„Toewijzing schorsingsverzoek ontbindt koopovereenkomst" Schapenk gaf startsein voor nieuwbouw Beco niveau Bachjaar wordt afgesloten op internationaal Uit brief curator faillissement pand Arnhemseweg aan Prochemco blijkt: Prochemco in procedures Stichting Valleiconcerten presenteert programma '85/'86: Openbare vergaderingen in maand september Collectes in september Crèche Blijhof DINSDAG 27 AUGUSTUS 1985 plaatselijk nieuws vervolg van pagina 1 per st oude 3FOO dergelijk voorbehoud is iter in besprekingen met Pro- imco nooit in die vorm naar en gebracht, en bovendien h der9e,iJk voorbehoud ook ,rw 1 weergegeven in de brief 26 april 1985 aan Stichting _Boom". s cle tweede plaats consta- rt het college, dat het, ken- jk naar aanleiding van de Dr omwonenden naar voren •rachte bezwaren'' ...ge- ngen is concessies te doen de zorgvuldigheid waar de het afwegings- en beoor- Ingsaspect plaats dient te den, die aan zijn besluitvor- ng ten grondslag behoren te gen". Deze passage is voor ichemco alleen in die zin te grijpen, dat hiermee wordt igegeven dat het college van W ten opzichte van Pro- emco niet de vereiste zorg- dlgheid in acht heeft geno- n, daar waar het gaat om her- ning van zijn standpunt met trekking tot het al dan niet ssen van de vestiging van ichemco binnen het ter atse geldende bestemmings- De hiervoor weergegeven ïg van zaken overziende, men tot de conclusie ko- dat zulks inderdaad het val is", aldus mr. Otten. •stelling opstelling van de gemeente, tls die uit de pleitnota naar vo- kwam, bleek geheel formeel te zijn Men stelde zich op het standpunt, dat de gevolgde pro cedure tot het verlenen van de Hinderwetvergunning correct ver lopen was, en bleek ook overi gens van mening, dat de inhoude lijke benadering van de Hinder wetvergunning de toets der kritiek kon doorstaan. De pleitnota be sluit met: „Concluderend kan worden gesteld, dat door het stel len van voorwaarden (bij het aan passen van de bestemming, red.) gevaar, hinder en schade af doende voorkomen kan worden. Daar de benodigde bouwvergun ning echter is geweigerd, zal voor noemd bedrijf echter geen ge bruik kunnen maken van de ver leende Hinderwetvergunning". ONOMKEERBAAR Namens de omwonenden bracht tenslotte mr. Punt naar voren, dat het belang van toewijzing van de schorsing voor de omwonenden gelegen is in de onomkeerbaar heid in procedures. ..Als de Hin derwetvergunning ongemoeid blijft, kan dat voor de gemeente aanleiding zijn, om ook de plano logische procedure voor een be stemmingswijziging anders te gaan bezien, dan ze nu doet. En wel met argumenten, ontleend aan de procedure rond de Hinder wetvergunning. Dat betekent, ge zien de niet juiste procedure, rechtsongelijkheid voor de omwo nenden, die door de onomkeer baarheid al op voorhand nadeel zullen kunnen ondervinden", al dus mr. Punt. De uitspraak van Staatsraad Veld kamp is. zoals gesteld, morgen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Gezien de nadruk, die de advocaat van Prochemco, mr. F. P. J. M. Otten, tijdens de zitting voor de Raad van State legde op het belang van het bedrijf bij een afwijzing van het schorsingsverzoek met betrekking tot de koopovereenkomst voor het pand aan de Arnhem seweg, citeren we hier de belangrijkste zinsneden uit een bij mr. Ottens pleitnota gevoegde brief. In die brief geeft de curator aan, om welke redenen hij de overeenkomst tussen hem en Prochemco als ontbonden zal beschou wen. Dat is een aangelegenheid, die niet alleen speelt bij het eventuele toewijzen van het schorsingsverzoek met betrekking tot de verleende Hinderwetvergunning, ook tijd is een faktor van belang. De curator, belast met de afwikkeling van het faillisse ment waarvan het pand aan de Arnhemseweg deel uitmaakt, wil dat faillissement namelijk binnen redelijke tijd afronden. Indien alle procedures die inmiddels lopen, en die eventueel nog gestart kunnen worden, veel tijd gaan vergen, dan zou de curator zich beroepen op de ontbindende voorwaarden in het koopkontrakt, zoals die tussen hem en Prochemco zijn overeengekomen, zo blijkt. De curator, mr H. du Pon, werkzaam bij een Amersfoort- se vestiging van hetzelfde ad vocatenkantoor als mr. Otten, die echter in Utrecht kantoor houdt, schreef aan zijn collega het volgende: ,,Met