Boni wil naast AH taad: geen standpunt over «eroepskracht voor VOC a Middenstand niet blij met latere sluitingstijden Blokkade als laatste redmiddel Nieuw overleg over geluids muur" Supermarkt stuurt op compromis aan „Nog meer werk en hogere kosten" Bewoners zijn rommel, geluid- en stankoverlast zat Papiercontainer bij 't Palet Fraktievoorzitters: DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1985 plaatselijk nieuws irshor aat 5; Uil protest blokkeerde de omwonenden het terrein Overigens mochten de handelaren zich in behoorlijk grote belangstelling verheugen LEUSDEN - De blokka- ie gisteren van de toe gangsweg tot de Lepelaar >n Toermalijn in de wijk Mandsbeek was zeker der c-iiet bedoeld om de nering ran markthandelaren te jn Lfjeletten. De woede van je bewoners in deze juurt van Leusden richtte rich voornamelijk tegen iet beleid en handelen K «/an de wethouder Jan Nagenaar van Openbare NEOE^Verken en Ruimtelijke raaai Ordening. Met name het li sinds 1980 braaklig- Erende terrein tussen bei- je woonbuurten is de be- g^'^roners een doorn in het g/en-Jog. Ondanks herhaalde oezeggingen van wet- S, tussriouder Wagenaar dit ter- ein aan te kleden, is hier rijf jaar later nog niets ran gerealiseerd. Afgelo- >en maandag brachten -eclame-folders van markthandelaren de be woners op de hoogte van de komst van een mini- markt tussen beide woon buurten. Voor de bewo ners, die al vijf jaar leven met rommel, geluids- en stankoverlast van Jac co's Cafetaria en een ver- keersonveilige situatie in hun buurt, was hiermee de maat vol. Een aantal bewoners van de Lepelaar en Toermalijn in Leusden informeerde reeds in 1981 bij de gemeente naar de bestemming van het braaklig gende terrein naast hun nieuw bouwwoningen De gemeente wees hen op het in 1982 en 1983 te realiseren plan voor een permanent buurtsteun- punt. In dit buurtsteunpunt zou ook Jacco's Cafetaria een defi nitief onderkomen vinden. Toen in 1984 dit plan nog niet was gerealiseerd zocht een afvaardiging van bewoners contact met wethouder Wage- nar. In het gesprak, dat in juni van dat jaar volgde, zei de heer Wagenaar volgens de bewo ners. dat inmiddels een twaalf tal winkeliers geïnteresseerd was voor het buurtsteunpunt Door de problemen rondom het aantrekken van een waren huis en supermarkt in het cen trum van Leusden was echter de bebouwing van het braak liggende terrein vertraagd. Wethouder Wagenaar ver wachtte echter wel in septem ber 1984 mei de invulling van het terrein te kunnen begin nen. De bewoners bespeurden echter aan het eind van het jaar geen positieve verande ring in de situatie Wederom zocht de bewonersafvaardi ging contact met wethouder Wagenaar In het gesprek, dat in januari van dit jaar volgde, deed Wagenaar volgens de bewoners de toezegging de bedrijfsruimte van Jacco's Ca fetaria naar de oorspronkelijke oppervlakte terug te brengen Tevens moest Jacco zijn be drijfswagens parkeren op de van gemeentewege aangewe zen parkeerplaatsen voor vrachtverkeer De wethouder vertelde de afvaardiging, dat de eigenaar van de cafetaria op korte termijn een bouwver gunning voor een definitieve vestiging zou aanvragen. Een vestiging, die aan alle voor waarden zou voldoen Wet houder Wagenaar zei de be woners verder toe een tijdelijke groenvoorziening op het ter rein te realiseren. Een toezeg ging die Wagenaar, volgens de bewoners, ook al in 1984 deed. Ook dit jaar zagen de bewo ners geen actie van hun ge meente De hevige regenval maakte de situatie op het braakliggen de terrein alleen nog maar erger In een brief aan de wethouder hebben de bewo ners de toezeggingen van de wethouder nog maar eens op een rijtje gezet. Echter zonder resultaat ..Verwachtingen en toezeggingen van wethouder Wagenaar van Leusden dwon gen ons na jarenlang overleg tot actie. Vijf jaar nadat de huizen in de woonbuurt Toer malijn en Lepelaar zijn opgele verd. heeft de gemeente Leus den nog niets aan het braaklig gende terrein gedaan De komst van een aantal markt kramen is zeker geen verbete ring in deze wijk. Het wordt tijd dat de verantwoordelijke wet houder eens met een definitie ve oplossing komt," aldus de actievoerders. In Alandsbeek hebben vijf markthandelaren voor een jaar een standplaats toege wezen gekregen. Het zijn een bloemist, vishandelaar, poelier, groenteman en een melkboer. Eind augustus