle van belang EIGEN GEDRAG Op die sociale controle wordt enigszins de nadruk gelegd. Aan het slot van de notitie wordt gecon stateerd, dat veel problemen be treffende de kleine criminaliteit kunnen worden voorkomen, dan wel kunnen worden opgelost, als mensen zelf oog hebben voor hun eigen veiligheid ..Dat zit al in eigen gedrag en in opmerkzaamheid, waakzaamheid, bereidheid tot sig naleren en tot aangifte. Enige na druk leg ik nogmaals op signaleren en aangeven Voor een heksen jacht zal de normale ingezetene zich overigens weten te hoeden zo staat in de notitie De commissie ABZ zal de notitie bespreken in haar eerstvolgende vergadering van 15 augustus aan staande Die vergadering wordt overigens niet in het gemeentehuis in Leusden gehouden, maar in het raadszaaltje in Achterveld. LEUSDEN - De raadscommissie welzijn en onderwijs komt maandag 12 augustus om 20.00 uur in vergadering bijeen. Plaats van handeling is de com missiekamer in het gemeente huis. De agenda ziet er zo uit: 1. Opening 2 Notulen Vaststelling van het verslag van de vergadering gehou den op 3 juni 1985 3. Medelingen 4. Binnensportaccomodatie in Achterveld 5. Beheerssituatie Soccle-ge- bouwen Gedachtenwisseling van de op 3 juni jl. uitgereikte notitie 6. Taakomschrijving beroeps kracht jeugd- en jongeren werk 7 WVM-kracht Vrouwenont moetingscentrum 8 Schillenophaaldienst 9. Bestuur Culturele Raad 10. Benoeming waarnemend di recteur openbare basisschool "Het Startblok" te Achterveld 11 Diverse kredieten openbare scholen 12 Diverse onderwijskredieten 13. Rondvraag 14. Sluiting De cijfers 1,2 en 3 geven de lokaties aan waar de nieuwe brandweerkazerne gebouwd zou kunnen worden vervolg van pagina 1 wegen, is verplaatsing in een meer zuidelijke richting van be lang", aldus de gemeente. FINANCIERING De financiering van de nieuwe brandweergarage, die een opper vlakte van 500 vierkante meters moet krijgen (exclusief 600 vier kante meters parkeerterrein en 400 vierkante meters oefenter rein), is nog een vaag hoofdstuk in het plan. B W zijn er nog niet helemaal uit, maar het zal er wel op neer komen dat de bouwkos ten worden betaald uit nog te kwe ken reserves en reeds aanwezige reservepotjes. De totale kosten kunnen wellicht nog verlaagd wor den met 15 duizend gulden wan neer de bouw van de garage wordt aangemerkt als een zo genaamde leerlingenbouwplaats, waar bouwvakkers in spé zich kunnen bekwamen. De subsidie vloeit voort uit de Beschikking Geldelijke Steun bevorderingen Leerlingenbouwplaatsen en moet bij het ministerie van VROM wor den aangevraagd. ABZ Het brandweergarageplan komt donderdag over een week (15 augustus) voor het eerst aan de orde in de raadscommissie Al gemene Bestuurszaken. Het is de bedoeling dat de raadsleden in die vergadering een beetje fi losoferen over het plan, dat in de vorm van een 'gespreksnoti- tie' wordt aangeboden. Later zal het plan, uitgewerkt in een raadsvoorstel, in de raadscom missie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening ter sprake komen. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Burgemeester er wethouders zijn niet van plan in te gaan op het ver zoek van vrouwenontmoe tingscentrum 't Voorondei om een parttime beroeps kracht te subsidiëren. Hel plaatselijk vrouwenontmoe tingscentrum wil graag ie mand in dienst nemen die leiding kan geven aan hel ontwikkelen en ondersteu nen van de aktiviteiten. B&W wijzen het verzoek van 'I Vooronder om drie redenen af In de eerste plaats voeren zij aan, dat het bestuur van het vrouwen ontmoetingscentrum steeds vol gehouden heeft dat het runnen (Van de redaktie) LEUSDEN- Mede op initiatief van de Culturele Raad Leusden zullen we binnenkort een Kinderfilmhuis rijker zijn. In de afgelopen jaren werden er door verschillende verenigingen al dan niet regelmatig films voor de jeugd gedraaid, maar vanuit de Culturele Raad was men van mening, dat dit wel- p licht een wat meer gestructueerde vorm zou kunnen krijgen, G6Sld3QQ waarbij ook het culturele element van film méér aandacht zou kunnen krijgen en de kinderen nauw betrokken zouden kunnen worden bij het medium film, video en televisie door middel van doe-aktiviteiten. Initiatiefnemers Frank Verha gen en Marcel Pellikaan zijn er op relatief korte termijn in geslaagd om de financiën voor het projekt "Kinderfilmhuis" rond te krijgen, zodat binnen afzienbare tijd een volledig programma verwacht kan worden. rade '85" in de stand van de Culturele Raad Leusden alle in formatie kunnen verkrijgen over de aktiviteiten van deze nieuwe stichting, die de eigen produkti- viteit van de kinderen hoog in het vaandel heeft gestaan. van de accommodatie door vrijwil ligers geklaard zou kunnen wor den. ,,Op de tweede plaats", laat het college schriftelijk weten, hebben wij nogmaals vastge steld dat het beleid van het ge meentebestuur niet gericht is op het aantrekken