aad moet uitmaken wat iet De Moespot gebeurt tichting Valleiconcerten komt iet aantrekkelijk programma Vipg mille voor onderhoud vijvers medewerkers eiging sloop (even) afgewend KPJ naar zeskamp De Til houdt dropping Nieuw KPO- programma 89 „Handhaaf De Moespot" Spettermiddag viel toch niet in het water... mermuziek in de Gelderse Vallei: Kennismakings bijeenkomst Gemengd Koor 1 In Groenhouten en Rozendaal Vergadering commissie OW/RO Midzomerdisco in De Til Kwantumhallen Woudenberg Historische Kring en „Flehite": Zonnebloem-hond 5tje san Handtekeningen voor volks petitionnement 5NDERDAG 8 AUGUSTUS 1985 plaatselijk nieuws amery rstraa Jumb aaigetr' it een m) draaiende De Moespol en het vroe gere raadszaaltje. zal nu worden gehaald uit het pot|e „reserve sportvoorzieningen'. waarin mo menteel bijna 850 duizend gulden zit. Wanneer tezijnertijd de gebou wen in kwestie afgestoten worden, dan zal het geld dat daardoor vrij komt, vloeien naar de ..reserve sportvoorzieningen" Met de bouw van de Achterveldse sportzaal is in totaal een investering van 1.3 mil- |oen gulden gemoeid oa b ncherer 1 groen: BEZETTING één onzer verslaggevers) USDEN - De gemeente >g steeds van plan so- -cultureel gebouw De fèP°t 'n Achterveld en het Jbwtalig raadszaaltje al- T:' j af te stoten. Op welke W |er dat moet gebeuren is niet duidelijk. Een dis- ■H^ie tussen B W en de aenteraad zal daar licht aeten brengen, en ander blgkt uit het gewij- I raadsvoorstel voor de bouw )l en nieuwe sportzaal in Ach- d. In juni van dit jaar ontstond I lit oering over het oorspronkelij- orstel, waarin de financiering JG. 3 nieuwe sportzaal gekoppeld Van de sloop van De Moespot verkoop van het ex-raads- 3. Politiek bestond er enige ïitie tegen het zomaar afsto- ORBm De Moespot en het oude pq zaaltje, die beiden histori- ^waarde hebben voor Achter- ES. Burgemeester en wethouders /en in hun gewijzigd sport- foorstel: ..Uit de verschillende es op ons aanvankelijk voor- cpbben wij geconcludeerd, dat ^sluitvorming rondom de toe- .25) van De Moespot en het ^^^talig raadszaaltje weloverwo- n in goed overleg zal dienen te vinden. Wij verwachten extra dat hiermede nogal wat tijd ge moeid zal zijn." Om de plannen voor de bouw van de nieuwe Ach terveldse sportzaal aan de Walter van Amersfoortstraat niet te vertra gen, hebben B W besloten het afstoten van de twee gebouwen niet op te hangen aan de financie ring van de sportvoorziening. „Het komt ons niet gewenst voor om de uitvoering van de plannen voor de bouw van de sportzaal te vertragen totdat een besluit kan zijn genomen over de bestemming van twee an dere gebouwen." aldus het college in zijn voorstel aan de gemeente raad Het half miljoen dat geraamd was met het afstoten van de slecht LEUSDEN/AMERSFOORT - Enigszins laat, maar vast welgemeend hebben de be sturen van de Historische Kring Leusden en de Oud heidkundige Vereniging Fle hite uit Amersfoort gerea geerd op het gemeentelijk plan om voormalig school gebouw De Moespot in Ach terveld af te stoten. In een brief aan de ge meenteraad wordt sloop van De Moespot - behoort tot de mogelijkheden - met klem afgewezen. „Niet alleen de architectonische waarde van dit pand, doch vooral het historische aspect van deze school pleit ervoor deze his torisch belangrijke schooi in haar huidige vorm te hand haven", aldus de Histori sche Kring en „Flehite". Ze wijzen op het feit, dat in april 1945 in De Moespot de on derhandelingen over de