Tai-chi-chuan en Metapontum leren bij „Latent Talent" ieuw seizoensprogramma n NCVB Leusden-centrum Professiefeest Zr. Huberta VOLKSPETITIONNEMENT OOK IN LEUSDEN Jacco wil tweede zaak in Hamershof Solida riteits kra a m weer in Hamershof Informatieochtend Open School en VOS Hobbyclub De Til Echtpaar Van Dijk 55 jaar getrouwd Reanimatie- cursus van Hartstichting ijaarsprogramma met tal van nieuwe kursussen: plaatselijk nieuws SDEN ÊUSDEN - De werkgroep pot Talent is er wederom éslaagd een flink deel van cursusprogramma te ver- jwen. Uit het aanbod van ;ursussen valt er een aan- ip met exotisch klinkende ien. Op zondag 15 sep- ber organiseert de werk- ep een „open dag in rderij „Groot Krakhorst". I 14.00 tot 16.00 uur kan n kennis maken met het te cursusaanbod van La- t Talent. Ook bestaat er de gelijkheid om met docen ten over de inhoud van de cursus te spreken. Latent Talent staat aan het begin van het zeventiende cursussei zoen In de gehele gemeente Leus den zijn huis-aan-huis brochures bezorgd, waarin het hele cur susaanbod van Latent Talent is te vinden. Voor de wijze van aanmel den zijn spelregels opgesteld, waaraan men zich strikt dient te houden, wil men niet te laat zijn met aanmelden De mogelijkheid be staat overigens om zich tijdens de „open dag" voor een cursus op te geven. Een twintigtal curcussen dat voorkomt in het najaarsprogram ma, kan als „nieuw" aangemerkt worden. In een enkel geval is het onderwerp al eerder aan bod ge weest, maar wordt de cursus gege ven door een „nieuwe" docent. In de rubriek „sport en spel" vallen twee nieuwe cursussen op. Jos Zijlstra gaat bij voldoende belang stelling een cursus geven in „Tai- chi-chuan". Het blijkt hier te gaan om een eeuwenoude Chinese be wegingskunst die beoefend kan worden ter bevordering van de gezondheid, als meditatieve oefe ning en krijgshaftige kunst Volgens de beschrijving in het cursusboekje is de cursus geschikt voor jong en ipontum. een spel dan geen winnaar of verliezer kent. I m een cursus van Latent Talent uitgelegd en gedoceerd oert gs- :USDEN - De NCVB Leus- Kentrum heeft haar nieuw zoensprogramma gepresen- rd. |t begint op maandag 9 sep- er als een medewerker van Voorlichtingsbureau voor de ling het een en ander aan de B-dames zal vertellen over onde voeding". Op 14 oktober Elsje Pot, theologe uit Am- am, naar de NCVB om te n over „de vrouw in de kerk" e bijeenkomst op 11 novem- spreekt mevrouw Laman uit em over „chips, de sociale en rele aspecten van de informa- iatschappij". Voor deze bij- omst zullen ook de dames van re organisaties worden uitge- )d De traditionele Kerstviering gepland op maandag 9 de- n enige )e3r K t nieuwe jaar wordt begonnen een jaarvergadering op 13 efoon rs ook srk kun: >seph januari Behalve confereren kun nen de dames ook luisteren naar mevrouw Dijker uit Leusden, die iets zal vertellen over het maken van poppen. Voor 10 februari is Laura Reedijk uit Zeist uitgenodigd om te spreken over „het verwerken van verdriet en de eenzaamheid die daar dikwijls door ontstaat" Een maand later, op 10 maart, komt mevrouw Poot uit Schiedam naar Leusden om de NCVB-dames iets te laten horen en zien over „Rembrandt en de bijbel" Domi nee Rebel uit Amersfoort vertelt op 14 april over het thema „spreken met en luisteren naar elkaar" De geschiedenis van de Gelderse Val lei en de daar aanwezige flora en fauna staan centraal in een lezing van de heer Lagerwey uit Scher- penzeel op maandag 12 mei. Die bijeenkomst betekent meteen de sluiting van het seizoensprogram ma. ALANDSBEEK Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. prschijnt elke dinsdag en donderdag. oofdredakteur: Bert Vos Eindredakteur: