r Bloedafname-avond in Achterveld 10 september Zaterdag in Achterveld weer trekkerbe hendig heidswedstrijd Voetbal-voorzet Blijhof start drie cursussen Een nieuw begin Diamanten bruiloftsfeest Achterveld krijgt meer parkeerplaatsen Achterveldse Puupenkoppen op zoek naar dansmariekes Vergadering commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening Uitslagen Ons Genoegen Kleuren Vermoeidheid lijdt soms tot allergie College in Boevenwagen jaa Inspraak Doorschuiven Doelnet gestolen Jaarmarkt-volleybal Ingezonden DE LEUSDER KRANT stc P lat: rk Sl2 DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1985 loep op Leusden Redaktie: Caspar van Loo. Bijdragen: Hans Mosterd. De eerste bijeenkomst van de Werkgroep Ruimtelijke Ordening van de stichting Milieuzorg Leusden had een zeer kritische start. Meerdere aanwezigen vroegen naar het nut van de bijeenkomsten en van de adviezen. „Heeft het zin voor mij, om hier aan mee te werken", „In het dorp wordt wat gelachen, als je het erover hebt", „Men zegt, dat er weinig aandacht wordt besteed aan de adviezen van het comité", ziedaar een greep uit de deze avond geuite twijfels. Ook de positie van Marius Pais kwam ter discussie. Men vroeg zich af, met welke pet op hij bij de vergaderingen aanwezig was, vanwege zijn functie als dlrekteur gemeentewerken. Rinze Bloemhof maakte aan alle onzekerheid een einde met een voltreffer. „We geven hier allemaal onze eigen mening, en die is gekleurd. Juist daarom zitten we hier," zei hij. En nu maar afwachten, hoe gekleurd de adviezen straks worden, waarbij we het voorlopig nog even op de kleur van stereofonische yoghurt houden. Die heeft namelijk als kenmerk, dat'ie wit is, en van alle kanten op je af komt. Vergaderen is ook een vak, dat is bekend. En naarmate een vergadering wat moeizamer verloopt, zal dat ongetwijfeld ook van invloed zijn op die vermoeidheid. We houden de haast Freudiaanse verspreking van Marius Pais, afgelopen week tijdens de vergadering van de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML, namelijk maar voor een gevolg van „vergader moeheid". Het was er tenminste inmiddels al weer laat genoeg voor geworden. CURSUS ACHTERVELD - Ook dit jaar organiseert de Achterveldse EH BO weer een bloedafname- avond. Een ieder tussen de 18 en 65 jaar zal die avond in de gele genheid worden gesteld bloed af te staan, waarmee dan weer een medemens kan worden gered. Deze avond wordt ook de ge zondheid van de bloedgever in acht genomen. Evenals vorig jaar zal ook nu weer een vragenlijst moeten wor den ingevuld en oen vingerprikje worden gegeven voor het vaststel len van eventuele bloedarmoede. Ook de bloeddruk zal worden op gemeten Vorig jaar hebben 208 personen hun bloed afgestaan. Ook nu wordt weer op een grote opkomst gere kend. De bloedafname zal plaats vinden op dinsdagavond 10 sep tember in Ons Gebouw van 19.00- 21.00 uur. Zoveel mogelijk zullen de Achterveldse bewoners huis aan huis worden bezocht, waarbij men zich dan al op kan geven Is men eventueel niet thuis, of heeft men geen bezoek ontvangen, dan is men toch op 10 september van harte welkom Ook mensen uit de omgeving van Achterveld kunnen deze avond bloed afstaan Voor een goed en vlot verloop hoopt het bestuur dat veel leden zich deze avond weer beschikbaar zullen stellen om te helpen. Dames die willen helpen wordt verzocht, indien dit mogelijk is, een witte schort