recies 164 mensen reageerden p ontwerp-plan „Hamersveld" oedafname-avond isdag in Ons Gebouw Open School timmert aan de weg Volgende week aktiviteiten voor de jeugd in Jeugdhonk letisder k 9 90 R ER eli I 24 roductie bel-gesprekken Schrijfavond Amnesty Int. IKV-kraam Hamershof Zeefdrukkunsf Claeverenblad Cursus Engels voor beginners Papier container De Haaien Oud papier aktie DWS AMBC puzzelrit Leden vergadering NCVB centrum 81: DE LEUSDER KRANT lof 52 ONDERDAG 5 SEPTEMBER 1985 plaatselijk nieuws één onzer verslaggevers) USDEN - Precies 164 men- hebben schriftelijk gerea- op het ontwerpbestem- splan Hamersveld. In to verden 21 inspraakbrieven e gemeente ingeleverd. In gevallen betrof het een kol- ve reactie van 113 en 32 >nen. De expositie die in over het ontwerp-bestem- splan werd gehouden in het entehuis, werd door circa Hangstellenden bezocht, inhoud van de reacties op het ;rp-bestemmingsplan Ha- i/eld volgt hieronder in een estek. EN EN NBAAR GROEN woners (113) van het zuid- ilijke plandeel verzochten de mming ..woonstraat" te wijzi- )it plandeel heeft smalle stra len op enkele plaatsen een niet ingrijke openbare groen- De auto wordt meestal op erf geparkeerd Een aantal staat op de weg. Men heeft jenkele behoefte aan het ma- jan woonerven of de aanleg jxlra parkeerplaatsen in de iare groenstroken De smalle n en de op de weg geparkeer- jto's hebben een remmend op passanten. Men verzoekt roenstroken de bestemming m" te geven, zodat ze in ieder niet voor de aanleg van lerplaatsen kunnen worden likt. Uit het noord-westelijk eel komt één soortgelijke e. Ook is één reactie binnen- nen van iemand die consta teert dat de tweede generatie te rugkeert, zodat er meer jonge kin deren komen. In deze reactie wordt juist sterk gepleit voor de aanleg van woonerven. In de tweede col lectieve reactie, ondertekend door 32 personen, afkomstig uit het noord-oostelijke plandeel. gren zend aan de Zwarteweg wordt ge pleit voor de aanleg van kinder speelplaatsen. Het blijkt dat in dit plandeel veel kleine kinderen (10- 14 jaar) aanwezig zijn, bijna twee maal zoveel als in het westelijk plandeel (respectievelijk 26,3% en 13,4%) Uit beide reacties blijkt volgens de gemeente duidelijk dat de bevol kingssamenstelling de vraag naar een bepaalde inrichting sterk beïn vloedt. Overheersend is op dit moment echter de vraag naar handhaving van de bestaande situatie. Deze zal in het plan worden opgenomen Dit houdt in dat wegen en trottoirs een verkeersbestemming krijgen en openbaar groen een groenbe- stemming. Om te kunnen voldoen aan eventueel opkomende wensen varjërend van detailaanpassingen tot algehele reconstructies zal in het plan een wijzigingsbevoegd heid worden opgenomen. Dit houdt in, dat het plan gewijzigd kan wor den. nadat overleg met belangheb benden heeft plaatsgevonden en na een ter inzage legging met de mogelijkheid tot het indienen van bezwaarschriften," aldus de ge meente. Een drietal bewoners liet weten veel hinder te ondervinden van Blijhof Vooral van in de Ansfridus- laan parkerende auto's en van bromfietsen. In het bestemmings plan is ten zuiden van Blijhof een terrein gereserveerd voor de aan leg van een parkeerplaats ten be hoeve van Blijhof en jongerencen trum ,,De Til" Na de inrichting van dit terrein tot parkeerplaats kan ook de toegang van Blijhof naar het zuiden worden verplaatst via de aan te leggen parkeerplaats. De bestaande toegang dient zodanig te worden aangepast dat hij alleen als toegang voor voetgangers ge schikt is, meent de gemeente. WONEN In één reactie werd gevraagd de uitbreidingsmogelijkheden van half-vrijstaande woningen met de achtergevel op het oosten te beper ken in verband met de schaduw werking van de aanbouw Reactie gemeente. ,,Bij half-vrijstaande woningen mag de kap worden