jphalen van schillen op september van start Bouwrijp maken voor Beco Tijdelijke kracht voor 't Vooronder aanvaardbaar f<: los Verhoef werd Schutterskoning '85 Wegsleepregeling wordt aangepast i r* lOnri^i Planadviesgroep positief wijken Hamersveld, De Wetering, Alandsbeek, ozendaal, Rozenboom, Rossenberg en Groenhouten: eestavond in Stoutenburg: Inbreker op heterdaad betrapt Inbraak Besparen op uitgaan met het CJP Tips voor Thuisblijvers LCuOi/ClV Omroep Leusden zoekt nog aantal medewerkers Uitbreiding telefooncellen Benzine gestolen DE LEUSDER KRANT plaatselijk nieuws DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1985 CML K I LEUSDEN - Dinsdag 3 september begint in een deel van eusiien het ophalen van schillen. Het gaat om een proef van >n jaar, waarna, aan de hand van de resultaten, zal worden ikeken of het ophalen van schillen zal worden voortgezet, of Jrentueel zelfs zal worden uitgebreid. In eerste instantie beperkt de proef zich tot de wijken mersveld, De Wetering, Alandsbeek, Rozendaal, Rozen- som, Rossenberg en Groenhouten. De bewoners van deze ijken krijgen deze week een folder met informatie in de bus. •SDE De bewoners die deel willen ne- aan dit projekt, krijgen in de ik van 26-31 augustus emmers gereikt. Daartoe worden de be- jners bezocht, met de vraag of zij len meedoen. Luidt het ant- )ord bevestigend, dan krijgt men een emmer met deksel, die iedere dinsdag wordt geleegd. In de folder, die wordt verspreid staat aangegeven, wat wel, en wat niet in de schillenemmer thuis hoort. Wat er wel in thuis hoort zijn. oud brood, groente-afval, fruitafval (ook sinaasappelschillen) en aard appelschillen. Beslist niet: metaal, zoals kroonkurken of (scherpe) schillenmesjes, kliekjes, vlees, kaas. koffie, thee, papieren en/of plastic zakjes. TIPS Ook geeft men een aantal tips, zoals het vorstvrij bewaren van de schillen in de winter en een krant onderin de emmer doen, voor het opnemen van vocht. Als de emmer niet is opgehaald, of als men infor matie wenst, kan men 's avonds tussen zes en zeven uur opbellen naar ..De Milieuboer". tel 727295. ,,De Milieuboer" - we berichtten hier al eerder over - is een in Amersfoort gevestigd bedrijfje, dat zich twee jaar lang in Amersfoort bezig houdt met onder meer het ophalen van schillen. Men doet er nog meer inzake het milieu, zoals het ophalen van papier in een aantal wijken, het ophalen van glas bij de horeca, en van karton bij winkeliers Bovendien houdt men zich bezig met het scheiden van in huisvuil aanwezig papier, karton, metaal, plastics en vodden. Het bedrijf is er bovendien op gericht, werkgelegenheid te scheppen uit het verwerken van huisvuil. De gemeente Leusden ziet de overeenkomst met ,,De Milieu- boer" als een voortzetting van het gemeentelijk beleid inzake het be perken van de kosten, die met het ophalen van huisvuil zijn gemoeid. „Naast de glasbakken, de oud- ijzercontainer bij de gemeentewerf en het gescheiden ophalen van glas en papier, wordt nu de moge lijkheid om schillen en dergelijke apart mee te geven," aldus de folder. De werkgroep Milieu-educatie van het Comité Milieuzorg Leusden is blij met de komst van „De Milieu- boer" In de folder schrijft men „leder die het milieu ter harte gaat zal zijn best doen de afvalberg zoveel mogelijk te beperken." „Door aktief mee te werken aan dit soort zaken kan een ieder zijn of haar steentje bijdragen aan een schoner milieu. We rekenen er dan ook op, dat door middel van uw medewerking „De Milieuboer" in ons dorp een daverend succes wordt." aldus het Comité in de folder. MEEDOEN 3 ba wor STOUTENBURG - Zater- agavond organiseerde het toutenburgse feestcomité )or de vierde maal een •estavond. Voor de feest- vond begon er eerst een etstocht georganiseerd. De eelnemers konden kiezen it twee routes. Een lange tocht was er voor de jjchte fietsers, met als verste punt