83 ijf jaar Hamershof vier dagen feest Raad bekritiseert opstelling van PvdA la Hinderwetvergunning Prochemko geschorst Banketbakkers in SBB0 irmarkt, artiesten, sport en modeshows Inzake afrond Hamershof-noord: Groen licht voor sportzaal Achterveld huft»ut tok voor u: Inbraak Een huis van Goldewijk eusder crant NBP start seizoen Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Guy/ 'rï Doll/ Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaklie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaklie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 3 SEPTEMBER 1985 17e JAARGANG NO. 33 |>n onzer verslaggevers) jSDEN - Het 5-jarig be- Ivan winkelcentrum De l shof zal deze maand Idig worden gevierd, (liefst vier dagen zijn Jokken om het eerste In op te fleuren met li aktiviteiten, waarvan Irmarkt het hoogtepunt Ivorden. I; gebruikelijk bij de voor- „bestaansvieringen" Hamershof zijn er weer lige artiesten uitgenodigd |)r een portie amusement Ijen. Deze keer heeft de loep „5 jaar Hamershof" lende artiesten weten vast lm: Danny Christian, The Ind Dolls, Babe, Jack Jer- I ndparodist Willy Meester |>r Koelewijn. Istrumviering in De Hamers- int woensdag 18 september 00 uur met demonstraties jrse sportverenigingen, een kastvoorstelling en het uit- /an ballonnen. Tussen de in door treedt het lopend id Orkest The Tempting Se- Om 15.30 uur Is de officiële in de feestelijkheden. Bur ster J W M. Rademaker zal ipectaculair decor de festivi- nluiden. Hoe en wat, daar- )t de werkgroep zich niet uit. The Guys and Dolls Dat blijft een verrassing. 's Avonds om half zeven komt wethouder Gijs van Woudenberg in aktie om het startschot te lossen voor de Hamershof-prestatieloop voor junioren De afstand bedraagt 2,5 kilometer. Om 19 00 uur is de start gepland voor de senioren, die kiezen uit de afstanden 5,10,15 en 20 kilometer. Gedurende de vier dagen is er kermis, die telkens 's middags opengaat. Op donderdag 19 september staan er twee modeshows op het programma, eén om 13.30 uur en éen om 20.00 uur. De shows wor den gehouden in aktiviteitencen- trum De Korf. De heren- en dames modezaken in De Hamershof pre senteren dan in samenwerking met de optiek- en schoenenzaken hun nieuwste kollekties. Het goed wordt geshowed door professionele mannequins en dressmen Vol gens de werkgroep ,,5 jaar Ha mershof" is het de bedoeling van de modeshow een jaarlijks terug kerend evenement te maken Zanger Danny Christian en de in Nederland woonachtige Engelse formatie The Guys and Dolls zijn vrijdagavond 20 september de blik vangers in het jubilerende winkel centrum Om zeven uur is een 60 minuten durend optreden van Dan ny Christian geprogrammeerd, waarna The Guys and Dolls een greep uit hun repertoire doen. In tegenstelling tot voorgaande jaren treden de artiesten niet meer op op een podium boven de Kooikers gracht, maar op een platform in de buurt van het Total-tankstation. De ze wijziging is doorgevoerd om het publiek meer ruimte en comfort te geven de optredens te bekijken JAARMARKT De laatste dag van de viering van 5 jaar Hamershof begint om 10.00 uur met een fietstocht (routes van 30 of 80 kilometer) Gelijktijdig tre den in het winkelcentrum diverse straatartiesten op, de werkgroep heeft reeds tientallen aanmeldin gen binnen. Deze straatartiesten zullen de hele dag het publiek in De Hamershof vermaken Vanaf 18 00 uur kan Leusden en omgeving te recht op de jaarmarkt, die volgens de organiserende werkgroep meer kramen dan ooit zal tellen. Naar schatting gaat de grootste avond- markt van Nederland tussen de 250 en 300 kraampjes herbergen. De werkgroep