doorgetrok ken. In meerdere gevallen is een dergelijke aanbouw reeds gereali seerd. Het levert een alleszins aan vaardbare situatie op. Niet ontkend kan worden dat qua bezonning de noordwoning van een blok half- vrijstaande woningen met de ach tergevel op het oosten in vergelij king met anders gerichte bouw blokken het meest ongunstig ligt, als de zuidelijke woning met 3 meter wordt uitgebreid. Het is ech ter de vraag of de situatie zo slecht wordt dat daarom een uitzondering in het bestemmingsplan moet wor den opgenomen. De schaduwwer king blijft beperkt tot een deel van de tuin Aan het verzoek zal dan ook geen gehoor worden gege ven De woningen aan de Populieren- laan hebben een flauwe kap. Een verhoging van de kap tot 1 meter boven de bestaande hoogte is niet voldoende, merkte een inspreker op. De opmerking van deze inspre ker is terecht, vindt de gemeente, want bij dit lage woningtype met een flauw dak is een deel van de kap nog zichtbaar op de eerste verdieping. ,,Er resteert dan een kleine vlie ring die niet beloopbaar is. met op het hoogste punt een hoogte van ca. 0,75 meter Voor deze lage woningen leidt het verhogen van de nok met 1 meter al tot een estetisch nauwelijks aanvaardbare situatie. Een verdere verhoging tot een zo danige hoogte dat een bruikbare kamer ontstaat is dan ook niet verantwoord. Voor het vergroten van de bergingsmogelijkheden blijft ook voor dit woningtype de mogelijkheid tot verhoging van de nokhoogte met 1 meter van kracht." TUINEN In een reactie werd erop gewe zen dat in de voortuinen van de Bouwfondswoningen aan de Lin- denlaan/Meidoornhof pergola's zijn toegestaan. De gemeente wijst erop dat recent een bezinning plaatsgevonden heeft over het toe staan van bebouwing in voortui nen. Daaruit is naar voren geko men dat in open voortuinen een .levende schutting", -dus bijvoor beeld een haag niet storend is. Een schutting van dood materiaal ech ter wel. Een ondersteuning van een ..levende schutting", dus een per gola met hang- of klimplanten is om die reden eveneens aanvaardbaar. In het bestemmingsplan zal dit worden opgenomen. De Winkeliersvereniging De Bie- zenkamp - Leusden-Centrum vraagt om uitbreidingsmogelijkhe den voor de winkels. Naar aanlei ding van dit verzoek zal nog over leg worden gepleegd met de winke liersvereniging. Twee ondernemers zijn het niet eens met de geringe uitbreidings mogelijkheden van winkels, horeca en bedrijven aan de Hamersveld- seweg. ,,Het beleid is gericht op een concentratie van voorzieningen in de centra Om die reden en om de toch al grote parkeerdruk op de daarvoor niet geschikte Hamers- veldseweg niet te vergroten is ge kozen voor handhaving van de bestaande situatie en slechts ge ringe uitbreidingsmogelijkheden van de bedrijven aan de Hamers- veldseweg," zo laat de gemeente weten. De verdere procedure tot en met de vaststelling van het bestem mingsplan in de raad: 1. Overleg met instanties. Een ver plichting op grond van de Wet Ruimtelijke Ordening: gereed sep tember 1985. 2. Beoordeling van het plan door de Provinciale Planologische Com missie: gereed januari 1986. 3. Aankondiging van de ter-inzage- legging van het plan in de plaatse lijke pers: februari 1986. 4 Ter-inzage-legging gedurende een maand. Tijdens de ter-inzage- legging kunnen bezwaarschriften worden ingediend maart 1986 Vaststelling van het plan in de gemeenteraad: mei 1986. Een gedeelte van de wijk Hamersveld, waarvoor een ontwerp-bestemmingsplan is gemaakt. In het midden loopt de Asschatterweg 0 fi kaa< HTERVELD - De plaatselij- IBO-afdeling zal dinsdag- j 10 september van 19.00- uur weer een bloedafname J worden genomen. Een ie- iissen 18 en 65 jaar kan die d bloed komen afstaan. »nals vorig jaar zal ook nu een vragenlijst moeten wor- nqevuld. zal een vingerprik worden