„Zeg kerel, mag ik wat meer pit in mijn tonic?" ,Geen overkapping buitenbak: ieuw Hagenauw ter ziele" istuurslid op AROB-hoorzitting: Eerste thema ochtend in 't Vooronder „Volkstuinieren is wel degelijk agrarisch" Select publiek laat jazz in De Korf wat gelaten over zich komen: BESLAG OP WOONHUIS OPGEHEVEN Raad vergadert Uitspraak in kort geding: Oud papier voor Montessori Stichting tijdens AROB-hoorzitting: plaatselijk nieuws LEUSDEN - Het begon alle- haald kon worden genoemd. tator van dat verlichte televi- drong CULTURADE \Jc$ LEUSDEN - Het begon alle- I maal wat kil, zaterdagavond in De Korf. Men zat in de bar wat stilletjes met elkaar te praten, in kleine groepjes, ter wijl het tot quintet uitgebreide Leusdense trio Wybe Haan stra in de entree-hal van De Korf toch tot opmerkelijke mu zikale hoogstandjes kwam. De waardering bleef echter I achterwege, althans, de mate I waarin daar sprake van was I bleef achterwege bij hetgeen I op muzikaal gebied werd ge- I presenteerd, mogelijk indach- I tig het gezegde, dat wat van I ver komt, altijd lekkerder is. Het kan echter ook aan iets anders hebben gelegen. Aan de gedachte namelijk, dat er pas echt sprake kan zijn van een te waarderen stuk mu ziek, als de producenten h daarvan zich ook daadwerke- jradem jjjKe op een podium bevinden. Toegegeven, het is een op- I vatting, maar in dit verband kon de luisteraar toch duide lijk constateren, dat die in dit geval - zoals overigens wel vaker in dit verband - achter haald kon worden genoemd. Helaas, dus. Maar voor de liefhebber mag dit misschien aanleiding zijn, om toch maar eens bij eetcafé 'De Hak- horst' te gaan kijken, als het huistrio daar speelt, mogelijk dat de 'ambiance' daar tot wat minder besmukte reac ties van het publiek leidt, het zou terecht zijn Want, toegegeven, we kwa men natuurlijk niet voor het Leusdense quintet, we waren allemaal naar de Korf geto gen in afwachting van 'Euro pe's First Lady of Jazz' Rita Reys. Afwachting bleek in dit ver band de juiste term, want na dat we eerst werden vergast op een geheel onmuzikale voorstelling van de Culturele Raad Leusden, die bij monde van voorzitter Henk Wese- naar de gelegenheid te baat nam om zichzelf te presente ren, kon ongeveer twintig mi nuten later dan was aange kondigd, de presentator van Babbelonië geheel 'live', ver baal weergegeven, waarom men nu juist hém als presen tator van dat verlichte televi sieprogramma heeft aange zocht. Hij sprak uitvoerig over zijn verschillende winkeltjes, die allemaal hun eigen klanten kenden, waarbij het er nog maar net aan ontbrak, of hij had warempel nog een po ging gedaan, ons in het kader van één van die vele bezighe den een Louis XVI-bankje aan te prijzen, of mogelijk te wij zen op de mogelijke mveste- ringswaarde van meubilair naar ontwerp van Thomas Chippendale. Gelukkig echter beperkte de heer Jacobs zich tot het aan voeren van die vele winkeltjes als excuus voor de wat late komst van het trio, terwijl hij ons nog even in spanning wist te houden voor wat be treft de komst van zijn echtge note, die 'de laatste hand legde'. Voorts wees hij er nog op, dat ook anderen zo hun eigen winkeltje beheerden, reden waarom - als we het goed begrepen - Gerrit van Tiel, de beheerder van De Korf, op een pauze aange drongen had, die dan ook in het programma opgenomen werd. Hierna barstte het geweld los. op aangeven van Tim Braaks- ma, bij wie de wat late komst der coryfeeën haast tot een rolberoerte leidde: gelukkig kwam het hele programma echter op zijn pootjes terecht. Het Leusdense publiek intus sen, in getale van een hon derdvijftig mensen opgeko men, amuseerde zich uitste kend. Dat zal ook voor burge meester Rademaker hebben gegolden, die, naar we aan nemen, zelden een zo muzi kale verjaardagsavond heeft meegemaakt. Dat het publiek wist. hoe het hoort, bleek na de eerste - overigens nog wat matige - solo op bas van 'broer Ruud', gevolgd door een solo van drummer Peter Ypma van misschien wel zevenentwintig maten Beiden werden ont haald op een aarzelend ap plaus, waarbij het in het laat ste geval duidelijk was, dat een aantal aanwezigen zich afvroeg, of een dusdanig |De Muziekschool Instrumentaal op het podium van de Culturade '85. Optreden van het jongerenkoor