Veel spanning en hoge scores Bouviers in Leusden voor kampioenschap Pon contra,Boys' Kleintjes worden groot Shirts voor Roda zondag 2 il Samenzangavond Koningshof op 19 oktober Evangelische Kinderclub Vergadering Milieu- Educatie Competitie bowlingbond In sporthal De Korf Maandag SVA algemene leden vergadering Kerkelijke gemeentedag in Amersfoort Jeugdclubs starten volgende week SUZUKI SWIFT 1,3 GC 5-DEURS: Ve rloren voorwerpen H. Th. van 't Klooster Leusden RENAULT Ron Sonders Horloger Grondgymnastiek voor dames Vergadering CML Interkerkelijke Vrouwen Contact JJJ Groep komt bijeeif^ van de (kortere) driedeurs. Door de fifty-fifty wegklapbaarheid van de ach terbankrugleuning wint de wagen aan merkelijk aan gebruiksmogelijkheden Zowel voor als achter hebben de inzit tenden armsteunen Een in tweeën deelbare hoedeplank onttrekt de baga ge aan eventuele nieuwsgierige blik ken. MODERNE MOTOR In het vooronder van de Swift GC vijfdeurs staat de moderne 1.3 liter watergekoelde vierpitter Deze viertakt krachtbron met een exacte cilinderin houd van 1324 cm3 levert 50 kW (67 pk) bij 5300 tpm. Nogal veel voor een slechts 704 kg wegend karretje. Hij jakkert dan ook van 0-100 km/u in 11.5 seconden en brengt uiteindelijk de klok op 175 km/u Trekken we daar de afwijking van 7% af, dan blijkt de fabrieksopgave van 163 km u prima te kloppen Vrijwel alle opgewekte peka's worden naar de voorwielen overge bracht via een vijfversnellingsbak. Zo wel de vierde- als vijfde versnelling heeft met een overbrengingsverhou- oing van respectievelijk uyii4 1 en 0.757 1 een overdrivekarakter, de „vier" biedt nog opvallend veel trek kracht, maar de ,,vijf" is een pure overdrive, die zuinigheid paart aan wei nig decibels. Overigens, over geluid gesproketj, het blijft heerlijk rustig in de Swift. Alleen bij flink accelereren horen we een motorbrom, terwijl boven 130 km/u het windgeruis toeneemt, maar nooit hinderlijk. De Swift heeft een voorwielophan- ging volgens het Mc Phersonsysteem. Achter zien we een starre as met bladveren Vóór en achter houdt een stabilisator de zaak in het gareel. Het diagonaal gescheiden hydraulische remsysteem omvat vóór schijfremmen en achter trommelremmen, perfect werkend via een rembekrachtiger. Op slechts 9 2 m draait de Swift een cirkel. Er zijn 3.7 omwentelingen van het stuur nodig om de tandheugelbesturing van uiterst links naar uiterst rechts te krij gen Via een automatische choke start de Swift lekker viot. Wel maakt de motor in eerste instantie vrij veel toeren, maar na pakweg drie minuten daalt dit toerental naar stationair draaiend zo'n 850 tpm. De uitstekende prestaties roemden we al en ook voer de wegligging hebben we weinig reden tot klagen In de bochten treedt een gezond portie onderstuur op, goed te corrigeren met de gaspedaal De koets helt dan iets over. Recht-toe- recht-aan blijkt hij fijn koersvast. Over de vijfbak niets dan lot Hij schakelt licht en direct, waarbij de koppeling weinig pedaalkracht vraagt Voor de vering een dikke voldoende. Zowel grote al kleine hobbels worden goed verwerkt. Allen die verdraaid scherpe richels in het wegdek dringen sterk naar binnen door. maar met dat euvel hebben dikke jongens van 50 mille en meer ook vaak te kampen. De brandstofmeter in combinatie met de toch wel erg kleine brandstoftank irriteerde ons. De tank herbergt slechts 31 liter een aangezien de meter na verbruik van pakweg 20 liter al in het rode vlak staat duiken we (te) vaak een benzinestation binnen. Daar blijkt, dat de Swift best zuinig met de dure brand stof omspringt. Ondanks ons gooi- en smijtwerk - we kunnen hel r met dergelijke scheurijzertjesJ stookten we tijdens onze testw liter „Super" per 100 kilomelei 16.4) PRIJZEN Suzuki levert de Swlft deurs