laat weten' dat de jaarmarkt zo'n goede naam heeft dat het niet moeilijk is geweest zoveel standhouders naar Leus den te halen Tijdens de jaarmarkt, die tot ongeveer 23 00 uur zal duren, treden Babe, Jack Jersey, bandparodist Willy Meester, show orkest Apart, buikdanseres Samy- ra en „klapstuk van de avond" Peter Koelewenski op. Evenals vo rig jaar wordt tijdens de jaarmarkt een standwerkers-concours ge houden. HAMERSVELDSEWEG Op veler verzoek heeft de werk groep „5 jaar Hamershof" het ge biedje waarbinnen de jaarmarkt zich moet afspelen vergroot door een gedeelte van de Hamersveld- seweg erbij te betrekken Het gaat om het stuk tussen de bibliotheek en de Eijsinkplaats. Op die manier hoopt de organisatie dat het pu bliek, dat weer in groten getale wordt verwacht, meer ruimte dan vroeger heeft om aangenaam over de jaarmarkt te slenteren De werkgroep, die bestaat uit Frans Wisman, Joris Kniep, Eduard Booms, Jan de Koning en Joop de VogeL startte reeds in januari van dit jaar met de voorbereidingen voor de lu strumfestiviteiten. Maar omdat ze het al vier jaar heeft gedaan, wordt het voor de werkgroep een stuk makkelijker om de aktivitei ten op poten te zetten. Binnenkort geven de jubile rende Hamershof-winkeliers een krant uit die huis-aan-huis zal worden verspreid. In dit blad staat een prijsvraag waar ieder een aan mee mag doen. Op za terdag 21 september worden de prijswinnaars bekend gemaakt. Danny Christian (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Harm Offereins (GPV/SGP) en Alrich Parson (VVD) hebben donderdag avond tijdens de gemeente raadsvergadering de PvdA- fractie de oren gewassen. Zo'n zeven maanden voor de verkiezingen vonden beide raadsleden het nodig de Leusdense sociaal-democra ten terecht te wijzen. Het ging ze om de opstelling van de PvdA over de plannen voor de voltooiing van het noordelijk deel van het win kelcentrum De Hamershof, waarin nog een paar win kels, een HEMA, een super markt en een nieuw postkan toor zijn gepland. In de raadsvergadering kwam ,,de hoofdstuktuur voor de distribu tieve voorzieningen in Leusden' aan de orde, waarin gekozen wordt voor een nagenoeg maximale concentratie van de winkelvoorzieningen in De Ha mershof. Dit standpunt, waarin de raad zich na toevoeging van het woord nagenoeg kon vinden, is gebaseerd op het tweede rapport -an het CIMK (Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf) Dat rapport is gemaakt om de eer der uitgesproken keuze voor een AH-supermarkt en een HEMA-wa- renhuis beter te onderbouwen. Gedeputeerde Staten wilden zo'n CIMK-advies zien omdat ze - sim pel gezegd - de noodzaak van de komst van een derde supermarkt in De Hamershof niet zo zien zit ten. Volgens het tweede CIMK-rapport is er economische ruimte voor een Albert Heijn-vestiging in het winkelcentrum. Maar dan mogen er geen buurtsteunpunten (een aantal winkels) gerealiseerd wor den in Alandsbeek en in Clave- renblad/Wildenburg. De PvdA-raadsfractie kon, en kan zich nog steeds, niet verenigen met de conclusies in het CIMK- rapport. Dat is te subjectief, om dat de onderzoekers als uitgangs punt genomen hebben: „gegeven de komst van AH aldus Corri Verduin van de PvdA. Haar partij is geen voorstander van een AH- filiaal in De Hamershof, omdat de gevestigde supermarkten. Boni en Centra, daar nadelige gevol gen van zullen ondervinden Bo vendien kaapt een derde super markt, aldus de PvdA, de econo mische ruimte weg voor een buurtsteunpunt(je) in de wijk Alandsbeek „En daar zijn we nooit tegen geweest, al doen an deren beweren dat de PvdA zich nooit sterk heeft gemaakt voor een buurtsteunpunt