Leusden Deze I ïgrijk I ont- r DINSDAG 27 AUGUSTUS 1985 nummers. De vocale kwalitei ten van een aantal instrumen tale solisten droegen daarbij overigens misschien niet al tijd bij aan de muzikale kwali teit, maar deden dat zeer dui delijk wel aan het enthou siasme van de groep zelf, en daarmee aan dat van de zaal. En daar ging het toch maar om. De sfeer inmiddels, werd steeds ontspannener naar mate het deel van het pu bliek, dat zich in de directe omgeving van de bar ophield, toenam Toen echter het instrumen tale nummer 'Together' op bijzonder aardige wijze vo- caal én meerstemmig ge- stalte werd gegeven, en dit in de zaal nog steeds geen aan- j leiding bleek te zijn, om eens luidkeels mee te zingen, be- sloten we dat kwart over twee op de zondagochtend een fraaie tijd was, om de sponde maar eens op te zoeken. Waarbij ons, gezien de finan- ciële verhoudingen veel te ge- ringe opkomst voor een der- gelijke avond, en dat ook nog I op zondagochtend, net voor het slapen gaan Spreuken 30 vers vijftien in gedachten kwam waar hot al ctonrl no. kwam, waar het al stond ge schreven: .Geeft, geeft" Want anders moet er zwaar geld bij. hm. agen I 1 op I daar offer- >1. Na I aisjes I leng-1 i ken- er is enl Podium-optreden van de toneelvereniging Culdoto uit Achterveld. Volksdansgroep Blijhofo.l v. Ilona v.d. Burg in aktie. eging I erblij-1 anwij- ar zij I >n ge-1 een reau. de Er door olitie. pro-1 een hilari- de doek zater- irdige Mijn ik na jactie t 'wel i ver- ïrhaal 1 Het smaal ien is irade- (Van één onzer verslaggevers) fUSDEN/UTRECHT - Wanneer buitenbak van pony- en paar- Invereniging Nieuw Hage- auw géén overkapping krijgt, n betekent dat het einde van ze club. Dit betoogde E. Ked- man, bestuurslid van Nieuw genauw, donderdag tijdens n hoorzitting in het Utrechtse >vinciehuis. Gedeputeerde Hoepelman en enkele ambte ren hoorden voor- en tegen- Bnders van de overkapping n. hoorzitting in het kader van de IOB-wet (Administratief Recht [Overheidsbeschikkingen) werd louden, omdat de Leusdense ty- en paardenvereniging be- ip aangetekend had tegen een 'luit van Gedeputeerde Staten géén verklaring van geen be ar af te geven voor de bouw de overkapping over de bui- •bak GS wilden niet meewer- aan het overdekken van de die naast de boer- van de heer J. van de Salm omdat de grond agrarisch ge- moet worden. Het creëren een manége-achtig bouwsel de provincie meer een ste- aktiviteit. worden in hun besluit ge- door de Stichtse Milieufe- Zij wijst op het gevaar van stadsrandzone. wanneer de gerealiseerd wordt. "Een stadsrandzone creëren oos telijk van het Valleikanaal is het slechten van een fysieke drempel tegen verdere verstedelijking", al dus de SMF. De federatie keert zich sowieso tegen de pony-aktivi- teiten bij Van de Salm, omdat de leden van Nieuw Hagenauw ook zo nu en dan ritjes maken in de omgeving. "Het gebied waar het hier om gaat is een kwetsbaar ge bied, en het leent zich niet voor buitenritten." Ook GS zijn trou wens van mening dat er te weinig zogenaamde uitrijmogelijkheden voor de pony's van Nieuw Hage nauw zijn. Doodsteek Namens de pony- en paarden vereniging voerde bestuurslid Keddemans aan, dat het niet overkappen van de buitenbak de doodsteek voor de club zal zijn. Gezien het groeiend aantal leden is het voor Nieuw Hagenauw van belang, dat er het gehele jaar door gereden kan worden, aldus Keddeman én Van de Salm Laatstgenoemde heeft te kennen gegeven zijn medewerking aan Nieuw Hagenauw noodgedwon gen te stoppen wanneer de ge wenste overkapping niet gereali seerd mag worden. Tijdens de AROB-hoorzitting liet Keddeman nog weten, dat Nieuw Hagenauw een vereniging is die zich richt op "kinderen van min vermogenden" Keddeman: "Wij zijn de enige vereniging in Leus den die een dergelijke doelstelling nastreeft. Er komen 200 leerlin gen per week gemiddeld ponyrij den. Dat is misschien over een tijdje niet meer?" Een ambtenaar van de Provin ciale Planologische Commissie, die bij de hoorzitting aanwezig was, liet blijken niet zo gelukkig te zijn met het hap-snap-beleid van de gemeente Leusden, voor wat manege-kwesties betreft. Hij en de provincie zouden erg gebaat zijn met een duidelijker opstelling van Leusden. Gedeputeerde Staten doen in de loop van