Hans Mosterd ledaktie: Caspar van Loo. Boudewina de Boer |edaktie-secretariaat: Mia Veen Severing kopij en advertenties: >or het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het fwderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur daktie en administratie: (anloor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op weikda Jen qeopen van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tol 17 00 uur Teleloon B3-941495 (administratie) -941494 (redaktie). Ibonnementsgeld ■62,60 per jaar. 31.80 per hall |aar. 16,15 per kwartaal llachten bezorging: |ls abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagavond 18 00 uur te lebben ontvangen Is dat niet hel geval neem dan kontakt op met onze •ofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). I 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze Ispekteur bezorging overdag 03420- 94206 ^bestellen foto's: e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen Itiet uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling P giro 871441 t.n.v, BDU b.v te Barneveld, met duidelijke vermelding [an gewenste foto aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto 'erd geplaatst Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13 x 18 m) en 10.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm) kunt ook contant betalen op ons kantoor. (susden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u gewenste foto('s) thuis Ie LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Vantenkombinatie te Barneveld oud, man en vrouw. Een andere cursus met een wat vreemd aandoende naam is de cursus „Metapontum" Het gaat hier om een schaakspel uit de Griekse Oudheid, dat in feite her ontdekt is Het is een spel dat op coöperatieve wijze gespeeld wordt door meerdere spelers, en waarin het winnend element niet centraal staat. Tijdens de open dag kan de docent Hans Theo Frenkel meer inlichtingen geven. CREATIEF Bijna de helft van het cursusaan bod van Latent Talent betreft crea tieve cursussen Voor mensen die niet precies weten met welke tech niek ze zich zullen gaan bezighou den zijn er twee nieuwe cursussen Tijdens tien donderdagochtenden in het laatste kwartaal gaat Reina Bruinsma met de cursisten aan de slag met verschillende technieken In ieder geval staan thinnerdruk en emailleren op het programma De rest van het programma wordt vast gesteld in overleg met de deelne mers. Een andere cursus waarbij men zich bezig kan houden met het leren van verschillende technieken is de zogenaamde blok-cursus De docente, mevrouw T Bom weet al bij voorbaat dat de cursisten aan het eind van de cursus versteld zullen staan over hun creativiteit op het gebied van houtbranden, glas- Alle cursussen zijn bedoeld voor mannen en vrouwen van elke leef tijd. Het valt daarom des te meer op, dat er één cursus is die speciaal bedoeld is voor het mannelijke deel van de bevolking. Het betreft hier de cursus „koken voor mannen" Het gaat hier niet om een cursus „fijne keuken" maar om een cursus die de deelnemers leert hoe elke dag een gezellige, gevarieerde en gezonde maaltijd op tafel gezet kan worden. De cursus wordt gegeven in de zogenaamde varkensschuur van boerderij „Groot Krakhorst". Naast de kookcursus voor mannen wordt er op culinair gebied een drietal andere cursussen gegeven Op dinsdagavond en donderdagavond wordt er een cursus „fijne keuken" gegeven door Marijke Dechesne in de keuken van het bejaardenhuis „Hamersveld". Indisch koken kan men leren door een cursus van die naam te volgen onder leiding van mevrouw Walter. Een belangrijk deel van het cur susprogramma bestaat dit najaar uit cursussen die in de ochtend of in de middag gegeven