SIHHtT Antilopen kan nu al een I van betekenis spelen" iugd LTV Leusden breekt door Zaalvoetbal competitie iwling Bond Leusden [olijk van start Nieuw begin bowlinguur Roda '46 - Domstad liner Kees van Buren: Uitslagen Ons Genoegen Kompetitie bedrijfstennis STERKTE! SPORTSPLINTERS Zondag 8 september Burg. Buiningpark. Aanvang 14.30 uur. Wedstrijdbal aangeboden door Sporthuis Pim Berghuizen Hamershof. DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1985 (advertentie) In de KNVB-afdeling Utrecht wordt de promotie degradatierege ling, die in het vorig seizoen van kracht was. ook in het zojuist aan gevangen voetbaljaar 1985-1986 toegepast ..Op verzoek van de overgrote meerderheid van de clubs", wordt uit Nieuwegein ge meld en daar wordt onmiddellijk aan toegevoegd, dat de competitie dan tot in de laatste fase spannend en attractief blijft. Ik help dat de bondsbonzen hopen, maar vrees ook, dat deze maatregel de spel- verruwing met de gevolgen daar van niet tegengaat De competitie- poules. waarin de Leusdense stan daardteams zijn ingedeeld, be staan uit 12 teams, die in totaal 22 wedstrijden in het vooruitzicht heb ben. Daar kunnen de jongens als nog mee vooruit Zelfs nu ze het wederom zonder een echte winter stop moeten doen Van de 12 ploegen in de zater dagse Hoofdklasse blijft uiteindelijk voor 8 alles bij het oude. nadat zij hun verplichte repertoire hebben afgewerkt De kampioen-dat hoeft niet bij voorbaat Roda '46 te zijn. al behoren de Bumingparkers zeker tot de kandidaten - promoveert naar de KNVB en de drie laatste formaties op de ranglijst aan het einde van de rit gaan roemloos ten onder de 1e klasse in. In de zon dagse 1e klassen A en B. waarin Roda en Achterveld acteren, is de situatie iets anders. Nog enerve- render, zou ik zeggen, want ter bepaling van het uiteindelijke lot van twee teams is op twee fronten een extra wedstrijd nodig vanwege de geplandehalve" promotie res pectievelijk degradatie. De kampioenen - uiteraard ook als dat de zondagse roodzwarten en of SVA mogen zijn - gaan auto matisch over naar de Hoofdklasse De nummers 2 uit A en B betwisten elkaar om de derde promotie- plaats. De nummers 11 en 12 worden zonder uitstel verbannen naar de 2e klasse en voor elk van de beide nummers 10 bestaat nog 50% kans op redding van het vege lijf via het winnen van een onderlin ge beslissingswedstrijd. Ik wens alle clubs succes, vastberadenheid en vooral sterkte' (502) PC ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd werd door 13 schutters deelgenomen. Het was J. van Rossum die met 97 punten de eerste plaats behaal de. De overige uitslagen waren: 2 A. vanDaatselaar94;3 P.Smink 92, 4 G Schimmel 90, 5 J E. van Hamersveld 89; 5. W J. Lagerweij 89; 7 G. van Hamersveld 88, 7. L van Hamersveld 88; 9. W v.d. Kletersteeg 87; 10. J. Voorburg 84, 11 G Tolboom 77; 12. J. Krall 75; 13. J. J. van Hamersveld 72. Ook werd deelgenomen aan de kleiduiven schietwedstrijden. Hieraan deden 18 leden van Ons Genoegen mee. De eerste plaats werd behaald door B. van de Hengel met 21 duiven. De overige uitslagen waren: 2. G. van Hamersveld 20, 3. J. van Hamersveld Jz. 19; 4 J. Voskuilen 18; 4 L. van Hamersveld 18; 4 G. Schimmel 18,4 W v.d. Kletersteeg 18; 8. W. Voskuilen 17; 8. H. Burgsteden 17,8 J Voorburg 