voor 17.595,-. Dit meer dan de 1.3 GL 3-deurs, worden twee portieren scala aan luxe geboden. In king met de concurrentie kende aanbieding. Sinds Suzuki naast de Alto een Swift met een transmissie op de markt, taps volautomaat is de driecilinder 1.0 liter ve het bedieningsgemz wagen hoge prestaties, draagt 140 km/u en hi] 18.2 sec. van 0-100 km/u. prijs van 16.295,-kan Automatic tot verreweg derf iigste volautomaat in zijn klv kenen. Ondanks verbouwingswerkzaamheden aan ons Gulf-tankstation, kunt u op onze vertrouwde service blijven rekenen. AUTOMOBIELBEDRIJF Hamersveldseweg 14 Telefoon 033-94 12 43 OFF. DEALER Ooi^ij ons verkrijgbaar: 2085 ongelode benzine.) Melafier 33 - Leusden Tel. 033-942716 Reparaties aan mechanische en quartz horloges en klokken. Horloge-batterijen en -bandjes worden vervangen terwijl u wacht. Geopend van maandag t/m vrijdag 9.00 tol 17.00 uur. LEUSDEN - De samenzang avond in De Koningshof die ge pland was op zaterdag 21 sep tember is verschoven naar zater dag 19 oktober. Dit in verband met de avondmarkt en de kermis die gedeeltelijk gehouden wor den rond De Koningshof. LEUSDEN - Vanaf 18 septem ber houdt de Evangelische Kin derclub iedere woensdag een middag voor de kinderen. Van 14.00 tot 15.30 is er een bijbel verhaal, knutselen, zingen, zijn er spelletjes te doen. Als verra sing is er poppenkast, film en nog veel meer. Kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar zijn voor 0.50 bij de club aan de Lepelaar 6. De eerste mid dag op woensdag 18 september zijn er tal van verrassingen. De kinderen wordt gevraagd de kleur plaat en rebus die ze hebben ont vangen mee te brengen. Meerdere kleurplaten en rebussen zijn op te halen op de Lepelaar De samenzangavond die nu 19 oktober gehouden wordt houdt het zelfde programma Er zullen enke le psalmen en bekende liederen gezongen worden. Organist Gerrit 't Hart zal de samenzang begelei den en met een aantal improvisa ties omspelen. LEUSDEN - De Werkgroep Mi lieu-Educatie houdt 16 septem- Verder wordt medewerking ver leent door het kinderkoor ,,De Re genboog" uit Amersfoort onder lei ding van Hans Meijer. Van dit koor werd vorig jaar een grammofoon plaat opgenomen. Het kinderkoor zal enkele fraaie liederen ten geho re brengen De avond in De Koningshof, Hamersveldseweg 95, ingang Burg. Van der Postlaan/Blekerij, begint om 20.00 uur en zal onge veer één uur duren. De toegang is gratis, na afloop is er een kollekte voor de gemaakte kos ten. ber om 20.00 uur een vergade ring in het gemeentehuis. De agenda vermeldt de volgen de punten 1 Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen 5. Schoolprogramma 6. De Ratelaar 7. Archief 8. Sluiting LEUSDEN Er zijn nog enkele plaatsen vrij in de groep grond gymnastiek voor dames, een initiatief van Hanneke de Ruijter uit Leusden. Het betreft de groep die van 10.15 tot 11.00 uur oefent in de kantine van de plaatselijke tafeltennisclub. Voor meer informatie of voor aanmelding, kan men bellen met Hanneke de Ruijter. telefoon 948488. DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1985 LEUSDEN - De tweede com petitieavond van de plaatselijke bowlingbond werd gekenmerkt door bijzonder spannende wed strijden en in sommige klassen hoge scores. In de hoofdklasse heeft het team van Pajeerja de leiding genomen voor naaste be lager Paradiso. De rest van het hoofdklasse veld ligt nu al ver achterop. Jan van Os was bij de heren de grote uitblinker met een score van 222. Jeanne Poestho- he was bij de dames met 211 een klasse apart. De strijd in de 1e klasse gaat voorals nog tussen Heritonba, Kar- weihoek en Kersbergen terwijl in de 2e klasse Schoenmakerij Keizer de koppositie inneemt, met Fix It. Eps- kamp op het vinkentouw. In de 3e klasse zitten de teams nog