Hobbitleerlingen blijven deze week nog thuis in het spel Achterveldse sporthal weer stapje dichterbij Vermoedelijk brandstichting Ingezonden Kleding van de lijn gestolen Noodvoorziening niet direkt te vinden: CDA en VVD laten financiële bezwaren vallen: Geen krant ontvangen? 15.9- Dank aan gastgezinnen van Ierse kinderen DINSDAG 13 AUGUSTUS 1985 plaatselijk nieuws vervolg van pagina 1 Verloren en gevonden LEUSDEN - In de nacht van donderdag op vrijdag werd kle ding gestolen van een waslijn A v S woonachtig aan de Van Eysdenhof deed aangifte van de diefstal Het ging om een shirt en een trainings broek. die aan een rek aan de schutting in de tuin hingen De kleding is ongeveer 250,- waard Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-94911. (van een onzer medewerkers) LEUSDEN - Alle 270 leerlingen van de openbare basisschool „de Hobbit" zullen noodgedwongen nog een extra week vakantie krijgen. Volgende week maan dag hoopt men zover te zijn dat de lessen weer kunnen beginnen. Waar dat moet gebeuren staat op dit moment nog niet vast. Een oplossing zou kunnen zijn om noodlokalen te plaatsen op een braakliggend stuk terrein. Een dergelijke noodvoorziening heeft echter een levertijd van 8 a 10 weken, aldus een mededeling van onderwijswethouder Gijs van Woudenberg (CDA). De wethouder gaf gisteravond een toelichting op de genomen en te nemen actief met betrekking tot de afgebrande school, tijdens de vergadering van de com missie welzijn en onderwijs. ..Het is erg triest Bijna niet om aan te zien. Natuurlijk voelt het schoolteam zich getroffen Maar ook bij de kinderen die weer voor het eerst naar school moesten was overwe gend teleurstelling af te lezen op de gezichtjes" zo begon de wethouder gisteravond zijn mededeling over de brand De slag komt des te harder aan omdat het schoolteam extra hard heeft moeten werken om alles in gereedheid te brengen voor de basisschool, die met ingang van dit schooljaar van start gaat. CRISISCENTRUM In de kelder van het ge meentehuis is gistermorgen een soort crisiscentrum inge richt. De hele dag zijn het schoolteam, de medezeggen schapsraad van de Hobbit. medewerkers van de gemeen te en het gemeentebestuur in touw geweest om te bezien welke maatregelen getroffen moeten worden Ook de burgemeester en de inspecteur voor het basison derwijs hebben aan gesprek ken deelgenomen Het school team en de medezeggen schapsraad kunnen beschik ken over de faciliteiten die het gemeentehuis biedt, zoals te lefoon. typemachines en de huisdrukkerij De inspecteur voor het ba sisonderwijs heeft gistermor gen formeel beslist dat de kin deren deze week niet naar school hoeven Ook hoeven de gemiste uren niet te worden ingehaald Wel zal alles in het werk gesteld moeten worden om maandag weer aan de slag te kunnen gaan. Het liefst zou de gemeente tien noodlokalen in een groep bij elkaar zetten op een nader te bepalen plaats Gisteren was er op het ministerie van onderwijs echter nemand die daarvoor formeel toestemming kon geven Als de toestem ming er is. duurt het echter nog zeker twee maanden voordat de noodlokalen er staan De aanschaf van leermidde len lijkt een minder groot pro bleem Leveranciers van der gelijke spullen hebben al kon- takt gezocht met de gemeente, direct nadat het bericht over de brand via de radionieuws dienst bekend werd Voor een overbruggingspe riode van minimaal twee mèanden zal een oplossing gezocht moeten worden. Het ziet er naar uit dat het niet lukt om alle leerlingen bij elkaar te houden Gisteravond deed een be stuurslid van het RK schoolbe stuur de aanbieding om vier of vijf klassen te huisvesten in RK basisscholen In ieder geval kan ook ruimte gevonden wor den in de leegstaande kleuter school aan de Asschatterweg. De rest van de week zal ge zocht moeten worden naar nog meer lokalen. GYMNASTIEKONDER WIJS Lilly van Amerom (VVD) vroeg zich gisteravond af of er ook gedacht wordt aan het wegvallen van sporthal de Meent voor het gymnastiekon derwijs. De wethouder kon de ze vraag bevestigend beant woorden Er zal getracht wor den zoveel mogelijk gebruik te maken van andere accommo daties. inclusief de sportzaal van de Kort De wethouder achtte het niet uitgesloten dat sportverenigin gen tijdelijk moeten uitwijken naar accommodaties in Amersfoort. yrwoestende werking van de vuurzee in beeld gebracht. Zo n veertig brandweermensen werden bij de bestrijding van de vuurzee ingezet. inventaris van De Hobbit bleef niet veel bruikbaars meer over. Even voor het middaguur werden de buitenmuren van de school gesloopt 44 -JÏpSafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. rschijnt