pkrnnt Brandweergarage iet in het centrum tachemko overweegt is schadevergoeding i 1 ladsfrakties zijn van mening: Oplossing terreintje Lepelaar/Toermalijn begin volgend jaar? Politie bekeurt jeugd Vandaag in de Leusder Krant ,Vanwege onrechtmatige daad door Leusden" leusder krone BOU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ffl FOTO VERWEIJ Nog week i Hamershof Inbraak in woning Dronken achter stuur Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Teletoon 033-941495 Redaktie 941494 Tele* BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.65 per kwartaal Uitgave BDU BV DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1985 - 17e JAARGANG NO. 34 (Van één onzer verslaggevers) USDEN - De verschillende raadsfrakties zijn het erover dat de nieuwe brandweergarage bij voorkeur niet in het uwde centrum van Leusden moet komen. Zij hebben Duder Jan Wagenaar gevraagdeens te onderzoeken of er plaats is langs de Groene Zoom, of elders. Op voorstel larm Offereins (GPV/SGP) zal dan ook bekeken worden gemeentewerf samen met de nieuwe brandweerkazerne in lokatie kan komen. De werf is nu tijdelijk gevestigd aan amersveldseweg. en ander bleek dinsdag- in de vergadering van de ommissie openbare n en ruimtelijke ordening, voorzitterschap van de ikantie teruggekeerde wet- ir Jan Wagenaar. De com- was gevraagd een oor- te geven over een lijvig rt over de realisering van ïleuwe brandweergarage, moet de huidige aan de eweg vervangen. De gara- aarover de brandweer nu ikt, werd elf jaar geleden in oormalige bedrijfsschuur tigd. De tand des tijds t eraan, en daarom wordt zien naar nieuwe huisves- Jovendien vindt de brand- dat de uitrit van de kazerne igunstig ligt. nieuwe brandweergarage daarom in de eerste plaats jesitueerd liggen. Daarnaast er ruimte zijn voor het oefe- let hulpverleningsmateriaal, voor het stoken van vuurtjes en voor het testen van de sirenes. In het rapport, waarover deze krant vorige maand reeds schreef, wor den drie iokaties aangegeven waarop een nieuwe brandweerga rage gebouwd zou kunnen worden. Lokatie A ligt in het gebied tussen Clarenburg/Burg. Van der Postlaan en de Schoolsteegbosjes, lokatie B ten zuiden van de Blekerij en loka tie C ten noorden van de Blekerij (Hamershof). Gaf het college van B&W vorige maand aan een voor keur te hebben voor lokatie C. dinsdagavond bleek dat het over gestapt is naar A Wagenaar ,,De deskundigen op het vlak van ruim telijke ordening, de brandweer, ik en de rest van het college vinden dat A toch de meest gunstige plaats is voor een nieuwe brandweergara ge." KOSTENBESPAREND Harm Offereins moest bekennen dat van de drie voorgestelde Ioka ties A inderdaad de beste was. omdat B en C in een gebiedje liggen (uitbreiding Hamershof) waarin in de toekomst mensen gaan wonen. Maar het raadslid miste eigenlijk in het rapport moge lijke andere plaatsen voor een nieuwe brandweerkazerne. ,,lk kan me zo voorstellen dat in de buurt van de Bankgirocentrale nog wel ergens ruimte is. De afstand van daar naar Leusden-zuid is echt niet veel groter, dan van het centrum naar Leusden-zuid", aldus Offe reins Hij drong aan op een bestu dering van de mogelijkheid van het samengaan van de garage en de gemeentewerf. ,,Die werf is tijdelijk en zal binnenkort vervangen moe ten worden, op een andere lokatie. Het zal waarschijnlijk kostenbespa rend zijn om de gemeentewerf en de brandweergarage samen te voegen", meende het GPV/SGP- raadslid. Gert de Weerdt (PvdA) liet we ten, dat zijn fraktie tegen de