betrekking tot de tijd- aspekten inzake de door Pro chemco geformuleerde ontbin dende voorwaarden kwam ik nader met mr. Roesink (de advocaat, die namens Pro chemco het bod uitbracht, en de ontbindende voorwaarden in een brief van 2 oktober 1984 aan de betrokken makelaar deed toekomen, red overeen bij schrijven d.d. 20 juni 1985, uit werlk ik letterlijk citeer: ,,lk deel u derhalve mee dat het de bedoeling is dat zodra is beslist over de schorsingsver- zoeken in het kader van de hinderwetprocedure, Pro chemco definitief moet beslis sen of zij het pand al dan niet afneemt. Een transport dient dan op zeer korte termijn daar na plaats te vinden" Alsmede ,,A fortiori geldt natuurlijk dat indien de schosingsverzoeken worden toegewezen de hin derwetvergunning in feite van de baan is zodat een der door Prochemco geformuleerde ontbindende voorwaarden in vervulling is gegaan, waarmee de koopovereenkomst ontbon den is." Tot zover de terzake doende correspondentie van de cura tor aan de advocaat van Pro chemco inzake de Hinderwet- procedure, mr. Otten Een stuk, dat hier direkt be trekking op heeft, is de brief van de andere advocaat, die in deze hele kwestie namens Prochemco optreedt, mr Roe sink, gericht aan de betrokken makelaar, waarin die ontbin dende voorwaarden worden genoemd. We citeren daaruit de in dit verband terzake doende pas sages: „In de voorlopige koopover eenkomst dienen als ontbin dende voorwaarden te worden opgenomen, dat: - geen woonvergunning wordt verkregen door/voor een personeelslid ter zake van het woonhuis: - geen vestigingsvergunning, en overigens alle andere ver gunningen benodigd voor het uitoefenen van het bedrijf van koper - aan de verkoper be kend - word(t)en verkregen binnen een, met het oog op de continuïteit in de bedrijfsuitoe fening, aanvaardbare termijn; - geen bouwvergunning wordt verkregen voor een (ca mouflage) muur, waarschijnlijk bij de magazijnen; - de door of vanwege de Ge meente, Provincie, enz. gevor derde maatregelen in het ka der van milieu, etc., meer zul len vergen dan een bedrag van 250.000,- (deze ontbinden de voorwaarde heeft Pro chemco bij monde van mr. Otten ter zitting voor de Raad van State teruggenomen, red.); - geen toestemming wordt gegeven door/vanwege de Gemeente, e.a., voor verhar ding van het/een parkeerter rein, geschikt voor tenminste 30 middelgrote auto's; - geen vergunning wordt ge geven voor de aanleg van een (2de) ontsluitingsweg ten be hoeve van de expeditie, - overigens geen andere si tuatie, redelijkerwijs van be slissende invloed op de aan koopbeslissing bestaat of zal bestaan." Uit deze voorwaarden, en uit het feit dat de gemeente Leus den inmiddels zowel de aan vraag voor een bouwvergun ning heeft afgewezen, als het toepassen van artikel 25 lid 4 uit het bestemmingsplan heeft geweigerd, vloeit voort dat de wijzigingen, die Prochemco voor ogen staan, nogal wat tijd zullen gaan vergen Immers, voorde verschillende beroeps procedures afgerond zullen zijn, kunnen volgens voorzich tige schatting maanden gepas seerd zijn. In dat verband deed dan ook het beroep van Mr. Otten op de Raad van State om tot een snelle afwikkeling te komen, omdat anders de ontbindende voorwaarde met betrekking tot het tijdsbestek in werking zou treden, wat eigenaardig aan. Het lijkt er namelijk op dat ook al zou de Hinderwetvergun ning op termijn in stand blijven, er in de zaak rond de bouwver gunning, evenals met betrek king tot de bestemmingswijzi ging, nog tot in de lengte van maanden of jaren geproce deerd zal kunnen worden. Morgen komt er in elk geval een einde aan de eerste etap pe van wat wel eens een juridi sche Tour de Force zou kun nen worden, voor alle betrok kenen. LEUSDEN - Onder het toe ziend oog van velen gaf gedepu teerde drs. A. Schapenk gister middag het startsein voor de nieuwbouw van inkoopcoöpera tie Beco in Leusden. De gedepu teerde verplaatste, gezeten in een bulldozer, wat grond in het gebiedje waar de Beco zich gaat vestigen. De coöperatieve inkoopvereni- ging voor interieurverzorgers (on der andere meubelzaak-eigena ren) was tot eind vorig jaar in Hoe velaken gevestigd Een felle brand in het bedrijfspand zorgde ervoor, dat de Beco dakloos werd en om moest zien naar andere huisves ting In Ede werd tijdelijke