SB Meerderheid raad akkoord met sportzaal-voorstel /ML-werkgroep RO publiek trekken Gemeente nuanceert Ummels' mededeling A- VD en CDA voor grote zaal in Achterveld B&W wijzen bezwaar bewoners tegen brief over Prochemko af Mag meepraten en meedenken" Beheerder Post is enigszins gedupeerd w UL Gestolen auto in Leusden aangetroffen leusder krant Over afbraak sportzaal Groenhouten Vandaag in de Leusder Krant PROVINCIE ONTHOUDT GOEDKEURING AAN KOOP GROND IN HET VLIET Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Vrijdag behandeling schorsingsverzoek ffl Geen krant ontvangen? AUTOlSSELT Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telef.oon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV usd x krant DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1985 - 17e JAARGANG NO. 30 (van één onzer verslaggevers) EUSDEN - Een meerderheid van de gemeenteraad zal (oord gaan met het voorstel van B&W om voor 1,3 miljoen Iden een sportzaal van 34 bij 22 meter te laten bouwen in hterveld. Tijdens de vergadering van de raadscommissie anciële en economische zaken bleek, dat de twee grootste kties, die van VVD en CDA, zich nu wel met het sportzaal- jrstel kunnen verenigen. PvdA, D'66 en GPV/SGP houden bedenkingen tegen de afmetingen van de sportaccom- datie. oor het zomerreces kon geen ele fraktie in de raad akkoord met het voorstel. In hoofdlij- vond de politiek het te onzake- en te weinig onderbouwd met rmatie. Deze maand kwam het ege van B&W met een aange- raadsvoorstel, dat in de ogen van de WD en het CDA nu wel door de beugel kan. Wat de WD betreft niet van harte, blijkens de opmerking van liberaal Alrich Par son: „Het is een enorme hap die we moeten doorslikken. Het lijkt dat het niet kan, maar het kan toch." Parson doelde onder meer op de 500 duizend gulden die gehaald worden uit de reservepot „sport- voorzieningen" om de financiering van de Achterveldse sportzaal rond te maken. Aanvankelijk zou die vijf ton opgebracht moeten worden door het afstoten van sociaal-cultu rele accommodatie De Moespot en het voormalig raadszaaltje in Ach terveld Omdat de raad daar niet zijn goedkeuring aan wil geven is het afstoten van beide gebouwen buiten het financieringsverhaal van de sportzaal gebleven. Het college wil binnenkort wel met de gemeen teraad van gedachten wisselen over wat te doen met De Moespot en het ex-raadszaaltje. Wanneer mogelijk tezijnertijd De Moespot niet meer ten laste komt van de gemeente, en het vroegere raads zaaltje is verkocht, moeten de op brengsten van deze operatie vloeien naar de reservepot „sport - voorzieningen", vinden B&W WD'er Parson liet in de commis sievergadering blijken, met die op zet niet zo gelukkig te zijn. Parson ,,Het is nog lang niet zeker dat beide gebouwen afgestoten wor den Als dat niet gebeurt, of de opbrengsten vallen tegen, dan wordt de reservepot sportvoorzie- ningen niet aangevuld." Dat vindt de WD'er eigenlijk geen goede zaak, omdat in de toekomst die pot nog veelvuldig zal moeten worden aangesproken om de plaatselijke sportvoorzieningen op peil te hou den. Parson stelde de wethouder van financiën, Fons Ummels. voor alvast te denken over de truc om geld uit een andere, welgevulde reservepot over te hevelen naar de sportreserve. BEHOEFTE Corri Verduin (PvdA) kon zich verenigen met de zorg van Parson over de inhoud van de reservepot „sportvoorzieningen". Verduin merkte ook op, dat haar fraktie nog steeds niet is overtuigd van de behoefte in Achterveld aan een sportzaal van 34 bij 22 meter „Volgens ons is een kleinere zaal, van 28 bij 22 meter, op maat gesneden voor Achterveld," aldus de PvdA'ster. Zij voegde daaraan toe, dat de plaatselijke Sportstich ting eenzelfde mening is toege daan. Ep Oostra (D'66) sloot zich aan bij de woorden van mevrouw Verduin. Harm Offereins (GPV/ SGP) zei ook nog steeds