17; 11 P Kok 16; 12. J. E. van Hamers veld 15; 12 J J. van Hamersveld 15; 14. A. Vlug 14.14 T Daatselaar 14, 16 W Wittebrood 12, 17 G Tolboom 10, 17. J. Krall 10 Lagemaat 146, 3 Jo v.d Wild 142; 4 Bep Hassink 130; 5. Maartje v.d Braak 94 Hoogste game dames Bernadette Brogh (174), hoogste game heren Riem van Kalsbeek (149). Er is nog steeds plaats voor enkele dames of heren die er dinsdag eens een uurtje tussen uit willen Voor 3,50 kan men mee spelen. Iedere dinsdag om 14 00 uur in De Korf JSDEN - Maandag 2 sep- •f was het weer zo ver, de konden weer gaan rollen [een nieuwe competitie, be- huis league van Bowling Leusden. Het begin was immelig, maar tevens zeer ®'g. Men begroette elkaar k. en had van alles uit te >len- Het bestuur heeft niet boi gezeten in de zomerpauze, maar een nieuwe en betere inde ling gemaakt over de verschil lende klassen. Er zijn nu 4 klas sen; Hoofdklasse, 1e, 2e en 3e klasse. Hoofd-, 1e en 2e klasse bestaan uit 9 teams, de 3e klasse bestaat nu nog uit 7 teams, maar kan nog aangevuld worden tot 9 teams. Daar er 8 banen zijn is er elke week één team vrij, en ver vult dan de taak van wedstrijdad ministratie. Op die manier leren alle teams ook die kant van de zaak eens kennen. De klassen zijn op sterkte her ingedeeld. Tevens mocht de bond maar liefst 5 nieuwe teams verwel komen, en daarbij nog verscheide ne nieuwe leden, die een plaats vonden in reeds bestaande teams. Enkele teams zijn van naam veran derd Ook dit jaar zal er op de woensdagavond weer een double- league gespeeld gaan worden, waarmee men spoedig van start zal gaan De standen na de eerste speelavonden Hoofdklasse: 1 Pajeerja 5 2076, 2 Paradiso 4 2033, 3 Kela Alfa 3 1971, 4 Sterrenteam 3 1929; 5. King Louie 2: 1017; 6. S. enW Systems 2 1916, 7 Le Due 1 1880, 8 Nilo-si 2 1849. 9 Good Approach vrij Hoogste game dames: W. Nikijuluw 202; hoogste game heren Wim van Harsselaar 224 1e klasse: 1 Kersbergen. 5 1798; 2. 5: 1785. 3 Karweihoek.4 1817; 4 Aqua Stop, 3. 1711, 5 Bibob, 2: 1708, 6 Partyservice v.d Voort, 1 1686, 7 Ros Beyaart, 0: 1538; 8 The Dots. 0 1414; 9 Spares Strikes: vrij Hoogste game dames: Yvonne de Jongh 169. hoogste game heren Piet Maljers 203 2e klasse: 1 Fix It, 4 1688. 2 Garage Doorne kamp. 4 1634.3 The Muks. 4 1428. 4 Dieene. 3 1602, 5 Schoenmaken) Keijzer, 2 1546, 6 Buro Epskamp. 1 1558; 7. White Pms. 1 1518. 8 Korfbowles. 1 1245, 9 Stellema Optiek vrij. Hoogste game dames Rie de Rid- Kees van Buren geeft aanwijzingen ..Organisatie in het veld vind ik belangrijk" Ze hebben echter de vrijheid om te bepalen welk systeem ze wil len gebruiken Nu borduren we op de spelpatro- nen van Herman Bruins voort, vol gend jaar hopen we dan de ver schillende systemen onder de knie te hebben. Het collectief, het sa men willen knokken voor een eer vol resultaat zal ons sterkste wa pen zijn, waarin met name onze dames een belangrijke hoofdrol zullen vervullen We hoeven echt niet onder stoelen of banken te steken dat Antilopen dames over de nodige capaciteiten beschikken, waarop menig andere korfbalclub in de regio jaloers zou zijn. Een plaats in de middenmoot moet als het een beetje meezit tot de moge lijkheden behoren. Als oud-) scheidsrechter van promotie-klas wedstrijden weet ik wat er in deze klasse allemaal te