gegeven vopr het vaststel len van eventuele bloedarmoede en de bloeddruk zal ook worden opgemeten. De bloedafname zal plaatsvinden in Ons Gebouw Niet alleen de inwoners van Achterveld zijn welkom maar ook de bewoners uit de omgeving. De organisatoren hopen dat het record van vorig jaar (208 bloedgevers) dit jaar weer gebroken zal worden. USDEN - Op 12 september bnen de bijbelse gespreks- igen weer met als onderwerp f de komende maanden de lijd. Op deze eerste morgen [evens kennismakingsmor- js, wordt als introductie op ïiderwerp een film van de mde auteur Hal Lindsay, jjhet gelijknamige boek: „De iet die aarde heette" ver- De gesprekskringen bestaan al 6 jaar en verheugen zich in een goede belangstelling. Het doel van deze kringen is dat mensen meer bekend raken met de bijbel. Regel is dat er zo min mogelijk over de kerkelijke achtergrond van de deel nemers gesproken wordt en dat de bijbel als enige autoriteit aanvaard wordt. De introductiemorgen is voor alle kringen en belangstellenden geza menlijk en wordt gehouden in de dansschool aan de Lepelaar 6, aanvang 9 30 uur. Bij ontvangst wordt koffie geserveerd. Inlichtin gen: Wil Houwers, telefoon: 943513 Wh ist er Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. %rschijnt elke dinsdag en donderdag. Jpofdredakteur: Beri Vos Ejndredakteur: Hans Mosterd ^daktie: Caspar van Loo. Boudewina de Boer fedaktie-secretariaat: Mia Veen Sjlevering kopij en advertenties: for het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het fönderdagnummer lot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur bdaktie en administratie: pnioor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op weikda- n qeopen van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Teleloon 3-941495 (administratie) -941494 (redaktie) tfonnementsgeld: P2,60 per |aar, 31.80 per half |aar, 16.15 per kwartaal lachten bezorging: k abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagavond 18 00 uur te jbben ontvangen Is dal niet het geval, neem dan kontakt op mei onze joldagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 en 19 30 uur). 1 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze Kpekteur bezorging, overdag 03420- 94206 pbestellen foto's: k meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen [net uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling |Pgiro 871441 t.n.v BDU b v. te Barneveld, met duidelijke vermelding |n gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto TBrd geplaatst- Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13x18 70 en 10.- voor luchtfoto s (formaat 20 x 25 cm). Ikunt ook contant betalen op ons kantoor. lusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u I gewenste foto('s) thuis. pe LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- trantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Op een geani meerde bijeenkomst gisteren van de Werkgroep Volwasse nen Educatie in de biblio theek werd volop informatie uitgewisseld over de Open School. Veel belangstelling was er voor de Open School groep, die gaat starten op maandagmorgen 18 septem ber. Er werd gesproken over de ..an dere" manier van leren op de Open School het uitgaan van de ervarin gen van de deelnemers zelf en met elkaar proberen nieuwe informatie te verzamelen over allerlei interes sante onderwerpen. Het werken met thema's levert genoeg stot op om de belangstelling op te wekken en uit te breiden. Een tweede jaars groep gaat verder op de woens dagmorgen Op maandagavond gaat een groep van start die zich voornamelijk gaat bezighouden met de Engelse taal. Voor de nieu- 1 we Open School groep is er nog mogelijkheid voor een beperkt aan- j tal deelnemers om zich aan te melden Wie het wil proberen om op een „nieuwe" manier te gaan j leren, kan alle