en een balpoint mee te brengen. Bij voldoende deelname i oktober worden gestart mei nieuwe EHBO-cursus. De cursus bestaat uit 20 sen van twee uur en wordi houden op de dinsdagavon Ons Gebouw. Aanvang les op 15 oktober. Deelnemers aan deze ci moeten zestien jaar of ouder Het cursusgeld bedraagt per persoon. Degenen die deze cursui len volgen of inlichtingen hebben, kunnen contact men met de secretaresse vj vereniging mevrouw Chr. sen-Kitselaar. Schoonderb* weg 3a te Achterveld, tel. 03 1589. Hetpolitiebusje arriveerde en het college stapte - lachend-uit. Menigeen keek afgelopen maandag enigszins bevreemd op bij het aanschouwen van een wat „merkwaardig" verschijnsel, bij de officiële start van de bouw van Beco. Nadat het voltallige personeel en de aandeelhouders op het gemeentehuis waren onthaald - het wachten is op een dergelijke representatieve aktle ten aanzien van de ARAG, dan kan Leusden zich meteen melden als artikel-twaalf-gemeente - zou het gezelschap zich naar de bouwplaats begeven. Helaas echter bleek, dat er in de drie bussen geen ruimte meer was voor het Leusdense college. Men charterde daarop snel een politiebusje, dat de vroede vaderen vervolgens spoorslags naar de Beco-bouwplaats vervoerde. In de boevenwagen, dus. Onze verslaggever ter plaatse was zo vriendelijk, gemeentesecretaris Reijer van Gooi, attent te maken op het feit. dat menig Leusdenaar van mening zou zijn, dat b. en w. ook in dat vervoermiddel thuishoorde. Op welk moment maar weer eens duidelijk werd, dat - gelukkig - niet iedereen over hetzelfde gevoel voor humor beschikt! Los daarvan kan geconstateerd worden, dat als men dan toch voornemens is, er een paar te nuttigen op de goede afloop, het wel zo handig is, om je vast te laten brengen per boevenwagen, voordat je er na afloop mogelijk in belandt. ACHTERVELD - Zaterdag 31 augustus zal voor de vierde achtereenvolgende maal een trekkerbehendigheidswedstrijd worden gehouden. Dit jaar zijn er weer enkele vernieuwingen in en om het parcours aanwezig. Dit om de spanning bij en de waakzaamheid van de deelnemers zo hoog mogelijk te houden. De wedstrijden zullen weer worden gehouden op het terrein van Gerard Kok aan de Ruurd Visserstraat en aanvangen om 10.00 uur. hefinrichting; 2. ringsteken; 3. rem proef; 4. met een vierwielige wagen achteruit garage inrijden (er wordt gereden over een uitgelegde baan met dienbladen vol bekers water; 6 slalom voor trekkers met aange koppelde wagen voor- en achteruit; 7. hellmgproef; 8 och-spel. dit is nieuw en vol verrassingen; 9. af stand proef. Er hebben zich 42 deelne ZlH aangemeld De deelnemers? wel proberen de winnaar van jaar van de troon te stoten. Er hele dag een koek- en zo| aanwezig zijn, verzorgd do* dames van de KPJ Ook zuil spelletjes zijn voor de belarvj J'jgj" lenden, zoals met een duo®' kratten stapelen, kennistest meststoffen. Ook is er een a bedrijven aanwezig met hun ekure lin L Hoe dan ook, één der aanwezigen informeerde nog eens belangstellend, hoe het nu toch zat met het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de gemeente Leusden. Insecticiden, zo bleek, worden helemaal niet gebruikt, en de onkruidbestrijdingsmiddelen die men wel gebruikt, breken zichzelf binnen een zekere periode weer af, zo verzekerde Pais. „Dat kan ook haast niet anders," zo voegde hij daar na enig nadenken aan toe, „want bij Volksgezondheid zijn ze toch