►9; Winst en verlies LHV Achterveld derde SI^HST in KDS-toernooi n toernooi LTV Lookhorst nde teveel aanmeldingen Debuut lakhorst-triplette leiders kampioen „Roda'46" „Nimmerdor" sterk op provinciaal kampioenschap HOCKEY VOOItSI»EL In eerste competitieronde: Niet ideaal - Hoewel het sel- voor de fletscross-ellte van Vereniging „De Heu- langzaam maar ze- zijn einde nadert en over »n week in het Nederlands een nieuw beleft, blijven de vriend en vijand met het neerzetten van resultaten, zowel buitenland. sn clubontmoeting in IJssel- i, sloeg het selecte Heuvel sgezelschap weer genadeloos Minko de Nooy was de held de dag met twee fraaie 1e sen, terwijl Thijs Borsten en 0 de Nooy eenmaal een drol vertolkten. Met zijn allen n de Leusdenaren goed voor e-plaatsen. )pen Klasse: 8/9 jaar: 3 Thijs >r; 14/15 jaar: 3. MarcMutsers, jaar: 1Minko de Nooy, 2. Thijs ten, 3. Nick Glattli. oren: 12 jaar: 2. Dennis Arre- »rts; 9 jaar: 3. Thijs Visser, 15 1 Mare Mutsers; 16 jaar: 1. ode Nooy, 2 Nick Glattli; 17+ 1. Thijs Borsten ik bij de KNWU-afdelingswed- strijd in Hilversum gaven de Heu velcrossers" hun visitekaarte af. Wederom waren Minko de Nooy en Thijs Borsten tweemaal in de voor ste linies te vinden. Dennis Arre- man, Olav Glattli en „powder puff" Silvie Elvé maakten de ere-galerie der winnaars compleet De presta ties die de overige Leusdense fiets- crossers in Radiostad bijeen trap ten, bracht de totaalscore op een kleine twintig prijzen. Open Klasse: 8/9 jaar: 3. Achim Numan; 14/15 jaar: 2. Macel Hoog land; 16+ jaar 1. Minco de Nooy. 2. Thijs Borsten. Powder Puffs: 12/13 jaar 2 Elianne Noordam; 16+ jaar: 1 Silvie Elvé, 2. Karin Lengers. Junioren: 9 jaar: 2. Achim Nu man; 12 jaar: 1. Dennis Arreman; 14jaar: 3. Kees Lengers; 15 jaar: 2. Ted Meeder. Experts: 9 jaar: 3. Thijs Visser; 10 jaar: 2 Michael Noordam; 13 jaar: 1. Olav Glattli, 3. Dick Hoog land; 14 jaar 2. Danny Mosterd; 15 jaar: 2. Marcel Hoogland; 16jaar. 2. Minko de Nooy; 17 jaar: 1 Thijs Borsten KAMPIOENSCHAP Tijdens het Europees Kampioen- ACHTERVELD - Achterveld 1 nam zondag deel aan het bij KDS te Utrecht georganiseerde toernooi. Trainer J. Drost moest drie spelers thuis laten: J. van Dalen, G. v.d. Breemer en A. v.d. Heuvel. C. Horst was weer helemaal fit en was weer van de partij. De zes Heuvelcrossers, die naar de Nederlandse Kampioenschappen gaan schap, dat vorige maand in Spanje verreden werd, reden twee Heuvel- corssers zich internationaal in de kijker, n.l. de meisjes Karin Lengers en Silvie Elvé. Met een 7e en 8e plaats toonden de beide Heuvel crossers aan ook de strijd over de grens aan te kunnen. Op grond van deze resultaten moeten zij in staat worden geacht om op de Neder landen Kpmoioenschappen in Goirle een rol van betekenis te spelen. In het weekend van 6 en 7 september staat het gevecht om de vaderlandse titels op de nominatie. Eliane Noordam, Silvie Elvé, Karin Lengers, Thijs Visser, Olav Glattli en Minko de Nooy hebben zich voor de nationale eindstrijd in Bra bant geplaatst Voordat het zover is moeten de Heuvelcrossers komen de zaterdag nog aan de bak tijdens een regionale clubuitwisselings- wedstrijd die op de eigen cross baan van het Jan Banninkpark verreden zal worden, terwijl de experts en powder puffs bij een internationale wedstrijd in Geldrop de laatste voorbereidingen treffen voor het Nederlands Kampioen schap. 