lokatie A is. ,,We zien er het nut niet van in. Het lijkt ons dat met het bouwen van een onderkomen van de brandweer zo dicht tegen de Schoolsteegbosjes aan, er druk wordt uitgeoefend tezijnertijd Leus den toch maar naar het zuiden uit te breiden", aldus De Weerdt wiens woorden met hoongelach door de VVD-fraktie werden ontvangen. De PvdA'er noemde als alternatief voor lokatie A een plaats langs de Brandweer, RO-deskundigen en het college van B& W vinden 1 Zoom, of elders waar het minder bebouwd is. verrijst. Ter een goede plek voor de nieuwe brandweerkazerne. De verschil- oriëntatie: rechtsboven ligt De Hamershof. De weg die van links lende raadsfrakties zien liever, dat de garage langs de Groene naar rechts loopt is de Burg. Van der Postlaan Precies 164 mensen reageerden op ontwerp- bestemmingsplan „Hamersveld" pag. 3 Open School? timmert aan de weg pag. 3 Boons Geschenkenhuis is dicht. Een praatje met de eigenaar, de 64-jarige Jo Boonpag. 4 Kijk op de Wijk: Claverenbladpag. 4 Antilopen-trainer Van Buren is zeer optimistischpag. 5 Overig sportnieuws pag. 5/7 Loep op Leusden pag. 8 Kantlijn pag. 8 Servicepagina pag. 9 DOKTERSDIENST: tel. 948111 Mocht u vandaag de krant later dan gebruikelijk hebben ontvangen, dan bieden wij voor dit ongemak onze verontschuldigingen aan. Groene Zoom: ,,Dieiserglang,dus daar moet wel ergens ruimte langs te vinden zijn. De Groene Zoom biedt in ieder geval goede uitruk- mogelijkheden voor de brand weer." Ep Oostra (D'66) was de enige die koos uit het rijtje van drie. en sprak zijn voorkeur voor B uit Oostra ,,A levert teveel problemen op Dat qaat dus te lang duren" (Van één onzer verslaggevers) EUSDEN/BUSSUM/UTRECHT- Prochemko Interna al overweegt een schadevergoeding van de ge- nte Leusden te eisen. Volgens de advocaat van het rijf gaat het niet om enkele tienduizenden guldens, laar om meer. Hoeveel, wil hij niet zeggen. ochemko komt met een scha- lim op de proppen, nu de weg zich aan de Arnhemseweg in •den te verstigen alsmaar lan- wordt. Dinsdag werd bekend de verleende Hinderwetver- ling aan Prochemko door de i van State is geschorst Het Irsingsverzoek was, zoals be- ingediend door een aantal ners van Leusden-zuid en Stichting De Boom Zij zien de *nst van het bedrijf, dat onder chemische reinigingsmidde- aanmaakt, niet zitten. Ge- sd wordt dat de vestiging van ..chemische fabriek", zoals 'edrijf wordt omschreven, pro- 'en zal opleveren voor de om- »g in de toekomst Roesmk van Prochemko liet eiefonisch weten, dat de scha- Bim zal worden geëist als ge volg van een onrechtmatige daad door de gemeente Leusden. Roe sink. ,,Het bedrijf is anderhalf jaar aan het lijntje gehouden door de gemeente Eerst was er een ak koord over de vestiging, maar later veranderde Leusden van stand punt. De gemeente liet zich leiden door de omzichtige commotie van uit de bevolking En dat met de gemeenteraadsverkiezingen voor de deur. Ik wil gerust zeggen, dat er in Leusden sprake is geweest van politiek bestuur. En dat vind ik een ongezonde zaak in deze tijd" De schadeclaim zal worden berekend op grond van de geleden schade door Prochemko vanwege de on mogelijkheid, tot nu toe, om zich in Leusden te vestigen. Als er een schadevergoeding wordt inge diend zal de rechter moeten uitma ken of die terecht is. seweg ontbonden zal worden ui ten: „Ik houd nog een slag om de arm, omdat de motivatie van het vonnis van de staatsraad wellicht nog een opening biedt om de koop overeenkomst niet te ontbinden Ik heb de schriftelijk