ontzettend allergisch op die middelen. Ehalert, bedoel ik." Waarmee maar weer eens is aangetoond, tot welk een terzake kundige mededeling ook langdurige vergaderingen nog kunnen leiden. Er wordt wel eens beweerd, dat de mate waarin er zo links en rechts gebruik wordt gemaakt van de mogelijkheid, om inspraak te plegen, in verregaande staat samenhangt met het eigenbelang, dat daarmee wordt gediend. Anderen beweren dan weer, dat het „boze tongen" zijn, die die stelling verdedigen, maar in de praktijk. Zo werd deze week de bijeenkomst van de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML heel redelijk bezocht. Menigeen deed, in meerdere of mindere mate gedreven door wat er op zijn stoep, of in haar buurt gebeurde - of juist niet- het woord. Over het verkeer, over de geluidsmuur langs de Groene Zoom, over het buurtsteunpunt in Alandsbeek, en een enkeling nog over de autosloperij. Tenslotte kwam de inrichting van de toekomstige wijk 't Ruige Velt ter sprake. Praktisch alle aanwezigen (15 in getal) stonden op, en verlieten de zaal. Want in 't Ruige Velt wóónt nog niemand. De autosloperij aan het Valleikanaal, dat is bekend, wordt verplaatst. Na enige jaren naast de hockeyvelden krijgen nu de tennissers de sloperij als buren. Dat bevalt ze helemaal niet, dus een bezwaarschrift zit inde pen. Eén suggestie hebben we nog, voor het gemeentebestuur. Zou er nou nergens op die tachtig hectare van de Golfclub een plekje te vinden zijn? Het aandeel, dat de gemeente zou moeten betalen, van slechts vierduizend gulden, zou daarbij toch nauwelijks een beletsel kunnen vormen, evenmin als het lidmaatschap van slechts negenhonderd gulden in het jaar. En, eerlijk is eerlijk, die golf links zouden er komen, voor iederéén. Van 13.30 uur kan men zich inschrijven voor de stoelendans met trekkers Dit staat los van de algemene wedstrijden en gaat door bij voldoende deelname, ook van de dames. Om 16 30 uur is het eind van de wedstrijden waarna om 20.00 uur de prijsuitreiking zal plaatsvinden in Ons Gebouw Medewerking de ze avond verleent de band Green Apple Deze avond is ook toegan kelijk voor niet-leden en niet-deel- nemers. De onderdelen van de wedstrijd zijn. 1. water scheppenspel voor ACHTERVELD - Achterveld krijgt er 28 parkeerplaatsen bij. Op woensdag 28 september begint de gemeente Leusden met de aanleg van parkeerplaatsen langs de Van Oldenbarneveltstraat en de aanleg van een parkeerterrein nabij de Bisschop van Dietstraat. De duur van de werkzaamheden bedraagt vier weken. Naar ver wachting zullen er geen wegen worden afgesloten. LEUSDEN - Voetbalvereni ging Roda '46 deed maandag aangifte van de diefstal van een doelnet. Dit attribuut Is vermoe delijk in het weekend gestolen. Dinsdag werd bij de rijkspoli tie de diefstal van een brommer gemeld. Deze tweewieler stond gestald in een schuur van een woning in Stoutenburg. Het ver zekeringsplaatje luidt: TTD 556. De eigenaar van een Opel Manta miste dinsdag een achterrultja- louzie van zijn auto, die gepar keerd stond op Ereprijshof. ACHTERVELD - In verband met verhuizingen, hun werk zaamheden en andere om standigheden hebben enkele dansmariekes van de Carna valsvereniging de Puupen- koboen af moeten haken. jecten waaronder een ultra nt ,a^ ne mestinjecteur. r. jJondi De uitslag van vorig |aar wa Theo van Dijk; 2 Marcel Rus Bertus Bokkers; 4. Peter van .aa delaar en 5. Wim de Vette ag is/br