19; JSDEN - Het open tennis- ool van LTV Lookhorst op iurgemeester Buiningpark zich verheugen In een ende belangstelling. Er zijn artljen aangemeld, waar de uur van één week en het beschikbare banen voor ,oo) staan „slechts^2 420 en toe. Geen eenvoudige om ruim 200 partijen uit te Er is zoveel mogelijk ge- it elke Inschrijver tenminste categorie In te delen, toernooi stond open voor rs in de klassen B, C1C2, D1 'vanaf 18 jaar en Veteranen. B-klasse komen de name van Peter en Rob van Dom- Mark Buytendijk, Frits de Jaap van Pelt en in deze onbekende grootheden uit erdam en Nijmegen Bij de s hebben zich onder meer jmeld Petra van Dommelen, n Kolber en Eveline Maas. In de C-categorie zijn geen onbeken den Marcel Faas, Edwin van Em- pelen, Rob de Jong. Roland Dijk graaf, Ans Gorter, Simone v.d. Tol en Gisela Boek. Het Lockhorst- toernooi staat behalve om de wed strijdspanning ook bekend om zijn aktivitqiten rondom het sporteve nement. Als speciale attrakties worden aangeboden op zaterdag 31 augustus een Turkse avond met live muziek, woensdag 4 sep tember een Hollandse avond en zaterdag 7 september een Israëli sche avond. Als de weergoden geen „water in het eten" gooien zullen de halve finales op zaterdag 7 en de finales op zondag 8 sep tember worden gespeeld. De wedstrijdleiding is in han den van Hanny Hoksbergen en Sjoerd de Jonge: het wedstrijd comité wordt gevormd door Aad Costerus, Jan Dijkgraaf, Dik Knoop, Kees Koopman. Franklin de Liever, Anja Toxopeus-de LEUSDEN - De Utrechtse Provinciale Pony- en Paar den Kampioenschappen wa ren succesvol voor Martine en Joan Kempes van „Nim merdor"' uit Leusden. Marti ne werd met haar Toski kam pioen Z-springen. Met haar tweede pony Carolien be haalde zij het reserve-kam pioenschap. Door deze re sultaten mag Martine naar de Levade op 7 september te Apeldoorn, waar alle provin ciale kampioenen zullen strijden om de landstitel. Van de ponyleden van „Nimmerdor" zaten ook Igna Heiwegen (4e op Z-dressuur), Betty Steenbeek (1e „kleine maat") en Annemiek van de Burg (3e in „grote maat in de prijzen De Leusdense pony- en paardenvereniging stuurde acht ruiters naar de provinciale kampioenschappen. Zij be- haulden als afdeling een 6e plaats Drie ruiters sprongen foutloos Een 4e prijs was voor mejuffrouw H. van Andelmet met haar paard Argentan in de M-dressuur Joan Kempkes behaalde het kampioenschap van de provincie Utrecht in de klasse M-springen De eerste wedstrijd die gespeeld werd tegen Amersfoortse Boys 2 gaf een veel sterker Achterveld te zien Ondanks dat kon men niet op tegen de veel harder spelende Boys-mannen op. In de 5de minuut na rust haalde KI. v.d Heuvel hard uit. Een Boys-speler kwam zo on gelukkig in dat hem dit een scheen beenbreuk opleverde. De wedstrijd werd met een 0-0 stand gestaakt. De tweede wedstrijd tegen KDS werd met 3-0 verloren Het was een door Achterveld bijzonder slecht gespeelde wedstrijd. Mogelijk had men de schrik nog in de benen van het incident van de vorige wed strijd. De 3e wedstrijd tegen DOFA uit Utrecht was van een beter ge halte dan tegen KDS. Achterveld speelde sneller en directer Men kreeg wel kansen doch men moest lang wachten voordat dat succes had Het was in de laatste minuut van de wedstrijd dat K Voorburg de stand op 1-0 bracht. Hierna moest Achterveld nog 10 minuten aantreden tegen de Amersfoortse Boys Achterveld ging direct in de aanval en kreeg weer enkele kansen. W. Schouten schoot juist naast H. van