Belangstelling voor „Meneer Mengsel" viel wat tegen Leuke voorstelling van „Dames en heren" DINSDAG 27 AUGUSTUS 1985 vervolg van pagina 1 - Burgemeester Rademaker opende de Culturade '85 De jarige burgemeester Rademaker ontving van iedere standhouder op de culturele markt een bloemetje: samen een fors boeket Een aardig hoekje van de NCVB-stand. student, Slim Ruitjes Deze I Slim zal ook een belangrijk I aandeel leveren in de ont-| knoping. VIJF MILJOEN Bij een schijnoverval dragen I de zusjes zwarte nylonkou-1 sen over het hoofd en komen ze voor de tweede maal op om het postkantoor beroven. Slim, die toevallig ook aanwe zig is, duikt tijdens de overval I achter de balie en vindt daar een koffer vol geld, het koffer tje van meneer Mengsel. Na I de overval, als de meisjes I verdwenen zijn, maakt Meng-1 sel door een hoop lawaai ken baar geruïneerd te zijn: er is vijf miljoen gulden gestolen! Terwijl de zusjes vol wroeging en verbazing in de cel verblij ven, aangehouden op aanwij zing van de drogist waar zij de zwarte kousen hebben ge kocht, legt Slim Ruitjes een verklaring af op het bureau. Volgens hem hebben de meisjes geen schuld, maar heeft Mengsel hen gebrukt om zichzelf te dekken. Er wordt een val opgezet door Slim, de zusjes en de politie. Mengsel loopt erin en pro beert te ontsnappen. Na een wilde achtervolging verstopt hij zich in het slot en waant zich veilig. Dit tot grote hilari teit van de zusjes, Slim en de agenten, waarmee 'het doek valt'. De verkoop van Culturele Jongeren Paspoorten liep boven alle verwach tingen Er blijkt een grote belangstelling te bestaan voor deze kaarten, die verkrijgbaar zijn bij de openbare bibliotheken, De Geut en 't Claeveren- blad. Foto: CJP-bus op de Culturade. CULTURADE '85 Omroep Leusden was de hele dag lol 's avonds laai op de Culturade I |,ji« aanwezig voor hel maken van opnamen. - Filmkijken in de stand van de amaleur-tilmclub Cine Leusden. overval. Zo wordt niemand benadeeld, en halen ze wel licht toch de krant. Duidelijk wordt dat de meisjes voor elkaar eigenlijk niet wil len weten, dat zijn helemaal geen 'echte' en dus slechte dochters van vader willen zijn. Luka werkt zonder dat haar zus hiervan wist in een restaurant en Lilly bekent haar zus dat zij Duits studeert en verliefd is op een mede- De kraam van Blijhof. Ondanks wind en regen lieten veel bezoekers zich niet verjagen en vertoonde de culturele markt regelmatig een gezellig markt-beeld Hier bij de stand van 't Claeverenblad De warme hapjes gingen er zaterdag op de culturele markt goed in. Er stonden verschillenden kraampjes met buitenlandse specialiteiten, zoals hier de Vietnamese loempia s - Scène uit de kindervoorstelling ..Meneer Mengsel LEUSDEN - De toneel voorstelling 'Meneer Mengsel houdt zijn mond' bleek zaterdag middag bepaald geen culturele trekker voor de Leusdenaartjes van zes tot twaalf. De Korfzaal bleef vrij leeg, slechts een zestig zeventigtal stoelen werd bezet voor het toch wel uitbundig aangekondigde stuk. Het stuk van toneelgroep 'Dames en Heren' uit Utrecht werd leuk uitge voerd, er was een zekere mate van spanning, die vooral werd veroorzaakt door de muzikale omlijs ting van het geheel. Toch reageerde het jeugdige publiek nogal lauw en dus weinig 'razend en thousiast'. Het verhaal draaide om twee zusjes Manicardi, Lilly en Luka. die in verwachting van de spoedige thuiskomst van hun beruchte vader, misdadi ger Lowiet|e Manicardi, een overval plegen op het post kantoor Niet om er beter van te worden, maar om hun va der te laten zien