sse Roda (za.) drukt lusketiers op feiten: 0-4 ioda (zo.) heeft 't niet BVL- bestuur bleef zitten ITA-kampioenschap is in volle gang Achterveld bekert verder Roda (zo.) nam na rust afstand: 5-1 Achterveld in laatste minuut langs Olympia Leper Berry Buunk onpasseerbaar susdenaren kansloos tegen VSK Op park LTV Leusden Na overwinning op DWSM: 2-4 In strijd om afdelingsbeker Marcel Boonen matchwinnaar Hamershof-loop DINSDAG 17 SEPTEMBER 1985 ISDEN - De zaterdag-formatie van Roda '46 heeft in Eist liet mis te verstane wijze de zege-reeks voortgezet en (aan de kop van de hoofdklasse gehandhaafd. Met 0-4 jde Musketiers voor eigen publiek op haar tekortkomin- S gewezen. Want met fysiek geweld alleen kom je op het ngste afdelingsnivo niet ver meer. De individuele klasse [Roda, was voor de Elstenaren duidelijk te veel. De cij- Lbewijzen het. Vgelijking met de competitiewedstrijd van een week eer- f en het verloren bekerduel, had trainer Eltjo Kapenga jge wijzigingen in zijn basis-elf aangebracht. In de defen- Ihad voorstopper Jos Schoot-Uytenkamp plaats moeten peen voor de onverwoestbare Henk van Pluuren terwij! in laanval nieuweling Harry Kerssies de voorkeur genoot i de licht gekwetste Coen van Dijk. Aanvoerder Fokko J Leijenhorst en topscorer Ruud Stoelhorst waren na het lerechec weer van de partij, zodat Roda-zaterdag zo goed Tvoltallig met het gevreesde Musketiers de "degens" kon Het scheelde maar weinig, of Roda had zijn naam als bliksem- starter weer eer aangedaan. Een schitterende pass over de leng teas van het veld van libero Erick Vreekamp bereikte de op snel heid liggende Ton Kaspers op maat. Net op het moment dat de kilometervreter op het Roda-mid- denveld vanaf de rand 16-meter wilde aanhalen, kon een hevig ge schrokken "Musketier" de bal tot corner tikken Even later glipte Ruud Stoelhorst door de Muske tier-defensie heen, maar ook hij slaagde er nog niet in om deze mogelijkheid te benutten. Nadat de Elstenaren via de fysiek sterke midvoor voor enige onrust in de Roda-defensie had gezorgd, was ex-Be Fit-speler Harry Kerssies dichtbij de verdiende openings treffer, na een snel genomen korte corner. Het schot ging welis- \nvoerder Fokko van Leyen- waar voorlangs, de bedoelingen f: subliem. van Roda'46 waren duidelijk. De Leusdenaren wensten zich niet te verschuilen en waren geenszins onder de indruk van het pittige spel van hun opponent Een half uur onderweg, nam Roda de lei ding. Snel tikte Ruud Stoelhorst, de vrije trap, na weer een aanslag op de enkels overleefd te hebben, op Ton Kaspers, die de bal direct kaatste met de zich in het cen trum aanbiedende Fokko van Leyenhorst. De Roda-spelbepaler draaide vervolgens handig om zijn man en haalde van zo'n twin tig meter verwoestend uit: 0-1. Een schitterende passeerbewe ging, gevolgd door een even zo fraaie goal. Nauwelijks vier minu ten later viel echter een nog mooier doelpunt te bewonderen, als Ruud Stoelhorst de slecht weggekopte bal, zonder na de denken vallend omhaalt en in de verste hoek deponeert: 0-2. Een droomgoal, waarmee de Roda- aanvaller zijn doelpuntentotaal op vijf bracht KLASSE De Musketiers waren aangesla gen en uitgeraasd, voorlopig al thans. De kans om vlak voor rust de stand aantrekkelijker te ma ken, liet de thuisploeg onbenut. De knalhard ingeschoten bal, na slecht ingrijpen van de gehele Roda-defensie, werd door Ton Kaspers met het lichaam van de doellijn gehaald, waardoor de Musketiers het positieve effect van een treffer zo kort voor de pauze aan hun neus voorbij lieten gaan. Toch verscheen na de thee, een opvallend monter Musketiers op de mat. Vanaf de aftrap, kreeg Roda het zwaar te verduren. Het alles of niets offensief, leverde echter weinig rendement op, om dat de Musketiers enerzijds nogal doldriest zonder overleg de rood zwarte muur bestormden