voedseldroppingen werden gevoerd tussen ZKH Prins Bernhard namens de geal lieerden en Seys Inquart na mens de Duitsers. Sloop van De Moespot zou volgens briefschijvers ook landelijke verontwaardiging teweeg kunnen brengen, omdat het gebouw in feite meer dan plaatselijke betekenis heeft. Omdat met name de raadsfrac ties van de PvdA en GPV/SGP de geraamde „bezettingsgraad" (31/2 uur per dag, het gehele jaar door) aan de optimistische kant vinden, wordt daar in het gewijzigd raads voorstel nader op ingegaan ..De werkgroep „sportzaal Achterveld" heeft erop gewezen, dat de ge schatte bezetting is gebaseerd op de situatie van 2 a 3 jaar na het gereedkomen van de sportzaal. Men heeft daarmee willen aange ven, dat er een zekere aanlooppe riode nodig is om te komen tot de te verwachten bezettingsgraad Niet onbelangrijk daarbij is, dat bij het beschikbaar komen van een sport zaal in Achterveld nieuwe ontwik kelingen, zoals onder andere Sport Overdag en jeugdtennis. van de grond kunnen komen aldus B W Met andere woorden die 31/2 uur per dag dat de sportzaal in gebruik zal zijn, is niet te hoog gegrepen Het sportzaal-voorstel komt aanstaande maandag (12 augus tus) aan de orde in de vergade ring van de raadscommissie voor welzijn en onderwijs, op dinsdag 13 augustus in de com missie openbare werken en ruimtelijke ordening, en op maandag 19 augustus in de raadscommissie financiële en economische zaken. LEUSDEN - Het slechte, on betrouwbare weer van de afge lopen dagen zorgde er dinsdag voor dat de geplandespetter middag" bii speel- en recreatie vereniging Blijhof niet door kon gaan. Mananne de Vos van Blij hof: ..We hadden een mooie-weer-programma en een stecht-weer-programma. Het werd dus het laatste Dat betekende dat de kinderen bin nen in hel gebouw van Blijhof, allerlei spelletjes konden doen. In plaats van spelletjes met water buiten, (waarin feite geen gebrek aan was!), werd er bin nen gedaan aan bus-gooien, nngwerpen, met eieren lopen en wat dies meer zij. In totaal konden de 80 aanwezige kinde ren in de leeftijd van 4 tot 8 jaar kiezen uit 17 spelletjes, waar onder er nog een paar waren die met water te doen hadden. Mananne de Vos: ,,De opkomst was behoorlijk, en de aktiviteit zeker geslaagd. Maandagmiddag konden de kinderen, in het kader van de Blijhof-vakantie-aktiviteiten, ..keukelen", bezig zijn met etenswaren die na afloop mochten worden opgegeten. Gisteravond werd voor de wat oudere jeugd een vossenjacht gehouden, een aktiviteit die al tijd aanslaat. Een ..eierloop' was één van de spelletjes die gedaan werd Zo n 80 kinderen vermaakten zich dinsdagmiddag uitstekend bij Blijhof. 0 uur. 0 uur. 5DEN - De stichting Val- L^^ncerten brengt onder Dl ]ll notto: 'Kamermuziek in ielderse Vallei' voor het ende winterseizoen een programma met rekkelijke kamermuziek- :erten, die afwisselend n worden gehouden in *I.H. Kerk in Leusden- in het Brouwershuis in ^weveld, in Sparrendam in relaken en - dit jaar voor M, /verst - in de R.K. Kerk in den-Centrum. Het pro- EL >ma bestaat uit totaal -< co concerten, waaronder _L2ïgebruikelijke 'doe-het- ^toncert' (in Sparren- i. Aangemoedigd door roeiende belangstelling extra (zevende) con- worden gegeven door Bulgaars Strijkorkest solistische medewer- van de violist Christian .olledige programma, dat op schaal in de regio zal wor- prspreid - ziel er als volgt uit: Itonderdag. 