se LJongen bekent brandstichting in Hobbit-school en sportzaal oor negen weken in noodschool Is! Aansluiting Groene Zoom en Maanweg is voltooid Vtr f lATSTE NIEUWS: m VANAVOND: Oefening vliegbasis Soesterberg 18 (5 >8 >9" MEST GEEN PROBLEEM TOEGANG GRATIS!!! Vergadering bestuur CML Vandaag in de Leusder Krant 444 44 4 BL LL Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU AUTOlSSELT PROFRONDE VAN EDE BDU-KRANTENKOMBINATIE Geen krant ontvangen? Strandwandeling voorKPO-leden X) p krant DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1985 17e JAARGANG NO. 28 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.65 per kwartaal Uitgave BDU BV i één onzer verslaggevers) EUSDEN - Een 19-jari- jongen uit Amersfoort •ft bekend de twee bran- i te hebben gesticht die andag grote opschud- g in Leusden veroor zaakten. Basisschool De Hobbit werd zoals bekend in de as gelegd, terwijl de nabij gelegen sportzaal Groenhouten van binnen uitbrandde. De jongen was zondag avond ontvlucht uit de rijksinrichting voor jon gens op De Berg in Amers foort. Volgens de politie heeft hij al enkele veroor delingen voor brandstich ting op zijn naam staan. De Amersfoorter legde gister avond een bekentenis te genover de politie af, na dat hij eerder op de dag was aangehouden op een adres in Den Haag. Oor spronkelijk is de jongen overigens afkomstig uit Eindhoven. De arrestatie was het re sultaat van een groot scheeps onderzoek, dat negen rechercheurs van de rijkspolitie Leusden en het district Utrecht na het blussen van beide bran den waren begonnen. Met name het onderzoeken van aangetroffen sporen op de plaats van de vuur haarden, gecombineerd met het bericht van de ont vluchting uit de rijksinrich ting, leidde uiteindelijk tot de aanhouding van de jon gen, die door de politie voorzichtig als een pyro maan wordt omschreven. Groepscommandant R. van Doorn van de rijkspoli tie zei gisteravond veel waardering te hebben voor het geleverde werk door de negen rechercheurs. „Met deze snelle aanhou ding wordt gelukkig een stuk angst, dat onder de Leusdense bevolking leef de, weggenomen," aldus de groepscommandant. lobbit-leerlingen naar Amersfoort wegslaande noodlokalen aan de Furglerweg in de Amersloorlse wijk Rustenburg, waarin de Hobbil- ngen negen weken lang onderwijs krijgen. één onzer verslaggevers) EUSDEN - De leerlin- van de afgebrande De •bit krijgen met ingang maandag negen we- lang les in een school- ouw in de Amersfoort- wijk Rustenburg. De kleuterklassen wor- ondergebracht in de rmalige. leegstaande terschool De Spring- ik aan de Asschatter- Deze oplossing m dinsdag uit de bus, ms een overleg tussen school, gemeente en het ministerie van Onderwijs. De Hobbit-leerlingen die naar Amersfoort moeten, zullen in vier bussen vervoerd worden. Het is de bedoeling dat komende maandag om 8 15 uur de kinderen voor het eerst naar de noodschool in Rus tenburg worden gebracht De les sen daar zullen volgens een spe ciaal rooster worden afgewerkt. Dat betekent onder meer dat er een kortere pauze dan gebruikelijk is, waarin de kinderen overblijven Om half drie 's middags keren de Hob bit-leerlingen per bus terug naar Leusden. Deze oplossing geldt voor een periode van negen we ken Daarna worden de lessen (advertenties) De enige official MAZDA dealer voor Leusden e.o Uw otloal Mazda-dealer op; 10 minuten nialsland van uw huis AMERSFOORT LEUSOEN Fluorweg 43 - Amersfoort tel 033-622263 A' round Japanese occasion centre meer den 50 occasions in alle Japanse merken f SOEST Volg de borden naar "AUTO ISSELT Induslnoterrein De Isseit mazoa krant gegeven in zeven noodlokalen, die geplaatst gaan worden op het par keerterrein naast de Koningshof kerk in De Hamershof. De noodlo kalen zijn inmiddels, met onmiddel lijke goedkeuring van het ministe rie, bij de leverancier besteld. De keuze van de plaats is gevallen op het parkeerterrein, omdat het in de eerste plaats weinig wordt gebruikt, en in de tweede plaats omdat de noodschool beter op verhard