iq V3I Het bestuur van de bel ,s/b€ fende vereniging doet ini Qrc band daarmee een beroep tot meisjes die als dansmari Ie 24 willen meedoen. antoc >376; De meisjes die hier belancleenti ling voor hebben kunnen zich geven bij Ans Houtveen, Bis van Dieststraat 1tel. 03425- Voor eventuele inlichtingen nen zij zich op hetzelfde &15-13; vervoegen. Het bestuur va* Itot 1 vereniging en zeker ook de P onis hopen dat er belangstelling za tmla zodat bij de eerstvolgende genheid de Prins zijn entree maken met een grote groep mariekes. LEUSDEN - De Brandweerver eniging Leusden en Achterveld or ganiseert op zaterdag 14 ber opnieuw het zogeheten marktvolleybaltoernooi in spften De Korf. Het sportieve even; begint om 10.00 uur en du circa 17.00 uur. L LEUSDEN - Speel- en rekrea- tievereniging Blijhof begint vol gende week met drie cursussen: kreatieve handvaardigheid voor kinderen, batikken en kleding maken. De cursus kreatieve handvaar digheid, voor kinderen vanaf 6 jaar, start op woensdag 6 september om 15.00 uur. Er zal gewerkt worden met diverse technieken, zoals ba tikken, stofdrukken en boetseren. Verder kunnen de kinderen met papiertechnieken en poppen aan de gang. De kosten bedragen voor tien lessen 25,- voor leden en 35,- voor niet-leden. Woensdagavond 4 september om negen uur kan er in Blijhof worden gedaan aan batikken op kleding De cursisten krijgen tien lessen. Blijhof-leden betalen 35,- en niet-leden moeten een tientje meer op tafel leggen Woensdagavond 4 september start ook de cursus kleding maken voor jongelui Die avond begint men om zeven uur met het vervaar digen van een hesje, naar eigen ontwerp. De les wordt beëindigd om half negen. Kosten, 35,- voor leden en 45 - voor niet-leden. Wie wat meer over deze drie Blijhof-cursussen wil weten, of zich nu al wil opgeven, moet contact zoeken met Wil Meyer, telefoon 722136. LEUSDEN - Een nieuw voetbalseizoen met nieuwe kansen, in een rubriek met een nieuwe naam: voetbal-voorzet. Een wekelijkse rubriek die de ware voetballiefhebbers in de gemeente Leusden, alvast in de ban van het spel moeten brengen door vooruit te blikken oo de competitieduels van het naderende weekend en/of de week daarna. Waar moet Achterveld spelen of tegenwie moet Roda-zaterdag? Wat zijn de kansen voor de Leusdenaren? Vragen waarop deze kolommen onder een nieuwe naam op de sportpagina van de donderdageditie een antwoord geven, al dan niet gegarneerd met een voorspelling, die louter gebaseerd is op koele cijfers. Een voorzetje dus. En niet meer dan dat. Het verschil tussen winnen en verliezen, promoveren en degraderen,hangt (gelukkig) van veel meer dingen af, dan alleen maar getallen. Juist dan maakt volkssport nummer één zo aantrekkelijk. „Voetbal-voorzet" houdt U daarover komend seizoen zo volledig mogelijk op de hoogte, U hoeft dus helemaal niets te missen. zeggen. Zondag, na de duels LEUSDEN - Op de agenda van de vergadering van de commissie Openbare Werken/Ruimtelijke Or dening staan de volgende onder werpen: - uitwerking Hamershof-noord; - realisering brandweergarage Leusden Centrum; - ontwerp-bestemmingsplan Ha- mersveld; - ontwerp-bestemmingsplan De Horst, - uitbesteding bestemmingsplan nen stand van zaken diverse plannen; - voorbereidingsbesluit voor Hes senweg 313 en J. de Bijestraat (telefoongebouw PTT), - voorbereidingsbesluit voor As- schatterweg 210; - voorbereidingsbesluit voor de niet