in Alands beek Wij hebben inderdaad altijd gezegd eerst een warenhuis in De Hamershof en dan een buurt- winkelvoorziening in Alandsbeek Maar toen het warenhuisplan stagneerde, hebben we ons sterk gemaakt voor een steunpunt in die wijk De nood is daar erg hoog." VOORGETROKKEN Harm Offereins zei met verba zing het betoog van Corri Ver duin aangehoord te hebben. Of fereins: ,,Op de cijfers in het rapport gaat de PvdA niet in. Nee, ze vindt het alleen niet leuk dat Albert Heljn wordt voorgetrokken ten koste van Boni en Centra. Leusden is nu al jaren bezig om het noordelijk deel van De Hamershof af te ronden, maar een constructieve bijdrage van de PvdA zit er niet in, op dit moment." VVD'er Alrich Parson merkte op, dat hij zo geïrriteerd over de PvdA-opstelling was. dat hij zich even moest hervinden. Toen stak hij van wal „De Partij van de Ar beid wil altijd graag adviezen van allerlei instanties en personen zien, om tot een afgerond oordeel over een voorstel aan de raad te komen. Nu adviseert iedereen, die er wat mee te maken kan hebbn, dat het tweede CIMK-rap port oké is. Het zijn stuk voor stuk onverdachte adviezen, maar de PvdA wil er niks van weten. Ik heb de indruk dat de PvdA alleen dan adviezen accepteert als die haar gunstig uitkomen." Burgemees ter J.W.M. Rademaker deed ook nog een duit in het zakje door op te merken, dat de PvdA zich im mer zorg maakt „Het is een zor gelijke partij, ofschoon ik zeker begrijp dat de intentie daarachter goed is." INVULLING Nu de gemeenteraad zijn zegen heeft gegeven aan het bewuste CIMK-rapport kan het college van B W opnieuw aan de slag voor het uitwerken van een plan voor de invulling van Hamers hof-Noord. Een en ander zal te zijner tijd behandeld worden in de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening. De burgemeeser liet op per soonlijke titel weten, dat het wel 1989 zal worden voordat de HEMA en de rest opengaan. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente raad heeft donderdagavond unaniem het licht op groen gezet voor de bouw van een nieuwe sportzaal in Achter veld. Een meerderheid van de raadsleden koos voor de afmetingen van 34 x 22 x 7 meter. PvdA en D'66 hadden veel liever gezien dat de sportaccommodatie kleiner werd: 28 x 22 x 7 meter. PvdA en D'66 waren niet voor een grote sportzaal aan de Walter van Amersfoortstraat, omdat de inves tering daarvoor een stuk hoger is dan voor een kleinere Daarnaast vinden beide partijen dat de ex ploitatie gunstiger zal zijn bij een kleine sportzaal. Wethouder Gijs van Woudenberg (sportzaken) liet nogmaals weten, dat de voorge stelde, grote binnensportaccom modatie in Achterveld optimaler is dan een kleinere, en bovendien een grotere aantrekkingskracht zal uitoefenen op de sporters. De Achterveldse sportzaal gaat, zoals bekend, 1,3 miljoen gul den kosten. Ze wordt gebouwd op de plaats van de voormalige Regenboogschool. Trekkerwedstrijden in Achterveld zorgden voor hilariteitpag. 3 Leusden krijgt twee ton terug van Afval verwerking pag. 3 Fokker, Philips, Verolme Stork in De Horst pag. 3 Bliksemstart redt Roda(za.)pag. 5 Hooglanderveen en Roda (zo.) deelden de puntenpag. 5 Zomerstrijd SVL nadert ontknoping pag. 6 Overig sportnieuws pag. 5/6 Loep op Leusden pag. 7 Reumapatiëntenvereniging voor voorlichting en ontspanning pag. 7 Autonieuws pag. 9 (advertentie) TE HUUR: GorMdtchappeo materialen en nog vaal maar AMERSFOORT Industrieterrein oe tsse't Vanadlumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel 1035(41375 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 (advertentie) uit het uitgebreide Kamma Zowel vrij als helft van een bel 79.500,- (incl b t.w.) JUWBEDRIJF XDEWIJK BV. bus 320 AH DOETINCHEM 08340 34351 Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeenle Leusden DUUI erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- en. 