'Schoolgebouw verwoest; sportzaal zwaar beschadigd—i in Leusden „De Hobbit" lééft _JRNSEWEG COACHT VAN OP 21 JUSTUS e^LS VOOR 1KEER 1 tESLOTEN trant Politie neemt ongeregistreerde anabole steroïden in beslag Twee Leusdenaren aangehouden Vandaag in de Leusder Krant - Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 13 AUGUSTUS 1985 - 17e JAARGANG NO. 27 (Van één onzer verslaggevers) USDEN - De schade door de brand in basis- De Hobbit en in sportzaal Groenhouten geschat op 2 a 3 miljoen gulden. De school Meent brandde maandagochtend vroeg in geheel af. De nabij gelegen sportzaal werd van met uitzondering van de bar en het sanitair, Volgens brandweer en politie is in beide zo goed als zeker sprake van brandstich- De plaatselijke brandweer werd maandagochtend even voor half vijf gealarmeerd door de politie, die op haar beurt was gebeld door eén van de omwonenden van De Hob bit Toen de brandweer op volle sterke arriveerde, sloegen de vlam men al uit het dak van de elf jaar oude school Tijdens de bluswerk zaamheden kwam via de politie de melding binnen dat er vanuit de sportzaal Groenhouten, op een steenworp afstand van het school Schooldirecteur R brandende school de Boer (midden) kijkt teneergeslagen naar zijn Tijdens en na afloop van de brand was er veel publieke belangstelling gebouw, rookontwikkeling was waargenomen Een snelle inspec tie leerde dat de gymzaal binnen in lichterlaaie stond De eenheid uit Achterveld kreeg de opdracht deze brand te bestrijden Intussen werd de brandweer van Soesterberg ge vraagd assistentie te verlenen bij de bestrijding van de brandende school. Brandweercommandant J. Upperman: ,.Er was toen al geen houden meer aan Maar het vuur moest natuurlijk zo snel mogelijk uit om gevaar voor de omgeving te voorkomen In totaal werden veer- tiq brandweermannen ingezet, die het vuur snel onder controle had den. Rond half twaalf s morgens werd de troosteloze aanblik van De Hobbit er niet beter op, toen met zwaar materieel de buitenmuren van het gebouw werden afgebro ken Dit werd gedaan om onge wenst bezoek in de school te we ren. en om instortingsgevaar te voorkomen. Binnenkort zullen de resten van De Hobbit verder wor den gesloopt. Van de sportzaal werden de vloer, de toestellen en het dak verwoest Bovendien on stond er veel rook- en roetschade Op het moment dat iedereen dacht, dat er van de inventaris niks meer te redden was, ontdekte de brandweer in de kamer van de schoolleiding spullen die nog rede lijk intact waren. Het betrof een deel van de administratie én lesmate riaal. Uitgezocht moet worden of Paul Ossendrijver in Voorthuizen ,weer' tweedepag. 4 Cultureel Leusden presenteert zich in groots opgezette manifestatie in en rond De Korf en 't Vooronder pag. 5 Roda zaterdag meest aktief op „transfermarkt" pag. 6 I.P.V O Prick Miniatuurtje pag. 7 pag. 7 van deze spullen nog wat bruikbaar is. Bij de brand in De Hobbit kwam overigens het school-konijn om DRUK Hobbit-directeur R. de Boer zag maandagmorgen met lede ogen de smeulende resten, van wat eens zijn schoolgebouw was, aan. De Boer: „Het school team had de afgelopen tien da gen hard gewerkt, ter voorberei ding op het nieuwe basisschool jaar. Alles was gereed. Ik had net het afgelopen weekend de spullen, van mijn huis naar de school overgebracht Het is alle- vervolg op pagina 3 m LEUSDEN - De feestelijke start van het schoolseizoen zoals het schoolteam van ,,De Hobbit'' rich die had voorgesteld, ging gisteren uiteraard niet door. De tragische brand verhinderde dat. Het ag in de bedoeling, om de start van het eerste seizoen van de basisschool bijDe Hobbit een extra i westelijk tintje te geven, door het hijsen van de schoolvlag. WWW Daf het schoolteam van ,,De Hobbit" niet alleen enthousiasme in haar werk toont maar lèDkmovendien beschikt over een bewonderenswaardige veerkracht, mag uit deze foto blijken. Jitgeweken naar het gemeentehuis, waarin een soortcrisis-centrum menig hoofd gepijnigd werd -over de vraag, hoe zo snel mogelijk onderdak te verschaffen aan de 275 leerlingen en het schoolteam, kwam men op het idee, om alle narigheid even opzij te zetten, en met het hijsen van de 'lag bij het gemeentehuis aan te tonen, dat een brand misschien tot uitstel, maar niet tot afstel kan 1 win gen wij eer Dus ging gisteren om kwart voor vijfde vlag