de Tabakssteeg. De andere route fas korter en meest geschikt voor egd i ba iche lééi trne zijn stel atie eau bus gezinnen met kinderen. Deze route ging ook in de richting Leusden. Onderweg kregen de deelnemers een appel of een peer voor de dorst. Er waren niet minder dan 110 deelnemers. De finish van de fietstocht was op de boerderij „De Olden Riest" bij de familie Van Zandbrink. Deze had geheel belangeloos de deel van de boerderij en het erf beschik baar gesteld Op het erf was een overkapping gemaakt zodat men bij een eventuele regenbui toch droog zat Er was een schiettent opgericht waar men kon deelne men aan de schietwedstrijd om te proberen, Schutterskoning te wor den Jos Verhoef behaalde de meeste punten en werd Schutters koning 1985. Hij mocht een mooie bokaal in ontvangst nemen. Op de deel was er muziek, en er was een gezellige bar ingericht. De dansliefhebbers konden hier hun hart ophalen. Was men moe van het dansen dan kon er worden deelgenomen aan de barbecue. De kinderen konden in een tent ballen gooien, en er was ook een grabbelton Tijdens deze gezellige avond kwam burgemeester Rademaker ook nog van zijn belangstelling blijk geven. Hij sprak waardering uit over hetgeen de Stoutenburgers deze avond weer hadden georga niseerd. Het feest duurde tot in de kleine uurtjes, ledereen die had deelgenomen kan terugzien op een zeer geslaagde feestavond. LEUSDEN - In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken bij een koffiebar in De Hamershof. 's Nachts om streeks drie uur ontving de politie een melding van een omwonende, dat er werd inge broken, op dat moment. De politiemensen, die op onder zoek uitgingen, zagen bij aan komst net D.P uit Leusden het pand verlaten De man had de kassa ge licht, waarin ongeveer honderd gulden zat Hij werd ter plaatse gearresteerd. In de folder geeft men tenslotte nog een drietal redenen aan, waar om medewerking aan de proef met „De Milieuboer" een goede zaak is Dat zijn, achtereenvolgens: - bescherming van het milieu; het hergebruik van afval vermindert transport over langere afstanden en maakt de omvang van in afval verwerkingsinstallaties te venver ken huisvuil minder; - kostenbesparing; het vervoeren en verbranden van vuil is duur, iedere beperking daarvan spaart geld uit; - het bevorderen van de werkge legenheid; het sorteren en bewer ken van huisvuil voor hergebruik levert voor een aantal mensen werk op LEUSDEN - Deze week is een begin gemaakt met het bouwrijp maken van het terrein in De Horst waarop de inkoopcoöperatie Beco een nieuw onderkomen laat bouwen. Komende maandag gaat de nieuwbouw van Beco van start. Het bedrijf heeft gedeputeerde drs. A. Schapenk bereid gevonden de officiële start van de bouwwerkzaamheden te verrichten. De inkoopcoöperatie is het eerste bedrijf dat zich in het werkgelegenheidsgebied De Horst vestigt. Voorheen zat Beco in een bedrijfspand in Hoevelaken, dat eind vorig jaar afbrandde. Momenteel is Beco gehuisvest in Ede. LEUSDEN-Het college van B&W zal de gemeen teraad binnenkort voor stellen, de Algemene Po litieverordening (APV) uit te breiden. Het college wil een artikel in de verorde ning opnemen, dat het mogelijk maakt om auto's van marktterreinen te la ten wegslepen, die daar de normale gang van za ken belemmeren. De huidige wegsleeprege ling voorziet alleen in situaties, waarbij de verkeersveiligheid in gevaar wordt gebracht. In omstandigheden waarbij ge parkeerde auto's een hinderlijk obstakel vormen op de markt, of op een standplaatsenterrein kan niet worden opgetreden. Met het opnemen van een ter zake doend artikel in de APV wordt dit in het vervolg wel mogelijk. Auto's die op grond van de nieuwe regeling wor den weggesleept, zullen op de gemeenteweri worden neer gezet. De eigenaar kan daar zijn auto ophalen, tegen beta ling van de afsleepkosten, eventueel vermeerderd met de kosten