dicht bij elkaar, alleen de formatie van Bob Bakker heeft de aansluiting reeds verloren. De standen na twee LEUSDEN - De Nederlandse Bouvier Club organiseert op za terdag 5 oktober en zondag 6 oktober het Nederlands africh- tingskampioenschap voor bou viers op het sportterrein van het Centrum Kontakt der Kontinen ten Amersfoortsestraat 20 te LEUSDEN - De zaalvoetbal competitie in het rayon de Velu- we is vorige week vrijdag in sporthal de Korf moeizaam van start gegaan. Voordat de aftrap van de eerste wedstrijd verricht kon worden, hadden de arbiters enige tijd nodig om de netten te repareren. Daarnaast bleven de deuren die toegang verlevenen tot de tribune hermetisch geslo ten, zodat het voor de herenvoet- ballers een stille en kille bedoe ning werd. Hopelijk blijven deze problemen morgenavond achterwege als Pon Voorwaarts voor eigen publiek in actie komt tegen Veensche Boys Om 19.00 uur moeten de „Pon- ners" aan de bak voor hun eerste optreden in de competitie '85-'86. Het totale zaalvoetbalprogramma is als volgt: LEUSDEN - Maandag 16 sep tember houdt het CML om 20.00 uur In de huiskamer van Groot Krakhorst een bestuursvergade ring. De agenda vermeldt de vol gende punten: 1. Opening, mededelingen 2 Vaststelling verslag 19-8.1985 en 3-6-1985 3. Ingekomen stukken 4. Verslagen en mededelingen werkgroepen 5 Deelnemersraadvergadering 6. Vacatures bestuur 7. Wat verder ter tafel komt 8. Rondvraag en sluiting 2e klasse B: 19.00 uur Pon Voorwaarts - Veensche Boys 2e klasse D: 20.00 uur. Riet Stars - Veldwijk 2e klasse C: 21.00 uur Veer - Schimmelpenninck Res. 2e klasse D: 22 00 uur Straaljager Boys 2 - Vebo '78 9 Soesterberg. De aanvang van beide dagen is 8.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt inclusief catalogus 5,- per persoon. Er is ruime parkeergelegenheid. Hieraan nemen ongeveer twintig beste, geselecteerde combina ties van Nederland deel. Het programma bestaat uit drie onderdelen, te weten: afdeling A: het speuren; afdeling B: ge hoorzaamheid; afdeling C: ver- dedigingsdienst (het zogenaam de pakwerk). Afdeling A (speuren) vindt plaats op de zaterdag aan de Horsterweg in Leusden, terwijl afdeling B en C op zondag 6 oktober te Soester berg plaatsvindt. Als keurmeesters j fungeren de heren A Tokkie uit Almere en J. van Sprakelaar uit Amersfoort. Pakwerkers zijn de he- j ren R. de Heus uit IJmuiden en W. j Dogger uit Zwolle, terwijl E. de Vink i uit Amersfoort als reserve-pakw^, ker is aangewezen Het kampioen schap vindt plaats volgens het In- ternationaal Examen Reglement (IER c.q IPO) en onder auspiciën van de Commissie Werkhonden van de Raad van Beheer op Kyno- logisch gebied in Nederland ACHTERVELD - Maandag avond 16 september om 20.00 uur zal in de kantine van het Kerstenssportpark de algemene ledenvergadering van SVA wor den gehouden. De agenda omvat 12 punten Behoudens de normale af te werken punten zal er een nieuwe kascommissie worden gekozen en vindt er ook een bestuursverkie zing plaats. Periodiek zijn aftre dend C. van Marwijk en J. van Bekkum. Beiden zijn herkiesbaar In verband met bepaalde omstan digheden kan H. v.d. Berg zijn bestuursfunctie niet langer hervul len. Hij treedt daarom af als be stuurslid. Door het bestuur is mevr E. Steenbeek-Kaats kandidaat ge steld. Tegenkandidaten kunnen door tenminste 5 leden worden gesteld, mits de secretaris hiervan voor de vergadering schriftelijk in kennis gesteld wordt. LEUSDEN - De Gereformeer de Kerk en de Hervormde Ge meente houden zondag de zoge naamde gemeentedag. Deze dag zal gehouden worden in de Ro- landus-Leao aan de Zangvogel- weg 4 in Amersfoort. Tussen 9 45 en 10.00 uur wor den de bezoekers verwacht, waarna om 10.30 uur een korte gebedsdienst gehouden zal wor den. De rest van de