w v Het was maar een les.... Wethouder Wagenaar krijgt er van langs tijdens vergadering CML-werkgroep RO m Telefooncentrale en bakkerij breiden uit 2 Schriftelijk vonnis pas eind deze week Dief aangehouden door eigenaar tuincentrum nzake verkeer, geluidsmuur langs Groene Zoom en buurtsteunpunt in Alandsbeek: AUTOlSSELT leusder krant; B W willen medewerking verlenen met voorbereidingsbesluit voor Achterveld: WERKLOOSHEID NEEMT TOE MET ZESTIEN PROCENT Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden donderdag 29 augustus i9ss 17e jaargang no. 32 Nog geen uitspraak Raad van State over Hinderwetvergunning Prochemko: F0T0 VERWEIJ Nog weken Hamershof Dief betrapt Kat beschoten Geen krant ontvangen? rkrant LEUSDEN I Lessen in een auto valt niet mee, laat staan in een vrachtwagen. Dat bleek overduidelijk toen onze lograaf vorige week op de Hamersveldseweg deze les-truck in problemen aantrof. Op een of andere manier Jfes de vrachtwagen via de zachte berm half in de sloot geraakt (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - In afwijking van wat de voorzitter van de zitting vorige week meedeelde, heeft hij gisteren de griffier van de afdeling geschillen van de Raad van State opdracht gegeven, nog geen mededelingen te doen over de uitspraak inzake de Hinderwetvergunning van Pro chemko. De uitspraak zal later deze week aan de parijen in de kwestie worden toegezonden. Pas maandag zouden mededelingen aan de pers kunnen volgen, aldus de griffier. Zoals we deze week al berichtten, speelt in deze kwestie een juridisch aspekt mee, waarvan de strekking blijkbaar ook bij de Raad van State, óf nog niet duidelijk is, óf waarvan de uitspraak een bijzondere schriftelijke mot'VAtil» v«aroict Het gaat daarbij om de gebruikelijke jurisprudentie, waarbij een verleende Hinderwetvergunning zonder meer wordt geschorst, indien daar toch geen uitvoering aan kan worden gegeven. Dat is terzake van Prochemko het geval, omdat de gemeente Leusden verdere mede werking inzake een bouwvergunning en een bestem mingswijziging weigert. de advocaat van Prochemko, mr. F. P. J. M. Otten, voerde hiertegen een uitspraak aan, die de voorzitter van de afdeling geschillen eerder dit jaar heeft gedaan. Deze uitspraak zou in tegenstrijd zijn met hetgeen jurispru dentie is. Dit is waarschijnlijk de reden, dat Staatsraad Veldkamp heeft besloten, af te wijken van de gebruikelijke gang van zaken, waarbij wel uitspraak wordt gedaan, maar waarbij de toelichting in een later stadium schriftelijk volgt. (van eén onzer verslaggevers) H LEUSDEN - De met vakantie zijnde wethouder Jan Wage- ar (VVD) heeft er tijdens de deze week gehouden vergade- g van de werkgroep Ruimtelijke Ordening van de Stichting jilieuzorg Leusden danig van langs gekregen. De aanwezi- n lieten blijken, dat de wethouder minder nonchalant moet springen met inspraak, beloftes moet nakomen en toege- ine toezeggingen gestand moet doen. Het ging daarbij spectievelijk om het verkeersplan, om de geluidsmuur bij laeverenblad/Wildenburg, en om de situatie rond het buurt- leunpunt in Alandsbeek. De verkeerszaken komen in de vergadering van volgende taand aan de orde, evenals een inrichtingsplan voor het biedje in Alandsbeek, waar ooit een buurtsteunpunt zou men. De omwonenden werd bij monde van voorzitter Rinze loemhof uitdrukkelijk verzocht, de vergadering van de fkgroep volgende maand bij te wonen, zodat wensen en rlangens aan de orde kunnen komen. Met betrekking tot de geluidsmuur langs de Groene Zoom lat er een advies naar het gemeentebestuur, om te komen jtót overleg met de omwonenden inzake de vorm, die die luidsmuur nu eindelijk moet krijgen. gen van het nut van de vergaderin gen. „We zijn een adviesorgaan, en onze adviezen aan het gemeen tebestuur hebben daarom een ze ker gewicht", aldus Bloemhof Als eerste agenda-punt kwam vervolgens het verkeersplan aan de orde, en daarbij dan speciaal het functioneren van de verkeerslich ten. Betty Dirks kaartte het onder werp aan, zoals ze dat ook al enkele malen deed tijdens de spe- De bijeenkomst van