SB „Hobbit" speurt naar namen nieuwe leerlingen rtzaal moet en de vlakte Gewond na slippartij Plaats nieuwe brandweer garage nog een probleem Tanken, niet betalen Brandstichter was oude bekende Winterprogramma Blijhof met disco, film, tekenen en dans I vermoedelijke dader al eerder in Leusden was opge pakt. Vorig jaar is de jongeman gegrepen voor een in braak in jongerencentrum 'De Til'. Ook toen werd er gepoogd een brandje te stichten. Ook bij de Achter- veldse politie is de jongeman, die inmiddels bekend heeft, geen onbekende. Ruim 500 nieuwe Leusdenaren in half jaar KPJ Achterveld organiseert trekkerbehendigheidswedstrijd tfonk 70.70.70.554 Vandaag in de Leusder Krant BDU ft- stal benzine itale botsing EUN HET 25 JARIG NATIONAAL Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden dinsdag 20 augustus i985 17e jaargang no. 29 eusder trant Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 - Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV tzijde veen [fmende negen weken is het voor de Hobbit-leerlingen instappen en naar school (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De brand vorige week in basisschool De Hobbit heeft veel nare gevolgen ge had. Eén daarvan is, dat de complete leerlingenadmini stratie in vlammen is opge gaan. Gelukkig kon een deel achteraf door het schoolteam „gereconstrueerd" worden. Maar er ontbreken nog steeds gegevens, zoals de namen van de leerlingen die in de loop van dit schooljaar, na 19 augustus, voor het eerst op school zouden ko men. De Hobbit verzoekt via deze weg de ouders, die deze kinderen al voor de vakantie aanmeldden, contact op te nemen met mevrouw C. Kor- tebein-Boer. Zij is elke dag bereikbaar, na 15.00 uur, in het gebouw van de voormali ge kleuterschool De Spring plank aan de Asschatterweg 25, telefoon 941498. Afgelopen maandag moes ten de Hobbit-leerlingen, na een week extra vakantie, weer naar school. De kleuters ,ock nl in 16.00 én onzer verslaggevers) JSDEN - De vorige uitgebrande sport- Groenhouten zal vrij- eker gesloopt moeten en. Dit heeft wethou- :ons Ummels (finan- gisteravond laten i in de vergadering e raadscommissie fi- ële en economische vragen uit de com- ie deelde de wethou der mee, dat onderzoek had uitgewezen dat de dra gende staalconstructie van de kleine sporthal niet meer intact is. Ummeis: „Het staal in die construc tie mag slechts eenmaal verwarmd worden, en dat is tijdens het produktie- proces in de fabriek!" Hij zei vervolgens, dat „de huidige inzichten" er op wijzen dat de sportzaal aan De Meent niet meer te red den is. De raadscommissie zag meteen haar kans waar om de wethouder te wijzen op de mogelijkheid om na de sloop een grotere sport- voorziening in Groenhou ten te realiseren. Corri Ver duin van de PvdA-fraktie: „Daar zullen de sporters in Leusden-centrum zeker bij gebaat zijn." (advertentie) PROFESSIONEEL vreemde talen studeren TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 ACHTERVELD - De K.P.J. zal ook dit jaar weer de trac tor behendigheidswedstrij den organiseren. Deze wed strijden zullen plaats vinden op zaterdag 31 augustus, le dereen kan aan deze wed strijden deel nemen. Men be hoeft dus geen lid te zijn van de K.P.J, of A.B.T.B. Er kunnen nog vijftien deelne mers worden ingeschreven De sluitingsdatum .cc. Irsschrijyir.g is gesteld op 21 augustus. Op de dag dat de wedstrijden plaats vinden is het niet meer mogelijk om alsnog in te schrijven Het aantal maximale deelnemers is 50 personen. Wie het eerst komt, het eerst maalt De sluitingsdatum van 21 augus tus is gesteld in verband met de vermelding van de nummers en de namen van de deelnemers in het programmaboekje De opgave voor deelname kan - alleen - telefonisch worden gedaan bij de familie Wouters, tel 03425-1636 Betreffende vragen en inlichtingen over de te houden wedstrijden kan men zich wenden tot de leden van 'de organisatie comité Johan v.d. Burgwal, Antoon van Daatselaar, Marinus van Burgsteden, Wim van de Tweel, Marco de Vette en Albert en Rens Wouters SDEN - Uit de tank van eparkeerde wagen werd gelopen weekeinde circa I r benzine gestolen. De