ZAKELIJKHEDEN Prijswinnaars kleur wedstrijd Fred Timmer Wilma Voorsteegh 10 jaar bij bakker Kantongerecht Amersfoort 1 Burgemeester opende vernieuwde Rabobank Echtpaar Breedveld 55 jaar getrouwd LOEP OP Nieuws uit het bedrijfsleven Neutraal Goed zitten Gebeuren (opnieuw) Kraaksters Beste kraker loep op Leusden LEUSDEN - Burgemeester mr. J. W. M. Rademaker verrichtte woensdag de officiële opening van het vernieuwde kantoor van de Rabobank ..Leusden" aan de Biezenkamp 3. Ter gelegenheid De voorzitter van de Leusdense bibliotheek ontving ter gelegenheid van de heropening van de Rabobank een cheque. Deze werd overhandigd door de burgemeester. van die opening organiseert de bank tot en met vrijdag 13 sept. en kele acties voor jong en oud. Alle jongens en meisjes van 6 tot en met 12 jaar kunnen deelnemen aan een kleurwedstrijd. Voor jongeren van 13 tot en met 18 jaar is er een speciale Rabobank- kwis. Verder krijgt iedereen die in de periode van 4 tot en met 13 september het kantoor „De Bie zenkamp" bezoekt en een bank- handeling verricht, een ope ningsattentie. Tenslotte houdt de Rabobank een spaaractie, waarbij iedere nieuwe spaarder, die minimaal 25,- inlegt, een premie van 7,50 ontvangt. Mede in verband met achterstal lig onderhoud besloot de Rabo bank „Leusden" in juli 1984 het kantoor „De Biezenkamp" te mo derniseren. Bovendien moest met het oog op de voortschrijdende automatisering het interieur wor den aangepast. Het resultaat van de verbouwing is een modern en praktisch ingericht bankgebouw waarin de cliënten een optimale service kan worden verleend, aldus een persbericht van de bank Ook is reeds rekening gehouden met toekomstige ontwikkelingen op het gebied van automatisering. In de bankhal bevipden zich vier zogenaamde „open" servicepun ten. De cliënten kunnen daar te recht voor alle bankzaken. Voor gesprekken van vertrouwelijke aard zijn twee spreekkamers be schikbaar. Wie alleen maar naar de bank komt om vlug wat contant geld op te nemen van een privére- kening of rekening-courant, kan rechtstreeks naar de snelkas lo pen. De grote kluis heeft ook een aantal safeloketten, waarin waar depapieren, sieraden of andere kostbaarheden veilig kunnen wor den opgeborgen LEUSDEN - Dinsdag was het echtpaar Breedvelt-van Hecken 55 iaar getrouwd. Johannes Breedvelt werd. evenals zijn vrouw Helena Hendrika van Hecken. in 1905 in Rotterdam geboren. In diezelfde stad traden zij 55 jaar geleden in het huwelijk Tijdens zijn actieve loopbaan was de heer Breedvelt rijwielhandelaar. Het echtpaar heeft drie kinderen, van wie er éen is overleden. Burgemeester Rademaker bracht dinsdag de felicitaties, die vergezeld gingen van de gebruikelijke bloemen, namens het gemeentebestuur over. De heer en mevrouw Breedvelt wonen sinds september 1983 aan de Albert Buininggaarde in Leusden LEUSDEN - Keurslager Fred Timmer reikte gistermiddag de prijzen uit aan de winnaars van een kleurwedstirjd, die vanaf mei tot september had gelopen. In die periode konden kinderen in de slagerij op De Biezenkamp kleurplaten afhalen, en vervol gens netjes ingekleurd weer in leveren. Er waren „gemakkelij ke" en „moeilijke" kleurplaten. Fred Timmer wees tien winnaars aan: 1e prijs: Sandra Kassner, Asschat- terweg 151, 13 jaar, 2e prijs Job Vrijhoef, Lapeerseweg 9, 5 jaar; 3e prijs: Tim Boer, Finnmark 44,9 jaar; 4e prijs Eline v d. Bor. Claveren- bladstr. 119.3 jaar; 5e prijs Boude- wijn Roest, Ardennen 74, 7 jaar, 6e prijs: Denise Zee, Waltoren 42, 10 jaar; 7e prijs. Menno v. Rooyen, Beverhoeve 16, 3 jaar; 8e prijs: Sylvia Bouman, Claverenbladstr 114, 6 jaar; 9e prijs. Diana v. Loenen, Landweg 36. 