dan onverhard terrein kan worden ge plaatst. Een andere lokatie was namelijk het braakliggend terrein in De Hamershof (waarop vorige week het Droomdorp was ge bouwd) Maar dat terrein viel af, omdat er veel kosten gemaakt zou den moeten worden voor het ma ken van een verharding. GUNSTIG De directeur van de onfortuinlijke basisschool De Hobbit, R. de Boer, liet woensdag desgevraagd weten, dat het onderbrengen van de leer lingen in Amersfoort en in De Springplank ,,de meest gunstige oplossing is" Hij zei verder, dat het de bedoeling is dat de Hobbit- kleuters na negen weken herenigd worden met de rest in de noodloka len. ,,Dat is nog niet helemaal zeker, maar we doen ons best," aldus de schooldirecteur vanuit het .crisiscentrum" in de kelder van het gemeentehuis. Hij kon voorts melden, dat inmiddels een grota hoeveelheid leer- en hulpmiddelen onderweg zijn naar Leusden De Hobbit heeft ook materiaal aange boden gekregen van andere basis scholen in Leusden. Over het meu bilair hoeft de schoolleiding zich geen zorgen meer te maken Maandag is de noodschool in Amersfoort compleet ingericht, ter wijl nieuwe stoelen en banken zijn besteld voor de noodlokalen in Leusden. Schooldirecteur De Boer ver wacht niet dat het heen en weer reizen tussen Leusden en Amers foort plus het aangepaste lesroos ter nadelig zullen zijn voor het lesgeven aan de kinderen ,,ln het begin is er misschien sprake van een soort schoolreisje-stemming, waardoor de kinderen wat uitgela ten zijn. Maar het is toch echt de bedoeling het onderwijs niet onder de omstandigheden te laten lijden,' aldus De Boer. Desgevraagd wist hij nog te vertellen, dat de spullen die maandag door de brandweer onder de resten van De Hobbit vandaan werden gehaald, vrijwel niet bruikbaar zijn ,,Het materiaal zag er op het eerste gezicht goed uit, maar bij nadere beschouwing viel het bitter tegen. Wat nog wel redelijk intact was, waren de ge bundelde gegevens over oud-leer lingen van de school," aldus de I -Mbbit-directeur, die als gevolg van de brand en alle beslommeringen daarna weinig en slecht geslapen had. ONDERZOEK De noodlokalen naast De Ko ningshof zijn voor een jaar ge huurd. Dat betekent dat de start van het volgend schoolseizoen ook nog in deze noodbehuizing zal plaatsvinden. Vermoedelijk kan na de herfstvakantie in 1986 de nieu we Hobbit-school betrokken wor den. Over de gedeeltelijk uitgebrande sportzaal Groenhouten is nog niet bekend of ze gesloopt moeten wor den. Een bouwkundig onderzoek moet uitwijzen hoe de staat van dit sportgebouwtje op dit moment is De reeds geplande aktiviteiten van Bestuur ULGX bezocht Leusden: LEUSDEN - Het Dagelijks Bestuur van het Utrechts Landbouw Genootschap Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. .eusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) .osse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- jks van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend <jeB«e«i"-aterdags gesloten INTERNATIONALE (donderdag 15 augustus 1985) Wielercriterium over 100 km, start 19.00 uur, parcours Ede-Centrum. Aan de start o.a.: Joop Zoetemelk, Sean Kelly, Gerrie Knetemann, Peter Winnen, Henk Lubberding, Theo de Rooy, Jan en Adri van Houwelingen e.v.a. Organisatie: in samenwerking met de WV EDE (U.L.G.) bracht op 13 agustus een werkbezoek aan de U.L.G.-afdeling Leusden. Voornaamste redenen voor dit bezoek waren: - het aanwijzen van de Schoolsteegbosjes als be schermd natuurmonument; - de problematiek rond de op handen zijnde meststoffen wet en de Wet op de Bodem bescherming. Het Dagelijks Bestuur nam kennis van de gevolgen die beide zaken voor de agrariërs in dit gebied kunnen hebben. Nu het gebied Schoolsteegbos jes definitief beschermd natuurmo nument wordt, kunnen de agrariërs die daar hun bedrijf uitoefenen beperkende maatregelen opge legd krijgen. Zij zijn bang voor een verhoging van het waterpeil en een uitrijverbod voor mest. Behalve de Schoolsteegbosjes werd ook een gemengd bedrijf van 2,8 ha