au- nd op Melafier in de wijk >beek. De afgelopen tijd diverse aangiften bij de gedaan van diefstal van ie uit auto's. DEN - Bij een frontale afgelopen zaterdag op lersveldseweg raakten 's zwaar beschadigd, de politie slipte automo- B. uit Leusden en botste frontaal op de auto standi/30 uit Leusden- Beide moesten worden afge- Niemand raakte gewond. jheid e:, LEUSDEN - Een onbekende motorrijder tankte zondag bij To tal voor 6,18 gulden aan super- benzine, maar betaalde niet. De pompbediende deed aangifte bij de rijkspolitie. Volgens zijn zeg gen had dezelfde motorrijder reeds eerder getankt zonder aan de kassa af te rekenen. (advertentie) •nhouteVALIDATIE FONDS met bloembollen f 25,-: buitenpakket (144 kwaliteitsbollen, o.a. tulpen -ssen I narcissen hyacinten I blauwe druifjes anemonen) f 27,50: binnenpakket (1 amaryllis j/vfj narcissen I 5 hyacinten) OVt ^84 Q R4 NEKMAND Ut.O.Ot UIT DE BOL let Nationaal Revalidatie Fonds (NRF), Utrecht.zL? LEUSDEN - Een inwoonster van Leusden raakte donderdagmiddag gewond door een ongeluk op de Geeresteinselaan in Woudenberg. Ze reed in haar auto richting Leusden, maar kwam in de bocht ter hoogte van Huize De Boom in een slip. De wagen knalde vervolgens tegen een lantarenpaal in de berm. De automobiliste moest in het ziekenhuis behandeld worden aan snijwonden in haar gezicht lingen de komende negen weken onderwijs krijgen. Na die tijd worden de lessen weer in Leusden gegeven, in zeven noodlokalen op het parkeerterrein naast De Ko ningshof-kerk nabij winkel centrum De Hamershof. werden ontvangen in De Springplank, terwijl de ande ren in vier bussen werden verscheept naar de Amers- foortse wijk Rustenburg. Daar staat zoals bekend een noodschool waarin de leer- (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN/ACHTERVELD - De dader van de brand stichting in openbare basisschool 'De Hobbit' en sport hal 'De Meent' bleek niet helemaal onbekend te zijn in de Leusdense contreien. Tijdens de vergadering van de raadscommissie voor Algemene Bestuurszaken maakte adjudant Van Doorn van de rijkspolitie bekend dat de Burgemeester mr. J.W.M. Rademaker maakte vorige week donderdag van de gelegenheid gebruik om het hele politieapparaat te complimenteren met de vlotte aanhouding van een verdachte. De aanwezige raadsle den waren unaniem in hun lof voor de plaatselijke brandweer, die snel en efficiënt was opgetreden na de brandmelding. De heer G.J. Valkhof (VVD) wilde het gerucht tegen spreken dat het wel een half tot een heel uur had ge duurd voordat de brandweer ter plaatse was. De heer Valkhof heeft het persoonlijk nagetrokken. Op maan dagmorgen om 4.28 uur is de brand gemeld. Precies vijf minuten later rukte de Leusdense brandweer uit. Pre cies elf minuten na de melding was de brandweer al aan het blussen. Dit alles ondanks het feit dat de brand weerkazerne niet midden in het dorp staat. "Inderdaad worden er snel sprookjes verteld als het gaat om de tijd die de brandweer nodig heeft om ergens te komen", zo bevestigde de voorzitter. Bedrijvenkring Leusden; Politiek houdt niet of nauwelijks rekening met bedrijfsleven pag. 3 PJGU-Landdag ondanks slecht v/eer toch geslaagd, volgens organisatiepag. 3 PvdA Leusden presenteert als eerste partij het concept- gemeenteraadsprogramma '86-'90: „Talrijke wensen dienen betaald te worden uit de gemeentelijke financiële reserves"pag. 5 Culturade '85: aktueel nieuwspag. 5 Géén subsidie voor Cinemacfub De Korf pag. 5 Geen gemakkelijk begin voor de voetballers pag. 6 Bestuursperikelen bij LEOS ten dele opgelostpag. 