3 oktober 1985, Kerk, Leusden-C /elssohn Trio: Bahr, piano Lex Korft de Gidts, viool Elias Arizcuren, cello m.m.v. Marieke Blankenstijn, viool 2 donderdag, 14 november 1985, Brouwershuis, Barneveld Couperln Ensembl Thomas Indermühle, hobo/hobo d'amore/althobo Tijn van Eijk, clavecimbel Henk de Wit, fagot 3. donderdag, 12 december 1985, N.H. Kerk, Leusden-Z EXTRA CONCERT Het Bulgaars Kamerorkest 'Symphonietta' o l.v Kamen Goleminov solist: Christiaan Bor, viool. 4. vrijdag, 10 januari 1986, N.H, Kerk, Leusden-Z Odeion Blazersensemble o.l.v. Piel Honingh Esther Strumphler en Dorine Schade, fluit Ali Groen en Hans Cartigny, hobo Oscar Ramspek en Romke Jan Wymenga, klarinet Dorothé Rotbarth en Eric Snellen, fagot Jan Harshagen en Jared Sachs, hoorn Pieter Smithuijsen. contrabas. 5. donderdag, 30 januari 1986, Brouwershuis. Barneveld Mia Dreese, fluit Fania Chapiro, Broadwood-vleu- gel 6. woensdag, 19 februari 1986, N.H Kerk, Leusden-Z. Trio Kontrasten Claire Huydts, viool/altviool Pierre Woudenberg, klarinet Jan Sprij, piano. 7 zaterdag. 8 maart 1986. Sparrendam, Hoevelaken Doe-het-zelf-concert: Abonnementhouders e.a ma ken voor elkaar en voor ieder die komen wil gratis een avond muziek. 8, maandag, 17 maart 1986, N.H Kerk, Leusden-Z, Ravel-programma door Bernard Kruijsen, bariton Frans Vester, fluit Vera Beths, viool Anner Bijlsma, cello Gérard van Blerk, piano AANVANGSTIJDEN: KWART OVER ACHT. Voor de hele serie Valleiconcer ten kunt u een abonnement ne men 50,-; mèt extra concert f 60,-, CJP-houders en 65 t 10,- korting). Losse kaarten worden aan de zaal verkocht voor f 12,50 (CJP/65 f 10,-) Jeugd tot 18 jaar heeft gratis toegang! Alle informatie ver strekt u secretaris D.A. van Dorp, Willem de Zwijgerlaan 2, 3832 CR Leusden, telefoon 033- 940835. ACHTERVELD - Tijdens de Achterveldse braderie kon men de naam raden van een gehaakte hond, die in de stand lag van de plaatselijke Zonnebloem-afdeling. Helaas, geen van de deelnemers aan dit spelletje wist de juiste naam te raden, die Channel luidde. De hond werd daarom verloot, en ging naar de familie Van Dijen uit Achterveld LEUSDEN - Voor belangstellen den organiseert het Gemengd Koor Leusden op maandag avond 12 augustus een kennis makingsbijeenkomst, die om 20.00 uur begint. Deze wordt gehouden in de schuur van eet café De Hakhorst aan Waarden. Onder het genot van een kopje koffie kunnen geïnteresseerden zich door bestuursleden en diri gent over het koor laten informe ren Indien gewenst kunnen zij diezelfde avond nog na 21.00 uur luisteren naar wat en hoe het koor zingt Nadere informatie kan worden in gewonnen bij mevrouw Leny Bleeker. Gagelhof 11 te Leusden. lafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. rschijnt elke dinsdag en donderdag. "ofdredakteur: Bert Vos idredakteur: Hans Mosterd .daktie: Caspar van loo Boudewma de Boer Jdaktie -secretariaat: Mia Veen evering kopij en advertenties: ?)r het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het iderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur daktie en administratie: ntoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op weikda- i qeopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Teleloon uctuuf -941495 (administratie) -941494 (redaktie) e onnementsgeld: ?.60 per jaar. 31.80 per hall jaar 16.15 per kwartaal hchten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- ot donderdagavond 18 00 uur te iben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze gifdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) 0 