bezocht Hier worden 18 melkkoeien en 250 fokzeugen ge houden. De meststoffenwet zal voor dit bedrijf - en voor veel andere bedrijven in de streek - grote consequenties kunnen heb ben Het bestuur van de afdeling Leusden is van mening dat mest in dit gebied geen probleem hoeft te zijn Door de vele weidebedrijven kan men de overtollige mest vaak in de buurt kwijt. Het bestuur vindt wel dat het dumpen van mest moet worden voorkomen. Het Dagelijks Bestuur zal haar bevindingen in brengen in de provinciale werk groep ..Mest" Deze werkgroep houdt zich bezig met de problema tiek rond de meststoffenwet. sportverenigingen in het zaaltje zullen, zover dat kan, afgewerkt moeten worden in Amersfoort of in de Leusdense sporthal De Korf Het gymnastiekonderwijs in de ver woeste sportzaal kan uitwijken naar De Korf, zo is door de ge meente meegedeeld. (advertentie) Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 LEUSDEN - De Katholieke Plattelandsvrouwen Organisatie (KPO) Leusden start vrijdag 30 augustus het nieuwe seizoen met een strandwandeling in Zandvoort. De KPO-leden die meewillen, moeten zich voor dinsdag 20 augustus opgeven. Dit kan telefonisch, of door het strookje dat zij bij het jaarpro gramma hebben ontvangen, in te vullen en af te geven bij één van de bestuursleden. De bus rich ting Zandvoort vertrekt om 05.45 uur vanaf het marktplein aan de Zwarteweg. De kosten bedragen tien gulden per persoon. Zondag 22 september organi seert de KPO in samenwerking met de ABTB een fietstocht LEUSDEN - Bestuursvergade ring van de Stichting Comité Milieu zorg Leusden (CML) wordt gehou den op maandag 19 augustus om 20.00 uur in de huiskamer van Groot Krakhorst. De agenda luidt als volgt - Opening en mededelingen - vaststelling verslag 17-06-85 «- ingekomen stukken - verslagen en mededelingen werkgroepen - wat verder ter tafel komt - rondvraag en sluiting Bewoners blokkeren toegangsweg tot Lepelaar en Toermalijn uit onvrede met gemeentelijk beleid Pag. 3 Supermarkt stuurt aan op compromis: Boni wil naast AH Pag. 3 Middenstand niet blij met latere sluiting Pag. 3 Loep op Leusden Pag. 4 Kort geding over Karperkwekerij Pag. 4 Bejaardensoos Achterveld bezocht AchterhoekPag. 4 Aantrekkelijke start competitie voor hockeyersPag. 5 Film: sterke rol Harrisson Ford in „Witness" Pag. 7 Servicepagina Pag. 7 DOKTERSDIENST: zaterdag: tel. 948111 zondag: tel. 944223 SOESTERBERG - Op de vlieg basis Soesterberg begint maan dag 19 augustus aanstaande een gecombineerde oefening voor het personeel van de vliegbasis en het 32ste Tactical Fighter Squadron van de Amerikaanse luchtmacht. Deze oefening duurt drie dagen en zal woensdag 21 augustus in de namiddag wor den beëindigd. De mogelijkheid bestaat, dat vliegtuigen andere dan de gebrui kelijke aanvliegroutes vliegen, en dat s avonds wordt doorgevlogen. Voor de bewoners in de directe omgeving van de vliegbasis zal de beproeving van het luchthoorn- waarschuwingssysteem hoorbaar zijn. LEUSDEN - De in novem ber 1984 begonnen werk zaamheden voor het maken van de aansluiting tussen Groene Zoom en Maanweg zijn - op een enkel detail na - voltooid. Gisteren is het nieu we weggedeelte voor het ver keer opengesteld. Met de uitvoering van dit project, dat ondermeer ook de reconstruc tie van het kruispunt De Roo van Alderwereltlaan/Maanweg en het maken van een nieuwe spoorweg overgang omvatte, is ongeveer 2V2 miljoen gulden gemoeid geweest. Wat nog rest is het plaatsen van spoorbomen De Nederlandse Spoorwegen hebben laten weten dal hel lot begin december zal duren voordal deze geïnstalleerd worden Tol dat tijdstip geldt de overgang officieel als onbeveiligd, maar in de praktijk wordt deze beveiligd door de verkeerslichten- installatie ter plaatse. Gelijktijdig met hel installeren van de spoorbomen, wordt ook de NS-schakelkast verwijderd die nu nog een obstakel in de route van hel fietspad vormt. De nieuwe aansluiting van Groene Zoom en Maanweg

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1