gaat het marktje in de wijk Claverenblad van start. Op woensdagmiddag verschij nen daar kooplieden in brood, groente, noten, vis en vlees (poelier). Donderdag middag kan men terecht bij een snackbar en een kraam in bloemen en planten. LEUSDEN - Basisschool t Palet gaat vanaf maandag 19 augustus weer beginnen met het inzamelen van oud papier. Die dag staat er bij de school een container, waarin het afgedankte papier gegooid kan worden Op 23 september en 28 oktober staat er ook een container. De opbrengst van het oud papier komt ten goede aan aktiviteiten of zaken voor de leerlingen van 't Palet. (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Boni zal haar bezwaren tegen de komst van Albert Heijn laten varen wanneer zij zich naast deze supermarktgigant in Ha mershof-noord mag vesti gen. Dit heeft de directie van Boni-Markten BV schriftelijk Jaten weten aan de gemeente Leusden. In de brief aan het college van B W schrijft de Boni, dat het voor haar geen enkel bezwaar is om direkt naast een AH-supermarkt gevestigd te zijn. ..Bovendien ma ken wij als reeds gevestigde onder nemer aanspraak op uitbreiding van onze vestiging, welke uitbrei ding elders in De Hamershof niet mogelijk is", aldus de Boni. In de aangedragen oplossing van deze discount-super zou het nieuw te bouwen winkelcomplex aan 't Erf in De Hamershof moeten bestaan uit de HEMA, AH. Boni en het PTT- kantoor. Beide supermarkten zou den elk 900 vierkante meters be drijfsvloeroppervlak moeten krij gen In het oorspronkelijke plan. dat zoals bekend is afgewezen door de provincie, is er behalve van ruimte voor de HEMA. AH en de PTT ook sprake van vier dagwin kels. De Boni meent, dat het verlies van de ruimte voor deze winkels ongedaan gemaakt wordt wanneer de supermarkt haar huidige vesti ging in De Hamershof verlaat. Zoals bekend heeft de Boni sa men met de Centra grote proble men met de komst van Albert Heijn naar winkelcentrum De Hamers hof. Volgens de twee gevestigde supermarkten is een concurrent erbij teveel van het goede. In het oorspronkelijke plan was AH eem ruimte toegewezen van 1000 a 1200 vierkante meters bedrijfs vloeroppervlak. Gezien de laatste brief van de Boni-directie stuurt het bedrijf nu kennelijk aan op een compromis: AH mag komen maar dan moet de Boni ernaast een groter filiaal krijqen. De discounter beroept zich op een conclusie in een recent aanvullend onderzoek van het CIMK (Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf), waarin staat dat de Boni de moge lijkheid geboden moet worden om de winkelruimte te vergroten in Leusden. BUURTSTEUNPUNT Het aanvullend distributie-plano logisch onderzoek door het CIMK, waarvoor de gemeente dwingend opdracht kreeg van het provincie bestuur. ontving dinsdagavond in grote lijnen de zegen van de raads commissie openbare werken en ruimtelijke ordening, aangevuld met de gemeentelijke werkgroep ECW (Economische Zaken, Con sumentenbelangen en Werkgele genheid) Alleen waar het ging over enkele buurtsteunpunten in Leus den, waren er wat kanttekeningen van de raadsfrakties Het CIMK laat in het onderzoeksrapport weten, dat na de vestiging van de HEMA en AH er een verbod moet komen op de vestiging van een buurt steunpunt in Alandsbeek. Zo'n conclusie gaat de gemeente raad wat te ver Ofschoon nog niet zo lang geleden de raad. met uit zondering van de VVD. iets anders dacht over de komst van een buurt steunpunt in die wijk. willen alle frakties nu wel de mogelijkheid openhouden voor de vestiging van een kleinschalige buurtvoorziening (brood, groente, zuivel etc.). Het CIMK, het plaatselijk be drijfsleven en de gevestigde middenstand zien zo'n buurtwin- kel niet zitten. Een buurtsteun punt in Alandsbeek is te margi naal en gaat ten koste van win kelcentrum De Biezenkamp. lui den de argumenten. Daarnaast wordt gewaarschuwd voor on gewenste ontwikkelingen, in ge val het buurtwinkeltje niet aan- slaagt en wordt overgenomen door een op de loer liggende supermarktgigant. één onzer medewerkers) ■USDEN - „Als we hadden iten dat er een beroeps- ït nodig was voor het draai- houden van het vrouwen- loetingscentrum, waren ■■■lellicht nooit aan het VOL jynnen", aldus de reactie van IPg^Aouder Gijs van Wouden- (CDA) op het verzoek van ouwenraad om extra subsi- /f oor professionele begelei- Nog geen jaar na het in ^Lik nemen