'amilieberichten en losse advertenties 42 cent per mm kontrakten belangrijke korting eusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm). *>sse nummers 75 cent per stuk :NINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR *>s kantoor Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend, alerdags gesloten LEUSDEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen (NBP) start het nieuwe seizoen met een wandeling op de "Ame- rongse Berg" op donderdag 5 september. Dinsdag 17 september begint de eerste bijeenkomst voor de leden in 't Vooronder met een lezing van mevrouw Jaarsveld met als titel: „Bloeiende wandkleden". Geïnte resseerde dames zijn welkom, om één van de avonden bij te wonen. DEN HAAG/LEUSDEN - De Raad van State heeft de Hinderwetvergunning die de gemeente Leusden aan Pro- chemko International BV verleende geschorst. Dit maakte vanochtend de griffier van de Raad van State desgevraagd bekend. Dit betekent dat Stichting De Boom en een groot aantal inwonenden van Leusden-Zuid hun schorsingsverzoek geho noreerd zien. Het is een belangrijke overwinning voor hen in hun strijd tegen de komst van Prochemko naar Leusden-Zuid. Het bedrijf adviseert in oppervlaktereiniging (muren, vloeren, gevels) en maakt zelf de chemische produkten aan die voor het schoonmaken gebruikt moeten worden. Tijdens de hoorzitting op 23 augustus bij de Raad van State, waarin het schorsingsverzoek aan de orde kwam. liet Staats raad B. Veldkamp al weten de schorsing waarschijnlijk toe te wijzen. Dit vanwege het feit dat Leusden op geen enkele andere manier meer mee wil werken aan de komst van Prochemko naar Leusden. De gemeente weigerde de noodza kelijke bouwvergunning voor het aanpassen van het gebouw dat Prochemko heeft gekocht. Ze is bovendien niet van plan het bestemmingsplan ten gunste van het bedrijf te wijzigen. LEUSDEN - Bij een inbraak in een woning aan Bergroos wer den een fotocamera en sieraden gestolen. De waarde van deze spullen was nog niet bij de poli tie bekend. De inbraak gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag. Bij de rijkspolitie werd ook aan gifte gedaan van diefstal van een aantal flesjes bier uit een schuur, die niet afgesloten was De schuur hoort bi) een woning, eveneens aan Bergroos (advertentie) Leer de vreemde taal goed spreken Via professionele aanpak door bevoegde docenten Op de door u gewenste tijd (overdag of 's avonds) In uw eigen tempo Op uw eigen nivo Met persoonlijke konversatie en begeleiding TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Voor inlichtingen: (033) 729097. De banketbakkersleerlingen zi/n gisteren in hel nieuwe schoolgebouw begonnen LEUSDEN - Algelopen maan dag betrokken de bankelbak kersleerlingen. als een soort voorhoede, de Streekschool Beroeps Begeleidend Onder wijs aan Clarenburg in Leus den. De school zal pas in no vember volledig in gebruik worden genomen Overigens is het schoolge bouw nu reeds te klein. Het gebouw m Amersfoort, waar nu nog het overgrote deel van de aktiviteiten plaats vindt, zal dan ook als dependance ge handhaafd bliiven Bii het mi nisterie zal uitbreiding van de school in Leusden worden aangevraagd, aldus een me dedeling van direktie-zijde.De banketbakkersleerlingen zijn inmiddels in Leusden begon nen. in een spiksplinternieuwe bakkerij

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1