ochtend wordt besteed aan het uitwerken van het thema „Vindt u dat de gemeente moet blijven?" In het middagpro gramma zullen de deskundigen Bart Robbers en ds F Kuiper aanwezig zijn. Voor de kinderen is er een eigen programma met als thema: „Als wij eens de baas wa ren in de kerk. danVerder zijn er de gehele dag spelletjes en ontspannende activiteiten, zoais het optreden van de groep Refor mation, volksdansen, diavertoning enzovoort, 's Morgens is er een kindercrèche aanwezig. Voor lunchpaketten wordt gezorgd De genen die geen vervoer hebben kunnen bellen 942933. De ge meentedag zal rond 16.00 uur af gelopen zijn. LEUSDEN - In de week van 16 tot en met 20 september starten de jeugdclubs van de Hervorm de en Gereformeerde Kerk weer. De clubs worden gehouden in het jeugdhonk aan de Homers- veldseweg 100 en in het Trefpunt aan de Arnhemseweg 75. Het rooster ziet er als volgt uit: Jeugdhonk Maandag 18.30 - 20 00 uur. (meisjes 8-9 jaar). Dinsdag 19 00 - 20 30 uur, (meisjes 10-12 jaar) Woensdag: 14 15 -15.30 uur. (meisjes en jongens 6-7 jaar) Woensdag 18 30 - 20 00 uur, (meisjes en jongens 8-9 jaar). Donderdag. 19 30 - 20 30 uur. (meisjes en jongens 13-16 jaar). Vrijdag: 19.00 - 20.30 uur, (jongens 10-12 jaar). Het Trefpunt Maandag 18.30 - 20.00 uur. (meisjes en jongens 8-9 jaar) Woensdag: 18 30 - 20 00 uur. (meisjes en jongens 10-12 jaar). De donderdagclub in het jeugd honk begint niet op 19 september, maar een week later op 26 septem ber Voor inlichtingen kan men bellen naar Piet Renkema, tel 940714. Het Japanse merk Suzuki dankte zijn bekendheid tot voor enkele jaren aan de motorfiets en een kleine vier wieler, de Alto. Eind 1983 brachten zij een grotere auto op de markt, de Swift, in een sportieve GS-versle en gecultiveerde uitvoering. Echter al leen als driedeurs. Sinds enkele we ken levert Suzuki deze Swift ook met vijf deuren. Hiermee tegemoetko mend aan de grote vraag naar dit type automobiel. Importeur Nimag mag over de ver koopresultaten zeker niet klagen Met een marktaandeel van 2% nemen ze op het ogenblik de vijftiende plaats in op de autohitparade De komst van de vijf deurs Swift kan daar best nog wel wat aan verbeteren Temeer daar Suzuki de Swift behalve met een vijfversnellings- bak tevens met automatische transmis sie levert Voorlopig heeft de aspirantkoper wei nig keus bij de aanschaf van een vijfdeurs Swift, want Suzuki brengt deze Swift vijfdeurs slechts in een GC-uitvoe- ring We namen een kakelverse, maag delijk witte Swift vijfdeurs een weekje stevig onder handen en lieten zo'n 1250 km onder de wielen doorglijven. (advertenties) FAMILIEWAGEN Zoals gezegd kreeg de Swift er twee ingangen bij. maar ook de maten veran derden Zowel de totale lengte als de wielbasis nam met 10 cm toe, tot 3.69 m. Dit kwam helemaal ten goede aan de beenruimte achterin en de bagageruim te Door de langere wielbasis verbeter de ook het veercomfort, zonder dat dit ten koste ging van de fijne wegligging Voor en achter lopen forse bumpers tot aan de wielkasten. Brede strips op de flanken voorkomen kleine parkeer- schades. Standaard beschikt de wagen over spatlappen, mistachterlicht, getint glas rondom, gelaagde voorruit, een wisser op de achterruit, die bij inschake ling continu waaiert, achteruitrijlampen, wissers, met twee snelheden en een vaste interval van vijf seconden en een afsluitbaar brandstoftankklepje. Vanuit de grote rechthoekige halogeen kop lampen schijnt een zee van licht. Elec- trisch via een knop op het dashboard of met de sleutel ontsluit men de grote vijfde deur ofwel de achterklep Deze valt tot op de bumper. Door de gestroomlijnde vormgeving, spoiler onder de voorbumper, het ont kent vier snelheden en verricht zijn werkzaamheden vrij geruisloos Achter komen de