goedgekeurde delen van het bestemmingsplan Buitenge bied-Oost; - notitie manegebeleid; - informatie; - rondvraag. De vergadering wordt gehouden, dinsdag 3 september Dat gebeurt niet. zoals gebruikelijk, in de com missiekamer van het gemeente huis, maar in een ruimte in de kelder van het gemeentehuis. Hel echtpaar Meiresonne. dal algelopen dinsdag haar diamanten bruilolt vierde LEUSDEN - Dinsdag 27 augustus was het zestig jaar geleden, dat Cornells Meiresonne in Amersfoort het ja-woord kreeg van Hendnka Niezen. Dat feit werd - onder meer met een receptie in 't Ros Beyaart - die dag feestelijk gememoreerd Namens het gemeentebestuur bracht burgemeester Rademaker de felicitaties over. vergezeld van de gebruikelijke bloemèn Het echtpaar Meirisonne-Niezen woont sinds 1962 in Leusden. Hij was tijdens zijn aktieve loopbaan sergeant in het leger Het echtpaar heeft drie kinderen. ^^advedentïe^™ GEVONDEN Eenvoudig denkwerk Hierbij wil ik even reageren op de ingezonden brief van de heer Gel derblom in de krant van 20 augus tus Vakantie-houdend in Leus den werd ik getroffen door het eenvoudige denkwerk van boven genoemde. Voor sommige mensen zou een spreekverbod - zoals Gelderblom opmerkt wat voor het hele Rus land al geldt - niet overbodig zijn. Wees toch blij met wat hier alle maal kan in het vrije Westen. Dat in Leusden wel eens laag overge vlogen wordt, is toch geen ramp, wat hebben we aan een lucht macht die niet normaal kan oefe nen. Barbie-pop met lang blond haar Naam Marijke. Af te halen na telefonisch contact, 944117 We moeten vooruit denken! Met zulke 'bedenkingen' zal het nog wel even duren voor we nieuwe stappen kunnen nemen op weg naar een aangepaste bewape ning. Wat bekrompen denken wij toch. In de kranten stond afgelo pen week dat de VS het anti- kunstmaanwapen tegen een doel in de ruimte gaan gebruiken. Dat is een kwestie van met je tijd mee gaan, meneer Gelderblom1 V.H. Goedkoop, Den Haag De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wal dal met elkaar te maken heelt? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u nameli|k geboortekaartles bestellen om de nieuweling in t gezin bekend te maken bij familie en bekenden In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die u leuk vindt, uit te zoeken. Voor wat het lettertype betrelt heelt u de keus uit hand ol machineletters Asschatteiweg 19. teieloon 941495 jf Het kantoor is op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17,00 uur. De roda-zaterdag begint ko mend weekend met een aantrekke lijke pot (aanvang 14 30 uur), thuis tegen Veluwsche Boys uit Garde ren Een duel waarbij de op veel plaatsen gewijzigde Roda-formatie meteen kan laten zien waar het thuis hoort en laten zien wat het in huis heeft. Immers, de Veluwnaren komen rechtstreeks uit de KNVB en zullen waarschijnlijk net als Ro- da'46, met de nieuwe trainer Eltjo Kapenga. de intentie hebben om (weer) naar de hoofdbond te pro moveren De zaterdag-heren we ten meteen wat hen te doen staat. En kunnen en passant aan klanten binding doen door zich in de kijker te spelen met een verdienstelijk resultaat. Wie op voorhand nog meer tot de favorieten op een hoge eindklassering gerekend kunnen worden, valt in de hoofdklasse van de zaterdag-afdeling moeilijk te voorspellen, omdat niet minder dan vijf van de twaalf nieuw zijn op het hoogste afdelings-nivo. VVJ uit Utrecht. Bloemenkwartier