koop is We kunnen meedoen. En op grond van resultaten uit de oefencampagne tegen hoofdklassers, zal het me eigenlijk niet verbazen als Antilo pen meteen in de top meedraait. Ik zeg niet dat het gebeurt, maar gezien de kwaliteiten van de groep is dat zeker niet ondenkbaar. Ik heb eigenlijk maar één angst. Hoe zal de relatief lichte Antilopen-formatie zich landelijk tegen fysiek sterke clubs manifesteren, zoals met na me de noordelijke ploegen meestal zijn. Want tegen stugge tegenstan ders hebben we het nogal eens moeilijk, zeker als de scheidsrech ters veel toestaan, en lichamlijk contact met de mantel der liefde bedekken De meeste punten zul len in ieder geval thuis behaald moeten worden, want hoe al die verre reizen op de spelers zullen uitwerken is voor mij ook nog een open vraag." NIEUWELINGEN Op de vraag welke veranderin gen in het Antilopen-keurkorps zijn aangebracht, antwoordt Kees van Buren: .Eveline van Rooyen en Jeanette Jekel hebben aange toond in de hoofdmacht thuis te horen Beide dames spelen op inzet en geheel in dienst van het vak Bij de heren is Olaf Rademaker nieuw. Hij zal in tegenstelling tot de dames zijn verkiezing boven routi nier Gert Graafland nog waar moe ten maken, omdat door werkzaam heden een belangrijk stuk van de voorbereiding werd gemist. Ik heb veel vertrouwen in hem. Ik ken Olaf als geen ander, maar als blijkt dat hij toch niet mee kan komen en daarmee in feite door de mand valt, deins ik er niet voor terug om Gert Graafland, Jerry Urbach of Laurens Kalleveen weer bij het eerste te betrekken. Olaf weet als geen an der wat er op het spel staat. Wordt Kwiek lijkt de belangrijkste titelkan didaat, samen met DTV en moge lijk ook Ons Eibernest als een gevaarlijke outsider En nogmaals: ook Antilopen kan met een beetje mazzel een rol van betekenis spelen. Lukt het op het veld op landelijk ni veau nog niet, dan zullen we in de mikro (zaal) van ons laten horen. Want één ding staat nu al vast: Antilopen wordt in de zaal kampioen. Dat heb ik dit seizoen als uitgangspunt gesteld. Een club die op het veld landelijk speelt, moet dat ook in de zaal doen. Antilopen is daar rijp voor en hoort daar gewoon thuis." GDA Eline Maas Rien van Blerk - Constance Ploeg/Arthur Kappers 6-0, 6-1 DDB Yvonne Schouten Marga v.d. Burgwal - Bea Raaphorst Bep Hassink 7-6. 6-3 HDB Stoffel v Almkerk/Wout Ooster huis -Dirkv Alphen/MaasHilhorst 6-2, 2-6, 6-2 GDB Marga v.d Burgwal/Frans Alten burg - Ada en Frans Slagter 6-3, 5-7, 6-3 DDC Hetty v Beek Riet v.d Berg - Netty Timmers Bebv Uffelen 6-1,6-1 HDC Wim de Bruin Jaap Schoenma ker - Bernard de Vries Jos Hazelaar 7-6, 3-6. 6-0 GDC Antoinette Hendrikse'Bernard de Vries- Marit de Vnes'Ettienne Veldhuis 5-7, 0-2 opgegeven LEUSDEN - De bedrijfstennis- j kompetitie in het Tennis en Squash Centrum is afgelopen drie weken onder bijzonder pret tige en sportieve omstandighe den gespeeld. Er werd gespeeld in poules naar sterkte in een heren kompetitie en gemengde kompetitie. Verrassend zijn de uitslagen ge weest De winnaars van 1984, bij de heren R C Nederland en in de Mixed Yokogawa Elektrofakt, kon den het deze kompetitie niet bol werken tegen andere deelnemers. Dinsdag 3 september worden om 20 00 uur halve finales gespeeld tussen de herenteams van Bram- son Papier en Kortman Redipro, op donderdag 5 september zal de halve finale gespeeld worden tus sen de mixed teams van Amro Bank en Amersfoortse Berg I Vrij dag 6 september worden de finales gespeeld. 