de werk- Joep begon chaotisch, omdat eerdere aanwezigen zo hun twij- jls bleken te hebben over het ictioneren van het geheel ,,Wat left u eigenlijk voor bevoegdhe id", was één van de vragen, die rzitter Rinze Bloemhof te beant- irden kreeg. En alhoewel het itwoord daarop duidelijk „geen ikele bevoegdheid" luidde, wist de aanwezigen toch te overtui- ciale verkeersvergaderingen van de raadscommissie voor Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. Kern van haar kritiek is, dat de verkeerslichten niet lang genoeg werken, en niet op elkaar zijn afge stemd. Bovendien tekende zij bezwaar aan tegen de gang van zaken rond het Verkeersplan dat, middels tot stand is gekomen, uitgaat van de bescherming van het langzaam verkeer. Een uitgangspunt waar aan naar haar mening - en zij bleek staande de vergadering niet de enige te zijn - middels de prakti sche uitvoering, afbreuk wordt ge daan En dat niet alleen, ook de manier waarop het gemeentebestuur de bezwaren die tegen die gang van zaken worden ingebracht, van tafel heeft geveegd, achtte men duide lijk in tegenstrijd met het karakter van het Verkeersplan, dat immers voor een groot deel middels in spraak tot stand gekomen was De beschuldigende vinger werd daar bij duidelijk uitgestoken naar wet houder Wagenaar De verschillende bezwaren, zo als die werden geuit tegen de uitvoering van het verkeersplan, zullen overigens in de volgende vergadering van de werkgroep aan de orde komen, zo besloot men. GELUIDSMUUR De gang van zaken rond de nog altijd niet gebouwde geluidsmuur langs de Groene Zoom, ter hoogte van de wijk Claeverenblad, bleek voor veel aanwezigen eveneens een doorn in het oog te zijn. Inmiddels bestaat de groep men sen, die bezwaar hebben tegen de muur, zoals die het college voor ogen staat - dezelfde, als langs de Middenweg - uit 28 gezinnen „Die muur wordt een bunker, en de wijk een gettho", aldus woordvoerder Van Dijk namens de tegenstanders van die muur. Hij kondigde een AROB-procedure aan tegen de in middels verleende bouwvergun ning, als eerder gedane toezeggin gen over overleg met de buurtbe woners, gedaan door - alweer - wethouder Wagenaar, geen ge stand zouden worden gedaan Of die procedure kans maakt om ie slagen, mag overigens wurden betwijfeld, omdat de bezwaren zich richten tegen een aantal aspekten, die te maken hebben met de Wet op de Geluidshinder. Met name het ontbreken aan een daadwerkelijke inspraak speelt daarbij een rol Maar de geluidsmuur. zoals waar de vergunning voor is afgegeven, is geen geluidswal in de zin van die wet, dus of zo n beroep ontvanke- j lijk zou zijn, is maar de vraag De heer Van Dijk schetste uit voerig de gang van zaken, waarbij de werkgroep ervan overtuigd raakte, dat door wethouder Wage- naar gedane toezeggingen voor wat betreft die inspraak niet waren nagekomen, en dat dat alsnog zou moeten gebeuren Een ontwerp j Tai-chi-chuan en Metapontum leren bij „Latent Talent" 3 Jacco wil tweede zaak in Hamershof3 - De een ergert zich er mateloos aan, de ander in het geheel niet: vliegtuiglawaai. Leusden heeft er mee te maken, doordat militairen toestellen „aanvliegen" richting Soesterberg. Een reportage5 Heuvelcrossers blijven verbazen7 Leusdens triplette Gelders kampioen 7 Overig sportnieus7 Filmnieuws8 Kijk op de wijk: Langenbeek 9 Loep op leusden 10 Achtervelds nieuws10 Servicepagina11 Doktersdienst: tel. 941210 Betty Dirks (rechts op de foto) aan het woord tijdens de verqadenna van de het CML. werkgroep Ruimtelijke Ordening van (advertentie) De enige official MAZDA dealer voor Leusden e o Fluorweg 43 - Amersfoort tel. 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken Uw olftcial Mazda-dealer op r 10 minuien ri|alstand van uw huis AMERSFOORT AUTO ISSELT loduslrielerrein De isseit soest mazoa Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. 