SE lieuw: Jan Wagenaarpad Jongerenfestijn in De Korf Leusden wil RTBF 2 niet inruilen voor Music Box In kader van Internationaal Jongerenjaar: ijaars- invuil- lie in lober start Hoogte regelaar van 10 mille gestolen Schriftelijk protest tegen broodjeszaak Gemeente: „Principe-kwestie" Vandaag in de Leusder Krant BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden erspeelzaal e houdt bazar Lezing Ger. Bond Bewoners Hamershof: rant: ffl Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie. 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.65 per kwartaal Uitgave BDU BV pkrant DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1985 - 17e JAARGANG NO. 36 th ouder Jan Wagenaar onthult onder hel belangstellende oog van zon 160 kinderen van De Rossenberg p/e van een pad dal naar hem is vernoemd. (léen onzer verslaggevers) ISDEN - Het is er dan gekomen: een pad [Kisden is vernoemd naar uder Jan Wagenaar. iwaar is de benaming niet officieel goedge- itl, maar een keurig bord- Éigt er al. De wethouder 'Wit het gistermorgen zelf Hen. Jan Wagenaarpad be- uit twee gedeelten. Het Igt parallel aan de Noor- lag, tussen Wiericke- n Burg. Van der Post iet andere gedeelte be- zich tussen Hertenhoe- ve en Noorderinslag, en loopt langs de Burg. Van der Post- laan. Beide paden komen sa men bij een nieuwe voetgan gersoversteekplaats (bevei ligd met verkeerslichten) over de Noorderinslag. Zowel beide paden als de oversteek zijn er gekomen op verzoek van basisschool De Rossen berg. Het was daarom dat gistermorgen bij de officiële „opening" van het Jan Wage naarpad de circa 160 leerlin gen van De Rossenberg mooi versierd aanwezig waren. Schooldirecteur W. Pierik vertelde dat de paden en de oversteekplaats zijn aange legd om de kinderen van De Rossenberg een veilige schoolroute te geven. Hij be doelt met name die kinderen die ten zuiden van de drukke Noorderinslag wonen, dus in de wijken Akkerhoeve, Noordwijk, Alandsbeek en verder. „Sommige ouders stuurden hun kind niet naar De Rossenberg maar naar een andere school, omdat ze hun kind niet die gevaarlijke Noorderinslag wilden laten oversteken," aldus meester Pierik. Nu is die situatie voor bij, omdat de jeugd veilig >DEN - In de herfst biedt leente Leusden haar be- ws opnieuw de gelegenheid ïpeen gemakkelijke manier het tuinvuil af te komen. Op bijna 50 plaatsen in de gemeente Leusden, aangegeven met een oranje bord „tuinvuil", mag van 14 oktober tot 18 november tuin vuil worden gestort. Op elf plaatsen, te weten bij de brandweergarage in de Lisiduna- laan, Bretagne, Gagelhof, A- landsdam, Hertenhoeve. Land weg, Benedictijnenhove. Hilhorst- poort. Jan van Arkelweg (Achter veld) en in de Pr. Margrietlaan mag vanaf heden het hele jaar door tuinafval worden gestort Het hele jaar door tuinafval wor den gestort. Het hele jaar door kan men met ander afval terecht op de gemeen- tewerf, Hamersveldseweg 105, van 08 30-16.00 uur en zaterdags van 09.00-12 00 uur DEN - Woensdag 16 sep- houdt peuterspeelzaal van 14.00 tot 16.00 uur in De Hakhorst eeri grote Er is van alles te beleven, van spelletjes doen tot poffertjes eten. De bazar is opgezet door de ouder commissie in samenwerking met de leidsters, ledereen is welkom De baten komen ten gunste van de peuters. LEUSDEN - Bij een inbraak in een bouwkeet van Volker Stevin langs de Dodeweg is een hoog teregelaar ter waarde van 10.000 gulden buitgemaakt. Vermoede lijk is de inbraak in de nacht van maandag op dinsdag gepleegd. De rijkspolitie kreeg ook een melding van diefstal van 65 alu minium heiningpalen, die tussen de Dodeweg en rijksweg 28 la gen. De palen moeten in de pe riode van medio augustus tot 10 september ontvreemd zijn. LEUSDEN - Op woensdag 18 september zal Ds. T.J. Kamer beek uit Hoevelaken voor de afdeling van de Geref. Bond te Leusden, in het Trefpunt, naast de Dorpskerk een lezing houden over: „de Bekering". Aanvang 20.15 uur. ledereen is welkom. (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - Leusden is niet van plan, overeen komstig de wens van Amersfoort, de tweede Franstalige Belgische zender