wat ge vonden, terwijl op directioneel nivo al gesproken werd over nieuw bouw Niet in Hoevelaken, maar el ders vanwege de bereikbaarheid die optimaal moet zijn voor de le den van de Beco Uiteindelijk kocht de inkoopvereniging zo'n twee hec tare grond in het nieuwe werkgele- genheidsgebied De Horst in Leus den. Als alles meezit, wordt in de buurt van de Horst te zijner tijd een directe aansluiting gereali seerd op rijksweg 28. Tot die tijd zal het. voor wat de bereikbaarheid be treft, nog even behelpen zijn voor de Beco Gistermiddag werd dus het startsein gegeven voor de nieuw bouw Deze officiële gebeurtenis werd bijgewoond door het perso neel en de leden van de inkoopver eniging, die in bussen werden aan gevoerd Ze waren eerst in het ge meentehuis verwelkomd door het college van B W, det zich later eveneens naar de bouwplaats in De Horst begaf. Na de ceremonie was er voor het gezelschap een informeel samenzijn in 't Ros Beyaart De Beco, waarbij ruim 40 men sen werken, hoopt overigens me dio volgend jaar de nieuwe behui zing te kunnen betrekken. Hoofdredakteur: Ben Vos Eindredakteur: Hans Mosterd Redaktie: Caspar van Loo. Boudewma de Boer Redaktie-secretariaat: Mia Veen Inlevering kopij en advertenties: Voor hel dinsdagnummer lol uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor hel donderdagnummer lol uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Cenlrum Op werkda gen qeopen van 09 00 tol 12.00 uur en van 14 00 lol 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie) -941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 62.60 per jaar. 31.80 per half iaar 16 15 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat met het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) lel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze •nspekteur bezorging overdag 03420 94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling °P giro 871441 t.n.v BDU b v te Barneveld. met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 5.- per exemplaar (formaat 13x18 m) en 10,- voor luchtfoto s (formaat 20 x 25 cm) I kunt ook contant betalen op ons kantoor. Teusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BOU- krantenkombinatie te Barneveld. (door één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Door de procedu res ziet men Prochemco niet meer. zou men haast zeggen. Het is er met alle recente ont wikkelingen allemaal niet overzichtelijker op geworden, vandaar dit overzicht. HINDERWET Met betrekking tot de ver leende Hinderwetvergunning lopen er twee procedures De één betreft schorsing van die vergunning, daarin volgt de uitspraak morgen. De andere betreft de principiële behan deling van het afgeven van de vergunning. Dat die voor de Raad van State aan de orde komt, kan nog wel enige tijd duren. BOUWEN De gemeente heeft een aan vraag voor een bouwvergun ning van Prochemco afgewe zen. Prochemco heeft inmid dels "voorziening" gevraagd Dat betekent, dat men tegen die afwijzing in beroep is ge gaan bij de gemeenteraad van Leusden. Gezien de hui dige opstelling van de meer derheid van de gemeente raad zal dat beroep tot niets leiden, waarna het bedrijf zich ook in deze procedure ho gerop zal moeten begeven en Gérard van Blerk - piano. Ook dit concert vindt plaats in de N H kerk te Leusden-zuid. Traditiegetrouw wordt een "doe- het-zelf-concert" georganiseerd, waarbij de concertbezoekers zelf voor elkaar en voor ieder die wil komen gratis een avond muziek maken Het Doe-het-zelf-concert vindt als altijd plaats in het Cultu reel Centrum "Sparrendam" te Hoevelaken, op zaterdag 8 maart Alle concerten beginnen om kwart over acht en ook dit seizoen heb ben jongeren tot 18 jaar gratis toe gang Inlichtingen over abonnementen en losse kaartverkoop kunnen worden verkregen bij het secreta riaat van de Stichting Valleicon- certen: D A van Dorp, Willem de Zwijgerlaan 2, 3832 CR Leusden, telefoon 033-940835 LEUSDEN - In de maand septem ber worden de volgende open bare commissie- en werkgroep vergaderingen gehouden: 2 Welzijn en Onderwijs 3 Openbare Werken en Ruim telijke Ordening (kelder) 10 Economische Zaken 12 Algemene Bestuurszaken 16 Financiën 17 Planadviesgroep 26 Raad De vergadering beginnen om 20 00 uur tenzij anders vermeld en worden gehouden in