Hamers- veld ging alleen het 16-meter ge bied binnen doch werd daar onder uit gehaald. Dit leverde een straf schop op. M. Boonen belastte zich hiermee en schoot raak Achter- veld hield het hoofd koel, won deze wedstrijd en werd hierdoor tweede in haar poule. In de strijd om de derde en vierde 1 plaats moest Achterveld aantreden tegen Amersfoortse Boys Deze club is ook tegenstander in de komende competitie. Trainer J Drost had tegen zijn mannen gezegd 3e worden is altijd beter dan 4e. Dit heeft blijkbaar succes gehad. Achterveld ging uit- stekend van start en het was M Boonen die het voor de eerste maal deze middag goed op zijn heupen kreeg. Hij omspeelde vier man van de tegenpartij en wist uit een moei- lijke hoek te scoren. Nog geen twee minuten later was het door een fout van Achterveld gelijk. M Boonen scoorde voor de tweede maal doch j de Boys deden dit ook De Boys kwamen zelfs op voorsprong. Achterveld gaf zich echter niet gewonnen en het was C. Horst die de gelijkmaker scoorde. Met het j nemen van strafschoppen moest j de eindstand worden bepaald. Voor Achterveld schoten H V. Ha- j mersveld, E de Jong, M. Boonen j en KI. v.d Heuvel. Dankzij het goede werk van de Achterveldse keeper G v.d. Bedum werd Achter- veld 3e in dit toernooi Van een goede competitieleider mag redelijkerwijze worden ver wacht, dat hij voor doordacht opge zette wedstrijdenreeksen zal zor gen. Ik wil het bestaan niet ontken nen van het oeroude gezegde, waaruit moet blijken, dat de beste stuurlui doorgaans aan wal staan. En ik heb ook niks speciaals tegen de man, die de komende hockey- competities op papier heeft gezet, maar als u mijn mening zou vragen - dat kan toch- zeg ik, dat de competities van de Leusdense standaardteams niet ideaal in el kaar zijn geknutseld Zowel de da mes als de heren zijn 2e klasser en met dat uitgangspunt voor ogen hadden de wedstrijden beter op elkaar afgestemd mogen zijn. Wat de thuiswedstrijden betreft heeft de planning mijn zegen. Die vinden tot en met 24 november- tot het begin van de indoorcompetitie of zo u wilt tot de winterstop - voor beide teams op dezelfde zondagen plaats op het eigen kunstgazon aan 't Sluisje Minimaal drie ontmoetin gen buitengaats hadden, naar mijn bescheiden mening, beter in het schema kunnen worden ingepast. Beide Leusdense teams moeten op hun weg naar het kampioen schap de sticks kruisen met o.m. USHC (Utrecht), Culemborg en Huizen en al die uitstapjes moeten volgens de huidige plannen ge scheiden geschieden Daar zullen de dames en heren niet blij mee zijn. Samen de opponent tegemoet zou beter, gemakkelijker, gezelli ger en toch niet duurder zijn ge weest. PC DEBUUT Eline Maas is ook van de partij tijdens het open toernooi Jonge en Ton Visser. Als Dondsgedelegeerde fungeert Ton Rond. SPORTSPUNTtR TRIATHLON In Amersfoort zal op zaterdag 21 september een bijzondere triath- EUSDEN - Op zondag 18 ugustus is het Leus- lense triplette Henk Bok- lorst, Bouke Bokhorst n Rudolph de Groot, Irie leden van de Leus- lense jeu de boules ver eniging 'de Hakhorst', op agistrale wijze kam- ioen van Gelderland ge- orden door in de finale, ia een bijzonder specta- ulaire inhaalrace, de nog enig overgebleven "peldoornse triplette net 13-15 te verslaan. Aan de bouleswedstrijden die in Apeldoorn op de banen van de plaatselijke club 't Zwijntje gehouden werden en een open inschrijving kenden, de den maar liefst 49 triplettes