van het ontmoe- wjcentrum in de kelder van /{Gemeentehuis komt het be- van het centrum tot de r J^Jusie dat men het op eigen \>it niet goed kan redden. iVj-n voor het bestuur om bij de r}4v*«ente aan te kloppen voor ciëlehulp. Tijdens de vergadering van de raadscommissie welzijn en onder wijs kreeg mevrouw A van Hasselt de ge'egenheid om één en ander toe te lichten. ,,We hebben nooit gezegd dat we alles zelf kunnen runnen", zo begon mevrouw Van Hasselt haar betoog. Zij legde uit dat alle aandacht gericht is ge weest op het tot stand komen van het vrouwenontmoetingscentrum ,.Nu blijken we behoefte te hebben aan ondersteuning", aldus het be stuurslid van de vrouwenraad Me vrouw Van Hasselt zei verder dat ,,er dingen op ons af komen die we nooit hebben voorzien". Het vrou wenontmoetingscentrum draait in principe op vrijwilligers ,,We willen de zaken echter professioneel op zetten en hebben daan/oor des kundige ondersteuning nodig", al dus mevrouw Van Hasselt. BRIEF r^>- 'v, >44 A nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. i- i f.yrschijnt elke dinsdag en donderdag. rl'jjylofdredakteur: Ben vos ïdredakteur: Hans Mosterd .T.rE^aktie: Caspar van Loo Boudewrna de Boer /tlIOIdaktie-secretariaat: Mra Veen G TAP EB0E^kOP'1 en advertenties: or het dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor hel i g tedf 1c*er^a9nummer uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur daktie en administratie: ezen ntoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Opweikda- zijfli geopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 1-941495 (administratie) -941494 (redaklie) - onnementsgeld: 2.60 per jaar, 31.80 per half |aar 16.15 per kwartaal an pis' 'ch,en bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te ben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze h nns 'da9enI bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) bij o 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze Idige )ekteur bezorging overdag 03420- 94206 ■gestellen foto's: _jie in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling iro 871441 t.n.v. BDU b.v te Barneveld. met duidelijke vermelding gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto J geplaatst Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13 x 18 10.- voor luchtfoto s (formaat 20 x 25 cm) ook contant betalen op ons kantoor. ^entrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u •te foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- ritenkombinatie te Barneveld. Voor de begeleiding van aktivi teiten kon het ontmoetingscentrum tot voor kort gebruik maken van de diensten van een stagiaire van de Sociale Akademie ..De Horst' in Driebergen Deze stagiaire maakt echter zelf een leerperiode door en heeft zelf begeleiding nodig Het ontmoetingscentrum denkt voor een jaar hulp nodig te hebben om het centrum goed van de grond te tillen. Men denkt zelf aan een kracht die in het kader van de zogenaamde Werkgelegenheidsverruimende Maatregel 20 uur per week komt werken. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft al een brief in concept gereed als antwoord op de vraag van het bestuur van t Voor onder. De brief komt er op neer dat B en W negatief beslissen. De leden van de commissie welzijn en on derwijs zijn van mening dat de brief van B en W (nog) niet verstuurd moet worden. GEEN INZICHT Mevrouw Bosma (VVD) gaf als haar mening dat het antwoord van B en W in principe juist is. .Het past helemaal in ons beleidspro gramma", aldus het liberale raads lid Mevrouw Bosma zei het jam mer te vinden dat geen inzicht wordt gegeven in de belangstelling voor de diverse activiteiten van het ontmoetingscentrum. „Bovendien heb ik liever dat we de kwestie eerst in de planadviesgroep be spreken", aldus mevrouw Bospia Mevrouw Blom, fractievoorzit ster van het CDA, wilde zich maandagavond helemaal niet uitlaten over haar standpunt. Ook zij gaf als haar mening dat eerst de zaak in de planadvies groep besproken moet worden. De overige leden van de com missie welzijn en onderwijs ble ken wat dit betreft op eén lijn te zitten. ïj (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er moet opnieuw met de betrokkenen overleg ge voerd worden over de vormge ving van de geplande geluidwe- rende muur langs de Groene Zoom. ter hoogte van de wijken Claverenblad