elke dinsdag en donderdag. i ofdredakteur: Bert Vos hdredakteur: Hans Mosterd ^Jdaktie: Caspar van Loo. Boudewina de Boei Fg daktie-secretariaat: Mia Veen svering kopij en advertenties: r het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur voor het derdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddaq 12 00 uur daktie en administratie: 4C flitoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op weikda- qeopen van 09 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon -941495 (administratie) -941494 (redaktie) itfi' ft A Pnnementsgeld: ZU-4.60 per laar. 31 80 per hall iaar. 16 15 per kwanaal :hten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te ben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze 'dagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze deur bezorging, overdag 03420- 94206 llen foto's: ste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling 'ro 871441 t.n.v BDU b v. te Barneveld. met duidelijke vermelding lewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto geplaatst. Nabestellen kost 5.- per exemplaar (formaat 13 x 18 n 10.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm) int ook contant betalen op ons kantoor. eofVTden"^en,rum On9eveer drie tot vier weken na betaling ontvanqt u >Cl'*ewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- -itenkombinatie te Barneveld. (van eén onzer medewerkers) LEUSDEN - De Achterveldse sporthal lijkt steeds dichterbij te komen. Na jaren gepraat, rekenen en voorstellen maken, komt de eindbeslissing steeds nader. Het voorstel zoals dat voor de vakantie aan de gemeente raad werd gepresenteerd bleek niet haalbaar te zijn. De raad had bezwaar tegen de hoge kosten die een en ander met zich mee zou brengen. Ook had de raad onoverkomelijke bezwa ren tegen de manier waarop B. en W. de sporthal dachten te financieren. Een deel van het benodigde bedrag van anderhalf miljoen gulden zou moeten komen uit de verkoop van de Moespot en het raadszaaltje in Achterveld. De commissie welzijn en onderwijs kreeg het vernieuwde voorstel maandagavond ter behandeling voorgelegd. Een meerderheid is nu vóór de plannen zoals die er nu liggen, al willen alle commissieleden dat één passage in het voorstel gewijzigd of aangevuld wordt. B en W stellen de raad voor om op een terrein aan de Walter van Amersfoortstraat. waarop vroeger de PC school ,.De Regenboog stond, een sporthal neer te zetten De afmeting van de hal zou 34 x 22 meter moeten zijn om er zo goed mogelijk gebruik van te kunnen maken. De hoogte zou zeven me ter moeten worden, een standaard hoogte voor dergelijke hallen Voor de vakantie had de VVD. bij monde van Lilly van Amerom ver klaard dat wat de VVD betreft de sporthal rond één miljoen gulden mocht kosten Het CDA ging ruim een ton hoger waar het om haar goedkeuring ging. Maandagavond bleken beide fracties geen bezwaar te hebben tegen het nu voorgestelde bedrag van 1 300 000,- Beide fracties vonden het ook een goede gedach te om de verkoop van Moespot en voormalig raadszaaltje niet te be trekken bij de financiering van het geheel ZORG Harm Offereins (GPV/SGP) was de eerste, die maandagavond een wat ander geluid liet horen Hij verklaarde zich zorgen te maken over het bedrag van een half mij- loen gulden dat blijkens het voor stel uit de pot reserve sportvoor- ziening" moet komen. ..Als het geld op is, kan er niets meer op sportge bied in Leusden aldus een be zorgde Offereins Verder liet Offeretns blijken het een slecht idee te vinden om op voorhand te zeggen dat de Moes pot en raadszaal verkocht moeten worden om met de opbrengst de reserves weer aan te vullen „We moeten die zaak los van elkaar zien", aldus Harm Offereins. Ook Jan Jacobs (PvdA) zei het een zeer ongelukkig voorstel te vinden om de twee Achterveldse gebouwen in de besluitvorming rond de sporthal te betrekken. .,U bent nu het sociaal-cultureel werk aan het inruilen voor sport- voorziening" merkte Jan Jacobs op aan het adres van wethouder Van Woudenberg. Jan Jacobs is overi gens met de andere raadsleden van mening dat er in Achterveld een sporthal moet komen, al wilde hij liever dat er gepraat wordt over een zaal van geringere afmeting. Ep Oostra (D'66) heeft nog tal van bezwaren die vooral op het financiële vlak liggen. In de com missie financiën zal hij deze be zwaren naar voren brengen Ondanks alle tegenwerpingen van de wethouder bleek de com missie aan het eind van de dis cussie vrijwel unaniem van me ning dat dé formulering in het raadsvoorstel waarbij gespro ken wordt over Moespot en raadszaaltje aangepast moet worden. „Wat er ook op