uit geheel Nederland mee. Voordat de deelnemers zeker waren van een plaats in de finale-poule, moesten er twee voorwedstrijden gespeeld worden. Het triplette Bok horst/Bokhorst/De Groot moest in de kwalificatie-ronde weliswaar een nederlaag in casseren, maar de winst in de iweeae ontmoeting was een- ter zodanig dat het saldo toe reikend was om aan de eind strijd mee te doen. In het verdere verloop van het open Gelders kampioen schap kwamen de Leusdena ren steeds beter in hun spel en wonnen de één na de an dere partij. Een plaats in de grote finale kon de drie heren dan ook niet meer ontgaan. Het Leusdense triplette dat de faam geniet, spanningen goed de baas te kunnen, kon deze in de finale aanvankelijk niet helemaal waarmaken. Het liep niet helemaal meer naar wens. Om beurten lieten de heren steken vallen De Apeldoornse tegenstanders namen resoluut een ruime voorsprong, die tenslotte tot 13-7 opliep. Vooral de vrou welijke tireur van de Apel- doorners was prima op dreef. Slechts twee punten had ze met haar teamgenoten nog nodig om in eigen huis de titel van Gelderland in de wacht te slepen. Zover lieten de Leus denaren de 'thuisploeg' ech ter niet komen. Door een plaatsverandering in het Leusdense triplette. Rudolf nam de plaats van Henk over, slaagden de 'Hakhorsters' er stukjes bij beetjes in om de achterstand weg te werken Bij de stand 13-14 in het voor deel van de Leusdense bou- lers leek de strijd beslist De tegenstanders lagen niet op punt en hadden eveneens geen boules meer. De Leus denaren hadden daarentegen nog drie boules te spelen en lagen zo op het oog in een gewonnen positie Toch kwam er bijna een kink in de kabel toen Henk Bokhorst de situatie verkeerd taxeerde. In plaats van het winnende punt veilig te stellen, stootte de Leusdenaar tot overmaat van ramp de boule van de tegen partij in plaats van zijn eigen boule tot vlakbij de but. Plot seling lagen de Apeldoorners in een riante uitgangspositie en hing het succes van Henk. Bouke en Rudolf aan een zij den draad Alles, maar dan ook alles lag in handen van Bouke. Aleen als hij in staat was om als laatste speler de boule van de Apeldoorners bij de but weg te stoten kwam de titel alsnog bij de Leus dense triplette terecht. De spanning steeg toen Bouke in de werpcirkel trad en met zijn 'tire' tot groot enthousiasme van zijn tri- plette-genoten de Apel doornse boule definitief bij de but vandaan mikte, waar door het kampioenschap van Gelderland op de val reep toch nog door de Leus denaren gewonnen werd. Een prestatie van formaat, waaraan de heren een wis selbeker van ruim 60 cm overhielden. Ion, een kwart triathlon in estafet tevorm, worden gehouden, leder team telt drie personen, waarvan ieder lid één onderdeel voor zijn rekening neemt (fietsen 45 km, lopen 10 km en zwemmen 1 km) Zowel wedstrijd- als recreatie sporters vanaf 16 jaar kunnen aan dit evenement dat door het Sport- fondsenbad, AZ&PC en AV Triathlon georganiseerd wordt, deelnemen Inschrijfformulieren in het Sportfondsenbad verkrijg baar. Kosten f 10,- per persoon. Een profteam bestaande uit Rob Barel, Peter Zijderveld en Gregor Stam komt ook aan de start. Deze heren zullen echter alle onderde len individueel afleggen Inlichtin gen 033-634214. 