worden In totaal gaat het hier om een twintig tal cursussen. Het is beslist niet zo dat alleen „typisch vrouwencur sussen" overdag gegeven worden Mensen met veel vrije tijd zullen in het programma zeker iets van hun gading aantreffen. Latent Talent is een werkgroep die probeert vraag en aanbod op elkaar af te stemmen waar het gaat om diverse interessegebie den. Plaatsgenoten die om wat voor een reden dan ook thuis zijn op een bepaald gebied en hun kennis willen overbrengen aan andere plaatsgenoten worden door Laten Talent met open ar men ontvangen. Belangstellen den kunnen zich aanmelden bij de voorzitster van de werkgroep, Friedy Borghuis (tel. 940272). - Zr Huberta (midden) wordtgefeliciteerd tijdens een receptie, na afloop van een eucharistieviering waarin haar professie werd gevierd. LEUSDEN Zr. Huberta uit Leusden vierde afgelopen zondag haar 40-jarig 'kioos- terjubileum'. Na de eucharis tieviering van 11.00 uur in de St.-Jozefkerk, waarin de pro fessie van zr. Huberta werd gevierd, konden parochia nen en anderen haar felicite ren in De Kom, nabij de kerk. Zr Huberta, overste van de zus ters in het Leusdens Ansfridus- huis, bracht de eerste jaren van haar kloosterleven door in het Limburgse Geleen. Later werkte zij in een ziekenhuis van een com muniteit in Terborg Zr. Huberta kwam in 1956 naar Leusden, dat toen nog Hamersveld heette Naast haar werk als overste, schakelde zij zich in bij de verzor ging van bejaarden. Aan die taak kwam een einde, toen bejaarden tehuis 't Hamersveld tien jaar ge leden werd geopend. Haar betrok kenheid bleef, doordat zij vele ja ren deel uitmaakte van het be stuur van 't Hamersveld. Zr Huberta is sinds een aantal ja ren aktief in de keuken en in d< tuin van het Ansfridushuis LEUSDEN - De Nederlandse Hartstichting is van mening dat iedereen, ook zij die géén EH- BO-diploma hebben, de techniek van het reanimeren kan leren. Daarom worden er in het hele land cursussen georganiseerd, waarin in drie avonden de nood zakelijke kennis en vaardigheid voor een levenreddende hulp verlening wordt overgedragen. Ook in Leusden worden die cur sussen gegeven. Via Latent Talent is dat bijvoorbeeld mogelijk. Maar ook worden er lessen gegeven aan groepen, verenigingen en perso neel van bedrijven Nadat met goed gevolg de cursus is voltooid, krijgen de deelnemers het diploma „reani matie" van de Nederlandse Hart stichting uitgereikt. Door het twee maal per jaar volgen van een her haling (een avond) wordt de kennis van het reanimeren op peil gehou den Voor nadere informatie A van Rooij, telefoon 946839. LEUSDEN - In het jongerencen trum „De Til" zullen handenar- beidsclubs via de hobbyclub weer van start gaan op dinsdag 3 en vrijdag 6 september om 18 45 uur Ze zijn bedoeld voor jongens en I meisjes vanaf 8 jaar die daar be- I langstelling voor hebben. De meis jes en jongens die het vorig seizoen reeds deelnamen, ontvangen hier- I over bericht, maar ook ieder ander is welkom. Deze kunnen zich dan melden op genoemde avonden of telefonisch inlichtingen vragen bij Jos Verhoef, telefoon 940148. Op woensdagmiddag 4 september zal om 14 00 uur weer gestart worden met een club voor 6- en 7-jarigen Deze duurt tot 15.30 uur De clubs op dinsdag- en vrijdagavond duren tot 20 15 uur Alle NCVB-bijeenkomsten worden gehouden In het Dien stencentrum van de Gerefor meerde Kerken In Leusden. De aanvang is telkens om 20.15 uur. van de bewoners zelf, voor die muur, zal daar ook een rol in moeten spelen. Een advies van die strekking zal dan ook aan het colle ge van B W worden gegeven Dat sluit overigens aan bij de houding, die de fractie-voorzitters van de raadsfracties hebben aan genomen