voor opslag. LEUSDEN - In de nacht van dinsdag op woensdag werd inge doken bij een benzinepompstation aan de Doomseweg. Er werd een uit vernield, waardoor men binnen kon komen. Wat er vermist wordt, was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. (advertentie) Afwezig van 28-8 t/m 19-9 Louise Vlasblom homeopaath iriscopist Bretagne 20 - Leusden Groene Kruisgebouw - Barneveld Tel. (033) 94 33 92 Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Hoofdredakteur: Bert Vos Eindredakteur: Hans Mosterd Redaktie: Caspar van Loo. Boudewina de Boer Redaktie-secretariaat: Mia Veen Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor hel donderdagnummer tol uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op weikda- gen geopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14.00 lol 17 00 uur Teletoon 033-941495 (administratie) -941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 62,60 per jaar. 31 80 per half iaar. 16,15 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) lel 033-940691 Bij geen gehoor kunl u konlakt opnemen met onze mspekteur bezorging, overdag 03420 94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling op giro 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld. met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. De LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Vanaf heden is overal in het land het Cultureel Jongeren Paspoort 1985/86 ver krijgbaar. Het CJP is een kor tingskaart voor kunst en cultuur die de toegang tot theater, mu seum, concertzaal en filmhuis veel goedkoper maakt, ledereen die op 1 oktober 1985 nog geen 26 jaar is, komt in aanmerking voor een CJP. Met het CJP be schikt de eigenaar automatisch over de Museumjaarkaart, zodat de meeste musea, waaronder alle Rijksmusea, gratis bezocht kunnen worden. Wie een CJP heeft, kan zich bovendien goedkoper abonneren op 66 tijdschriften op het gebied van beeldende kunst, opinie, mu ziek, literatuur en dergelijke Vaak kan men ook goedkoper lid worden van de bibliotheek, fonotheek en de kunstuitleen. Incidenteel zijn er aanbiedingen van boeken, gram mofoonplaten en culturele reizen. Het CJP 1985/86 is geldig tot sep tember 1986 en kost 9,50 In veel plaatsen ontvangen CJP-houders maandelijks en informatieperiodiek met nieuws over theater, muziek, films en speciale CJP-aanbiedin- gen Het CJP is verkrijgbaar bij De Geut, boerderij 't Claeverenblad j en de openbare bibliotheek in Leusden-Centrum en -Zuid. Alle, informatie wordt zaterdag a.s. op j de Culturade '85 verstrekt bij de' CPJ-bus en daar kunnen ook dei kaarten worden gekocht. LEUSDEN - De Planadvies groep (PAG) heeft dinsdag avond unaniem besloten, het college positief te adviseren over een beroepskracht voor het vrouwenontmoetingcen- trum 't Vooronder. De PAG vraagt het college zijn afwij zing, die in concept op papier staat, te heroverwegen. Als „harde eis" stelt de PAG daarbij, dat deze kracht op basis van tijdelijkheid zal worden aangesteld, voor een vastgestelde periode. Ook eist de PAG dat de aan te stellen kracht aan strikte voorwaarden moet voldoen. De Planadviesgroep vergaderde dinsdagavond over dit onderwerp, nadat de commissie welzijn en onderwijs, alvorens hierover een uitspraak te doen, eerst het advies van de PAG wiiden horen. Tijdens de vergadering, die zeer toepasselijk plaatsvond in het Vooronder, gaf voorzitter J. Th de Jongh. eerst de VOC-voorzitster. mevr A. van Hasselt, gelegenheid de zaken waar het om gaat nog eens duidelijk uiteen te zetten. Mevrouw Van Hasselt benadruk te daarin, dat het in tegenstelling tot wat het college meent, hier gaat om een tijdelijke kracht, die de zaken organisatorisch eens goed op po ten zet en die ondersteuning kan verlenen aan de vrijwillige VÖC: medewerksters VERKEERDE INDRUK De PAG-voorzitter meende, dat de formulering van de taakstelling van