tafel komt, het moet duidelijk zijn dat we het jeugdwerk in Achterveld niet la ten zakken. De jeugd mag niet de dupe zijn van de bouw van een nieuwe sporthal. We staan zeker niet te dringen om alles plat te gooien" zo verklaarde Evelien Blom. fractievoorzitster van de Leusdense CDA. in tweede in stantie. Het definitieve voorstel zal in de raadsvergadering van deze maand aan de orde komen. Geachte redactie Van de leiding van de groep Ierse kinderen, die veertien dagen te gast waren bij ons internaat ont vingen wij het verzoek, om bijge sloten brief via uw krant te publi ceren We voldoen graag aan dit verzoek, en hopen, dat ook u dit verzoek zult honoreren. Met vriendelijke groet, J. Wegmans directeur "De Hohorst" Dear Families, May I thank you, as leader of our group, for your generosity and warmth towards the childrens of Sunlea Youth Club Certainly the day spent with you was a highlight of the children's 2 week trip to Holland You all took them with into your homes and made them feel like one of the family. They have come back home with wonderful stories of how you made them feel at home, showed them something of the Dutch way of life, and indeed showered them with armfuls of presents. Thank you for allowing our child ren to experience the Dutch cul ture and homelife on this personal level. I hope you enjoyed their vi sit May I on behalf of the children's parents and our Youth Club thank you again for your hospitality. Best wishes, Ursula Fitzpatrick, Centre Leader Sunlea Youth Centre 4 Ballyrashane Road Coleraine BT522NL Ireland „Friedesstimme" in Amersfoort Op zaterdag 21 september houdt de stichting „Friedesstimme Neder land", de Nederlandse tak van de vereniging van Russische christe nen, die vanuit het buitenland zich inzetten voor hun vervolgde geloofs genoten In de Sovjet-Unie, haar jaar lijkse ontmoetingsdag in de St. Jo- riskerk. Naast de Russische Baptisten- voorganger Ewald Hauff, die tijdens de om 10.30 uur beginnende mor gensamenkomst zal spreken over „De zegen van het lijden", zal 's middags Martha Peters vertellen over haar familie in Rusland, waar van 4 leden momenteel gevangen zitten. Tijdens de middagpauze zal het mogelijk zijn handgeschreven bijbels en liedboeken, een model van een strafkamp, een originele druk- machfne uit een geheime drukkerij en fotp's uit de Sovjet Unie te zien. „Het Brieschend Paard" Tot en met zaterdag 31 augustus is - op werkdagen van 10.00-12.30 en van 14.00 tot 17.00 uur - in de St. Joriskerk een tentoonstelling te zien van tekeningen, die de bekende Rien Poortvliet maakte voor zijn in mei 1978 verschenen boek „Het Brie- schend Paard". Aan komen lopen Zwart katertje, ongeveer 4 maanden oud met witte nek. neus en pootjes Tel 947625 I verloren gegaan. Ook ons imentatiecentrum, dat we in ifgelopen jaren beetje bij je hadden opgebouwd, is de brand verwoest." In de van de dag vergaderde de >oldirecteur in een speciaal richt „krisiscentrum" in het eentehuis met vertegen- rdigers van de gemeente en ispectie voor het onderwijs noodhuisvesting voor De bit, en de verdere gang van !n. EZD brand, maar ook de nablus- zaamheden. trok grote publie- elangstellmg. In de vroege >nó hadden zich toch al gauw 3 a zeventig mensen verza- Later bleef er veel publiek ter se, waaronder uiteraard veel Ie 275 schoolkinderen van De •it, die maandag voor het eerst e zomervakantie weer naar Dl moesten. Onder hen waren tart Jan Sirre, Ronald Klinken- Maurice van Cleef en Bas De restanten van wat eens een fraai schoolgebouw was Schreuder (allen 10 jaar) uit de vijfde klas Op de vraag hoe zij op de verwoestende brand reageer den, antwoordden de vier jongens „We vinden het zo zielig voor de meester. Die had al zo hard ge werkt en zoveel voorbereid. Dat is allemaal voor niets geweest.' ONDERZOEK De technische recherche van de politie is met een uitgebreid onder zoek begonnen dat moet leiden naar aanwijzingen over de oorzaak van de brand. Maandag werd vast gesteld, dat er sporen van braak waren aan het gebouw van de sportzaal Naar verluidt was in „Groenhouten door de dader(s) een feestje gevierd, waarna ver moedelijk in een vlaag van baldadi- heid brand gesticht werd. Over de oorzaak van de vuurzee in De Hobbit is men wat voorzichtiger Brandweer en politite gaan er van uit, dat er eveneens sprake is van brandstichting. Brandweercom mandant Upperman weet echter niet waarmee het vuur is aangesto ken. „Het is mij volslagen onduide lijk op welke manier de brand in De Hobbit gesticht kan zijn," aldus de brandweercommandant maandag middag

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3