Waarom eiste college aanbetaling niet op? haakt af Paardekrachten uit rijden Bankgirocentrale: meer werknemers in Leusden 8B Jaarverslag 1984 meldt: Politie waarschuwt caravan-bezitters Bijeenkomst over borst voeding 1 JL nn emeenteraad ontstemd over handelwijze Vandaag in de Leusder Krant leusder krant BDU vL Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Minimarkt verplaatst Inbraak ffl Tegen lantaarnpaal Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Tele* BDU 40261 Giro 871441 Abonnement f 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV j y&* iifui/ rkrant DINSDAG 17 SEPTEMBER 1985 - 17e JAARGANG NO. 37 an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Waarom heeft het college van B W een nbetaling van circa 70 dui- nd gulden bij de koop van n stuk grond kwijtgeschol- >n? En waarom is de ge- eenteraad pas zo laat in innis gesteld van de proble- !fi die er waren met het nen van die aanbetaling? wee brandende vragen die steravond centraal ston- m in een speciale vergade- ng van de raadscommissie nanciële en economische iken. In het bijzijn van wet- Duder Jan Wagenaar (open- jre werken en ruimtelijke dening), directeur-ge- eentewerken Marius Pais gemeentesecretaris Reijer an Gooi probeerde de ont hemde commissie de kwes- die wekenlang in beslo- nheid is behandeld, te ont- felen. Het werd voor de met-ingewijden geen gemakkelijke vergadering om te volgen. Terwijl de raadsleden, de wethouders en ambtenaren beter op de hoogte waren met de feiten, moest de pers, en wellicht ook enkele andere aanwezigen, het doen met summiere informatie van deze en gene Desondanks werd het duidelijk.dat een in juni 1983 door de raad bekrachtigde grond- overeenkomst tussen de gemeen te en mevrouw Eman (Traehus) anderhalf jaar later zonder weten van de raad werd ontbonden. Daar bij werd gelijktijdig de wettelijk ver plichte aanbetaling an 10% van de koopsom aan mevrouw Eman kwijtgescholden. Zonder dat de ge meenteraad het wist, werd circa 70 duizend gulden verspeeld. Nu, meer dan een halfjaar later, trekt het college van B W het boetekleed aan, ofschoon de oor zaak van de kwestie werd gezocht in ,,een kleine ambtelijke omissie", zoals wethouder Jan Wagenaar de raadscommissie liet weten. Hij en zijn collega Fons Ummels betreur den de afloop van de zaak ten zeerste. Er was zeer zeker geen opzet in het spel om die 70 duizend gulden te verspelen, aldus de wet houders. VERSTRENGELING Namens de Partij van de Arbeid probeerde raadslid Corri Verduin een verband te zoeken tussen de bewuste kwestie tussen de ge meente en mevrouw Eman en de omstreden verkoop van een hou ten huisje door mevrouw Eman aan Jan Wagenaar privé. Over de beta ling van dat huisje ontstonden later grote moeilijkheden tussen Wage naar en Eman, die uiteindelijk in een (nog niet afgeronde) civiele procedure uitmondden Is een ver strengeling van beide kwesties die gelijktijdig speelden, suggereerde Verduin gisteravond heel voorzich tig. Wethouder Ummels, ingefluis terd door de gemeentesecretaris, maakte het PvdA-raadslid duidelijk dat de privézaken van wethouder Wagenaar niet ter zake doen. De overige frakties ondersteunden de suggestie van Verduin niet In de krant van komende don derdag komen we op de kwestie, zoals die in de commissie werd behandeld, terug. (fan één onzer verslaggevers) LEUSDEN-Het in Leus enomstreden bedrijf Pro- lemko International BV iet af van vestiging in de- gemeente. Het Biltse idrijf zoekt momenteel ders nieuwe huisves- ig. Mr. F. Otten heeft dit mens Prochemko des- vraagd meegedeeld. 