622761635151 en 802653 LEUSDEN - Ook het hockeygfeizoen gaat komend weekend met de eerste ronde van de competitie '85-'86 van start. Zondag 1 september beginnen beide hoofdmachten van de Mixed Hockey Club Leusden aan het nieuwe karwei. De heren openen met een thuiswedstrijd tegen Maarssen (aanvang 14.45 uur), nadat de dames met trainer Bob Ebbink reeds op het Velleipark in de 2e klasse tegen Hulzen hebben gedebuteerd (aanvang 13.00 uur). Voor de hockeyheren van Rob Weers, die vorig jaar de promotie naar de 1e klasse op een haar na misten, staat komend veldsei- zoen in het teken van de revan che. Niet alleen op zichzelf, maar óók op tegenstanders die de Leusdenaren uiteindelijk de te rugkeer naar de vaderlandse sub-top versperden. Er volgde helaas een ware uittocht van spelers. Vijf basisspelers keer den Leusden de rug toe. Nie mand kreeg Rob Weers daarvoor terug, afgezien van een paar ju nioren die de overstap maakten en die nu meteen voor de leeu wen moeten worden gegooid. Hoe dat allemaal in de praktijk gaat uitpakken, zal de ontmoe ting tegen het stugge Maarssen meteen moeten leren. Hoe de andere clubs de „transferperiode" zijn doorge komen is niet bekend. We mogen er echter van uitgaan dat de Kromhouters, Keep Fit en Haas kamp wederom voor Leusden de grootste concurrenten zullen zijn, naast misschien de nieuwe lingen Maarn en Huizen, die in de eerste beste ronde ai tegen el kaar de sticks moeten kruisen. Het programma in de 2e klasse D: kromhouters - Baarn Leusden - Maarssen Maarn - Huizen USHC -Keep Fit Culemborg - Haaskamp Na het kampioenschap zijn ook de dames van MHC Leusden in de 2e klasse verzeild geraakt. Een niveau waarop de Leusdenaren nog nimmer geacteerd hebben Het is zowel voor de spelers als trainer Ebbink uit Dronten dus een debuut Meer valt er eigenlijk niet te zeggen of het moest zijn dat de damesselectie naast een afvaller slechts één nieuwe naam telt in de persoon van A. Beumer. Voor het overige is de kampioensploeg van vorig seizoen compleet Thuis te gen Huizen zal moeten blijken hoe veel dat allemaal waard is. Starten met een puntendeling is voor de debutanten misschien al mooi meegenomen, hoewel een over winning voor eigen publiek natuur lijk een nog mooier begin is De andere debutanten USHC en Doorn komen tegen Kameleon en Shinty in de wei, terwijl het sterk favoriete Amersfoort tegen Culem borg aantreedt Be Fair en Soest completeren het competitiepro gramma in de 2e klasse D Het totale programma in de 2e klasse D is: Kameleon - USHC Leusden - Huizen Doorn - Shinty Amersfoort - Culemborg Be Fair - Soest. LEUSDEN - Het veld-hand- balseizoen is voor de Leus der Handbal Vereniging met winst èn verlies begonnen. De heren overspeelden in Utrecht UHV Sport 2 met niet minder dan 9-22. de LHV- dames konden dit huzaren stukje tegen de gelijknamige club niet venaren. Met 10-7 trokken de Leusdense hand- balsters aan het korste eind. In vergelijking met vorig seizoen telde de heren-formatie een aantal nieuwe gezichten Langs de kant had trainer Henk Koelewijn uit Bun schoten na driejaar plaatsgemaakt voor de oud-trainer van Fidelitas en Amersfoort Joop Willink In het veld waren keeper Mathijs Jantzen (ex- juniör). Rob Schneiders (ex-Fideh- tas) en John Kiers (ex-junior) nieuw aan het LHV-firmament Lang had den de LHV-ers in hun eerste duel niet nodig om aan elkaar te winnen Tot 2-2 hielde de reser ves van UHV/Sport slechts gelijke tred. Daarna hadden de Leusdena ren de wedstrijd volledig onder controle. In een mum was de score tot 2-7 opgevoerd Nadat de Utrechters de stand 3-7 op het scorebord