inzake deze kwestie. Na overlea met de omwonenden heb ben zij de zaak inmiddels opnieuw onder de aandacht van het college gebracht, zo bleek tijdens deze bijeenkomst. De kwestie rond het terrein, waar in de wijk Alandsbeek het buurt- steunpunt zou komen, zit de omwo nenden nog goed dwars. Ze sloten enige tijd geleden het terrein al af, toen daar voor de eerste maal een kleine buurtmarkt werd gehouden Vijf jaar ligt het terrein - bij Jacco - er nu al bij. zoals het er ligt. en de buurt heeft er geen twijfel over laten bestaan, dat als een puinhoop te beschouwen Ook hier deed wet- houder Wagenaar inmiddels al en- kele malen de toezegging, dat er j wat aan gedaan zou worden, maar ook hier is nog niets ondernomen. I Direkteur gemeentewerken, Ma- rius Pais, stelde voor in de volgen- I de vergadering een inrichtingsplan I te bekijken, welk voorstel eerst met enig aarzelend ongeloof, en vervol gens met groeiend enthousiasme i werd ontvangen. Daar maakte voorzitter Rinze Bloemhof gebruik van, door een j beroep te doen op de omwonen den, om toch vooral naar de vol gende vergadering te komen, om de zaak te bespreken Inzake de overige agenda-pun ten, onder meer de autosloperij aan het Valleikanaal en de inrichting van 't Ruige Velt, konden op de vergadering nog geen zinvolle me dedelingen worden gedaan, zodat de voorzitter de bijeenkomst kon afsluiten. Hij constateerde daarbij, dat het hem in elk geval duidelijk was dat, als de werkgroep de rest van het jaar net zo functioneert, als dat deze keer het geval was. dat het nut van bestaan duidelijk aan zou tonen. LEUSDEN - De PTT be zorgt volgende week op elk adres in Leusden een kaart, waarop men mid dels het plaatsen van een handtekening kenbaar kan maken, dat men van mening is dat er inmidd- dels voldoende kernwa pens zijn. Met name wordt met dit volkspeti tionnement, dat in de landelijke pers al ruim schoots is aangekon digd, en dat door ver schillende maatschappe lijke orgnisaties en poli tieke partijen wordt geor ganiseerd, een actie te gen het plaatsen van kruisraketten in ons land beoogd. Zoals bekend, ligt In Den Haag het besluit, dat regering en parlement zich per 1 no vember zullen beraden op het plaatsen van die raketten Be raden in die zin. dat bezien zal worden ot de houding van de Sovjetunie inzake plaat sen van middellange-at- standsraketten aanleiding geeft om in ons land niet to plaatsing van kruisraketten over te gaan Op de kaarten die volgende week dus ook in Leusden zul len worden bezorgd, kunnen vijl huisgenoten hun naam en handtekening plaatsen, om aan te geven dat zij zonder meer tegen het plaatsen van de kruisraketten zijn. Een week later worden de kaarten huis-aan-huis opge haald. De organisatie in Leus- deb is in handen van het Vre- desplatform Leusden. Wie aan dit petitionnement mee wil werken - met name in Achterveld en Stoutenberg - kan kontakt opnemen met Loes Burger, Houtvester 38, tel 941874. Op het adres Kornoelje 26 kan men terecht voor buttons en affiches (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De eigenaar van Jacco's Cafetaria, J. G. Maars- senveen, wil een tweede zaak openen in winkelcentrum De Hamershof. Hij bevestigde desgevraagd het pand gekocht te hebben, waarin tot vorige week Sfinx-Bar was gevestigd. Maarssenveen is in ieder geval van plan broodjes, ijs en koffie te gaan verkopen. Of er ook patat en kroketten over de toonbank gaan, is nog niet geheel duidelijk. „Er zijn nog wat probleempjes", aldus Maarssenveen die zich daar niet verder over wil uitlaten. Desgevraagd antwoordde hij, dat „de vergun ning van de gemeente rond is". De eigenaar van Jacco's Cafetaria streeft ernaar om op 18 september