motivatie nog niet ontvangen, dus ik kan daar verder nog niets over zeggen. Ik denk trouwens dat de Staatsraad het niet gemakkelijk heeft gehad om tot een uitspraak te komen, gezien het feit dat de schorsing zo laat is uitgesproken" Mr Otten wil niet uitsluiten dat er een nieuwe voorlopige koopovereenkomst - onder andere voorwaarden - met de curator wordt gesloten, wanneer de huidige wordt ontbonden. LOGISCH Mr. H Punt: spraak logische uit- Mr F. Otten, de advocaat van Prochemko tijdens de Raad van State-zitting veertien dagen gele den, liet desgevraagd weten dat het ernaar uitziet dat de voorlopige overeenkomst tussen Prochemko en de curator van de voormalige Keurslagercentrale over de aan koop van het pand aan de Arnhem- (advertentie) Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden pyu enk3ffoi Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Uns kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- (•jks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten STUDIOFOTO 20 x 25 cm In onze bekende vakkwaliteit Mr. H. Punt, die de belangen van de mensen uit Leusden-zuid verde digt. noemde de uitspraak van de Raad van State „zeer logisch en in de lijn der verwachtingen" Hij ver wacht dat Prochemko de overeen komst met de curator za' ontbin den Maar mr. Punt is zich bewust van de mogelijkheid, dat de volgen de dag een nieuw voorlopig con tract gesloten kan worden. Hij laat verder weten, dat hij en zijn cliënten niet zullen stoppen met de aktie- procedure tegen de komst van Prochemko. zolang het bedrijf niet zwart op wit zet dat het afziet van vestiging in Liesden. Formeel heeft Prochemko nog wel kansen om zich in deze ge meente te vestigen. Dat kan ge beuren wanneer door een be roepsprocedure alsnog een bouwvergunning wordt verleend voor het aanpassen van het pand aan de Arnhemseweg aan de eisen van Prochemko. Tegen het weigeren van de bouwver gunning is het bedrijf inmiddels in beroep gegaan bij de gemeen teraad. Gezien de opstelling van de raad in de Prochemko-kwes- tie zal het beroep vermoedelijk tot niets leiden. Het bedrijf kan het dan vervolgens hogerop gaan zoeken. Als die procedure tot gevolg heeft dat Leusden toch een bouwvergunning moet verstrekken, zal Prochemko - zo mag men aannemen - de Raad van State vragen de schorsing van de Hinderwetvergunning op nieuw te bezien. Of het zover komt, moet afgewacht worden. Gezien de overweging om een schadeclaim bij de gemeente Leusden in te dienen, bestaat de kans dat Prochemko de hand doek in de ring gooit. CDA'er Henk Ossendrijver ver klaarde, dat zijn fraktie zich kan aansluiten bij de suggestie een lokatie te zoeken langs de Groene Zoom. Hij wist er al één: de hoek Groene Zoom/Burg. de Beaufort- weg. Ossendrijver zei het een goed idee te vinden om samenvoeging van de garage met de gemeente werf te onderzoeken Alrich Parson van de VVD sloot zich bij deze laatste woorden van Ossendrijver aan, ofschoon hij vindt dat de koppeling met de werf niet ,,te zwaar" moet worden ge maakt. Met andere woorden, het moet niet nu al een wet van Meden en Perzen worden Parson zei te voelen voor een onderzoek naar alternatieven voor de Iokaties A, B en C. „Gevoelsmatig ben ik niel voor A, omdat ik op die lokatie liever vier voetbalvelden dan één brandweerkazerne zie", aldus Par son die vindt dat een brandweerka zerne niet te dicht in de buurt van woningen moet staan. Zijn fraktie- genoot Sjef ten Berge vulde aan. dat de investering die geraamd is (alleen voor het gebouw) van