3eden voor dit besluit is de langs gedane uitspraak van de lad van State, dat de verleende nderwetvergunning wordt ge torst Hiertoe was de Raad van ate verzocht door een aantal nl| voners van Leusden-Zuid en orStichting De Boom. Zij hadden h al openlijk gekeerd tegen de itiging van Prochemko (,,een imische fabriek") aan de Arn- nseweg. in het voormalige pand de Keurslagercentrale. Het torsen van de Hinderwetvergun- ig èn het niet krijgen van een rjbouwvergunning maken het ichemko praktisch onmogelijk ar Leusden te verhuizen. Het oogde complex langs de Arn- mseweg is inmiddels door de rator van de failliete Keurslager- ntrale opnieuw te koop aangebo- Het pand was reeds verkocht Prochemko. onder een aantal imdende faktoren Eén daar- was dat het bedrijf onder de 'P uit kon wanneer het geen Hemming voor vestiging zou schadeclaim bij de gemeente Leusden zal indienen, is nog niet bekend. Mr. Otten liet weten, dat een en ander nog punt van be spreking is. Met een claim wil het bedrijf uit De Bilt die schade verhalen die het heeft geleden, doordat het zich uiteindelijk niet aan de Arnhemseweg kan vesti gen. LEUSDEN - Een verrassende aanblik voor onze fotograaf Janus Visser, afgelopen weekend: zeven amazones uit rijden op het zanderig trace van een nieuw stuk rijksweg 28 bij Leusden. Vele opmerkingen over deze foto zijn mogelijk. Zoals: een scherp contrast tussen de landelijkheid en de voortschrijdende beschaving, of zeven paardekrachten maken binnenkort plaats voor ontelbare gemotoriseerde PK's. Wie een andere interpretatie van deze schitterende foto weet, mag het ons schriftelijk laten weten, postbus II, 3830 AA in Leusden. Achterveld stond het afgelopen weekend op haar kop. Oorzaak het Oostenrijks weekend3 De Vriendenschaar wint de boomzaag- en boomwerpwedstrijden tijdens het Achtervelds- Oostenrijks weekend 3 Gastsolisten versterken jazzavond in DeHakhorst3 Veel belangstellenden op open dag van latent Talent4 1 Landschapsbeheerploeg zet zich in voor natuurbehoud4 Sport: klasse van Roda (za) velde de Musketiers. De voetballers van Roda (zo.B7 verloren kansloos, terwijl Achterveld op de valreep won van Olympia. Verder op de sport pagina's: hockeyers koploper na overwinning, Erwin Zijlstra zomerschaak- kampioen5/6 Bijna 1 miljoen kilo glas, papieren ijzer ingezameld7 Loep op Leusden7 Miniatuurtjes: Lisdodde.7 Feestprogramma 5 jaar Hamershof7 LEUSDEN - Op zaterdag 21 sep tember is er jaarmarkt in de Ha mershof Daarom wordt vrijdag 20 september en zaterdag 21 sep tember de 'minimarkt' ten zuiden van de Hamershof verplaatst naar 'tErf )R Of Prochemko inderdaad, zo- ze heeft aangekondigd, een (advertentie) TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/AMSTERDAM Door toename van het werk heeft de Bankgirocentrale vorig jaar meer personeel in dienst genomen voor haar produktiecentrum in Leus den. Uit het jaarverslag 1984 blijkt, dat er ten opzichte van 1983 60 personeelsleden zijn bijgekomen. In totaal werken er nu 350 mensen in de BGC- vestiging in Leusden: 215 full-timers, 109 part-timers en 26 medewerkers tijdens produktiepieken. De toename van het werk werd hoofdzakelijk veroorzaakt door een groter aanbod van te ver werken acceptgirokaarten. In Leusden werden 11,4% meer kaarten verwerkt dan in 1983. De totale produktie binnen de Bankgirocentrale, die ook een vestiging in Amsterdam heeft, steeg met 7% ten opzichte van het jaar daarvoor. Het jaarver slag meldt, dat er 620 miljoen transacties werden afgehan deld in het betalingsverkeer, waarbij de banken en de post giro betrokken zijn. De nieuwe BGC-werknemers wer den overigens aangenomen met een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd. een beleid dat met instemming van de Onderne mingsraad wordt gevoerd. Perso neel op contract in dienst nemen heeft bij de Bankgirocentrale de voorkeur, omdat het bedrijf er nog steeds van uitgaat dat er in de toekomst met