en Wildenburg. Dat verzoek hebben de geza menlijke fraktievoorzitters in de gemeenteraad gedeponeerd bij het college van burgemeester en wethouders. Een aantal mensen in de wijken Claverenblad en Wildenburg is nog steeds niet tevreden over het uiter lijk van de betonnen geluidwerende wand. In het verleden zijn er al diverse bijeenkomsten geweest tussen de gemeente en bewoners die moeite hadden met de muur Dit overleg resulteerde erin, dat de aanvankelijke hoogte van 4 70 me ter werd teruggebracht naar 2 50 meter, zonder dat voorbijgegaan werd aan de normen in de Wet op de Geluidhinder. Om de muur een „vriendelijk" uiterlijk te geven is een model gekozen met schappen er in, waar in planten en struiken kunnen groeien Een en ander heeft met mogen voorkomen, dat een aantal mensen ontevreden is gebleven Zij hebben zich schriftelijk gericht tot de fraktievoorzitters in de ge meenteraad, die vervolgens hen de helpende hand hebben toegesto ken. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/ACHTERVELD - De middenstand in de gemeente Leusden staat niet te juichen bij de gedachte om de winkel door de week een uur langer open te houden. De Sociaal-Economische Raad (SER) opperde vorige week een landelijke proef te nemen met winkels die pas om zeven uur 's avonds sluiten. De Leusdense middenstand begrijpt dat de consument met langere openingstijden gebaat is, maar ziet voor haarzelf diverse nadelen: nog meer werk en hogere kosten. voorzitter van de Achterveldse winkeliersvereniging, meldt dat ook in Achterveld weinig animo bestaat onder de mid denstanders de winkel tot ze ven uur open te houden. „Vooral voor de jongere on dernemers, met een gezin, is het niet aantrekkelijk nog later thuis te komen", aldus Van Wieringen RUZIES Uit een onderzoek van het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf blijkt overigens dat de mees te kleine winkeliers weinig voelen hun winkel langer open te houden. Zij verwach ten problemen en ruzies in het gezin in geval de^slui- tingstijd een uur later komt te liggen. De belangenvereniging van het grootste winkelcentrum in Leusden De Hamershof, laat bij monde van haar voorzitter J. van Kersbergen weten, dat het grootste bezwaar de toe name van het werk is. „Wan neer we een uur langer open blijven, kom je helemaal niet meer uit je werk. Als een win kelier om zes uur zijn deur sluit, wil dat niet zeggen dat zijn werk er op zit. 's Avonds wacht er vaak nog een berg admini stratie en boekhouding", aldus Van Kersbergen Hij denkt niet dat het langer openblijven van de winkels rendement oplevert voor de ondernemer. „We boeken er geen omzet mee. Er is slechts sprake van omzet verplaatsing meent de Ha mershof-voorzitter Hij is ver der van mening, dat de consu ment ruimschoots de tijd heeft, vandaag de dag, om inkopen te doen „Er is een koopavond en een vrije zaterdag Van Kersbergen meldt voor de vol ledigheid, dat van de Hamers hof-winkels alleen de boek handel en de bloemenzaak niet echt bezwaar zouden heb ben tegen langere openingstij den TIJD De heer F Timmer, voorzit ter van de winkeliersvereni ging De Biezenkamp, zit op éen lijn met zijn collega van De Hamershof. Timmer: „De Winkel een uur per dag langer open zien we niet zitten Dat betekent hogere kosten en moeilijkheden in de personele sfeer, terwijl de om zet echt niet omhoog gaat Men moet ook niet vergeten dat de winkels 52 uur per week open zijn. er is dus voldoende tijd om inkopen te doen voor de consument De Zakenkring Leusden- Zuid, die de winkels in De Bieshaar vertegenwoordigt, sluit zich aan bij de woorden van de heren Van Kersbergen en Timmer Namens de Za kenkring spreekt ook de heer C Arends van een omzetver- plaatsing in plaats van een omzetstijging „De winkel lan ger openhouden wil echt niet zeggen dat er meer klanten komen Dat hebben we gezien bij de invoering van de koop avond De mensen doen hun boodschappen nu op vrijdag avond, terwijl ze dat vroeger op zaterdag deden", aldus Arends. Hij wijst overigens fijn tjes op het verschil in werkuren tussen ondernemers en ande ren „ledereen wil of gaat 36 uur werken, terwijl van ons verlangd wordt dat we méér uren gaan maken." De heer S van Wieringen. De Leusdense winkeliers zien het langer openblijven - tol 19 00 uur - niet zo zitten

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3