8 jaar; 10e prijs Francis Jager, Walstro 84,10 jaar, Zij kregen hun prijs in de vorm van een stuk speelgoed, afge stemd op hun leeftijd. Sandra Kassner ontbrak gistermiddag bij de prijsuitreiking; zij zat op dat moment op school. Algemene informatie Expositie kleine kunst: 7 september In galerie Kleine Kunst, Leusder- weg 18, start op 7 september een nieuwe expositie. Ditmaal Is het een tentoonstelling van Broem Speel goed, gemaakt door Wim van Soest uit Eindhoven. Van Soest heeft daar een eenmansbedrijfje. Wlm van Soest houdt zich niet alleen met spel bezig In de vorm van speelgoed, ook het ondernemen zelf ziet hij als spel. Hij Is geen ambachts man die eenmalige dingen maakt die met redelijk uurloon al gauw onbe taalbaar moeten worden. Zijn lol Is het om het hele gebeuren te ervaren van idee/prototype/proefserie tot af zet en reclame, Invoer en uitvoer, lastige klanten èn meevallers. Hij gaat daarbij uit van de gedachte dat wij steeds meer toegroeien naar een samenleving waarin de arbeid In kleinere eenheden is georganiseerd, die met elkaar een samenhang verto nen, zodat de mens onafhankelijker en zelfverantwoordelijk kan zijn. Kleinschaligheid dus, maar niet op nostalgische basis. Wat u op de expositie kunt zien Is het resultaat van een soort netwerk van bedrijfjes en Individuen. Sommige dingen heeft hij met veel plezier zelf ge maakt, andere zijn op zijn aanwijzin gen geheel of gedeeltelijk in andere werkplaatsen vervaardigd. LEUSDEN - dit is Wilma Voorsteegh. die trots naast een fiets staat die zij van haar baas, bakker Van de Hoven, heeft gekregen dit geschenk volgde na tien jaar trouwe dienst bij de bakker. Wilma kan weer vooruit ORGELCONCERT De prijswinnaars poseren met Fred Timmer en diens vrouw. De orgelkring Vox Humana uit Vee- nendaal organiseert op vrijdag- I avond 6 september a.s. een orgel concert in de St. Joriskerk. De Barne- I veldse organist John Propitius zal dan het Naberorgel bespelen vanaf 20 uur. De kerk Is open vanaf 19.30 uur. Op het programma staan o.m. werken van Willem Hendrik Zwart, Johann Heinrich Knecht, Gordon I Young, Cesar Franck en Alexandre Boély. AMERSFOORT - ,,Deze vorm van bravour zit niet ver af van een poging tot dood slag" zei de officier in zijn requisitoir tegen een 20-ja- rige inwoner van Kootwijker broek op de strafzitting van 29 augustus. Verdachte was met zijn auto op een zondagavond verle den jaar augustus, op de Heideweg in de gemeente Barneveld, op een groepje pratende mensen ingereden, had plotseling zijn stuur om gegooid, was gaan slingeren en tegen een geparkeerde auto tot stilstand gekomen, die door deze manoevre zwaar beschadigd werd. „Hij deed het om ons bang te ma ken" hadden de omstanders ver klaard Op de zitting bevestigde een getuige dit verhaal en ver klaarde dat er het één en ander aan voorafgegaan was Ver dachte was al eerder die avond een keer 'langs gescheurd' en omdat er fietsende kinderen op de weg waren, had deze getuige ge baren gemaakt om rustig aan te doen „Vervolgens kwam hij met vrien den in andere auto's terug, hij herkende mij en reed op ons in" Verdachte ontkende alle kwade bedoelingen, hij was 'gewoon zo geglejen'. „Als je dit niet expres hebt ge daan, dan kun je je stuur niet goed vasthouden", vond de kan tonrechter Omdat opzettelijk han delen in zo'n geval inderdaad moeilijk bewijsbaar is, had de offi cier subsidiair verkeersgevaarlijk gedrag tenlastegelegd M.vi.un wera i>.t ge oordeeld tot 3 maanden onvoor waardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid en een boete van f 500,- Ook een jeugdige automobilist uit Harskamp werd verweten dat hij het verkeer in gevaar had ge bracht, wegens het rijden met te hoge snelheid. De gevolgen waren hier wel heel triest geweest: twee oude dames die langzaam aan het oversteken waren, waren door