september uit spraak in deze AROB-zaak. LEUSDEN - Het kort geding van J. de Jongh uit Leusden tegen de Leusdense bv Car- pio en de Rotterdammer C. Engels, heeft voor eiser een redelijk bevredigende afloop gehad. De vice-president van de Utrechtse rechtbank, mr. A. van den Ende, be sliste donderdag dat een be slag, dat door Engels op een woonhuis van De Jongh was opgelegd, opgeheven moet worden. Carpio bv moet bo vendien weer huurpennin gen voor een bedrijfspand van De Jongh gaan betalen. Engels kocht enige tijd geleden een karperkwekerij van De Jongh. Deze bleek niet de omzet te ha len, die was voorspeld Engels wil daarom dat het koopcontract te ruggedraaid wordt. Daarover dient bij de Utrechtse rechtbank een bodemprocedure Om zijn eventueel terug te ontvangen geld veilig te stellen, liet Engels beslag leggen op onroerend goed van De Jongh: zijn woonhuis en het be drijfspand waar de kwekerij in is gevestigd Engels vond dat hij "opgelicht" was Daarom be taalde hij ook geen huurpennin gen meer voor het bedrijfspand, waar de kwekerij in zit. De vice-president vindt dat daar nu verandering in moet komen Omdat De Jongh het woonhuis wil verkopen, en hij er dus groot be lang bij heeft dat het beslag op het huis wordt opgeheven, moet dat ook gebeuren LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden komt donderdag 29 augustus om 20.00 uur in verga dering bijeen. Op de agenda staat het volgende: 1 Opening; 2 Mededelingen, 3 Notulen; 4. Ingekomen stukken; 5. Benoeming waarnemend directeur openbare basisschool ,,Het Start blok" te Achterveld; 6. Bestuur Culturele Raad; 7 Wijziging rechts positieregelingen, 8. Wijziging be sluit inzake gemeentegarantiever- lening. 9. Wijziging gemeenschap pelijke regeling Gasbedrijf Centraal Nederland. 10 Naamgeving we gen. 11 Aanschaf brandweerhulp- verleningsmateriaal. 12 Hoofd structuurvoor de distributieve voor zieningen in Leusden; 13 Binnen sportaccommodatie in Achterveld; 13 a Renovatie zwembad13b Aan vragen artikel 74 wet op het Basis onderwijs ten behoeve van de Rooms Katholieke scholen, Kin derland, Klimrakker, en St- Jozef school (eerste inrichting Engels); 14. Diverse kredieten openbare scholen; 15. Diverse onderwijs voorzieningen en ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswe en ex arti kel 72 van de Lager-onderwijswet 1920, 16. Vragenlijsten nieuw bouw, vernieuwbouw en verbete ring 1986 t/m 1990; 17. Vervanging machines gereedschappen, aan schaf van een zoutstrooier en de aanschaf van een Holder-tractor. 18. Herstel vorst- en opdooischade aan asfaltwegen. 19 Groot-onder houd aan vijvers in de wijken Ro- zendaal en Groenhouten; 20. Ver betering Hessenweg en Noorderin slag; 21 Vervanging pompen riool gemaal Zwarteweg. 22 Rond vraag; 23. Sluiting LEUSDEN - De eerste thema ochtend in het nieuwe seizoen van vrouwenontmoetingscen trum 't Vooronder wordt op woensdag 4 september gehou den. Deze ochtend bestaat uit twee delen eerst wordt een overzicht gegeven van de thema's tot de cember van dit jaar, vervolgens kan er gepraat worden over het thema Vrouwen praten met vrouwen. Waarom?" De ochtend begint om 9.00 uur in 't Vooronder aan de Burg. Van der Postlaan 2 (kelder gemeentehuis). Kinderopvang is aanwezig. Voor meer informatie bellen 944858 of 946790 LEUSDEN - Bij Montessori school 't Ronde staat woensdag 28 augustus een container waarin men het oud papier kwijt kan. De container is ook goed voor afge dankte lompen De opbrengst van de spullen is bestemd voor de school korte solo wel op zulk een wijze gehonoreerd kon wor den. Het kon. Het programma was daarna vrij voorspelbaar, wat echter weinig afdeed aan de manier waarop het werd gebracht Je weet met het trio Jacobs en de soliste op voorhand dan wel, waar je aan toe bent, maar daarmee valt niets af te dingen op de manier, waarop met name Rita Reys haar re pertoire voor het voetlicht brengt. In Leusden werd zij in het begin van haar optreden nog gehinderd door een snoer, dat geheel op eigen gelegenheid besloot los te ge raken van de microfoon. En aangezien de soliste 'de tand des tijds niet op haar neus had', zoals zij meldde, daarbij doelend op het gemis van een bril, duurde dat ongemak lan ger dan mogelijk noodzakelijk was. Ook dat kon haar