informatie krijgen bij Els Vink. telefoon: 946551 LEUSDEN - De plaatselijke schrijtgroep van Amnesty Inter national start op 9 september LEUSDEN - Aanstaande zater dag staat er een kraam van het Interkerkelijk Vredesberaad in winkelcentrum De Hamershof. Bij deze kraam kan men terecht voor het inleveren van de kaar ten in het kader van het volkspe- titonnement tegen kruisraket ten. Men kan er ook raambiljet ten en buttons krijgen. De kaarten worden volgende week opgehaald door mensen die zich kunnen legitimeren door mid del van een kaart, ondertekend door de voorzitter van het Vredes- platform. Degene die de kaart lie ver zelf bezorgen kunnen dat doen op de volgende adressen: Water molen 1 (wijk Claeverenblad); Prin ses Christinalaan 7 (Leusden- zuid); Kornoelje (De Wetering); Houtvester 38 (Bosveld); Van Ol- denbarneveldstraat 22 (Achter veld). LEUSDEN - De komende week, 8 t/m 15 september, is de startweek van het jeugdwerk binnen de Geref. en Herv. Kerken in Leusden. Er worden deze week tal van activiteiten georga niseerd in en om „Het Jeugd honk" aan de Hamersveldse- weg, naast boerderij 't Claeve renblad. het begint zondag 8 september met een gezellige middag. Alle jongeren van 10 jaar en ouder zijn vanaf 14.30 uur van harte welkom. Maandag 9 september zijn 13-, 14- en 15- jarigen van harte welkom. De Lokal Omroep Leusden zal deze avond „acte de presence" ge ven. Zij zullen onder meer laten zien hoe televisiebeelden tot stand komen. Ook een micro foontest zal gedaan worden. Het „publiek" zal niet hoeven toekij ken, actieve medewerking wordt verwacht. Dit alles gebeurt vanaf 19.00 uur. Dinsdagavond om 18 30 uur. kunnen de 6 tot en met 9-jarige kinderen op zoek gaan naar de vossen welke overal in de omge ving van het jeugdhonk verblijven. De avond van donderdag 12 sep tember is voor de 10-, 11- en 12-jarigen. Deze avond wordt ge vuld door een pottenbakker. Ook deze avond is het niet alleen kijken, men mag zelf ook pottenbakken. Vanaf 19 00 uur is men van harte welkom. Op zaterdag 14 septem ber zijn er 's middags activiteiten. Om 14.00 uur kan er in groepjes gesiau wuiutui mei uc o^cui tucht. Deze middag wordt besloten met de traditionele pannekoeken en de haast al even traditionele verras sing. Zondag 15 september is de Gemeentedag in de Rolandus-leao aan de Zangvogelweg te Amers foort. Het Gereformeerd/Hervormd Jeugdberaad rekent op een grote opkomst bij al haar activiteiten de ze week in ,,Hetjeugdhor)k". Indien men meer informatie wil, dan kan men bellen met 946281 tussen 18.00 en 19.00 uur. LEUSDEN - In boerderij 't Claeverenblad vindt-gelijktijdig met de tentoonstelling van werken van Rein Kamphorst - een expositie plaats van zeef drukken van Carla Raadsveld. Deze kunstenares maakte voor het Wereldnatuurfonds een serie zeefdrukken. Een achttal daarvan hangen in de benedenzaal van 't Claeverenblad. Ook zijn er enkele andere werken van Carla Raads veld te zien. De expositie is ge opend tot 29 september, elke zater dag en zondag van 14.00-17.00 uur en op afspraak. weer met de maandelijkse schrijfavonden, welke elke twee de maandag van de maand wor den gehouden. Op zo n avond worden belangstellenden in de gelegenheid gesteld te schrijven naar de autoriteiten van diverse landen waar de mensenrechten worden geschonden. Déze maande wordt geschreven naar Syrië,Thaftand en Tsjecho- slowakije De brieven, waarin veel al om de vrijlating van gevangenen of om een eerlijk proces wordt gevraagd, woroen opgesteld door de schrijtgroep Leusden Een Ne derlandse vertaling is er bij zodat men weet wat men schrijft. Briefpa pier. enveloppen en postzegels zijn voorradig. Regelmatig blijkt dat het schrijven van brieven succes heeft. De schrijfavond wordt gehouden 9 september tussen 19 30 en 21 30 uur in de school De Brink (voor heen Hamersveldschool), Lijster beslaan 54. ACHTERVELD - Stichting de Moespot zal een cursus Engels voor beginners organiseren. De ze cursus wordt gehouden in de Moespot en aanvangen op don derdag 19 september. De cursus sen zullen worden gehouden el ke donderdagavond van 19.00- 20.00 uur. Het cursusgeld bedraagt 50,- voor de eerste tien lessenDegenen die aan deze cursus willen deelne men kunnen zich hiervoor opgeven bijA. van Valkengoed, Pater Storm- straat 8, tel. 03425-2132. De opga ve dient te geschieden voor 17 september. ZANGAVOND De Stichting Woord en Daad (Amersfoort) houdt op vrijdag 13 september een zangavond In de St. Jorlskerk, aanvang 20.00 uur. Mede werking verlenen de Chr. Gemengde Zangvereniging en jongerenkoor Ju bilate Deo uit Woudenberg en Addle de Jong en Jan Noordijk aan het orgel. LEUSDEN - Zaterdag staat ge durende de hele dag weer een papiercontainer op het sport park aan de Bavoortseweg. De opbrengst gaat naar de Zwem en Poloclub De Haaien. ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van de muziekvereniging DWS zal zater dag weer een container worden geplaatst op het Groot Achter veldplein. ledereen die zijn oud papier op wil ruimen kan dit in de container komen deponeren. Degenen die in verband met bijzonderen omstandigheden hun oud papier niet zelf kunnen komen brengen kunnen dit telefonisch mel den bij W. van Hamersveld, tele foon; 03425-1688 en bij W. Wou ters, telefoon: 033-941197. Inwo ners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud papier eventueel komen deponeren bij W. Wouters, Hessenweg 95 te Stoutenburg. DS MANIFESTATIE IN DIERENPARK Op zaterdag 8 september viet de Cltroën DS-club Nederland het feit, dat de desbetreffende auto al dertig jaar op de weg Is. Van 11 tot 18 uur kunnen belangstellenden en DS-rij- ders terecht In dierenpark Amers foort, waar een grote manifestatie plaats vindt met exposities, video films, publlclteits en onderdelen- markt met 35 kramen, een concours d'elegance met alle typen ID/DS, on derdelen-veiling, doe-shops, gele genheid tot aan- en verkoop, uitslag landelijke DS-wedstrijden etc. De Cl troën ID/DS-Club Nederland is de grootste ter wereld met meer dan 1200 leden. Tijdens een manifestatie vorig jaar in het dierenpark waren ruim 4000 Ds-enthousiastelingen aanwezig. (advertentie) ACHTERVELD - Zondag orga niseert de AMBC Achterveld een oriëntatierit. Deze rit wordt gere den onder een eigen reglement. Er kan gestart worden in de sport en tourkiasse. De uitzetters zijn de heer en mevrouw Duits uit Putten. Inschrijven voor deelname kan vanaf 13.30 uur in hotel de Ros kam. De eerste deelnemer start om 14.00 uur. Er zijn prachtige prijzen te winnen. Deze rit telt mee voor het clubkampioenschap. Tijdens het berekenen van de uitslag zal er weer een gezellige bingo worden gehouden Ook hierbij is weer een aantal mooie prijzen te winnen. LEUSDEN - Maandag 9 sep tember aanstaande zal om 19.45 uur de NCVB afdeling centrum in het Gereformeerd Dienstencen trum aan de Burg. de Beaufort- weg een ledenvergadering hou den. Er komt iemand praten van het buro van de voeding, die zal spre ken over Gezonde Voeding Be langstellenden zijn van harte wel kom. De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wat dat met elkaar te maken heeft? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u namelijk geboortekaartjes bestellen om de nieuweling In 't gezin bekend te maken bij familie en bekenden. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze meenemenom thuis de kaart, die u leuk vindt, uit te zoeken. Voor wat het lettertype betreft heeft u de keus uit hand- of machineletters. Asschatterweg 19, teleloon 941495. Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12,00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3