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze pekteur bezorging, overdag 03420 94206 bestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen ït uitzondering van archief- en historische foto s). bij vooruitbetaling giro 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld. met duidelijke vermelding i gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto rd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 en 10,- voor luchtfoto s (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor Jsden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u iö'aewer .euSC gewenste foto('s) thuis. t LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- intenkombinatie te Barneveld. ACHTERVELD - De K.P.J. start zondag met het nieuwe pro gramma voor het komende sei zoen. Zondag 11 augustus zal worden deelgenomen aan de zeskamp te Eemnes. De deelne mende teams bestaan uit zes personen, onder wie twee meis jes. In verband met het uitwisselings programma gaat men op 16, 17 en 18 augustus op bezoek bij de K.P.J., afdeling Liederholthuis Een dagje met de hele K P J. naar de Efteling zal plaats vinden op 25 augustus De openingsvergade ring wordt gehouden op 5 septem ber. De K.P.J. afdeling Liederholthuis brengt op 27, 28 en 29 september een tegenbezoek aan Achterveld. Tijdens de openingsvergadering wordt het programma voor het ver dere seizoen bekend gemaakt. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Voor een grote onderhoudsbeurt voor de vij vers in de wijken Rozendaal en Groenhouten is een bedrag van 50 duizend gulden nodig. Burge meester en wethouders vragen de gemeenteraad akkoord te gaan met de schoonmaakopera- tie en het benodigde geld be schikbaar te stellen. Ofschoon de vijvers, aldus B W volgens een bepaald schema worden onderhouden, kan niet worden voorkomen dat hier en daar grotere schoonmaakbeurten nood zakelijk zijn. Gebeurt dat niet, dan kan in zo'n vijver verstoring van het ecologisch evenwicht optreden, waardoor bijvoorbeeld stankover last voor de omgeving en vissterfte kunnen ontstaan. In de wijk Rozendaal zijn de vijvers circa 14 jaar geleden aange legd. In een aantal van deze water tjes is in de loop der jaren de diepte afgenomen door verzanding en op eenhoping van plantenresten. Het gevolg van deze lage waterstand is een overmatige plantengroei In een vijver aan de Landweg in de wijk Groenhouten komen daaren tegen geen waterplanten meer I voor Het ecologisch evenwicht is i hier duidelijk verstoord, menen B j W die verder melding maken van een aantal keren vissterfte in de vijver door zuurstoftekort in het water De oorzaak van dit alles wordt toegeschreven aan slibvor- ming op de vijverbodem, waardoor I de plantengroei werd belemmerd. De voorgestelde schoonmaak- operatie van de vijvers in Rozen daal en Groenhouten moet gaan bestaan uit het uitbaggeren en verdiepen van deze watertjes. LEUSDEN - Jongerencentrum De Til houdt op vrijdag 16 augus tus opnieuw een dropping. Dit gebeurt op veler verzoek. Het nachtelijk evenement is bedoeld voor jongeren van 15 jaar en ouder. Het vertrek, bij de Til, is om uiterlijk 22.30 uur Een half uur later zullen de deelnemers ergens wor den gedropt Belangstellenden kunnen zich zaterdag tijdens de midzomerdisco in De Til of zondag morgen vanaf 10.00 uur aanmel den. Kosten deelname bedragen drie piek. LEUSDEN - De commissie Openbare Werken en Ruimtelij ke Ordening vergadert op dins dag 13 augustus om 20.00 uur in de commissiekamer. De agenda bevat de volgende punten: 1 Opening. 