van beroeps krachten voor sociaal-cultureel werk." Ten derde meent het da gelijks bestuur van Leusden, dat de (toekomstige) financiële situa tie van de gemeente tot een terug houdend beleid ten aanzien van het aangaan van verplichtingen op langere termijn noopt. ..Hierbij hebben wij tevens overwogen, dat het bij de onderhavige vraag niet gaat om een vervulling van een tijdelijke vacature, maar om een structurele arbeidsplaats", aldus B&w, die daarom niet van plan zijn de salariskosten van de ge vraagde hulp voor 't Vooronder te subsidiëren. Het Leusdens vrouwenontmoe tingscentrum, dat sinds oktober 1984 bestaat, kon tot nu toe ge bruik maken van de diensten van een stagiaire van de Sociale Aca demie uit Driebergen. ..Uit de er varingen van het afgelopen sei zoen is ons gebleken, dat wij in derdaad behoefte hebben aan on dersteuning van ons werk, maar dat daarin door een stagiaire niet kan worden voorzien", meent het bestuur van 't Vooronder. Liever ziet men een zogenaamde WVM- kracht voor circa 20 uur per week Zo'n WVM'er wordt overigens grotendeels betaald door het Rijk, en kan in principe voor één jaar aan de slag. Het verzoek van het vrouwen ontmoetingscentrum wordt ko mende maandag In de raads commissie voor welzijn en on derwijs behandeld. LEUSDEN - De vergadering van de raadscommissie Algemene Bestuurszaken, op donderdag 15 augustus, wordt gehouden in het voormalig raadszaaltje te Achterveld. Normaal gesproken vinden de commissievergade ringen plaats in het gemeente huis. Maar bij wijze van uitzon dering wijkt men voor één keer uit naar het Achterveldse raads zaaltje. De ABZ-vergadering be gint om 20.00 uur. De agenda is als volgt: 1. Opening en inventarisatie van vragen 2. Mededelingen en ingekomen stukken: -brief Recreatieschap Utrechtse Heuvelrug en Valleige- bied; -brieven overleg arbeids voorwaarden Welzijnsinstellin- gen; -jaarverslag Ministerie van Justitie 3. Informatie vanuit vertegen woordigingen. 4 Verslag vergadering Algemene Bestuurszaken d d. 9 mei 1985 5. Notitie kleine criminaliteit. 6. Wijziging rechtspositieregelin gen 7. Wijziging besluit inzake ge meentegarantieverlening. 8. Aankoop brandweermateriaal. 9 Realisering brandweergarage. 10. Rondvraag/sluiting. (advertentie LEUSDEN - Marie-Louise Bot uit Leusden slaagde op 26 juli voor I het arts-examen aan de Rijksuni- I versiteit te Utrecht. Het "Leusdens Kinderfilmhuis", dat grotendeels door de rijksover- j heid gesubsidieerd zal worden, is van plan om naast het draaien van goede kinderfilms (afkomstig uit het specifieke kinderfilm-cir cuit) een filmcursus te organise ren van 14 middagen, waarbij kin deren zelf aktief bij het medium worden betrokken. Aan het slot van de cursus - zo is de bedoeling -zullen de kinderen een eigen (vi deofilm mogen maken Zodra alle voorbereidingen rond zijn. zal het Leusdens Kinderfilm- huis zich presenteren en het pro gramma bekend maken Wie deel wil nemen aan het educatieve en kreatieve cursusprogramma, zal I ook zelf bij moeten dragen aan de I kosten, maar dat is voor veertien I middagen relatief net veel. De or ganisatoren schatten die bijdrage op ongeveer f 25,- per kind. Overigens telt Nederland weinig specifieke kinderfilmhuizen. Deze j zijn o m te vinden in Amsterdam en Utrecht en dus binnenkort ook j in Leusden. Als alles naar verwachting gaat, zal men op de komende "Cultu- LEUSDEN - Gedeputeerde Staten blijven bij hun besluit van 23 april om een verklaring van geen bezwaar af te geven voor de bouw van zes woningen aan de Diakenhove in Leus den. Omwonenden maakten Arob-bezwaar tegen de toege paste procedure, verlies van privacy en uitzicht, verkeers-en parkeerproblemen en waardevermindering van hun wonin gen. Wat de procedure betreft wijzen G.S. erop dat het bouwplan past in het voor dit gebied geldende bestem mingsplan "Leusden-Centrum, 2e fase". Een verklaring van geen bezwaar van G.S. was alleen nodig omdat er nog geen uitwerkingsplan voor het gebied rechtskracht heeft. Ook de overige bezwaren vindt het dagelijks bestuur van de provin cie ongegrond. Een verzoek om schorsing van het collegebesluit is door de Voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State inmiddels afgewezen. VERWEN-ARRANGEMENT VOOR EEN COMPLETE LICHAAMSVERZORGING ALLIN f 250,- AANKOMST 09.00 UUR I EINDE 17.00 UUR. 1. Ontvangst met koffie en iets lekkers. 2. Saunagang met gebruik van hot whirlpool. 3. Ion-ozon bad (voor het ontslakken van het lichaam). 4. Lichaamspeeling ter verwijdering van dode huidcellen. 5. Lichte lunch. 6. Volledige gezichtsbehandeling 7. Epileren van wenkbrauwen. 8. Manicuren en lakken van nagels. 9. Theeservies. 10. Make-up verzorging. 11. Kappen van het haar. 12. Diner incl. 1 glas wijn. Hotel-Restaurant „De Klepperman" Oosterdorpsstraat 11 - 3871 AA HOEVELAKEN. TeL 03495-34120.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3