minder personeel gewerkt kan worden. In het jaar verslag over 1983 werd hier al over gesproken. De produktieaf- delingen kunnen het over een tijd met minder mensen af, wanneer het verwerkingsproces van de op tisch leesbare acceptgirokaarten is doorgevoerd. Die ontwikkeling was voor 1984 verwacht, maar niet tot stand gekomen. De invoe ringsdatum van dit nieuwe sys teem staat nu voor oktober van dit jaar gepland Door banken, BGC en Postgiro/RPS is overeengeko men dat de conversieperiode (dat is het tijdvak waarin de ver trouwde acceptgirokaart succes sievelijk zal worden vervangen door het optisch leesbare formu lier) zal lopen van oktober 1985 tot eind volgend jaar Doordat de in voering van optisch leesbare ac ceptgiro's werd uitgesteld, ont stond onverwacht meer tijdruimte voor de BGC om intern herplaat singsmogelijkheden te bezien voor medewerkers van wie de funktie bij de invoering zou verval len. Help-desk De proef met betaalautomaten bij tankstations in de regio Eindho ven/Tilburg had eveneens tot ge volg, dat het personeelsbestand in Leusden iets kon worden opge voerd. In de loop van dit jaar werd een aantal ,,help-desk"-mede- werkers aangetrokken. De .help desk-medewerkers aangetrok ken. De help-desk" zal volgens het jaarverslag worden ingericht om bankcliënten behulpzaam te zijn bij het oplossen van opera tionele problemen" die zich in de praktijk kunnen voordoen. Dit jaar zal moeten blijken hoeveel extra arbeidsplaatsen de taken van de BGC met betrekking tot andere, nieuwe diensten (,,gast-transac- ties" bij geldautomaten en het doorgeven van betalingsopdrach ten via het geautomatiseerde Spoedcircuit) zullen hebben op geleverd. Uit de balans van de Bankgiro centrale kan worden opge maakt, dat de aktuele waarde van het produktiecentrum in Leusden eind 1984 circa 40 mil joen gulden bedroeg. Bij de be nadering van deze waarde is re kening gehouden met de ont wikkeling van de bouwkosten en tevens met de herbouw waarde en de koopwaarde vol gens een taxatie van eind 1982, aldus het jaarverslag. LEUSDEN - Uit een woning langs de Arnhemseweg werden vorige week bij een inbraak gou den sieraden en 50 a 60 gulden in contanten gestolen. Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten De Leusdense vestiging van de Bankgirocentrale LEUSDEN - De rijkspolitie heeft dezer dagen in de wijken Claverenblad en Wildenburg tien mensen gesommeerd een win terstalling te zoeken voor de caravan die bij hun woning stond geparkeerd. Volgens de Algemene Politie Verordening (APV) is het verboden een derge lijke aanhangwagen langer dan 72 uur op een openbare parkeer plaats te laten staan. De politie heeft aangekondigd de komende tijd ook het cara van-parkeren in de andere wij ken onder de loep te nemen. LEUSDEN - Vereniging Borst voeding Natuurlijk start woens dag 18 september (morgen) om 20.00 uur opnieuw met zo genaamde moedergroepavon- den, die een maal per maand zullen plaatsvinden. Plaats van handeling is Wederik 17. Morgenavond zal er informatie worden gegeven over het verdere verloop en de inhoud van de an dere moedergroepavonden Te vens zal er een diaserie over borstvoeding getoond worden. Verder kan er gepraat worden over ervaring met borstvoeding, ledereen is welkom op deze avond, men hoeft geen lid te zijn van de vereniging. Nadere infor matie geven Tineke van Lang- veld, telefoon 947442 en Hanneke Boven, telefoon 947301 LEUSDEN - Een automobilist uit Boxmeer reed vrijdagavond omstreeks kwart voor negen te gen een lantaarnpaal langs de Burg. van der Postlaan. De man bleek een slok te veel te hebben gedronken. (advertentie) Binnenkort in Leusden. Het komplete audio- pakket van in studio ROTOL.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1