en an- derszijds een onpasseerbare kee per Berryn Buunk op hun weg vonden. Met schitterende re flexen, hield de Roda-goalie zijn doel schoon. De ene redding nog mooier dan de andere. Maar toen de wisselvallig acterende arbiter een van zijn "Menzo"-achtige ac ties tot ieders stomme verbazing met een penalty honoreerde, zou de Roda-sluitpost toch het hoofd moeten buiten. Niets was echter minder waar. Met een schitte rende snoekduik ranselde Berry Keeper Berry Buunk: onpasseer baar. —EUSDEN - De vreugde na het doordeweekse bekersucces eft bij de Roda-zondag slechts een paar dagen geduurd. De 'de ronde van de competitie zette de volgelingen van iner Meindert Vlug weer keihard met beide benen op de >nd. Tegen het toch echt niet imponerende VSK uit stbroek moesten de Leusdenaren met 0-3 het onderspit ven, in een wedstrijd die voor het publiek weinig aantrek- lijk was. loewei noaa deed wat binnen beperkte mogelijkheden lag, s het VSK dat met de eer ging ijken, omdat de gasten drie- lal een fout in de Leusdense fensie wisten af te straffen. De iningparkers lieten de kansen arentegen voor wat ze waren hadden het geluk niet aan hun Je. Roda werd zo vroeg in het zoen weer een teleurstelling ter, en staat vooralsnog op de esbehalve begerenswaardige tste plaats. )oor blessures en andere facto- moest trainer Vlugt weer de Jige wijzigingen doorvoeren. :kvan 't Klooster en Fred Telle- is waren in het hart van de rdediging vervangen door Wil Klumper en Jan Ruiterberg, terwijl jde voorhoede de weer herstelde Her Knijf de plaats had ingeno- van de geblesseerde John sen, geflankeerd door ex-junior co Bosman die voor Hans ymen in de basis stond Wisse- en dus vol op. maar waren dat rbeteringen? Op die vraag moest wedstrijd een antwoord geven, ht ophelderend werd het alle- al niet Vlugt: ..Normaal gespro- ben ik een man van een vast Door allerlei ongelukkige om- ndigheden tijdens de oefenpe- e, raakten diverse basisspelers esseerd En dat was zo kort de aanvang van het seizoen, meteen een fikse tegenvaller en streep door de rekening de aanvangsfase op het win- n9 sportpark, deed Roda niet VSK onder Het veldoverwicht daar De behoudende taktiek de Domstedelingen, die met ee vooruitgeschoven spitsen en viermans middenveld opereer- drong Roda min of meer het tiatief op. En net zoals in de rbije weken, bleek de zondag- I niet over een echte spelmaker te zitten Aanvoerder Bas Peters "irobeerde deze rol op zich te ne- Hij kreeg echter te weinig ewerking om de lijnen uit te tten Roda was veel in balbezit duurde echter tot halverwege eerste helft voordat de Leusde- ren via Marco Bosman en Jos njhoef de eerste kansen creëer den. De schoten waren te onzuiver en te zacht om de goed opgestelde VSK-keeper in grote moeilijkheden te brengen, laat staan te passeren Niet Roda brak na een half uur de score open, maar VSK nam de leiding, toen libero Wil Klumper de in het centrum geplaatste vrije trap, inleverde bij een tegenstander Met een droge knal, hard en droog, werd de nog nauwelijks in actie gekomen Marcel van Daatselaar gepasseerd: 0-1 In dezelfde mi nuut kwamen de Leusdenaren bij na langszij, ware het niet dat de kopbal van routinier Wil Snoek door een VSK-verdediger op miraculeu- se wijze uit het doel werd gehou den. Had Roda na de rust nog de intentie om wat aan die onnodige achterstand te doen. het in de pauze opgestelde strijdplan werd al snel de bodem ingeboord. Direct na de hervatting bleef de gehele defensie stokstijf staan voor ver meend buitenspel. Een VSK-aan- valler kreeg zodoende ruim baan en had geen enkele moeite om 0-2 op het scorebord te brengen, on danks pogingen van doelman Daatselaar om zijn hok te verklei nen. Er was geen houden meer aan Het zelfvertrouwen van Roda kreeg daardoor meteen een dom per te verwerken. Om aanvallend wat meer