op de kabel in te ruilen voor Music Box. Amersfoort gaat deze sa tellietzender vier dagen op proef uitzenden op haar gemeentelijk infor matiekanaal. Op de Kei- stedelijke kabel is geen vrij kanaal meer voorhan den. Wanneer Music Box perma nent wordt doorgegeven aan de abonnees, zal er ruimte geschapen moeten worden op de Amersfoortse kabel Er zijn stemmen opgegaan om de on aantrekkelijke RTBF 2 (Belgiè Waals) in te ruilen voor de satellietzender, die 24 uur per dag popmuziek verzorgt. Wan neer dat gebeurt, zou dat bete kenen dat in Leusden de ka belabonnees ook op deze zen der worden getrakteerd, en daarvoor RTBF 2 moeten mis sen. Zoals bekend levert Amersfoort aan Leusden alle CAI-signalen, met uitzonde ring van die van Sky Channel. De gemeente heeft echter desgevraagd laten weten, dat ze niet accoord gaat met het inruilen van de tweede Franse Belg voor Music Box Voorlich ter Hans Hermans. ,,Er is een signaal-leveringsovereen komst tussen beide gemeen ten gesloten. Die is inclusief RTBF 2. LeuSden voelt wel voor uitbreiding van het aantal zenders, maar niet voor het opruimen van zenders." Dat Leusden de medewerking aan Amersfoort weigert, is volgens de gemeentevoorlichter een principe-kwestie. ,,We willen aan de Leusdense kabelabon nees alles doorgeven wat technisch en financieel haal baar is. Op de vraag of Leusden overweegt zelf Music Box aan de CAI-abonnees door te geven - de gemeente bezit immers een schotelantenne - zegt Hermans, dat er voor alsnog niet aan wordt ge dacht. Binnenkort komt de gemeentelijke CAI-commis- sie bijeen, waarin de Music Box/RTBF 2-kwestie bespro ken zal worden. Gereformeerde preek nooit meer als vroeger" zegt Leusdenaar Jan te Winkel3 D'66 presenteert kandidaten gemeenteraads verkiezingen3 Bloedafname avond in Achterveld werd succes3 Sportnieuws4/5 Loep op leusden .7 De Hoge Veluwe bestaat 50 jaar Een reportage van Gerrit de Graaft8 Servicepagina 9 DOKTERSDIENST: tel 03425-1222 over de onverharde voetpa den naar de oversteek kan lopen, en vanaf dat punt ver der naar de Rossenberg- school. Wethouder Jan Wagenaar, die door de school uitvoerig bedankt werd, drukte de schoolkinderen op het hart vooral gebruik te maken van de voetpaden en de over steek. Na de mooie woorden en de ceremonie vertrokken „de Rossenbergers" onder bege leiding van meesters en juf fen naar school. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het Bewoners Comité Hamershof heeft schriftelijk bij het gemeente bestuur geprotesteerd tegen de verwachte komst van een broodjeszaak annex snack bar in winkelcentrum De Ha mershof. Het comité gaat op voorhand niet akkoord met „iedere handeling van het college van burgemeester en wethouders die ingebruikna me van het bedoelde pand mogelijk maakt". De bewoners verwachten van de broodjeszaak in het voormalige Sfinx-pand geluidsoverlast te on dervinden. ..Buiten muziek zal de ze voornamelijk worden veroor zaakt door het ook 's avonds komen en gaan van jeugdige bezoekers (bromfietsen). Het is ons bekend dat ondanks het (brom)fietsverbod ter plaatse dit op geen enkele wijze in de praktijk voorkomen of bestre denkan worden", aldus het bewo nerscomité in zijn brief aan B W Het schrijft verder, dat oe geluids overlast voor de omwonenden ge volgen kan hebben voor de ge zondheid. zoals hoge bloeddruk, versnelde hartslag, verhoogde af scheiding van adrealine en min of meer ernstige vormen van stress, hetgeen de bewoners niet willen en kunnen accepteren De opsom ming van de fysieke gevolgen van geluidsoverlast hebben zij overi gens ontleend aan een publikatie van het ministerie van Volksge zondheid. De brief aan het college wordt besloten met de opmerking, dat er met betrekking tot de komst van de broodjeszaak annex snackbar „alternatieven dan wel compromissen mogelijk zijn". Graag willen de bwoners in De Hamershof hierover van gedach ten wisselen met het gemeente bestuur. De brief ging vergezeld van twee handtekeningenlijsten. LEUSDEN - In Leusden zal er dan toch nog iets te mer ken zijn van het door de Ver enigde Naties uitgeroepen In ternationaal