moeite te hebben met de afmetingen van de voorgestelde sportzaal Offereins: „Het verschil tussen een lengte van 34 en 28 meter is in guldens uitgedrukt 25 000,-per strekken de meter. Dat gegeven moeten we niet uitvlakken." Namens het CDA deelde Bram Vroon mee, dat zijn fraktie geen moeite meer heeft met het voor stel. Het CDA is blij, zo zei Vroon, dat er uitstel is over het nemen van een beslissing over het lot van De Moespot en het oude raadszaaltje. LEUSDEN - Het Leus- dense college van B&W heeft het bezwaarschrift van de bewoners van Leusden Zuid tegen de brief van het college aan de raadsfraktie van de PvdA over Prochemko af gewezen. Dat gebeurde op formele gronden. Na melijk, omdat het college van mening is, dat het hier ging om een ant woord op vragen, dat niet als „beschikking" kan worden gezien. Dat bete kent dan, dat de antwoor den ook niet „Arob-abel" zijn, en het beroep daar om niet ontvankelijk. Tegen de beslissing van het college is geen bezwaar aan getekend omdat het om een achterhaald belang gaat, zoals de advocaat van de bewoners, de Leusdense advocaat mr. H. G. Punt, desgevraagd mee deelde. ,.Met de motivatie van het college, waarmee het geen medewerking verleende aan de bouwaanvraag, die Pro chemko heeft ingediend, heb ben wij bereikt, wat we wilden," aldus de heer Punt. Komende vri|dag, om half twaalf, dient in Den Haag voor de Raad van State het verzoek tot schorsing van het verlenen van een Hinderwetvergunning aan Prochemko. Dit verzoek behelst de vraag, om de betref fende vergunning nog niet te verlenen, in afwachting van de uitkomst van de principiële procedure tegen het verlenen van die vergunning. in één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De werkgroep Imtelijke ordening van het AL (Comité Milieuzorg usden) wil de Leusdenaren en meepraten en meeden- n tijdens haar vergaderin- n. Komende maandag kan it voor het eerst, wanneer werkgroep „nieuwe stijl" eenkomt. ,Nu we onafhankelijk van de meente opereren, hebben we een agenda gemaakt. Die ziet zeer aantrekkelijk uit," vindt Rin- Bloemhof Het voormalig D'66- idslid heeft zich opgeworpen als irtgroep-voorzitter a.i., of beter zegd als coördinator van de ^-werkgroep. Hij wordt geassis- )rd door de dames Gyanto en mder Berg Met Bloemhof nemen we even agenda van de komende verga ring door Na de opening, de bedelingen en dergelijke wordt eerste gepraat over de wer ktijden van de verkeerslichten, si beetje mosterd na de maaltijd, politiek zich over de ver- erslichtenregeling heeft uitge- iroken? Bloemhof: „Nee, er kan 9 best inspraak worden geleverd die werkingstijden. Misschien imen er nog nieuwe gezichtspun- naar voren." Twee op de agen- staat „geluidsmuur Groene »m' Bloemhof zegt: „Zoals be nd is er nog steeds een aantal snsen dat niet tevreden is met de ingeving van die geplande ge- dwenng. Het gaat inderdaad om n kleine groep, maar naar de nderheid moet je ook luisteren." volgende agendapunt betreft problematiek rond een mogelijk urtsteunpunt in Alandsbeek. ieel aktueel, over dat onderwerp valt genoeg te zeggen", meent coördinator Bloemhof. Punt vier waarover gepraat wordt, is de si tuatie rond de toekomstige autoslo perij aan de Valleilaan. Niet wat achterhaald? Bloemhof: „Nee hoor De kwestie is nog steeds niet afgerond. Er lopen nog procedu res, gestart door mensen die de autosloop niet zien zitten." Vervolgens staat geagendeerd de indeling van 't Ruige Veld, een toekomstige wijk in het noorden van Leusden. „Valt nog genoeg op in te spreken", vindt Rinze Bloem hof. Volgende punt aan snee is de nieuwe gemeentelijke inspraakver ordening, waarna de situatie bij de spoorwegovergang in de Hamers- veldseweg behandeld zal worden. Bloemhof: „Beide punten willen we Rinze Bloemhof: coördinator van de werkgroep ruimtelijke ordening van het CML. toch even onder