omhoog, om aan te tonen, dat ..De Hobbitleeft, als 20 00 '00/'tevoren De Hobbit-dood, staat op de muur van het schoolgebouw Het kan niet typerender bij de aanblik van de enorme vuurzee. De school ging in haar geheel verloren. de kooi [R 33 EN- In de nacht van dins- op woensdag 21 augustus aanstaande worden enkele rijstro ken van de provinciale weg S9 (Doornseweg) voorzien van een nieuwe asfaltlaag. De werkzaam heden vinden plaats op de oprit naar de A28 richting Zwolle, on der het viaduct in de Rondweg Amersfoort en ter hoogte van de aansluiting op de Kolonel van Rooyenweg Gedurende de werk zaamheden wordt de afrit Maarn aan de rijksweg A12 voor het ver keer afgesloten. Het verkeer richting Amersfoort - A28 - Zwolle wordt doorverwezen naar de afrit bij Maarsbergen. De omleiding loopt via Woudenberg. Afhankelijk van de weersomstan digheden duurt de afsluiting van 19.00 uur tot de volgende ochtend 7.00 uur. als de Z_ tandbedf Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden rschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- 1. milieberichten en losse advertenties 42 cent per mm kontrakten belangrijke korting isderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) ;se nummers 75 cent per stuk ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend 3rdags gesloten en in het ergste geval kanker. On langs overleed de bodybuilder Mark Bos aan de gevolgen van ondeskundig en veelvuldig ge bruik van anabole steroïden. Een tijd terug toonde het week blad Nieuwe Revue aan, dat in verschillende Nederlandse sportscholen op grote schaal anabolen worden verkocht die schadelijk zijn voor de gezond heid. Bij een sportschool in Vlaardingen kocht de weekblad verslaggever voor 450 gulden flesjes Finaject en Boldane, pre paraten waarmee de spieren van dieren worden versterkt. Omdat de geneesmiddelen in Nederland niet zo gemakkelijk te verkrijgen zijn, wordt uitge weken naar het buitenland, waar ze kennelijk (op de zwarte markt) eenvoudig te koop zijn. Beide verdachten zijn, na ver hoor, inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Voor het func tioneren van de sportschool, zo werd ons van die zijde verze kerd, heeft deze aangelegen heid geen gevolgen. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Bij een inval in de woning van een sport schoolhouder in Leusden- Centrum heeft de rijkspolitie een grote partij ongeregi streerde anabole steroïden in beslag genomen. Tevens legde de politie beslag op een verboden zogenaamde schrootbuks (Riot-gun) met munitie. De sportschoolhou der, R. van de V., en een Leusdenaar, C. van H., die volgens de politie met de zaak te maken heeft, werden aangehouden en verhoord door de politie. De inval vond donderdagochtend plaats, naar aanleiding van 'ambtsberichten' die bij de politie en ae hoofdinspectie voor de Ge neesmiddelen waren binnengeko men De twee verdachten wordt overtreding van de Wet op de Ge neesmiddelenvoorziening ten laste gelegd. Voor Van H. geldt daarnaast, dat hij ook de Opium wet heeft overtreden,omdat een paar in beslag genomen anabole steroïden onder die wet vallen Van de V. zal zich voor de rechter ook moeten verantwoorden voor het in bezit hebben van de schrootbuks, dat als een misdrijf in het kader van de Vuurwapen- wet wordt gezien. De anabole steroïden, waar de rijkspolitie de hand op heeft ge legd, zijn overwegend uit het bui tenland (Belgiè, Frankrijk) afkom stig. In Nederland is de invoer en han Jel in deze geneesmiddelen aan een streng vergunningenstel sel gebonden. De preparaten mo gen uitsluitend op doktersrecept worden geleverd Er bestaan bij de politie aanwijzingen, dat de in beslag genomen geneesmiddelen vaak vele malen boven de medi- catieve dosering werden gebruikt. Bij de partij zat een preparaat (Boldane), dat uitsluitend be stemd is voor de diergenees kunde BIJWERKINGEN Anabole steroïden zijn genees middelen die bedoeld zijn om spieren te versterken Deze hor moonpreparaten worden, zo blijkt uit gegevens, veel gebruikt door bodybuilders. Door veelvuldig anabolengebruik kweken zij enorme spierbundels. De bijwer kingen van deze farmaceutische middelen worden echter voor lief genomen: borstvorming. lever- functie-afwijkingen, impotentie, Een overzicht van de in beslag genomen spullen.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1