het Ge meentehuis, 't Erf 1 te Leusden- centrum De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergade ring ter inzage bij het bureau Voorlichting, 't Erf 1, telefoon 941247, toestekl 116 en in de bi bliotheek Nieuw-Langenbeek. De verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderingen worden op de genoemde plaatsen ter inzage gelegd in de week vol gend op die waarin de vergade ring is gehouden. LEUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden hebben voor de maand september ver gunning verleend voor het hou den van de volgende collectes- LEUSDEN - In „Blijhof" wordt zaterdag 31 augustus weer een kindercrèche gehouden voor kin deren van 2 tot circa 8 jaar Ouders die zaterdagochtend boodschap pen willen doen, of de stad in willen, kunnen hun kinderen van 10.00 tot 13 00 uur bij „Blijhof" aan de Ans- friduslaan 49 brengen. De koster) voor leden bedragen 2,50 en voor niet-leden 3,50. tot 8 september: Kon Wilhelmina Fonds. 9-15 september. Thuisfronten, 16-22 september: Prinses Beatrix Fonds, 23-29 september Nierstichting Nederland. BESTEMMING De gemeente Leusden heeft geweigerd, toepassing te ge ven aan artikel 25, lid 4 van het bestemmingsplan, de zo genaamde toverformule Hiertegen kan het bedrijf in beroep gaan middels de Ad ministratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (AROB). Het ligt in de lijn der verwachtingen, dat dit ook zal gebeuren Gedeputeerde Schapenk gaf, met de nodige belangstelling in de buurt, het startsein voor de nieuwbouw van Beco. Christelijk Lektuurkontakt BOEKENBEURS 85 Landelijke presentatie van het christelijke boek ZATERDAG 7 SEPTEMBER van 10.00 tot 17.00 uur 50 uitgevers onder één dak maken van Ede een boekenstad CULTUREEL CENTRUM DE REEHORST Bennekomseweg 24 EDE ruime parkeergelegenheid kindercrèche ,,De Reehorst" is gelegen nabij het N S intercity-station EDE-WAGENINGEN en het centraal busstation EDE Gratis toegang Christian Bor. bestaande Odeion Blazersensem ble o.l.v. Piet Honingh. Met het hierna nog te noemen Trio Kon trasten behoort het Odeion Bla zersensemble tot de laureaten van het Impresariaat-concours dat dit jaar werd gehouden Mia Dreese - fluit en Fania Cha- piro - Broadwood-vleugel komen donderdag 30 januari voor een concert in De Brouwerij te Barne veld en op woensdag 19 februari treedt in de N.H. kerk te Leusden- zuid het Trio Kontrasten op. Dit trio wordt gevormd door Claire Huydts - viool, Pierre Wouden berg - klarinet en Jan Sprij - piano Als afsluiting van het seizoen wordt op maandag 17 maart een Ravel-programma gebracht door een wel zeer select gezenschap dat bestaat uit Bernard Kruijsen - bariton, Frans Vester - fluit, Vera Beths - viool, Anner Bijlsma - cello de Utrechtse Heuvelrug kamer muziekconcerten organiseert, weer een aantrekkelijk pro gramma kunnen samenstellen dat op donderdag 3 oktober van start gaat met een concert door het Mendelssohn Trio Het trio zal niet zoals gewoonlijk bij concerten in Leusden in de N.H. kerk optreden maar in de R.K kerk in Leusden- centrum. Voor deze gelegenheid zal het ensemble, dat wordt ge vormd door Alwin Bar - piano, Lex Korff de Gidts - viool en Elias Ariz- curen - cello, de medewerking krijgen van de violiste Marieke Blankenstijn. Op donderdag 14 november vindt in De Brouwerij te Barneveld een concert plaats dat wordt gegeven door het Couperin Ensemble, be staande uit Thomas Indermühle - hobo, Tijn van Eijk - clavecimel en Henk de Wit - fagot Nadat Musica '85 dus op 12 de cember door het Bulgaars kamer orkest is afgesloten voor zover het de Valleiconcerten betreft, volgt op vrijdag 10 januari in de N.H. kerk te Leusden-zuid een concert te geven door het uit elf musici LEUSDEN - De Stichting Val leiconcerten zal het Jaar van de Muziek 1985 of, zo men wil, het Bachjaar op waar dige wijze afsluiten. Boven het normale aantal van zes concerten per seizoen is voor 12 december voor een extra concert het Bulgaars kamerorkest "Sym- phonietta" o.l.v. Kamen Go- leminov gecontracteerd, waarbij de bekende violist Christiaan Bor als solist zal optreden in een vioolconcert van Johann Sebastian Bach. De stichting heeft voor dit twaalfde seizoen waarin zij in het gebied van de Gelderse Vallei en

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3