6 Overig sportnieuws pag. 6 Loep op Leusden pag. 7 LEUSDEN - In de maand juni is het Inwonertal van Leusden ge stegen met 99 tot 25.776. In een half jaar tijd zijn er 522 nieuwe Leusdenaren bijgekomen. In juni bedroeg het geboorte overschot 21 (28 geboortes tegen 7 overlijdens) en stond het vesti gingsoverschot op 78 (182 geves tigde personen tegen 104 vertrok ken Leusdenaren). (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN/ACHTERVELD -De gemeenteraad van Leusden is het eens met het college van burgemeester en wet houders dat er geld uitge trokken moet worden voor de bouw van een nieuwe brandweergarage. De hui dige garage aan de Zwar- teweg is in 1974 als 'tij delijke voorziening' in ge bruik genomen en gevestigd in een voormalige bedrijfs- schuur. De huidige garage kan om een aantal redenen niet blijven staan. In de eerste plaats heeft de ge meente andere plannen met het terrein. Verder is de garage zo langzamerhand niet meer geves tigd in het centrum van het dorp en wonen de vrijwillige brand weerlieden ook lang niet allemaal meer in de direkte omgeving van de kazerne. Het plan is nu om wat centraler in het dorp een geheel nieuwe garage te bouwen B en W schatten dat de nieuwbouw tus sen de anderhalf en twee miljoen gulden gaat kosten Als plaats is gedacht aan een drietal plekjes in de directe omgeving van de Bur gemeester Van de Postlaan. Tijdens de vergadering van de raadcommissie Algemene Be stuurszaken werd duideijk dat geen van de fracties problemen zal maken waar het gaat om het realiseren van een nieuwe ga rage. Wel wilden alle aanwezige raadsleden graag dat de locaties nog eens opnieuw bekeken wor den. Mevrouw Verduin (PvdA) pleitte zelfs voor het bouwen van een nieuwe garage op de plaats van de huidige. Verder werd er even stilgestaan bij een opmer king in de notitie van B en W. dat er misschien een kelder onder de garage gebouwd kan worden, die dan gebruikt zou kunnen worden als schietkelder voor de politie Burgemeester Rademaker wilde aan deze opmerking niet al te grote waarde toekennen omdat het hier slechts zou gaan om een idee Unaniem Is de commissie van mening dat er geen enkel pro bleem Is om f 20.000,- uit te trekken voor het maken van een definitief plan. In de commissie Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening zal verder ge praat moeten worden over de meest geschikte plaats voor een garage. Onafhankelijk IBOUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden puu te! rschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- milieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. kontrakten belangrijke korting eiaars/l?'-isderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm). 30 AB LeJsse nummers: 75 cent per stuk r'V 'eHsm5'ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR ft'ookka^ kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- inendaa'G van 9 00 tot 12 00 uur en van 14.00 to! 17 00 uur geopend erdags gesloten (Van de redaktie) LEUSDEN - De speel- en re- kreatievereniging Blijhof brengt weer een gevarieerd winterpro gramma voor de kinderen. Vanaf september starten de kinderdis co's, te beginnen op 22 septem ber. Daarna op 27 oktober en 24 november. De kinderdisco-mid dagen beginnen om half drie en duren tot vijf uur. Op zaterdag 28 september kun nen de kinderen weer hun hart ophalen aan een tekenfilmparade onder de titel ..Make mine music" (De Speeldoos) Er zullen maar liefst tien tekenfilms worden ge draaid, waaronder Peter en de Wolf Er zijn twee voorstellingen om half elf en om half twee 's middags. Meer film op zaterdag 26 oktober met de speelfilm Lucky Luck in het spoor van de Daltons" Voor kinderen vanaf zes jaar. Aan vangstijden 10 30 uur en 13 30 uur Wie zich wat meer wil bekwamen in het portret- en figuurtekenen, kan ook bij Blijhof terecht. Anneke den Duik begint weer een speciale cursus van tien lessen op dinsdag morgen van 9 30 tot 11.30 uur De cursus begint op 10 september en u kunt u aanmelden (ook voor meer informatie) bij Anneke den Duik, telefoon 941947 ..Sameach Gan", de volksdans groep van Blijhof is onder leiding van llona van der Burg uiteraard ook weer aktief in het nieuwe seio- zen. Er wordt gedanst op maan dagavond (in de Moespot te Ach terveld), iedere woensdag en elke donderdag. Woensdag wordt ge danst in verschillende groepen, donderdagochtend voor beginners en ouderen. Alle informatie ver strekt llona van de Burg, tel. 942252. Alle aktiviteiten worden (tenzij anders vermeld) gehouden in het clubgebouw van Blijhof, Ansfriduslaan 49 in Leusden- centrum. De huidige brandweergarage aan de Zwarteweg.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1