echter niet uit haar evenwicht bren gen, en ongestoord - we za gen langs de donkere wan den van de zaal enkele Cultu rele Leusdenaren van ellende in elkaar krimpen, terwijl een collega luidkeels meldde, ,,dat hij nu tenminste iets had, om over te schrijven" - vervolgde zij haar 'Tour de Chant' Dat werd het namelijk, waar bij ondergetekende het ver moeden bekroop, dat wie over ruim een maand de moeite neemt, om het jubi leumconcert in de Amers- foortse Flint te bezoeken (de combinatie bestaat 25 jaar), wel eens praktisch hetzelfde programma te horen zou kun nen krijgen 'Please don't talk about me when I'm gone', Het trio Wybe Haanstra was deze avond uitgebreid tot een quintet. De culturele markt werd - na het optreden van Lisiduna - afgesloten met een optreden van de Amersfoortse popgroep Tobias, die ondanks een 'You can cry me a river', 'That old black magie', 'The shadow of your smile', dat werk. Waarbij de mooiste mo menten daar waren, als Rita Reys in de hogere tonen met een zeer ingehouden, haast lel stemgeluid, de zaal tot in stilte te betrachten aandacht dwong. De stemming kwam er inmid dels behoorlijk in, zo consta teerden we verheugd. Mid dels het overhandigen van consumptiebonnen met aller hande kleuren, waarvan de herkomst in enkele gevallen niet geheel duidelijk was, werd er redelijk genuttigd ,,Zeg, kerel, mag ik wat meer pit in mijn tonic" moet daarbij beslist als de meest ge slaagde opmerking van de avond worden aangemerkt, alhoewel de constatering van een late binnenkomer, ,,dat het in de zaal bijzonder rustig was, maar dat kan ook niet anders, met zo'n select pu bliek" ook hoge ogen gooide. Het één, zowel als het ander zorgde er in elk geval voor, dat de Gooische Compagnie in een gespreid bed terecht kwam de stemming zat er al in. Het werd al eerder opge merkt. dat de komst van Jerry van Rooyen als muzikaal lei der de kwaliteit van het orkest aanmerkelijk ten goede is ge komen, in het verleden. Dat was ook deze avond goed te merken, bij een aantal fraaie (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - „Het volkstuinie ren is wel degelijk met het agrari sche verweven." Aldus voerde A. Kooijman van Stichting Volks tuin Complexen donderdag aan in een AROB-hoorzitting in het Utrechtse provinciehuis. Hij vocht namens de stichting het besluit van Gedeputeerde Staten aan om geen medewerking te verlenen aan de aanleg van een tweede volkstuinencomplex aan de Asschatterweg. Kooijmans stichting wil tegen over de bestaande volkstuintjes 114 nieuwe laten aanleggen om te voldoen aan de vraag naar tuintjes waarop groenten, fruit en bloemen gekweekt kunnen worden door par ticulieren. De gemeente ging vorig jaar akkoord en verstrekte een subsidie van 68 duizend gulden. De provincie dwarsboomde het plan Ze vindt dat het agrarisch gebied, waarin de nieuwe volkstui nen zouden moeten komen, vrij moet blijven van „stedelijk getinte aktiviteiten" Gedeputeerde Staten menen dat het Valleikanaal de har de grens is voor de stedelijke ont wikkeling van Leusden. Tegen het volkstuinen-plan was onder andere bezwaar gemaakt door de Stichtse Milieufederatie Zij kan zich volledig vinden in de argu mentatie van de provincie Tijdens de hoorzitting meldde SMF-woord- voerder Janssen, dat het natuurlijk te betreuren valt dat er op dit moment niet tegemoet kan worden gekomen aan de behoefte aan volkstuinen. „De gemeente stelt dat er geen alternatieve ruimte aanwezig is. De gemeente zal zich echter moeten inspannen om op een wel inpasbare plaats in deze behoefte tegemoet te komen. Als eerder is door ons aangegeven, dat het gemeentelijk beleid zich moet richten op het planmatig en funktio- neel invullen van de bufferzone tussen Leusden en Amersfoort. Zo lang de gemeente zich daarvoor niet sterk maakt, zal zij tegen pro blemen als deze blijven aanlopen", aldus Janssen. Volkstuinieren is met het agrari sche verweven". Gedeputeerde Jo Hoepelman, die zijn collega drs. A. Schapenk verving, wilde van Kooijman weten of er ook hutten en andere bouw sels op en bij de volkstuinen ge bouw mogen worden. Kooijman beantwoordde deze vraag ontken nend. In de loop van de volgende maand doen GS een uitspraak in deze AROB-zaak

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5