5 Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. (advertentie) STUDIO-FOTO 20 x 25 cm In onze bekende vakkwaliteit LEUSDEN - Het college van B W stelt de gemeente raad voor, medewerking te verlenen aan twee bouwaan- vragen in Achterveld, waar voor het bestemmingsplan zal moeten worden veran derd. Het betreft de uitbrei ding van een winkel en bak kerij van H. P. Schouten aan de Hessenweg 313, en de uitbreiding van het telefoon gebouw aan de Jacob de Bije straat. Deze uitbreidingen leveren, aldus het college, geen bezwaren op. Uit de toelichting blijkt, dat de bakkerij aan de Hessenweg nodig uitbreiding behoeft. „Door het ver dwijnen. in de afgelopen tijd, van enkele winkels, en dan met name twee kruideniers en een bakker, uit Achterveld is de druk op de winkel van de heer Schouten aanzienlijk toegenomen,' zo schrijft het colle ge in de toelichting. „In verband hiermee is er be hoefte aan uitbreiding van de win kel. en dan vooral van het kruide niers-gedeelte De uitbreidings plannen voorzien in de bouw van een nieuwe bakkerij achter het bestaande pand. De nu binnen het bestaande pand als bakkerij in gebruik zijnde ruimte, wordt dan winkelruimte Tegen de gewenste uitbreiding bestaan geen stede- bouwkundige bezwaren Boven dien blijft het plaatselijk verzorgend karakter van de winkel gehand haafd." aldus het college. De uitbreiding van het telefoon gebouw aan de Jacob de Bijestraat is nodig in verband met de uitbrei ding van het telefoonnet in Achter veld Bovendien is de ruimte nodig voor het in de jaren 1988 1989 vernieuwingen van de apparatuur „Ook deze uitbreiding levert geen bezwaren op," aldus het college Beide plannen zullen dinsdag 3 september aan de orde komen tijdens de vergadering van de com missie Openbare Werken/Ruimte lijke Ordening, in een kelderruimte van het gemeentehuis. LEUSDEN - De eigenaar van een tuincentrum aan de Ursulineweg heeft dinsdag middag eigenhandig een man klemgereden, die voor ruim 500 gulden aan spullen uit het tuincentrum had ge stolen. De diefstal van onder meer plan ten, bloempotten, een grasmaaier en wandversiering was gesigna- leeiu door personeel van het be drijf. Toen de dader, een inwoner van Amersfoort, er in zijn auto vandoor ging, was dat voor de eigenaar van het tuincentrum aan leiding om de achtervolging in te zetten, aldus de politie. De Amers- foorter werd klemgereden en niet veel later ingerekend door de in middels gealarmeerde rijkspolitie De man had reeds eerder een diefstal gepleegd in het tuincen trum. LEUSDEN - De werkloos heid in Leusden is in juli van dit jaar aanmerkelijk geste gen, in vergelijking met de daaraan voorafgaande maand. In juli werden 397 werklo ze mannen, en 333 werkloze vrouwen geregistreerd. Voor de maand juni waren die cijfers respectievelijk 347 en 282. Dat betekent, dat er 50 mannelijke en 51 vrou welijke werklozen bijkwa men, samen 101 werlozen. Op een totaal van 629 werk lozen in juni, betekent dat een stijging met ruim zestien procent, en een totaal van 730 werklozen in juli. Het aantal schoolverlaters speelt hierbij waarschijnlijk een grote rol. Overigens ligt dit aantal nog aanmerkelijk lager, dan vorig jaar in juli. Toen be droeg het aantal mannelijke werklozen 465 en het aantal vrouwelijke werklozen 357, samen 822. Er waren in Leusden in juli van dit jaar 25 vacatures, een stijging met twee in vergelij king met juni van dit jaar. in juli vorig jaar waren er in Leusden slechts negen ba nen, waarvoor personeel werd gezocht. LEUSDEN - Personeel van de Boni-supermarkt betrapte vori ge week een Leusdenaar, die een aantal pakken melk en vla stal. Dat gebeurde om zes uur 's ochtends, buiten de winkel. Er was net een partij zuivelproduk- ten door de leverancier ge bracht, aldus de politie. Omdat de Boni bemerkt had, dat er zo nu en dan pakken melk, vla en dergelijke uit een afgeleverde partij ontbraken, werd er expres „gepost" door Boni-personeel om de oorzaak daarvan te ont dekken. LEUSDEN - Een bewoonster van de wijk de Wetering moest met haar kat naar de dierenarts, nadat het dier beschoten was met een windbuks. De kat moest behandeld worden aan een oor, waarin zich een kogeltje had geboord. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-94911.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1