de gevraagde hulp, in de brief van het VOC, bij het college de indruk zal hebben gewekt, dat het hier niet om een tijdelijke, maar om een structurele arbeidsplaats gaat. Duidelijk moet zijn, aldus de voor zitter, dat het gaat om een tijdelijk iemand, die na verloop van bijvoor beeld een jaar, weer verdwijnt. Groepslid Van Koelen noemde de uitleg ter vergadering zeer verhel derend. De WVM-regeling. zo zei hij, is juist voor dit geval zeer geschikt Het is een goede zaak als de gemeente daaraan meewerkt. De hoofdtaak van deze tijdelijke kracht vatte hij samen als het bij brengen van vaardigheden aan de vrijwilligers van net VOC, zodat die daarmee, zelfstandig verder kun nen. Op deze manier zou de ge meente voor de aanstelling van deze medewerker nauwelijks kos ten behoeven te maken, omdat het Rijk in het kader van de Werkver- ruimende maatregelen zo'n twintig duizend gulden ter beschikking stelt Ook volgens PAG-lid mevrouw Jansen verdient het VOC het, dat een positief besluit wordt geno men, gezien de activiteiten die zij dit eerste jaar heeft ontwikkeld en waarvan de adviesgroepsleden bij de aanvang van de vergadering een overzicht uitgereikt hadden ge kregen. De heer E, Oostra kon zich het antwoord van het college op de aanvraag wel voorstellen. De brief van het VOC geeft zijns inziens niet voldoende de indruk dat het hier om een tijdelijke medewerker gaat. De heer H Seton vroeg zich nog af, of de ondersteuning die het VOC verlangt op het gebied van kadervorming misschien kan wor den ondervangen door het volgen van een cursus. Moet je voor zo'n klein aantal mensen een beroeps kracht aanstellen, zo vroeg hij zich af. Mevrouw Jansen merkte in dit verband op, dat het niet puur gaat om kadervorming, maar ook om een stuk coördinatie van het werk. Voorzitter De Jongh vatte de taken van de aan te stellen be roepskracht als volgt samen: het gaandeweg maken van een draai boek ten behoeve van het VOC, zodat het centrum een optimale invulling kan krijgen, en het aanle ren van bepaalde vaardigheden aan de vrijwilligers, zodat die na afloop van de vastgestelde periode zelf daarmee verder kunnen „De ze medewerksters moet die speci fieke taken wel aankunnen", zo stelde de voorzitter, „zodat we niet dezelfde situatie krijgen als die met de stagiaire, die zelf nog een zeke re begeleiding nodig had!" In die formulering kon de Plan Advies Groep zich tenslotte geheel vinden BAKFIETSENRACE O M R O SALVADOR DALI LEUSDEN - De Omroep Leusden is zaterdag 24 au gustus ook vertegenwoor digd op de „Culturade '85", met een stand naast de infor matie-stand van de Culturade zelf, in de buurt van het po dium. Behalve het kijken naar de pre sentatieband met informatie en ac tiviteiten uit de gemeente Leusden kan men praten met bestuur en medewerkers. Ook bestaat er gele genheid, zelf eens te proberen wat het is. om voor een camera te staan, en een aankondiging te pre senteren. Een ervaren cameraman zal dat opnemen, waarna men zichzelf direct op de monitor terug kan zien. Dat is beslist de moeite waard, en mogelijk schuilen er on der het publiek wel presentatoren/ presentatrices, of zijn er mensen met aanleg voor interviews De Omroep Leusden heeft nog een aantal mensen nodig, en mis schien ligt hier voor belangstellen den een kans, om wat voor hen leeft in de Leusdense huiskamers te brengen. Er zijn op de „Culturade '85" vier cameraploegen ingezet om zowel overdag als 's avonds opnames te maken van onder meer de diverse stands, de film- en toneelvoorstel lingen. de podium-activiteiten en het jazz-festival Op die manier legt de Omroep Leusden de „Culturade '85" vast in beeld en geluid. GRONINGEN - Van 23 augustus tot en met 1 september wordt tij dens de internationale jaarbeurs in het Groningse Martinicentrum een expositie gehouden van de Spaan se kunstenaar Salvador Dali Het gaat om een verzameling van 250 objecten uit kunsthandels, uit parti culier bezit en musea uit diverse landen. De expositie is dagelijks geopend van 12.00-22.00 uur en op zondag van 11.00-18.00 uur. OPENLUCHTSPEL BREDEVOORT - Op 23, 24. 