de aandacht bren gen." De vergadering wordt beslo ten met een opsomming over de stand van zaken rond de Prochem- ko-kwestie in Leusden-zuid. Coördinator Bloemhof hoopt echt, dat er maandag 26 augus tus om 20.00 uur mensen op de publieke tribune bij de vergade ring zijn om mee te praten en te denken over de agenda-onder werpen. „De werkgroep RO van het CML wil de Leusdenaren voldoende inspraak geven. Dat is in het verleden wat afgegle den, maar we willen er nu met nieuw elan tegenaan. Kijken of het aanslaat." De werkgroep-vergadering wordt gehouden in het ge meentehuis. LEUSDEN - Op het parkeerter rein bij De Hamershof werd giste ren een auto aangetroffen, die de avond ervoor als gestolen was opgegeven bij de politie in Amers foort. Het achterraampje was inge slagen. Waarschijnlijk waren de draden doorverbonden, om de wa gen te starten. Eigenaar H. S. uit Amersfoort krijgt in elk geval zijn auto terug. De Amersfoortse gemeentepolitie heeft de zaak in onderzoek. Men neemt aan, dat het hier om een geval van joy-riding gaat. (advertentie) Onafhankelijk IBOUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-94911 Beheerderpachter Henk Post in de uitgebrande sportzaal (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De ge meente heeft de medede ling van wethouder Fons Ummels over het afbre ken van de uitgebrande sportzaal Groenhouten genuanceerd. Volgens gemeentevoorlichter Hans Hermans is er popu lair gezegd misschien wel sprake van afbraak van de sporthal, maar: „Zoals het er nu naar uitziet moe ten er ingrijpende herstel werkzaamheden plaats vinden, waarbij de hoofd constructie van het ge bouw intact kan blijven." Hermans verduidelijkt, dat de muren, het dak en de vloer van de sportzaal geheel of gedeeltelijk vernieuwd moeten worden „Zeer ingrijpend dus, maar het betekent vooralsnog niet dat de accommodatie te gen de vlakte moet,"aldus de gemeentevoorlichter, die be nadrukt uiterst voorzichtig te zijn, omdat het wachten is op het expertise-rapport „Zolang dat er nog niet is, kan er niks met zekerheid worden ge zegd," liet Hermans weten. Omdat de expertise nog niet afgerond is, kan hij op dit mo ment ook geen zinnig woord zeggen over de hoogte van de schade aan de sportzaal. De gemeentevoorlichter maakte van de gelegenheid gebruik om mee te delen, dat een vergroting van „Groen houten" niet tot de mogelijkhe den behoort tijdens de herstel werkzaamheden. Afgelopen maandagavond stak die ge dachte de kop op in de raads commissie financiële en eco nomische zaken, nadat wet houder Ummels de bewuste mededeling had gedaan over het lot van de afgebrande sportzaal. Desgevraagd zei voorlichter Hermans, dat de gemeente met de directie van de Streek school Beroepsbegeleidend Onderwijs (SBBO) overlegt over het gebruik door Leus dense sporters van de nieuwe gymzaal van de streekschool De SBBO betrekt binnenkort een nieuw onderkomen, dat in de Leusdense wijk Zwanen burg staat. Bij de nieuwe school is ook een gymzaal gebouwd, die in principe be stemd is voor de leerlingen van de SBBO. Maar omdat veel sporters en hun verenigingen na de brand in sportzaal „Groenhouten" erg omhoog zitten voor wat betreft een ge schikte accommodatie, wordt er van gemeentewege gepro beerd hen mogelijkheden te bieden in de SBBO-gymzaal Behalve de gebruikelijke sporters in sportzaal Groen houten is ook beheerder/pach ter Henk Post enigszins gedu peerd. Post runt al elf jaar de sportaccommodatie aan De Meent, nooit echt een centje pijn, maar krabt zich nu achter de oren bij de vraag hoe zijn inkomsten op peil moeten ko men. Er is sprake van inkom stenderving omdat in de eerste plaats de kantine bij de sport zaal gesloten blijft. In de twee de plaats loopt hij nu zijn on- derhoudsvergoeding mis. Post: „Ik heb met de gemeente dit seizoen een contract afge sloten voor het onderhouden