dat zij tijdens zijn afwezigheid de 'familie eer' hebben hooggehouden De overval (buit drie gulden zestig) slaagt, maar de direc teur van het postkantoor, me neer Mengsel, noteert het nummerplaatje van de brom mer van het tweetal Hij vindt een overval voor drie gulden zestig nogal vreemd en zoekt de meisjes op. Inmiddels zijn de meisjes nogal geschokt door het feit dat de krant met geen woord rept over de overval Dan ver schijnt Mengsel ten tonele en verklaart dat dat zijn schuld is, omdat hij de politie niet heeft ingelicht. Als de meisjes hem het waarom van hun daad vertellen, namelijk om door middel van een krante- bericht hun vader te kunnen bewijzen, dat ze 'echte Mani- cardi's' zijn, stelt Mengsel voor het hele geval nog eens over te doen. Hij geeft instruc ties zodat er niet mis kan gaan De meisjes moeten hem vijfhonderd gulden ge ven, de buit van de schijn- De belangstelling voor de kindervoorstelling in beeld gebracht slag met het maken van een foto-beeldverhaat en een kleine vldeo-produktle. Een ander initiatief dat tijdens de Culturade werd gepresenteerd is het toneelatelier Katinka. Kees de Zwaan is de initiatiefnemer van dit atelier dat van start zal gaan op het adres De Brink 4, vlakbij Krea- tief Centrum 't Claeverenblad. Kees de Zwaan woont sinds veer tien dagen in Leusden De kers verse Leusdenaar leidde de afge lopen jaren kreatieve aktiviteiten voor kinderen in Amsterdamse buurthuizen. De heer De Zwaan wil zijn ervaring graag in Leusden overbrengen. Tijdens de culturele markt vroeg Kees de Zwaan aan dacht voor zijn nog te starten ba- siskursus Spel en Beweging voor kinderen vanaf een jaar of zes. De Histonsche Kring Leusden had een stand in de hal van de Korten was daar - gezien het tamelijk barre weer buiten - erg gelukkig mee De goed verzorgde expositie van oud-Leusden trok veel belangstelling van jong en oud. Veel eusdense vrouwen wisten de weg le vinden naar de stand van 't Vooronder en ook het vrouwenontmoetingscentrum zeil had niet te klagen over het bezoek ALI BERGHUIS door veel jongeren gebruikt wordt. In Leusden was er tot op heden geen instantie die zich be zighield met de promotie en ver koop van het paspoort waarmee jongeren voor gereduceerde prij zen of zelfs gratis culturele evene menten kunnen bezoeken. De Culturele Raad heeft zich tot taak gesteld om het CJP in Leusden aan de man te brengen. Tijdens de Culturade was er een speciale CJP-bus, waarin inlichtingen over het paspoort gekregen konden worden. Ook was het mogelijk ter plaatse een paspoort aan te schaffen. Er werd behoorlijk ge bruik van gemaakt Tijdens de cultuurmarkt kon het publiek kennis maken met toneel, dans, muziek en zang. Voor dit doel was er een podium opgesteld waarop toneelgroepen en koren konden optreden. Jammer ge noeg moest het optreden soms gebeuren voor een handjevol mensen dat regen en wind wilde trotseren. Het is te hopen dat de initiatief- pnrrtare wan rio OnlfiipoHo 7loh Ets-demonstratie niet laten ontmoedigen door de misschien wat tegenvallende belangstelling. Aan de kwaliteit van het gebodene heeft het ze ker niet gelegen dat veel men sen liever thuis bleven. Nogmaals, er werd zater dagmiddag een aardige voorstelling gebracht. Mijn jeugdige buurman die Ik na afloop om een reactie vroeg, reageerde met 'wel leuk', al bleek uit zijn ver slag dat hij van het verhaal niet veel begrepen had. Het ging hem kennelijk allemaal wat te snel, of misschien Is hij gewoon een Culturade- barbaartje? Wie weetl

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4