30 en 31 augustus zijn er in Brede- voort opvoeringen van een open luchtspel over Hendrickje Stoffels en haar dochter Cornelia die in 1660 uit Amsterdam terugkeren voor een familiebezoek in de Ach terhoek. In het verhaal vertelt Hen drickje over het leven in Amster dam en over haar man, Rem brandt. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur HEIDEWEEK EDE EDE - Op 23 augustus is de opening van de vijftigste heide week in Ede De openingsavond in het Openluchttheater van Ede wordt gevierd met optredens van Anita Meijer, Lee Towers, een vuurwerk en een waterorgel. Ande re programma-onderdelen van de heideweek zijn een heidecorso, een heidewandelmars. een luch- vaartshow en op 31 augustus de kroning van de heidekoningin. HEKSENVRIJMARKT OUDEWATER - In het centrum van Oudewater wordt op 24 augus tus een heksenvrijmarkt georgani seerd. In een openluchttheater worden heksenspelen georgani seerd, er is dans en muziek en een Breugeliaanse maaltijd. WILNIS 900 JAAR WILNIS - In Wilms is het vanaf 23 augustus acht dagen feest ter gele genheid van het 900-jarig bestaan van Wilms. Festiviteiten zijn onder meer een concours hippique. een veekeuring, een Hollandse markt en optredens van een groot aantal artiesten. POPFESTIVAL In het winkelcentrum in Leid- schendam is op 25 augustus vanaf 13 00 uur een popfestival met op tredens van Black Slade, Social Security, Waanzin en Zon Zee en Zuidvruchten. LITH - In Lith wordt op 24 en 25 augustus de elfde internationale bakfietsrace georganiseerd. Zater dag om 17.45 is er een tijdrit rond de kerk en op zondag om 09.30 uur een vijftig kilometer tocht door de kerkdorpen van Lith en om 13.30 uur sprintwedstrijden in het cen trum van Lith. FOLKLOREFESTIVAL WIJNANDSRADE - Op de Bin- nenhaove van kasteel Wijnandsra- de wordt op 24 en 25 augustus een antiek- en folklorefestival georgani seerd Programmaonderdelen zijn een antiekbeurs, demonstraties van Limburgse folklore en cultuur, presentatie en verkoop van oud- Limburgse gerechten, een kunst markt, muziek, volkstheater en een Limburgs troubadourfestival LEUSDEN - Op de Biezenkamp en aan de Toermalijn komen bin nenkort twee nieuwe telefooncel len De PTT zal die daar op korte termijn plaatsen. Tegelijkertijd wordt de cel op de hoek van de Landweg en de Groenhouten-Noord verplaatst. Er wordt van die cel te weinig gebruik gemaakt. Daarom zal deze tele fooncel worden verplaatst naar de hoek van de burgemeester Van de Postlaan en Jonker Bolpoort. LEUSDEN - Uit een auto. die geparkeerd stond op het parkeer terrein op de hoek van de Asschat terweg en Walstro, is benzine ui een auto gehaald. Mevrouw H ui Leusden deed hiervan aangifte b de politie. Het zou om ongevee vijftien liter gaan. (advertentie) BOSCH BOEKBEDRIJF DEN BOSCH - In het Noordbra bantse Heeze is tot en met 3 november de tentoonstelling „Bosch Boekbedrijf" te zien. De tentoonstelling toont een keuze uit zeldzame uitgave's van de Bos sche boekdrukkunst Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-17 00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00- 17.00 uur. De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wat dat met elkaar te maken heeft? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u nameii|k geboortekaartjes bestellen om de nieuweling in 't gezin bekend te maken bij familie en bekenden. In ons kantoor liggen boeken mei voorbeelden klaar U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die 0 leuk vindt, uit te zoeken. Voor wat het lettertype betreft heeft u de keus uit hand- of machineletters Asschatterweg 19. lolefoon 941495 Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3