19.00 uur: Heren B Amersfoort Courant tegen Bramson Papier of Kortman Redipro. 19.00 uur: Gemengd B Howson Algraphy - winnaar halve finale van donderdag. 20.00 uur: Heren A Repi Interieur - Nettenbouw bv. 20 00 uur: Gemengd A Bram's i Paris - Oreaden Cosmatics. Direkt J na afloop van wedstrijden zal rond 23.00 uur de prijsuitreiking, onder extra gezellige omstandigheden, plaatsvinden der 169; hoogste game heren Lex Jonker 194 3e klasse: 1 Runners up. 5: 1252; 2 Zero, 5 1572:3 NoPins.3 1513.4 BZN.3 1304,5 The Winners, 2 1490:6 Bob Bakker BT. 2: 1337; 7 The Pin Killers, 1 1447 LEUSDEN - Op maandag 2 september barstte ook de zaal voetbalcompetitie binnen de af deling Utrecht van de KNVB weer op alle fronten los. In alle rayons, 't Gooi, Heuvelrug, Utrecht en de Veluwe, werd aan het rollen gebracht voor het (winter)seizoen '85-'86. Evenals voorgaande jaren wordt er in diverse sporthallen bijna weke lijks strijd geleverd. Zo n 1000 teams, uitkomend in standaard-, dames-, junioren en reserven- klassen, nemen aan de nieuwe competitie deel. Onder hen, de nog enig overgebleven Leus dense formatie van Pon Voor waarts. De andere zaalvoetbalteams, zoals Lisidunahof en FC Opstelten, komen niet meer in het officiële rijtje van de KNVB voor. Met de heren voetballers van de autoim porteur zullen we het dit jaar in sporthal de Korf moeten doen Pon voorwaarts, uitkomend in de 2e klasse B, komt echter pas op vrij dag 13 september voor eigen pu- bliék in actie tegen Veensche Boys uit Nijkerkerveen. Morgen moeten in Leusden teams uit de andere 2e standaardklassen dan de Leusde- naren de eerste wedstrijddag zul len afsluiten. Het programma in sporthal de Korf voor vrijdagavond 6 september luidt aldus Res. 2e klasse D: 19 00 uur Straaljager Boys - Spar ta 5 Res. 2e klasse D: 20.00 uur Wilco Rustenburg 4 - Auto van Rijn 3 2e klasse A: 21.00 uur Straaljager - Nolles Sport 2e klasse C: 22.00 uur Veer-Alpha Voor de volledigheid de gewij zigde poule indeling van de 2e klasse B na het terugtrekken van ZVVL '85, Top Veertig, Watergoor, Hartings, WAAC '81Serana, Chi- rurgijnhuis, Dwarsligger. Veensche Boys en Pon Voorwaarts spelen om één plaats in de 1e klasse Niemand degradeert. SCHAKEN Schaakgenoot schap Amersfoort organiseert za terdag 7 september het nationale snelschaaktoernooi. Het toernooi wordt gehouden in het eigen club gebouw de Johanneskerk. West singel 30 te Amersfoort Er wordt gespeeld volgens het .Amster damse" systeem. De aanvang van het snelschaken is om 12 00 uur. De zaal is open om 11.00 uur LEUSDEN - Het bowlinguurtje is weer van start gegaan. De resultaten van de eerste wedstrijden zijn als volgt: Hoofdklasse: 1 Bea Lier 305, 2 Ingrid Blerk 303 3 Bernadette Bruyn 303. 4 Riem van Blerk 289; 5. Ali Bomtje 263. 6 Margriet van Kalsbelk 245. A klasse: 1 Margot Woordes 232; 2 Ria van Bentum: 229; 3 Agnes Kal 228. 4. Gam Reus 226; 5. Margriet van Toren 225 B klasse. 1 Ger du Pree 221; 2 Sjamme Eg- gens: 216; 3. Miep van Kampen 214; 4 Kryma Groeneveld 214; 5. Ida de Jong: 202. C Klasse: 1Sjef van Ooyen 194. 