body te krijgen, zond trainer Vlugt Hans Vrijhoef naar de frontlinie ten koste van rechtsback Erik Beunder Maar wat de voor hoede van Roda ook in de nieuwe samenstelling probeerde, het was te doorzichtig De Leusdenaren hadden echter alle pech. toen een duidelijk geval van obstructie tegen Peter Knijf binnen de beruchte lij nen door de weinig consequent fluitende arbiter Schreuder niet met een penalty gehonoreerd werd. ten ongerieve van trainer Vlugt, die zich de gehele wedstrijd toch al mateloos aan het optreden van de man in het zwart ergerde .Krijgen we die penalty, dan hadden we het duel misschien nog een andere wending kunnen geven, aldus Vlugt. Roda werd daarentegen steeds onzekerder Het balverlies hoopte zich op en er viel afgezien van een paar solistische akties van Remco Bosman, niet veel meer te beleven. Alleen de lange bal werd nog ge hanteerd. maar door het gebrek aan lengte voorin, zette dit geen zoden aan de dijk Bij een van de schaarse tegenstoten kreeg VSK wel een strafschop Geheel onno dig. tikte voorstopper Jan Ruiten berg de bal met de hand in het strafschopgebied voor het hoofd van zijn directe tegenstander weg Met dit buitenkansje wist VSK na tuurlijk wel raad: 0-3. ,.We zitten weliswaar in de hoek waar de klappen vallen Echter geen reden om in paniek te raken, hoewel de komende tegenstander VVZA geducht is Maar na twee verliespartijen op rij, notabene voor eigen publiek, maakt het niet uit wie de volgende opponent is. Als de Roda-spelers zich nu eens die win naars-mentaliteit toeèigenen en zich niet zo laten intimideren, dan zal het allemaal best goedkomen," aldus oefenmeester Meindert Vlugt. LEUSDEN - De poging om het complete bestuur van Binnen sport Vereniging Leusden tij dens de jaarvergadering te laten aftreden, vanwege een vermeen de ongerechtigheid in het huis houdelijk reglement met betrek king tot het rooster van aftreden van bestuursleden, kon door scheidend secretaris W. Veen worden voorkomen. Dit lukte, nadat hij de juistheid van het artikel nog eens uitvoerig uit de doeken had gedaan, tot tevre denheid van de aanwezige leden in de kelder van het gemeente huis. Zo kon dus op het nippertje worden voorkomen, dat BVL zon der bestuur kwam te zitten. En dat was achteraf gezien maar goed ook, want voor secretaris Wim Veen, die na zes jaar bestuursacti- viteiten zijn veeleisende functie wil de neerleggen, was (nog) geen opvolger gevonden. In een uiterste poging om tijdens een ingelaste schorsing een mogelijke kandidaat in BVL-kringen over de streep te trekken, leidde tot niets anders dan dat de zittende secretaris voorlopig als waarnemend bestuurder door het leven zal gaan Het BVL-be- stuur zal de komende maanden mei bpOtiU llddl titMl WddlUiy uyvui- ger gaan zoeken De verslagen en jaarrekeningen leverden evenals het bestuurs voorstel tot versoepeling van het toelatingsbeleid geen noemens waardige problemen op. zodat voorzitter J van Maurik, die aan het begin van de avond een minuut stilte inlastte vanwege het onlangs overlijden van de leden J. de Jonge en A Versteege, tijdig de jaarver gadering kon sluiten LEUSDEN - Zaterdag zijn op de banen van het jubilerende LTV Leusden. de ITA-kampioen- schappen gestart. Van de veer tien bij de ITA aangesloten ten nisclubs zijn leden op deze jaar lijkse regionale tennisontmoe- ting in de B, C en D-klasse verte genwoordigd. In totaal worden zo'n 350 partijen gespeeld. Bij de heren in de B-categorie zijn Peter van Dommelen, onlangs nog bij Lockhorst winnaar, en Hai- CO ölUemeilCJal Stei r, icivuiioi nu titelverdediger Gijs Willem van Keulen wegens verplichtingen el ders. verstek heeft moeten laten gaan Bij de dames behoren Saskia Krens en Marieke Vos tot de kans hebbers op de ITA-titel in de B- klasse. De (halve) finales staan in het weekend van 21 en 22 septem ber