Jongerenjaar. Jongerenvereniging Virus zal in samenwerking met me dewerkers van jongerencem- trum De Til op 10 november een jongerenfestijn houden dat toegankelijk is voor alle Leusdense jongeren. Het Internationaal Jongerenjaar is door de V N uitgeroepen om wereldwijd aandacht te vragen voor de vaak moeilijke situatie waarin jongeren verkeren. Ook in Nederland is een werkgroep ge vormd die op nationaal niveau aan dacht vraagt voor de specifieke problemen van jongeren in ons land. In tal van plaatsen zijn inmid dels in het kader van net internatio naal jongerenjaar activiteiten geor ganiseerd In Leusden is er tot nu toe niets van de grond gekomen. Weliswaar heeft wethouder Van Woudenberg in één van de bijeenkomsten van het plaatselijke jongerenoverleg opgeroepen om iets te onderne men, het is er tot nu toe niet van gekomen. Dat er door de Leusden se jongeren niets gezamenlijk is georganiseerd komt mede doordat het plaatselijk jongerenoverleg niet meer functioneert. Virus en De Til hebben nu het plan opgevat om alsnog iets voor de jongeren in Leusden te doen. De gemeente heeft een subsidie van 2500 - toegekend als bijdrage in de kosten van het jeugdevene- ment. Aan deze toekenning was de voorwaarde verbonden dat het evenement niet eerder dan in no vember gehouden zou worden, omdat men mei oe ..Culturade" bepaalde afspraken had gemaakt. Virus/De Til hadden om 6000,- subsidie gevraagd. Nu ze dit be drag niet krijgen zal het jongeren festijn noodgedwongen wat simpe ler van opzet moeten worden. Men rekent er op dat veel mensen be langeloos aan het evenement op 10 november zullen meewerken MUZIEK De nadruk zal 10 november op muziek liggen. De organisatoren gaan er van uit dat de grote zaal in De Korf van 14.00 tot 2100 22.00 uur in gebruik zal zijn. Men streeft er naar om zeven popgroepen een optreden te laten verzorgen. Met een enkele groep is al een definitie ve afspraak gemaakt Organisator Huib Hubregtse (te lefoon 946448) zoekt in de eerste plaats Leusdense groepen Be- (advertentles) Onafhankelijk BDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden ouu rschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm B" kontrakten belangrijke korting, usderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) sse nummers; 75 cent per stuk ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR s kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage van 9 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend terdags gesloten Fluorweg 43 - Amersfoort tel. 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken DOE NIET MEE aan het volkspetitionnement! De Sovjetunie heeft immers veel meer dan 378 SS 20-raketten op ons gericht OSL Slichtingen voor Vrijheid en Veiligheid postbus 160 - 2650 AD Berkel en Rodenrijs Steun of neem deel aan onze aktiviteiten door voor f 10.- een aktiepakketje KKN-Nee (w.i. stickers, pamflet ten, posters en informatie) te bestellen op onze giro 16880 langstellenden kunnen zich bij hem aanmelden „Als er geen Leusden se groepen beschikbaar blijken te zijn, zullen we verder op moeten zoeken", aldus Hubregtse. Zo moeilijk moet het volgens de orga nisator trouwens niet zijn om aan popgroepjes te komen die willen optreden „In Nederland zijn er in totaal 20.000 popgroepen die vaak allang blij zijn als ze ergens mogen optreden", aldus de woordvoerder van Virus. Tijdens het jongerenfestijn wordt er niet alleen maar muziek ten gehore gebracht Er zullen tal van andere activiteiten plaatsvinden die mogelijk de belangstelling heb ben van jongeren. Zo staat bijvoor beeld nu al vast dat een aantal „zwarte banders" een karatede- monstratie zal geven Het is niet helemaal toevallig dat Virus en De Til juist in deze periode aan de weg timmeren met het jongerenevenement. Een week na het festijn is het precies 15 jaar geleden dat jon gerencentrum De Til haar deuren opende voor de Leusdense jeugd. In 1983 was er reeds een jongerenfestijn in De Korf, toen Jan Rietmans Los Vast (óók NCRV) twee uur lang voor het nodige amusement zorgde Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1