2 Reimy van Gils 194; 3 Michel 191,4 Sue Jan sen 188; 5 Jetty. 185 D klasse: 1 Wilma Sikkens 179; 2 Gre 172; 3 Henny Holthuis 171, 4 Joke Los: 165,5. Magda v.d Krol 163. E klasse: 1. Riek van Oyen 149, 2. Willy v.d se, geeft volgend relaas met de „nieuwe' maar toch ook „oude" Antilopen-trainer weer. BEKEND ..Ik ben nou eenmaal bij Antilo pen een bekend figuur Natuurlijk doemt dan de vraag op hoe kan je mensen waar je bijvoorbeeld als voorzitter mee te maken hebt ge had of in de junioren hebt getraind, motiveren en nieuwe dingen spelsystemen) bijbrengen Ook ik had daar mijn twijfels over Maar nu we alweer een maand bezig zijn en op het punt staan om onze eerste stappen op landelijk niveau te ma ken. mag ik wel zeggen, dat het klikt en de selectie me volledig als de nieuwe trainer accepteert," zet Kees van Buren uiteen. ,.De lijn die de destijds door mijzelf, als voorzit ter" binnengehaalde Herman Bruins werd uitgezet, wil ik verder uitbouwen. Het beleid dat de Antilo pen prestatie gericht aan de weg wilde gaan timmeren, is zo'n zes jaar geleden bepaald. En op het moment dat Bert Brandsen de spe lers niet echt meer kon motiveren en besloot om er (voorlopig) een punt achter te zetten, werd Herman Bruins voor een jaar gecontrac teerd Hij paste volledig in dat prestatie-plaatje, en is voor Antilo pen dan ook een toptrainer ge weest waar de spelers mee weg liepen en het bestuur dik tevreden over was Ikzelf was op dat moment trainer van het Hilversumse Excel sior en nog met de trainerscursus bezig. Toen het Antilopen-bestuur mij vroeg om voorzitter te worden heb rk die stap weloverwogen ge nomen. Maar ideaal was de combi natie trainer (Excelsior) en voorzit ter (Antilopen) niet, terwijl je niet moet vergeten dat ik als onderwij zer ook nog de nodige dagelijkse beslommeringen had, en nu als direkteur nog stèeds heb." Door de versnelde overname en renovatie van de gemeentelijke kantine, was het financieel onver antwoord om Herman Bruins nog één jaar aan te houden Een spon- soraktie van de Antilopen-selectie, voorkwam echter het voortijdige vertrek. Een man als Herman Bruins is met zijn ervaring op korf- balgebied voor Antilopen van on schatbare waarde geweest Het plan om na de periode Bruins met eigen clubtrainers verder te gaan. was echter niet van vandaag of gisteren, maar iets wat al langer in de pen zat Een driemanschap, zoals hoofdklasser Oost-Arnhem dat kent, is het ideaalst. Om de twee jaar kan dan een andere clubtrainer zich met de seniorense-" lectie gaan bezighouden, waarna de ander zich weer met de jeugd bezighoudt Zo blijft da stroom van talentvolle jeugd uit eigen kweek gewaarborgd en weten de trainer en de spelers precies wat ze aan elkaar hebben Zover zijn we bij Antilopen nog niet. Die situatie hopen we in de toekomst wel te bereiken ORGANISATIE „De organisatie in het veld vind ik erg belangrijk, ledereen in een vak heeft een bepaalde functie, maar ik stuur niemand met opdrachten het veld in. Ik bied ze wel spelsystemen aan. JUSDEN - Onder zeer wisse- e omstandigheden zijn in de ■open week de clubkam- pschappen in het dubbel- gehouden bij de jubilerende Leusden. De start was zeer ■tig en veel geplande partij- Ionden op die eerste speel- niet gespeeld worden. Ge- g steeg gedurende de week (temperatuur