boomzagen en chterveld volledig in de n van Oostenrijkse muziek -t De Vriendenschaar wint -werpen Gastsolisten versterken jazzavond De Hakhorst ;VB'ers listerden lar lortichting rer voeding e r kran t 3 I ruim duizend bezoekers Team Oostenrijk tweede kantoor- hulpmiddelen KI/l/IEK - INKEL WOLboom-ochtend voor Achtervelders KP0 bezoekt tentoonstelling plaatselijk nieuws ACHTERVELD - Tijdens het Oostenrijkse weekend orga niseerde de Oei Oei Ver eniging zaterdagmiddag wedstrijden in het boomza gen, boomwerpen en boom- dragen. Niet minder dan 70 personen verdeeld over ze ven teams deden hier aan v DINSDAG 17 SEPTEMBER 1985 bi] de bar vandaan kwam bleek achteraf onjuist DE BILT - Stichting Stichts Landschapsbeheer streeft naar behoud en beheer van waardevolle landschappen. Haar werkgebied is de provin cie Utrecht. Een belangrijke aktiviteit van de stichting is het stimuleren van eigenaren en vrijwilligers tot het uitvoe ren van beheerswerkzaamhe- den in natuur en landschap. Sinds 1983 is er in Amersfoort een vrijwilligersploeg aktief. Zij houdt zich bezig met het knotten van bomen, snoeien van hoogstamvruchtbomen en leilinden, plaggen en scho nen van heidevelden en het beheer van natuurreservaten en Den Treek De Vrijwillige Landschapsbeheersploeg Amersfoort heeft dringend nieuwe vrijwillig(st)ers nodig die 1, 2 of 3 dagen per week met hen meewerken. - Erva ring, leeftijd, opleiding, of je wel of niet een uitkering hebt. speelt geen rol. want ieder een is welkom Wie belangstellng heeft, kan kontakt opnemen met het Stichts Landschapsbeheer, postbus 1213730 AC De Bilt, telefoon 030-765534 of 033- 806010 (na 18.00 uur) van Tipp-Ex tot letterbord van globe tot attaché-koffer van vulpen tot opbergwand opmerkelijk kompleet voor kantoor en particulier. Donderdag koopavond. Eigen parkeerterreinen. Julianaplein/Leusderweg Amersfoort. 033 - 631824* lachten bezorging: s abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur Ie ibben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze Mdagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 en 19 30 uur) I 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze spekteur bezorging, overdag 03420- 94206 abestellen foto's: i meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen uitzondering van archief- en historische foto's). bi| vooruitbetaling giro 871441 t.n.v. BDU b.v te Barneveld, met duidelijke vermelding i gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto ?fd geplaatst. Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13x18 f) en 10,- voor luchtfoto s (formaat 20 x 25 cm) kunt ook contant betalen op ons kantoor. usden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u gewenste foto('s) thuis. velders te verwelkomen als zij hun jubileum zullen vieren. DWS-voor- zitter Wouters dankte tot slot alle GEBROKEN BEEN ACHTERVELD - Oosten- jse muziek is bijna niet |er weg te denken uit Ach- T/eld. Maar liefst duizend toekers vierden afgelopen lekend het 50-jarig bestaan muziekvereniging Door llskracht Sterk en het 10- Ijg bestaan van De Hinter per Musikanten. Het hot Oostenrijks weekend Jrd vrijdagavond geopend Iteen concert van DWS. De |ats van het festijn, de ïsttent op het industrieter- eln aan de Klettersteeg te- jiover het Kerstens Sport- |k was tot de nok toe ge- met liefhebbers van jstenrijkse muziek. Aan het st werd deelgenomen r Trachten und Musikve- t Klein Lobming, Die Origi- lustige Lobmingers. bei- h uit Oostenrijk, Bier Boom Ikes uit Enschede met big en dans en de jubileren- J Hinterfelder Musikanten ■Achterveld. hnterfelder Musikanten Cees Blom en Hans Janssen maakten met speciale optreden het Oostenrijks feest kompleet De zaal tot de nok toe gevuld met liefhebbers van de Oostenrijkse muziek Voorzitter Wouters van DWS opende zaterdagavond de festivi teiten met eep welkom tot de aan wezigen Voorgesteld werd om in het vervolg een dergelijk festijn te organiseren indien dit weekend ge slaagd zou uitpakken ..Met volle medewerking van de Achterveldse bevolking is het mogelijk een der gelijk feest eenmaal per jaar of een keer in de twee jaar te organise ren aldus voorzitter Wouters Een speciaal welkom was er voor de Oostenrijkse gasten die een reis van 1200 kilometer achter de rug hadden, evenals de andere groepen belangeloos optraden. De Oostenrijkers komen uit Lobmin- gen, een kleine plaats in Steiermar- ken Oostenrijk, met 850 inwoners waarvan er ruim honderd muzikant zi|n Hoewel het er in het begin niet naar uitzag dat de tent uitverkocht zou zijn bleek dit na een uur wel anders te zijn Maar liefst duizend bezoekers