verdachte te laat opgemerkt, aangereden en allebei aan de gevolgen van de aanrijding overleden. „Hier is echter niet gebleken van bravour gedrag" verklaarde de of ficier „ik ben zelf de volgende dag de wegsituatie in de ge meente Barneveld gaan bekijken en mijn conclusie is dat hier geen sprake is van grove schuld. Het was donker en de weg is spaar zaam verlicht. Verdachte was net het bordje 50 km gepasseerd en de huizen beginnen pas langza merhand te komen. De meeste Niks agrarisch dus. Als ik dat allemaal zo lees, denk ik: wat doen ze toch moeilijk? Ge woon doen, mensen, gewoon doen Net als Van Heug ten met z'n manége deed. De eerste bal van de Golfclub De Hoge Kley was een zilveren bal. Bij de officiële opening zal er geen gouden bal worden weggeslagen Geen wonder, dat de contribu tie zo hoog is bij de club In Achterveld, lees ik, mogen de telefooncentrale en de bak kerij uitbreiden Kunnen de Achtervelders weer zonder vertraging hun gebak bestellen om de bouw van hun nieuwe sporthal te vieren in De Moespot De werkloosheid steeg in Leusden met maar liefst 16%. En daar komt Tussentijds dan ook tussentijds nog bij. VolkspetitionnementOok het gevoel, dat het een veel te moeilijk woord is om voor ge wone mensen bestemd te zijn Nu zie ik de leden van het ICTO instemmend knikken. Welkom bij de Kantlijn-club En, hebt u zich ook al opgege ven voor die cursus „Tai-chi- chuan"? Hijgende Leusdenaar na tien rondjes.Chinees bewegings kunst Ik heb al moeite genoeg om aan dat Amerikaanse jog gen te wennen" Ons college in de politie-bus Zeker onder het motto: die wagen past ook u! Cynische Leusdenaar: ,,Ach, in ieder van ons schuilt uitein delijk een boef. nietwaar?" Wat is de overeenkomst tus sen een voorzitter van de werkgroep Ruimtelijke Orde ning van het CML en een Leusdens raadslid Ze blijken beiden geen enkele bevoegdheid te hebben Kop. ..Doelnet gestolen". Met welk doel? mensen zullen niet onmiddellijk bij het bord 50 gaan rijden. Dat neemt niet weg dat er wel van ver wijtbaar gedrag sprake is: had hij wel 50 gereden, dan had hij ze misschien eerder gezien en vlug ger kunnen remmen". De kan tonrechter veroordeelde conform de eis tot de 'symbolische' boete van f 250,- en een voorwaarde lijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor 4 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Drie snelheidsovertreders moes ten op de zitting verschijnen, van wie de zaken merkwaardig paral lel liepen: ze hadden alle drie 165 km gereden en hadden allemaal één eerdere veroordeling achter de rug, in 1984. „Het lijkt wel of ik ze er op uitge zocht heb" vond de officier, oie logischerwijs dus ook voor alle drie dezelfde boete eiste: f 500,-. De kantonrechter veroordeelde conform de eis. Op hun ver baasde vraag waarom het niet met een acceptgiro afgedaan had kunnen worden, kregen ze ten antwoord: „om u te kunnen vertel len dat de volgende keer uw rijbe wijs in gevaar komt, zodat u dan niet kunt zeggen dat u niet ge waarschuwd was". Een meneer die aan de Treker- DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1985 De raad, zo lees ik, bekritisi de de opstelling van] PvdA Hoezo opstelling? Ze toch nog lang geen elftal i raad? SDE hoff te Johe en Lauri M 1965: de raad gaat akkp met de bouw van brandv^^gjs kazerne naast Schoolslt-mton b bosjes. j&au mbsi 1989: Raad van State verfijn tigt raadsbesluit 1985 van raad van Leusden inzake bouw van een brandwee-mQRE zeme bij de Schoolsteegl jesjoa ann e Regeren is dus vooruitzien Leusden gebeurt dat maarX. na vaak met de blinddoek Vrouwe Justitia voor ogen én en B en w Leusden denken f*?