tot zomerse ]den en kwam de wedstrijd- [ig niet voor onoverkomelij- tioeilijkheiden te staan en Ten zondag jl. de finales wor- Ifgewerkt. ■spoedig ontwikkelden Huib flphen en Tom Lemstra zich smaakmakers van het toer- I Het jeugdige tweetal vond pantel gereputeerde dubbels Ijn pad, die alle uit de weg pn geruimd Na een overdui- 6-1/6-4 overwinning op ■van der Grijp en Arthur Kap- ii het begin van de week, werd llijk dat men ernstig rekening (pe te houden me| het bereiken Je finaleplaats Dit gelukte via irijke zeges op Paul Wesse- pn Ferry van Uffelen in de J-finales en op Rien van Blerk jon van Berkel in de halve les, steeds in straight sets Inde moest worden opgetornd te- We als eerste geplaatsten, Re llen en Paul Slijpen In 'n zeer |nge partij ging de jeugd voorl- I van start en liet zien een Jkende partij tennis op het (ei te kunnen leggen. Goed ■end werd een vlotte 6-3 over ig geboekt. In de tweede set fien de geroutineerde René ■en Paul Slijpen sterk terug en fcten de gehele set een kleine Vong in games vast te hou- fot 5-5 ging alles volgens het maar toen brak de jeugd men. In het gemengd dubbel tra den de beide titelhouders in het enkelspel, Eline Maas en Rien van Blerk, voor het eerst samen aan De kombinatie bleek zo goed. dat Arthur Kappers en Constance Ploeg naar een volkomen kansloze 6-0, 6-1 nederlaag werden getikt Eline en Rien konden derhalve de bloemen en felicitaties in ontvangst nemen. Uitslagen: DDA Eline Maas'Esther van Loenen - Constance Ploeq'Roelien Dirkzwager 6-1.6-2 HDA Huib van Alphen Tom Lemstra - René Otten Paul Slijpen 6-3.7-6 iorzitter Kees van Buren nu trainer van Antilopen. door de service van René Otten 6-5. De spanning was te snijden toen Otten/Slijpen de verloren ser vice terugpakten en een tie-break de tweede set moest beslissen Een luid gejuich begeleidde het beslissende punt: met 8-6 beslisten Huib en Tom deze tie-break en daarmede de partij. Van dit jonge duo kan de LTV Leusden nog veel verwachten DAMES Bij de dames was de doorbraak van de jeugd al eerder qesiqna- leerd Enkelspelkampioene Eline Maas wist met Esther van Loene dan ook volgens verwachting de finale te bereiken. Hierin moest de strijd worden aangebonden met Constance Ploeg en Roelien Dirk zwager, die de plaats had ingeno men van de geblesseerde Betty Klave Ook al geplaagd door de onstuimige wind bleken Eline en Esther de tegenstandsters goed onder druk te kunnen houden Een regelmatige 6-4/6-2 overwinning was het verwachte resultaat en Eline Maas en Esther van Loenen konden de beker in ontvangst ne- De finalisten van de clubkampioenschappen in het dubbelspel )eslo! 'uw t de 5r, De USDEN - De meest op- elijke verandering vond loop van het vorige sei- en bij korfbalclub Antilo- -I plaats. Voorzitter Kees n Buren werd hoofdtrainer in de naar de promotie- gepromoveerde Anti- n-twaalf, als opvolger niet meer betaalbare Itelvener Herman Bruins. Een logische stap? Buiten staanders zeggen: dat kan niet goed gaan. Insiders fluis teren over de juiste man op de juiste plaats. Over hoe „Antilopen-gek" Kees van Buren daar zelf over denkt en hoe hij aan de vooravond van de competitie aankijkt tegen het volledig nieuwe avontuur in de landelijke promotieklas-

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5