gepland, terwijl deze week in het kader van het lustrum naast de wedstrijden op het Valleipark een aantal feestelijke activiteiten zullen plaatsvinden Midvoor Ruud Stoelhorst: 'droom goal'. Buunk de goed genomen elf-me- tertrap uit de hoek. Toch gerech tigheid, was de algehele teneur Nadat Ruud Huygens en invaller Coen van Dijk in navolging van twee Musketiers-spelers in het boekje waren verdwenen en Roda steeds meer onder de bezielende leiding van alleskunner Fokko van Leyenhorst onder het juk vandaan kwam, viel de alles beslissende treffer. In plaats van de bal bij een coun ter zelf doeltreffend af te ronden behield van Leyenhorst het over zicht. Coen van Dijk kreeg zo doende een niet te missen kans: 0-3. In de slotfase maakte de zelfde speler het succes compleet door met een lob de te ver voor zijn doel staande Musketiers doel man te verrassen 0-4 Koele klasse zegevierde over brute wils kracht. ACHTERVELD - Donderdag avond speelde Achterveld de bekerwedstrijd tegen D.W.S.M. uit Utrecht. Omdat men vrij vroeg moest vertrekken konden niet alle spelers op tijd aanwe zig zijn in verband met hun werk. Trainer J. Drost miste M. Boonen, H. van Rossum, J.van Balen en H. Koolj. Deze plaaten werden ingenomen door K. Voorburg, J. Koot, H. Rijnsoe ver, H. van Hamersveld en R. de Vette. Al direct na de aanvraag van de wedstrijd ging Achterveld goed in de aanval en werd D.W.S.M. on der druk gezet, in de 20ste minuut gaf H. van Hamersveld een voor zet naar de vrijstaande C. Horst. Deze haalde genadeloos uit en bracht de stand op 0-1 D W.S.M. probeerde er alles aan te doen om de achterstand in te halen maar de pogingen bleven vruchteloos Voorstopper KI. v.d Heuvel en zijn mannen hielden de zaak goed gesloten. Na de rust werd H. van Hamersveld vervan gen door R de Vette. G. van de Breemer ging in de spits spelen. Achterveld speelde weer net zo aanvallend als in de eerste speel- helft. Het was G. v.d. Breemer die de stand op 0-2 bracht. D.W.S M. vocht terug maar vond steeds KI v.d. Heuvel en de uitstekend spe lende keeper G v.d. Bedum op haar weg. Het was C. Horst die met een goed schot de stand op 0-3 bracht. Hierna verslapte Ach terveld enigszins waar de tegen partij goed van wist te profiteren. Zij wisten tweemaal te scoren en zo de stand op 2-3 te brengen Het is aan keeper G. v.d. Bedum te danken dat de Utrechtenaren niet gelijk konden komen. Had Achterveld de laatste 15 minuten de resterende kansen goed benut dan hadden de jongens het zeker niet zo moeilijk gehad. Het was uiteindelijk E de Jong die de zege LEUSDEN - Een op veel plaatsen (noodgedwongen) gewijzigd Roda-zondag, heeft zich vorige week don derdag zonder al te veel problemen weten te plaat sen voor de 2e ronde van de strijd om de afdelingsbeker. Derde klasser 't Goy-Hou- ten kon weliswaar in de eer ste helft de schade tot 1-0 beperkt houden, maar na de hervatting was het met de tegenstand van de bezoe kers snel gebeurd. Vier Roda-treffers op rij, velden het vonnis over een manmoedig verwerend 't Goy. Kort voor het verstrijken van de normale speeltijd, kre- met een goed schot veilig stelde en de wedstrijd definitief besliste met de eindstand van 2-4. Achter veld bekert door deze overwin ning verder. Wanneer echter de volgende wedstrijd zal plaatsvin den en tegen welke ploeg is nog niet bekend. 