zorgden voor een voor treffelijke sfeer Trachten en Musik- verein Kleinlobming opende met een mars en speelden daarna nog enkele stukken. Ze brachten een gevarieerd programma met zware en lichte muziek Er was voor elk wat wils: polka's, walsen en een ouverture De trompetsolo bij de Tiem Polka was geweldig De diri gent wisselde van plaats met een van de leden van het korps die een klarinetsolo ten gehore bracht da! aller bewondering wekte Het op treden werd dan ook telken male met applaus beloond Tijdens de uitvoeringen was het in de zaal rumoerig wat de optredens zeker niet ten goede kwam Dat de herrie De leden Hans Janssen en Cees Blom ontbraken tijdens het optre den van de Achterveldse Hinterfel der Musikanten Na herhaald op roepen reed Hans Jansen de op zijn trompet spelen Cees Blom in een kruiwagen de tent binnen Hij had zogenaamd een onge lukje gehad en zijn been in het gips moeten laten zetten. De beide jubi- lerenden van de tienjarige Musi kanten werd een lang zullen zij leven gezongen. De Hinterfelder zorgden voor een geweldig optre den. evenals de drie zangeressen De Bier Boom Bölkes uit Ensche de brachten zowel dans als mu ziek De molenaars dans en de Boebi Boebi nog einmaal waarbij een solist met bellen optrad waren enkele hoogtepunten Ook werden zo nu en dan enkele personen uit het publiek gehaald om aan een dans deel te nemen. Dit wekte veel hilariteit op en verhoogde de stem ming. De Originale Lustige Lobmingers waren niet geheel onbekend in Achterveld Zij waren al eerder te gast tijdens de festiviteiten Achter veld 600 De destijds door een verkeersongeval geraakte muzi kant speelde dit keer weer volop mee. De direkteur van het Oosten rijkse VVV huldigde Hans en Gerda Janssen die vijf achtereenvolgen de jaren de vakantie doorbrachten in het Oostenrijkse Lobmmgen Ze krijgen een medaille en een aan denken De Lustige Lobmingers wisten een aantal bezoekers op de planken te krijgen. Het Kufstein lied werd uit volle borst meegezongen Aan het slot van de avond werden enkele vakantiereizen verloot. De reis moet men zelf betalen maar het verblijf voor twee of vier perso nen in een pension of appartement is geheel gratis, gedurende een week Ruim achthonderd bezoe kers trokken zondagmorgen naar het Fruhschoppen, waar dezelfde groepen hun muzikale kanten te genover brachten Voor de jonge ren werd het stuk Ever Green Blues gespeeld en werd geëindigd met een Hollandse mars Opnieuw zorgde het publiek voor een ge slaagde ochtend door op de plan ken voor hilariteit te zorgen Een viertal heren werd uit de zaal ge haald en geschoren door enkele dames Het publiek deinsde en danste mee. Tijdens dit optreden werden ook vakantiereizen verloot In totaal waren er zeven gelukki- I gen De dirigent van het Oostenrijk- Een dergelijk festijn volgend jaar opnieuw se muziekkorps dankte de Achter- velders voor hun gastvrijheid en hoopt over twee jaar veel Achter- groepen voor hun optredens en de EHBO en de brandweer die tijdens het weekend aanwezig waren Drie zangeressen zorgden voor een geweldig optreden waarvoor de WOLboom dient en welke aktiviteiten erin worden georganiseerd. (advertentie) BSDEN - Tijdens de eerste le- Jvergadering in het nieuwe fzoen hebben de dames van 1 Nederlandse Christelijke [uwenbond, afdeling Leus centrum geluisterd naar ■lezing van diëtiste Claij over png Jouw Claij is werkzaam bij het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding. Zij had he in haar praatje voor de NCVB over goede voe ding in het algemeen, goede voe ding voor ouderen en alternatieve voeding. Mevrouw Claij liet kwis- formulieren rondgaan waarin de kennis over voeding werd getest. De vragen en de antwoorden wer den later door de diëtiste bespro ken. De eerste ledenvergadering van het seizoen werd bijgewoond door 54 NCVB'ers. Presidente me vrouw Baljet heette iedereen in dit nieuwe seizoen hartelijk wel kom Zij zei. dat het soms moeilijk is in deze tijd, waarin het lijkt dat alleen grote dingen belangrijk zijn, om oog te hebben voor de kleine dingen in het leven. "Het gaat er om te genieten van de kleine vreugden van elke dag. Het is goed als een mens zich daar van bewust is. Er is eens gezegd, dat alle vreugde die we brengen in ons hart terugkeert", aldus me vrouw Baljet. 'nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. erschijnt elke dinsdag en donderdag. oofdredakteur: Bert Vos indredakteur: Hans Mosterd edaktie: Caspar van Loo. Boudewtna de Boer edaktie-secretariaat: Mia Veen levering kopij en advertenties Kir het dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor hel inderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur edaktie en administratie: antoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op weikda- ïn qeopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tol 17 00 uur Telefoon 3-941495 (administratie) -941494 (redaklie) bonnementsgeld: 64.60 per jaar. 32.80 per half |aar, f 16.65 per kwartaal )e LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- tantenkombinatie te Barneveld. De winnende ploeg De Vriendenschaar probeert de boom in schijfjes te zagen. LEUSDEN/ACHTERVELD - De WOLboom, een ontmoetings centrum voor ouderen in Leus den, houdt dinsdag 24 septem ber een kennismakingsochtend voor ouderen uit Achterveld. Zij kunnen die ochtend van half tien tot half twaalf vernemen Achtervelse ouderen die de ken nismakingsochtend willen bezoe ken. kunnen zich opgeven bij me vrouw L. Kleinveld, D van Wee- destraat 13, tel 2127, bij me vrouw T. Rutte, Kon, Julianaweg 7, tel. 1737 of bij de receptie van Huize St.-Joseph, tel 1644. LEUSDEN - Woensdag 18 sep tember zullen de vrouwen van de Katholieke Plattelands Orga nisatie de tentoonstelling van Rein Kamphorst in boerderij 't Claeverenblad bezoeken. De kunstenaar Kamphorst expo seert met monumentale zink- i reliëfs en tekeningen. De heer j Kees Vial zal zonodig toelichting j geven. De KPO is om 10.00 uur welkom. mee. De op bezoek zijnde Oostenrijkse gasten lieten zich niet onbetuigd en waren met twee teams vertegen woordigd. Bij het boomzagen moest men met twee man tweemaal een schijf van een boom zagen. Hierna moest de vijfde man met een kloofbijl de schijven in een aantal gelijke stukken hakken. Bij het boomwerpen moest men de boom in een bepaalde richting werpen waarbij de boom verplicht een salto moest maken. In welke richting de boom neerkwam was bepalend voor de punten. Het boomdragen werd door het hele team gedaan. De boom moest over een bepaalde afstand langs hindernissen in zo kort mogelijke tijd heen en weer worden gedra- En gooien maar gen. Er was veel publieke belang stelling en het aanmoedigen was niet van de lucht. De wedstrijden werden muzikaal begeleid door de muzikanten die voor zaterdag avond repeteerden. Zaterdagavond tijdens de Oosten rijkse avond werden de prijzen uit gereikt. Winnaar van de beker werd de Vriendenschaar met 239.3 punt. Tot grote vreugde van allen werd het Oostenrijkse team I tweede. 3e werd het team van de A.B.%T.B vierde café Buiten- lust, 5e Sport Café Putten, 6e de Puupenkoppen en 7e het Oosten rijkse team II. Het Buitenlust team wilde het ge zaagde en gekloofde hout ach teraf wel meenemen. Zij moesten daarvnr echter een bedrag van f 70,- betalen. De opbrengst van het verkochte hout is door de Oei Oei Vereniging beschiktbaar ge steld voor de Achterveldse Zonne bloem afdeling. LEUSDEN - Afgelopen donder dagavond is in eetcafé de Hak horst het nieuwe muzieksei- zoen van start gegaan. Het ligt in de bedoeling dat het, inmid dels bekende, vaste trio van pianist Wiebe Haanstra regel matig wordt versterkt met be kende en minder bekende gast solisten. Dit maal was het Her man Huis in 't Veld op ventiel trombone die samen met Wiebe Haanstra, Willem Meiboom op contrabas en Ab v.d. Berg op slagwerk de avond muzikaal verzorgde. Opvallend waren en kele ballades (o.a. I remember Clifford) met fraaie soli van de gastsolist en het vooral qua har monieën steeds beter wor dende spel van pianist Haan stra. De vast jazzavond, destijds ge start op initiatief van pianist Peer Hartjesveld blijkt steeds beter aan te slaan en krijgt de belangstelling van een steeds groter wordend vast jbubliek. Vooral de opzet om regelmatig gastsolisten aan te trekken maakt het voor zowel de musici als het publiek extra inte ressant Volgende week bijvoorbeeld staan gitarist Andy Louis en violist Micheal Gutsdorff op het pro gramma Andy Louis is inmiddels min of meer bekend door diverse gastoptredens in de Hakhorst. Violist Gutsdorff, qua stijl verge lijkbaar met Stephan Grapelli, stu deerde aanvankelijk in zijn ge boorteland Duitsland, om daarna verder te studeren aan het Arn hems conservatorium. Verder op het programma staan onder meer Bart Jutte (tenorsax), Karei Teunissen (tenorsax en fluit), Georges van Deyl (vibra foon) Tevens heeft men goede contacten met de conservatoria in Arnhem en Hilversum waar lichte muziek als hoofdvak wordt gege ven. Langs deze weg krijgen jonge talentvolle musici de kans om op de vaste donderdagavond praktijkervaring op te doen Kortom een afwisselend pro gramma waarvoor de belangstel ling nog steeds groeit

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3