dik 900.000 gulden te hoog is, en best met een derde kan worden ver laagd De totale kosten voor de bouw van de garage zijn overigens begroot op bijna 1.7 miljoen gul den De VVD voelt er niets voor om een kelder voor bijvoorbeeld schietoefeningen voor de politie onder de kazerne te laten aanleg gen Dat zou best eens op den duur kostenverhogend kunnen werken, aldus Ten Berge. Wethouder Wagenaar beloof de de raadscommissie, nadat hij de reacties had aangehoord, een en ander in het college van B&W te bespreken. (Van één onzer verslaggevers) Leusden - Wethouder Jan Wagenaar heeft heel voor zichtig beloofd dat er na de jaarwisseling een oplossing in het verschiet ligt voor de situatie rond Jacco's Cafeta ria, in de buurt van Toerma lijn en Lepelaar. De wethouder zei dinsdagavond in de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening dat een en ander afhangt van de afron ding van het noordelijk deel van winkelcentrum De Hamershof. „Dan hebben we er een betere kijk op of het nog gewenst is dat er een aantal buurtwinkels rond Jacco kan komen Is dat niet zo - of in ieder geval niet op korte termijn - dan kunnen we wat doen aan het braakliggende terrein rond het ca fetaria," aldus Wagenaar in woor den van deze strekking De bewoners van Toermalijn en Lepelaar in de wijk Alandsbeek klagen al jaren over de overlast die zij ondervinden van de situatie rond het cafetaria. Niet alleen de patat- lucht komt hen de neus uit, ook de minder fraaie aanblik van het braakliggende terreintje, dat als parkeerplaats wordt gebruikt, is hen een doorn in het oog. Bij regen verandert het in een modderpoel, bij langdurige droogte in een zand verstuiving Onlangs protesteer den de bewoners tegen de situatie, mede door de komst van zes markthandelaren die op woens dagmiddag hun waar daar de man mogen brengen. De groep bewo ners heeft niks tegen de markt, maar wel tegen het feit, dat haar omgeving er niet mooier op wordt. LEUSDEN - In de nacht van maandag op dinsdag werd inge broken in een woning aan Snuif molen in de wijk Clavereblad. Vermist worden girobetaalkaar ten en -pasje. De dader(s) kwa- m(en) binnen door het openen van een raam via het bovenlicht. LEUSDEN - De rijkspolitie hield dinsdagnacht een Leusde- naar aan die dronken achter het stuur van zijn auto was gekro pen. De man weigerde een bloedproef. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De rijkspolitie Leusden heeft gistermorgen, tussen half acht en kwart voor negen, ruim 60 bekeuringen uit gedeeld aan jeugdige fietsers op weg naar school. De bonnen werden geschreven tijdens een gericht controle bij de kruising Rossenberglaan/Noorderinslag. De meest gemaakte overtredin gen door de fietsende scholieren bestonden uit door rood licht rijden en met meer dan twee naast elkaar fietsen. De kinderen boven de 12 jaar kregen zonder pardon een bekeuring van de politie Zij kunnen een boete van tussen de 10 en 20 gulden verwachten In oktober en november zal de rijkspglitie op nieuw controles uitvoeren Dan zal ook gelet worden op de verlichting van de fietsen. Het was de bedoeling dat gister morgen in Achterveld politie deelde mee, dat binnenkort de fietsende scholieren wel in de gaten worden gehouden, voor wat hun verkeers gedrag betreft. LEUSDEN- van een nieuw te zien. Hier wordt gewerkt aan de ..nieuwe" Dodeweg Deze is verlegd vanwege de aanleg stuk rijksweg 28. richting Zeist en Utrecht. Links op de foto is het vrijliggende fietspad Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1