°J'C- tuurlijk: als we de straten m eerst naar ze noemen, kon die bedrijven vanzelf 2.v wel a' 'k Mis trouwens de Jan V/a UWE naarstraat, want in de algt pen jaren is toch wel bev.e: P dat ook hij tot de grote zak »m- lieden van deze tijd ,l,9-2 hoort. 1 Be int en Dk en De gemeente Leusden ka Radei twee honderd duizend gu t. terug voor teveel betaalde nigingskosten. We kunnent RLE omgerekend ongeveer f 2 per gezin op onze bankre j.a.R ning tegemoet zien Verontruste Leusdenaar. ben bang van niet De kos van het gescheiden ophz van het huisvuil, glas, pap\ schillen, gaan natuurlijk o "°°9 IUSC .want die schillenboer rr, rifj- natuurlijk straks subsidie h ben om al die emmers te k nen betalenonda [h Mi Het winkelcentrum de ierini mershof bestaat alweer Go jaar. In CIMK-termen zon ngelis uur we kunnen zeggen, dal inbeddingsperiode voorspftpskt oldei /Ger< uur: ds Avi dig is verlopen En dat zal ieder raadslid k. nen begrijpen, nu het zo\ CIMK-rapporten intern heeft doorgenomen Flir ./Her Cynische middens tano ..Raadsleden? Die zijn /en bevangen door de a.h'-eiï. os, g nis van de hematisermg het winkelcentrum ifoor ISC College van b w van den:Wij hebben het allerc> ^erl te voor met de Schoolste dien bosjes. Juist als ons voi: wordt aanvaard zal een bn in de bosjes het snelst gekt kunnen worden.!" Vraag in D'66-kringen. ffil Bloemhof was ooit raadslid I dus weer raadslid worcA maar wordt hij ook ooit rad lid? Ha! Ga Nou Gauw! Ke est 1 foor Agrariër: Natuurlijk k Nieuw Hagenauw geen kap bestaat al jaren een kapver: in Leusden *er' Q1C Cynische PvdA'er „Je rr. )ma oppassen met voorzitters de werkgroep CML RO raadslid willen worden. Vn maar aan de VVD" Ik heb me echt suf gepiekt maar ik heb deze keer rfl over onze CDA-aanhang i zit het met de profilei luitjes catacomben van het gemeentehuis vergaderen. Dit hield verband met de verwachting van de komst van een grote schare mensen die nooit in de commissiekamer terecht zou kunnen. Gerekend was op veel belangstellenden uit de wijk Hamersveld, waarvan het ontwerp-bestemmingsplan in de commissie behandeld werd. In de gemeentelijke kelder is genoeg plaats, dus werd daar dinsdag alles ingericht voor de vergadering. Maar helaas, geen Hamersvelder te bekennen (voor zover bekend). Daar zaten de commissieleden, enkele bezoekers en de pers op stoelen en aan tafels die in Jacco's Cafetaria nog misstaan hadden. De kwaliteit van het meubilair was zodanig, dat Alrich Parson bijkans door zijn stoel zakte. En dat allemaal omdat er zoveel mensen werden verwacht. Maar goed, konden we ook eens een kijkje nemen in de kelder onder het gemeentehuis, die er opvallend goed gestoffeerd uitziet. Tijdens de vergadering werd trouwens iedereen opgeschrikt door een hard, onduidelijk geraas, dat van boven klonk. Het dreunende geluid hield even aan om vervolgens weg te ebben. Jan weg in de berm geparkeej en daarom een bon hadl troffen, beklaagde zich o-J feit dat het parkeerverbf niet nog een extra ondef had gehad: „geldt ook berm" De officier verzuchtte da'! genwoordig kennelijk vel gaat met de onderschrift! een verbodsbepaling bef worden „De limiet heb iki/J wegein gezien, waar een| hangt- rood licht geldt fietsers"! Protesteren hielp verdacW| f 35,- boete. Een jongen uit Amersfoort! auto van zijn broer geleen der rijbewijs en zonder tl ring. Behalve een boete val taal f 650,- eiste de offid verbeurdverklaring van dj slag genomen auto. De t tijdens de zitting in de 1 raakte in een zeer staat bij het idee. De wel iets van zijn eis die zin, dat de auto naar de broer, mits hij van een verzekering „Ik verkoop 'm toch „Nee, eerst verzekeren verkopen" Nou vooruit, zuchtte de de gemoederen kalmeen Afgelopen dinsdagavond in de vergadering van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening was wethouder Jan Wagenaar erg op dreef met „gebeuren Uit zijn mond tekenden we onder meer op: commercieel gebeuren, restauratiegebeuren, automobielgebeuren, manégegebeuren, winkelgebeuren, brandweergebeuren, inspraakgebeuren en lokaal gebeuren. Wij hopen het volgende: het gebeurt in een gebeuren dat het „gebeuren" op de pot wordt gebeurd. Korte dialoog. Wethouder Jan Wagenaar: „Ik moet een neutrale voorzitter zijn." Raadslid Harm Offereins: „Sinds wanneer?" (Opgetekend tijdens de vergadering van de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening.) De heren van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening moesten dinsdagavond in de Gedeputeerde Schapenk kwam hoogstpersoonlijk naar Leusden om het startsein voor de nieuwbouw van Beco te geven. Daar is dus niks mis mee gegaan Prochemko, zo begrijp ik, krijgt geen bouwvergunning, omdat de hinderwetvergunning ge- schortst is omdat er geen bouwvergunning is. Of zoiets. Prochemko. anti-chemko: Punt erachter! Als de voorzitter van het colle ge van b w zich sterk wil maken voor een extra bedrag ter financiering van de Cultura de, wil ik hem in het vervolg best Culturademaker noemen, hoor Zonder kap, begrijp ik, moet Nieuw Hagenauw er mee kap pen. en volkstuintjes zijn verste delijkte uitwassen Redaktie: Caspar van Loo Bijdrage: Frits van Breda Voor je het weet, is het niet meer uit te roeien: het gebeuren- verschijnsel. ledereen heeft het tegenwoordig over zus gebeuren, zo gebeuren, dit gebeuren, dat gebeuren. Puur gemakzucht, omdat voor het woord „gebeuren" in elk verband wel een treffend synoniem te bedenken is. Wagenaar, die een aanval van een vijandige mogendheid vermoedde, riep opgewekt: „Wij zitten in ieder geval goed!" Of je vrouwelijke „krakers" nu kraaksters noemt, weten we eigenlijk niet. Een feit is dat er in het gezelschap kaartspelers een flink aantal dames zat. Waaraan het ligt is ook bij de heren niet helemaal bekend, het is echter zo dat de vrouwen in het gezelschap gedurende de competitie in „de Swartesteegh" een flink partijtje meebliezen. Het is zelfs zo dat op de ranglijst vier dames voorkomen op de eerste zes plaatsen. Sandra Heemskerk kreeg het voor elkaar om nog op de laatste avond van de vierde naar de tweede plaats te verhuizen. Sandra behaalde 9025 punten. Trudy van Breda werd derde en Tineke van Berkel vierde. Op de zesde plaats is Liesbeth Timmerman geëindigd, die het toe moest staan dat Aad van Berkel zich tussen het rijtje dames drong. Alle spelers kwamen overigens in het bezit van een (note)kraker, zodat ze thuis nog eens kunnen oefenen. Opmerkelijk is overigens wel dat de initiatiefnemers van het toernooi, Ab en T ruus van Maanen, zelf op de laatste plaats eindigden. Op het laatste moment kwam Ab op de onderste plaats terecht en mocht daarom uit handen van zijn vrouw de troostprijs in ontvangst nemen. We houden het er voorlopig op dat Willem Bolder de beste „kraker" van Leusden is. Willem vergaarde volgens onze informatie 9200 punten in een kraakcompetitie die gedurende de afgelopen maanden gestreden werd in het dorpscafé „de Swartesteegh". Voor die mensen die zich afvragen wat Willem Bolder nu eigenlijk zo goed kan, leggen we het even uit. Bij het woord „kraken" kun je je namelijk van alles voorstellen, tot het bezetten van huizen toe. In dit geval gaat het om een variant op het kaartspel „klaverjassen", een bij veel Nederlanders populair spelletje. „Krakers" konden gedurende acht dinsdagavonden in „de Swartesteegh" hun krachten meten. De slotavond-vond afgelopen dinsdag plaats. Willem Bolder kon naast zijn eerste prijs ook een wisselprijs in ontvangst nemen. Deze prijs was, hoe kan het anders, een fraaie (note)kraker op houten voet.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 8