2. Inventarisatie vragenstellers/ woordvoerders; 3 Mededelingen, 4. Verslag 4 juni 1985; 5 Hoofdstructuur voor de distri butieve voorzieningen in Leus den (in aanwezigheid van le den van de commissie ECW); 6. Planningslijsten nieuw-en ver nieuwbouw; 7. Binnensportaccommodatie Achterveld; 8. Vervanging machines/gereed schappen, aanschaf zout- strooier en Holder-tractor, 9. Herstel vorst- en opdooischa- de aan asfaltwegen; 10 Groot onderhoud vijvers; 11 Verbetering Hessenweg en Noorderinslag; 12 Vervanging pompen rioolge maal Zwarteweg; 13 Schillenophaalproject. 14 Informatie: onder andere afval in bermen; 15 Rondvraag; 16 Sluiting. LEUSDEN - Zoals ieder jaar wordt ook deze maand in jonge rencentrum De Til een zogehe ten midzomerdisco gehouden. Deze is gepland op zaterdag 10 augustus. De Til-discjockey's zetten om 20.00 uur het eerste plaatje op. Er wordt entree gehe ven. De Til is te vinden aan de Hamersveldseweg. ACHTERVELD - Nu de vakan ties vrijwel achter de rug zijn, begint de K.P.O. zoetjes aan haar nieuwe seizoensprogramma uit te voeren. Gestart wordt met een dagje fietsen op 20 augustus. Dinsdag 17 september is er een avond waarop men uitleg krijgt over het vangen van vissen, hoe verschillende soorten vis moe ten worden schoongemaakt en hoe men ze bakken moet. Gernt de Graaft en diens vrouw zullen op 10 oktober vertellen over de rijkdom van de natuur, en een dia-serie vertonen over de land goederen in de Gelderse Vallei. Dinsdag 12 november staat een informatieavond over het belang van het onderzoek van baarmoe derhalskanker en borstkanker op het programma De kerstviering vindt plaats op 19 december. De jaarvergadering wordt gehouden op 22 januari. Het onderwerp tuinieren zal behandeld worden op 18 februari. De heer en mevrouw Schaeffner vertellen op 20 maart over hun verblijf in Ghana in West-Afrika. Het onderwerp „stress" zal worden behandeld op 16 april. Alle bijeenkomsten zullen plaats vinden in D'Ouwe Peer- destal en om 20.00 uur beginnen Ook is er weer gelegenheid voor KPO-leden om vaardigheid te krij gen in het bloemschikken. Maria Belderok zal in vier morgens hier over uitleg geven en helpen met het verwerken van bloemen. LEUSDEN - In september en de eerste helft van oktober wordt elk adres in Leusden bezocht door mensen, die om een hand tekening komen vragen tegen de plaatsing van kruisraketten in Nederland. Deze handtekenin- genaktie is in het kader van het volkspetionnement, dat gehou den wordt door de vredesbewe ging. Zij wil parlement en rege ring laten merken, dat de meeste mensen geen kernwapens wen sen. Het Vredesplan Leusden, dat de handtekeningen in deze plaats ver zamelt, kan nog mensen gebruiken die langs de deuren willen met handtekeningenlijsten. Aanmelden kan bij mevrouw Burger, telefoon nummer 941874. (advertentie) A.M.O.R.C. UITNODIGING AAN U DIE SERIEUS DE WAARHEID ZOEKT I Vraag gratis toezending J van het boekje I"MEESTERSCHAP overheb LEVEN" Doe nog vandaag deze eerste stap naar een Bewuster Leven (advertentie) Wat is overgebleven van de vijver aan de Landweg, tussen Tarweland en Korenschoof. zoekt voor de periode van 20-8 tot 21 -9 een aantal i.v.m. verbouwing van de bestaande winkel. Werkzaamheden: het afbreken en opbouwen van winkelinterieur en schilderwerkzaamheden. Telefonische sollicitaties: 03498-3386, vragen naar dhr. T Pouw.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3