passagiers niets aan been- en/of hoofdruimte tekort. Hier zien we dan ook de ruimtewinst ten opzichte speelavonden Bowlingbond de Korf Hoofdklasse: 1 Pajeerja 10 4232:2. Paradiso 8 3999, 3 KelaAlfa438214 Nilo-Si243752, 5. Good Approach 4 1984, 6 S W Systems 4 3804, 7. Sterrenteam 3 1929:8 Le Due 2 3830,9 King Louis 2 3783, Hoogste game dames. Jeanne Poest- hove (211). hoogste game heren Jan van Os (222). Sterrenteam was vrij Eerste klasse: 1 Heritonba 9 3529; 2. Karweihoek 8 3725, 3. Kersbergen 8 3584, 4 Aqua Stop 4 3525, 5 Spares Strikes 4 1888, 6 Party Service 2 3488; 7. Ros Beyaart 2 3203; 8 Bibob 2 1708; 9 The Dots 1 3078. Bibob was vrij. Hoogste game dames Monique Jansen (188); hoogste game heren Piet Maljers (200). Tweede klasse: 1 Schoenmakerij Keyzer 7 3296; 2. Fix It 5 3333; 3 Buro Epskamp 5 32614 Muks 5 2975; 5 White Pins 4V2 3240; 6 Dieene 41/2 3217, 8 Doornekamp 4 1634. 7 Stellema Optiek 4 1592; 9 Korfbowlers 1 1245. Team Korfbowlers was vrij. Hoogste game dames Margriet van Toren L); hoogste game heren hans Kraan (191) Derde klasse: 1 Runners Up 8Vz 2803. 2 No Pins 8 3247; 3 The Winners 7 2932; 4 The Pin Killers 6 2621; 5. Team Van Boekei 6 2618; 6 ZERO 5H 3083, 7 Bob Bakker 2 2640, Hoogste game dames Elly Schoonder- beke (172). Tiny Broekhuizen (172), hoogste game heren: Tony Krijgsman (172). mw 'V LEUSDEN - Niet alleen de hoofdmachten van voetbalvereniging Roda '46 werden aan hel van dit seizoen door een gulle gever volledig in een nieuwe outfit gestoken, maar ook het tweedi ugs van de Roda-zondag is dooreen sponsor in de watten gelegd. De naam van restaurant ..De Ma IV-d de Arnhemseweg siert de shirts van de zondag-reserves Samen met de iegenaren va a M Leusdense restaurant. Roda-voorzilter Hessel de Ruig. elftalleider Martin Ruitenberg en gren: Tommie Osnabrugge. ging Roda-zondag 2 op de foto. Dreken van uitstekende delen en weg gewerkte regengootjes op het dak bezit deze Swiftversie een voor dit type wagen beschaafde Cw-waarde van 0.36 De twee bijzonder plat gevormde buitenspiegels verkleinen het zicht schuin naar achteren vrij sterk Door het vele glaswerk rondom biedt de wagen zijn inzittenden ruim zicht LUXE INTERIEUR In de woonkamer van de Swift GL beland, staan we een pietsie verbaasd van de vele luxe en perfecte afwerking. Het begint met de prima gevormde met stof beklede zetels Ze geven de rug ook zijdelings goed steun. Erop staan opengewerkte hoofdsteunen Door het tweespakig stuur met claxonschake laars op de spaken overzien we een duidelijk klokkenspel Toerenteller en klokje ontbreken Over de plaatsing van alle drukknopschakelaars zijn we wat minder enthousiast. Weliswaar keurig verlicht bij ingeschakelde koplampen, zitten ze nogal weggefrommeld links en rechts onder het stuur Aflegruimte te over. Verder noteren we een make-up- spiegeltje met klepje in de rechterzon- neklep, handgrepen in het plafond, bakje voor cassettebandjes, een dag teller en een blokje controlelampjes. Kachel en ventilatie leveren voldoen de warmte en/of frisse lucht en laten zich eenvoudig bedienen De aanjager INTERKERKELIJKE VrcJPate Contact Groep. weken Het onderwerp „Stefant i'® eerste martelaar" zal wore ts,e handeld, een bijbelstudie i dea maandblad van juni 1985 i oiti eenkomst begint om 19 45 ndi de Marcuskerk. Belangstel! bbe zijn van harte welkom elijk. ken old rilde, is Vi daag. üij bi voc aisit Igebc ACHTERVELD - Bij dep V-d< Achterveld, tel. 03425-1601 de navolgdende voorwerp* gevonden en verloren op ven. Gevonden: Zonnebril met bruin tuur; horloge met sd band, merk Conic; Rode blouse merk C A; skipp; bruine heren knipportemonne inhoud. Verloren: Wit konijn; zonnebril in etui, Reben; zwarte herenparaplu

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4