uit Hil versum, FC Majella uit Utrecht, SVL uit Langbroek en Veluwse Boys uit Garderen. Dat alleen al maakt de nieuwe competitie met slechts als inzet eén plaats in de 4e klasse van de KNVB, zo interes sant en onvoorspelbaar. In afwach ting van de resultaten uit de eerste ronde het wedstrijdprogramma, dat er voor zaterdag 31 augustus als volgt uiziet: Programma hoofdklasse: VVJ - Veensche Boys SC Hoevelaken - Bloemenkwartier Hercules - FC Majella Benschop - Montfoort Musketiers - SVL Roda'46 - Velwse Boys ZONDAG Zoals inmiddels bekend spelen de Roda-zondag en Achterveld de competitie '85-'86 in verschillende poules van de 1e klasse. Achter veld, uitkomend in de 1e klasse A, ontmoet tenminste nog een aantal oude bekenden, terwijl de Leusde naren met trainer Meindert Vlugt daarentegen in de 1e klasse B maar moeten afwachten wat de nog vrij onbekende tegenstan ders) te bieden hebben Hoe we de kansen van beide zondag-elftal len dan ook mogen inschatten, valt niet zo maar met zekerheid te A,St -an t tiraa &3-9< A; }fTe )rGc K" Ov ^iies I.30- terveld tegen Zuiderzeevoge |erve Hooglanderveen contra Rod; )r y, weten we beter hoe de vlag er staat. Eén ding is echter welzi vele clubs zullen als mogelijke ouur kandidaat van start gaan, voor slechts vijf is promotie ris hoofdklasse uitverkoren Dal vanaf de eerste tot de laatste zo vast als een huis. Daar zuUe 1e klassers het mee moeteno Het programma in de 1 ekli A: Achterveld - Zuiderzeevogelï Naarden '79 - Sporting '70 ASV '65 - Olymia '25 Amersfoortse Boys - BFC Aurora - Laren Austerlitz - Barneveld Het programma in de lekAveld B: Domstad "60 - VSK Hooglanderveen - Roda '46 Utrechtse Boys - VVZA DWSM - Voorwaarts Rivierwijkers - Soesterberg RUC - Schalkwijk au huis' den rbe voor de eigen leden organs Leu de Jeu de Boulesveremgjuur Hakhorst' op zaterdag 31 i 1 tus een zogeheten 'husa blettetoernooi' Er wordt dan wisselende partners gesj die door loting worden aa\ zen. Traditioneel geniet dit lijkse evenement veel belang net ling. Het toernooi begint om uur SQUASH - Afgelopen zo 25 augustus, heeft Squash kets Genootschap Leusden draad weer opgepakt met uuu mvi vv - slaagd) „barbecuetoernoof n'e De eerste prijs bij de her; «ku gewonnen door Roger WoodJ Cem een boeiende strijd met Edy D- 16 C ACHTERVELD - Zestien leden namen deel aan de onderlinge schietwedstrijd. Het was J. van Hamersveld Jr, die de eerste plaats behaalde met 93 punten De overi ge uitslagen waren aantal punten 2. W. J. Lagerweij 92 3. A van Daatselaar 91 3 G van Hamersveld 91 5. J. E. van Hamersveld 90 5. J.van Rossum 90 5 G Schimmel 90 8. J Voorburg 89 9. L van Hamersveld 88 10. P, Smink 87 10 J. Voskuilen 87 12. W v.d Kletersteeg 86 13 A. Vlug 81 14. J Krall 79 15 W Voskuilen 76 16 J. J. van Hamersveld 74 man (9-3, 10-8. 7-9- 9-7) gemengde groep bereikte Schot een uitstekende v versloeg Walter Witterland 9-0, 9-6 Bij de eerstejaars- wonnen Art Borgdorff en Wiertz respectievelijk de tweede prijs. Nel de Groot Afink werden eerste en tweec veld de verliezersronde SRGL houdt zondag 15 s ber een nieuwkomerstoen uu waarbij belangstellenden uiter van harte welkom ziin. )ND icha Eem .OOK ot IC ervel Ami 1]W pc aam den-! mbui 30 rhoe Bos urg. nhoL nbo( Brsvt Pr nng, imers tel éér ion fami ©46. >337 (Ve booi ja ekui vorr 6ld: rek tel it da eerst' WO en/pent /eld tel sep Kfac dir (van

Leusder Krant | 1985 | | pagina 10