hadden gebracht, be paalden Paul Lindenboom, Ronald Morren en Arjan Schneiders de ruststand op 3-10 Ook in de tweede helft bleef LHV het spelbeeld beheersen met het maken van doelpunten Bij de stand 3-12, deden de gastheren eindelijk iets terug: 5-13 Het bracht de volgelingen van Joop Willink echter geenszins uit hun ritme Integendeel Een fraaie combinatie tussen Paul Lindenboom en Willem van der Heyden betekende al snel 5-14, waarna Daan Bleuel (2x), Paul Lindenboom en opnieuw Wil lem v.d. Heyden de voorsprong tot maar liefst 5-18 uitbouwden Even nam LHV gas terug, waardoor UHV Sport kans zag om drie tref fers op rij te produceren: 8-18. Drie knalharde sprongschoten van uit blinker Daan Bleuel en één van Paul Lindenboom velden het von nis over de Domstedelingen. De 9-22 eindscore was dan ook een juiste afspiegeling van de krachts verhoudingen Doelman Mathijs Jantzen bewees nu zijn waarde met een aantal knappe reddingen Na de veldenwissel gingen de dames op de ingeslagen weg door. Hetty Tessels wist ondanks per soonlijke bewaking de stand naar 5-4 te schieten, voordat Ria Meye- rink even later de balans volledig in evenwicht bracht 5-5. De spanning was terug Beide teams deden op dat moment weinig voor elkaar onder en speelden duidelijk op de volle winst. Bij de stand 7-7, nadat wederom Hetty Tessels en Petra Wethly voor LHV hadden ge scoord. gaven de „Buiningpar- kers" de wedstrijd en de zege echter uit handen De organisatie was zoek UHV Sport profiteerde gretig en pakte met 10-7 de eerste competitiepunten. AFD. ZATERDAG DAMES Zo goed als de heren uit de startblokken kwamen, zo slecht verging het de LHV-dames tegen UHV/Sport. Vooral de verdedi ging op de cirkel liet in de begin fase de nodige gaten vallen, waardoor de Domstedelingen rap een ruime 5-0 voorsprong konden nemen. LHV vocht ech ter goed terug. Via doelpunten van Hetty Tessels en Rua Meye- rink gaven de Leusdenaren de ruststand een dragelijker karak ter: 5-3. Roda '46 - Veluwse Boys 14 30 u Roda2-Bloemenkwartier4 12.30u Hulshorst 4-Roda 3 13 OOu Barneveld 3 - Roda 4 14 30u v,eenscheBoys4-Roda5 v 13.30u Roda 6 - SDVB 7 14.00u Roda7-Hierden6 14 00u AFD. ZONDAG Hoogl, veen - Roda '46 Baarn 3-Roda 2 Roda 3-SEC 3 Roda 4 - VVOG 5 Hoogland 8-Roda 5 Roda 6 - Achterveld 6 Hoogland 10-Roda 7 14 30u 11 00 u 12 OOu. 12 OOu 14.30u 12.00U. 11 OOu Roda A4-Hoevelaken A3 14 .30 Hoevelaken B1-Roda B1 v 12.30 Roda B2 - VVZA B2 13 00 TOVB1-RodaB3 v 12 00 Roda C1-Hoevelakend 11.45 RodaC3-LimvioC1 11.45 Roda C5-Hoevelaken C3 11.45 Spakenburg C4-Roda C6 v 13 30 Roda D1-Soest D1 11.00 APWC D1 - Roda D2 v 12 00 IJsselmeervogels-RodaD3 v 09 00 Roda D4 - KVVA D2 1100 VVZA D4- Roda D5 v. 10.00 Spakenburg D3 - Roda D6 v 10 00 CJVVE1-RodaE1 v. 11,00 VVZ'40-RodaE2 v 10.00 Roda E3-VVZA E2 10 00 Roda E4-CJVV E2 1100 Roda E5-Spakenburg E3 10 00 Baarn F1 - Roda F1 v. 09 00 Roda F2-HeesFi 10 00 Quick F2-Roda F3 v 09.00 AFD. JEUGD Achterveld A1-Roda A1 v 13.30 Roda A2- Hoogland A2 14 30 Hooglanderveen A2 - Roda A3 v 13.30 Programma voor zondag 1 september Achterveld-Zuiderzeevogels 14.30 Achterveld 2 - Veensche Boys 2 11.30 Veenshche Boys 3 - Achterveld 312.00 Odi 2-Achterveld 4 11.15 Achterveld 5-Hoogl. veen 5 12.00 Roda 6-Achterveld 6 12 00 Quick 12 - Achterveld 7 11 00 dames Achterveld vr,j DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1985

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7