van de sportzaal, Daar komt voorlopig dus niet veel van Dus ook geen geld." „Kijk, ik ben een zelfstandig ondernemertje en moet alles zelf regelen. De Hobbit kon na de brand terugvallen op de gemeente, een medezeggen schapsraad en noem maar op. Maar ik moet alles zelf uitpuz- zelen." Een geluk voor Henk Post is, dat de verzekering een gedeelte van het verlies aan inkomen dekt. De pachter van de sport zaal, die op de dag van de brand thuiskwam van vakan tie, werd bij een plaatselijk benzinestation op de hoogte gesteld van de calamiteit. „Ze zeiden daar: 't is niet zo leuk voor je. Ik dacht dat ze het over het weer hadden, dat schril afstak tegen mijn vakantieweer. Toen hoorde ik van de brand," aldus Henk Post. Ophalen schillen start 3 september pag. 3 Planadviesgroep vindt tijdelijke kracht voor 't Vooronder aanvaard baar pag. 3 Wegsleepregellng wordt aangepast pag. 3 Kijk op de Wijk. pag. 3 Wet op het Basis onderwijs meest ingrijpende operatie in onderwijs- geschiedenis pag. 6 Krant in de krant: Culturade '85 als speciale, uitneembare bijlage in de krant Acntste fietstocht Midden-Nederland staat voor de deurpag. 7 Valpartijen speelden Thijs Visser parten op WK-fietscross in Canadapag. 7 Loep op Leusden pag.8 Servicepagina pag. 9 DOKTERSDIENST: tel. 943300 LEUSDEN - Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben goedkeuring onthouden aan de aankoop van de gemeente Leusden van een stuk grond in Het Vliet. Het gaat om een oppervlakte van iets minder dan twaalf hectare. De ge meenteraad van Leusden nam indertijd het besluit tot aankoop met als oogmerk, daar in de toekomst woning bouw op te realiseren. Gedeputeerde Staten stellen in hun besluit echter vast. dat het betreffende perceel in het gebied Het Vliet valt onder het thans gel dende bestemmingsplan Buiten gebied-Oost Daarin heeft het een agrarische bestemming. Diezelfde bestemming heeft het in het gel dende streekplan Utrecht-Oost. en hetzelfde gaat op voor het vooront werp voor het nieuwe streekplan Utrecht „Dat er op de grond daadwerke lijk gebouwd kan worden, staat dus nog helemaal niet vast," aldus het college van GS. Men vraagt de gemeente Leusden dan ook, om een eventueel nieuw besluit pas ter goedkeuring aan te bieden, als er meer zekerheid bestaat over de planologische mogelijkheden in Het Vliet. Gedeputeerde Staten merken daarbij op, dat die planolo gische mogelijkheden zullen moe ten worden bezien tegen de achter grond van de totale toekomstige ontwikkeling van Leusden Hiermee doelt men op het toe komstige bouwen voor eigen be hoefte voor Leusden, en het - naar verhouding geringe - ruimtebeslag dat daarmee gepaard zou kunnen gaan. Het college van B&W van Leus den beraadt zich nog op de moge lijkheden, die openstaan, aldus ge meentevoorlichter Hans Hermans PARKEERPLAATS VRIJDAGAVOND VANAF 18 UUR AFGESLOTEN (Van de redaktie) LEUSOEN - De parkeer plaats tussen gemeentehuis en ue Kon zal vrijdagavond vanaf 18 uur worden afge sloten voor alle verkeer. Dat is nodig, omdat op dit terrein de Culturade '85 wordt ge houden en de organisatoren niet het risico willen lopen, dat op de plaats waar de kraampjes moeten worden opgebouwd auto's gepar keerd staan. De parkeer plaats achter De Kort zal worden gereserveerd voor auto's van de organisatie. Men wordt vriendelijk ver zocht om er voor te zorgen, dat de bovengenoemde par keerplaatsen ontruimd zijn, wanneer deze worden afge sloten. De Culturele Raad Leusden vraagt de Leusde naren begrip voor deze noodzakelijke maatregel. (advertentie) Fluorweg 43 - Amersfoort tel 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken Uw official Ma^da-doalor op i 10 minuten njafstand van uw huis A AMERSFOORT f LEUSOEN Volg de borden naar FA "AUTOlSSELT Induslnelerrein ..De isselt SOEST mazoa

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1