aanstaande zijn tweede zaak te openen. „Dus net voor de viering van vijf jaar Hamershof'aldus Maarssenveen. Gemeentevoorlichter Hans Hermans liet weten, dat de beno digde Hinderwetvergunning nog niét is aangevraagd. LEUSDEN - Evenals de mees te andere organisaties heeft ook de Solidariteitswinkel de aktivi- teiten weer hervat sinds de zo merperiode, en zijn de plannen voor het komende jaar gemaakt. Dat betekent dat de verkoop- en informatiestand weer iedere laatste zaterdag van de maand te vinden zal zijn op de gebruikelijke plaats in De Hamershof. In de maanden november en december moet om praktische redenen van deze vaste regel worden afgeweken Ook het komende seizoen zal in de kraam steeds een bepaald the ma aan de orde komen. Op 26 oktober, 23 november en 21 de cember zal aandacht worden be steed aan Indonesië en de produk- ten uit dat land. Op 25 januari, 1986, 22 februari en 29 maart zal dat het geval zijn voor Tanzania. En op 26 april, 31 mei en 28 juni zullen Mexico en de Mexicaanse produk- ten in de belangstelling staan. De maandelijkse kraam is niet de enige mogelijkheid om koffie, thee of nijverheidsartikelen te kopen bij de Solidariteitswinkel Iedere don derdagavond is daartoe gelegen heid van 18 00 tot 20.00 uur bij de familie Wassink, Houtvester 2, tel. 944603 De winkel kent het zogenaam de „koffie-abonnement". Hierbij kan een bepaalde hoeveelheid koffie, thee, wijn of andere voe dingsartikelen besteld worden via een bestelkaart. Deze artike len worden dan maandelijks aan huis bezorgd. Voor meer infor matie of het aanvragen van be- stelkaarten: Laura Kooistra, tel. 941729. LEUSDEN - In huize Van Dijk aan Weerdenburg 5 was het gisteren feest. Het echtpaar Van Dijk-Enzlin vierde namelijk zijn 55-jarig huwelijksfeest. Dat betekende onder meer een bezoek van de burgemeester en een bloemetje van de gemeente Tjalling van Dijk (81) en Elizabeth Enzlin (80) trouwden in Amsterdam, en dat terwijl de wieg van mevrouw Van Dijk in Rotterdam stond. Het echtpaar kreeg zes kinderen, twee dochters en vier zonen van wie ei een inmiddels is overleden. De heer en mevrouw Van Dijk wonen sinds 17 september 1982 in Leusden. LEUSDEN - Woensdagmor gen 4 september houdt Werk groep Volwassenen-educatie wederom een informatieochtend voor iedereen, die iets meer wil weten over de Open School of over een V.O.S.-cursus. Door deelnemers en begeleiders kan er antwoord gegeven worden op alle vragen die er zijn over de Open School of de V.O.S. De Open School gaat alweer voor het derde jaar van start in de bibliotheek aan de Hamersveldse- weg De Open School is er voor iedereen, die vroeger om wat voor reden dan ook weinig kans heeft gehad om te leren. Samen worden de onderwerpen gekozen waaraan gewerkt gaat worden: het ophalen van kennis (b v. van de Nederland se taai), het zelfstandig leren ver zamelen van informatie, leren pra ten en leren luisteren. Het komen de jaar zal er binnen de Open School ook een mogelijkheid be staan om zich bezig te gaan hou den met de Engelse taal. Wanneer er voldoende belang stelling is, kan ook weer een VO S-cursus van start gaan. Vrouwen oriënteren zich op de samenleving, een cursus waarbij op 12 ochtenden gesproken word over allerlei zelf te kiezen onder werpen Zowel bij de Open School (een cursus van 2x12 bijeenkom sten), als bij de V O S kan er gezorgd worden voor kinderop vang. Voor inlichtingen bellen naar Els Vink, tel. 946551, of naar Doortje Caspers, tel 943894 DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1985 parels verwerken, kruidencompo- sities en doosjes met bloemen ver sieren. KOKEN VOOR MANNEN

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3