1 i i i i i i i gen in deze sportieve wed- strijd de Houtenaren met de bekende ere-treffer loon naar werken 5-1. De Roda-doel- unten werden gemaakt door i obby Schoordijk (2x) Jos Vrijhoef (2x) en Remco Bos- man. Jan Ruitenberg en de i weer fitte Peter Knijf namen j in de tweede helft de plaatsen van voorstopper Fred Telle- i kens en spits Hans Vrijhoef in terwijl Wil Klumper (libero) en de al eerder genoemde Remco Bosman en Jos Vrij hoef van trainer Meindert I Vlugt een basisplaats hadden gekregen. De omvangrijke blessurelijst - 7 man in getal - lag aan deze wisselingen ten grondslag. uitgehaald toen nij op een goede voorzet van Gerard van de Bremer weggestuurd werd: 1-1. Vlak voor rust was het Gerard van de Bree mer die Henk van Rossum de bal goed toespeelde Hoewel hij gehin derd werd door twee Hilversum mers wist hij toch de bal de touwen in te jagen: 1 -2, Dit was een goede opsteker voor SVA In de tweede helft zouden ze de zaak wel verder klaren. Dit pakte echter wel anders uit Er werd minder nauwkeurig gespeeld waardoor de bal onnodig verspeeld werd Olympia wist hier van te profiteren Een voorzet van links bereikte in de 17e minuut van de tweede helft de Hilversumse spits op maat 2-2 Na dit doelpunt maakte Olympia haast en kwam sterk opzetten. De Achterveldse keeper voorkwam dat de eindstand nadelig zou uitpakken Cor Horst werd wegens een blessure vervan gen door H. van Hamersveld. De wissel mocht Achterveld niet hel pen. Gerard van de Breemer loste nog een goed schot maar werd niet in een doelpunt omgezet Henk van Rossum wist echter het hoofd koel te houden en speelde een prima wedstrijd Marcel Boonen werd uiteindelijk de matchwinnaar Met nog een minuut te spelen zette hij alles op alles en schoot vanaf de zijlijn hard en laag in. Voor het eerst sinds twee jaar haalde de Achterveldse formatie tegen Olympia de volle winst binnen 3-2 LEUSDEN-In het kader van „5 jaar Hamershof' organiseert winkeliersvereniging ,,de Ha mershof" in samenwerking met atletiekvereniging Altis en Spor tieve Rekreatie Leusden, de zo geheten Hamershofloop. Het loopevenement op woensdag 18 september, telt in totaal vijf loop nummers. Voor de jeugd tot 15 jaar is de lengte van het parcours 2,5 km en het inschrijfgeld 2.50 per per soon. Deelnemers van 15 jaar en ouder kunnen kiezen uit 5, 10, 15 en 20 km Kosten 5,-- per per soon. Het parcours is uitgezet rond de wijken Akkerhoeve, Noordwijck, Langenbeek en Alandsbeek Oost De jeugd start om 18.30 uur. terwijl de langere afstandlopers om 19.00 uur worden weggeschoten. De in schrijving in winkelcentrum De Ha mershof is om 18 00 uur geopend Iedere deelnemer ontvangt na af loop een herinneringsmedaille. (advertentie) FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant ACHTERVELD - Eindelijk is Achterveld er in geslaagd om het Hilversumse Olympia op eigen veld te verslaan waarmee met het bekersucces tegen DWSM het feest compleet werd. SVA heeft de laatste twee jaar niet van Olympia kunnen winnen en was daarom gebrand op een over winning. De Achterveldse op stelling werd op verschillende plaatsen gewijzigd. Leo van Rui tenbeek werd laaste man ge plaatst, Klaas van de Heuvel deed zijn werk als voorstopper, John van Daalen nam de positie in als rechtsback en Henk Voor burg linksback. Onder de vrolijke noten van de Oostenrijkse muzikanten vanuit de feesttent aan de Klettersteeg pro beerde de Achtervelders hun beste beentje voor te zetten Achterveld begon met de wind tegen Olympia speelde beter en met name sneller, maar de Achterveldse spitsen wis ten de Hilversumse achterhoede zoek te spelen, waardoor er mooie kansen werden gecreëerd. Erik de Jong kwam alleen voor de keeper maar deze wist de bal uit het doel te houden Ook Marcel Boonen miste enkele ogenblikken later een doel- rijpe kans Na een kwartier spelen werd Johan van Dalen vervangen door R Tolboom. Olympia speelde echter goed in de 23e minuut was het dan ook raak De Olympia spits maakte dankbaar gebruik van een door de Achterveldse achterhoede niet goed weggewerkte bal 0-1. Achterveld deed er alles aan om deze achterstand weg te werken wat ook lukte toen Marcel Boonen een strafschop benutte Cor Horst was in het strafschopgebied onder- Achterveld een kop groter dan Olympia.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5