Openbaar onderwijs verdeeld over computers als leermiddel lal Resterend programma „5 jaar Hamershof" Medezeggenschapsraad zit zonder een bestuur Vrachtwagen op z'n kant Er moet wel studie komen naar invoering Door burgemeester Rademaker pier ritainer 'alet trant Werkgroep Ruimtelijke Ordening vergadert Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 4 a we zijn nu ook vrijdagavond open! Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV i" krant DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1985 17e JAARGANG NO. 38 (Van één onzer medewerkers) EUSDEN - Binnen de Leusdense openbare basisscholen j de meningen over de uitvoering van computers op de jjiolen verdeeld. Dat bleek maandagavond tijdens de maan- jjjkse vergadering van de Gemeenschappelijke Medezeg- Sschapsraad van het openbaar onderwijs in Leusden. Over |zaak was men het echter roerend eens. Naar de mening linde GMR moet de gemeente op zo kort mogelijke termijn leldter beschikking stellen om een studie over invoering van formatica op scholen mogelijk te maken. discussie over computers in asisonderwijs in de gemeente Jen is op gang gekomen door ianvraag van 't Palet in Leus- luid om financiéle hulp bij de jial van éen of meer compu- aanvraag van deze basis- ,l is enkele maanden geleden afgewezen. Toch is de t inmiddels in het bezit van eetal computers, omdat ou- Ivonden dat dan maar uit eigen De eel middelen dergelijke instrumenten aangeschaft moesten worden. De leden van de raadscommis sie welzijn en onderwijs stelden zich weliswaar achter het stand punt van B en W om geen geld ter beschikking te stellen, ze wilden echter op korte termi|n geïnfor meerd worden over de mogelijkhe den van computers in het basison derwijs De informaties aan de raadsleden wordt tijdens de verga- dering van 7 oktober door een deskundige gegeven De Gemeen schappelijke Medezeggenschaps raad voor het openbaar onderwijs wil de raadsleden voor die tijd laten weten dat het openbaar onderwijs in zijn geheel van mening is dat er geld op tafel moet komen voor de aanschaf van computers DESKUNDIGHEID Tijdens de vergadering van de GMR werd duidelijk dat veel onder wijskrachten inmiddels beschikken over de noodzakelijke deskundig heid om computers te kunnen intro duceren op hun school Bij enkele scholen worden op dit moment leerkrachten bijgeschoold om les te kunnen geven zodra de computers op de school arriveren. De ver deeldheid die er op dit moment is heeft betrekking op de snelheid waarmee computers hun intrede in het onderwijs zouden moeten doen Zo ziet het onderwijsteam van ,,de Bongerd" in 1986 nog geen computers binnen de school muren. ,,We moeten eerst meer inzicht krijgen in de beschikbaar heid en verkrijgbaarheid van de soft-ware die aangeboden wordt." zo is de mening van het school team Bijde Heerd" benadert men de zaak van de financiële kant „Computers zijn aardig als leer middel. maar we hebben het geld niet om ze aan te schaffen. Dit jaar en volgend jaar zullen we dus nog wel geen computers krijgen." Bij ,,de Heerd" heeft het schoolteam overigens het idee dat men in iedere groep wel twee computers kan gebruiken om een nuttig ge bruik van de instrumenten te kun nen maken. CURSUS In Leusden-Zuid is de mening van het schoolteam inmiddels ge noegzaam bekend Uit eigen zak zijn daar twee computers aange schaft. De basisschool ..Hobbit" zou al computers in alle groepen van de bovenbouw hebben staan als daar tenminste geld voor be schikbaar was. Hetzelfde geldt voor ,.de Wegwijzer" waar het schoolteam op dit ogenblik een cursus volgt in het gebruik van computers op de basisschool. In Achterveld, bij het schoolteam van het Startblok leven uitgespro ken ideeën over de invoering van computers. ..Het team is inmiddels voor de helft al geschoold. We zijn er ook van overtuigd dat we de instrumenten al in de onderbouw kunnen gebruiken." aldus één van de leerkrachten. Als resultaat van de discussie binnen de Gemeenschappelijke Medezeggenschapsraad gaat er nu een brief naar de gemeente. „Er moet geld beschikbaar ko men voor computers in het on derwijs.'' zo luidt de strekking van de brief. Raad contra b. en W. in I kwestie Eman: „Welke les I trekken we hieruit?' 3 I Bibliotheken houden open huis Interview met twee Iredakteuren die zelfstandig twee Ifototijdschriften vanuit lleusaen voortzetten. 1 „Werken ons te pletter, maar het is hardstikke leuk Ingezonden: een rondje Ivolkspetitionnement SVA had een goed jaar I Hamershof-loop was in ■trek 286 deelnemers USDEN - Aanstaande ndag staat er weer een pa- en lompencontainer bij ibare Lagere School 't Palet sden-zuid. alleen papier maar ook lom- an men er kwijt. De opbrengst ten goede aan de kinderen Igende datum is maandag 28 Burgemeester Rademaker ontstak een vuur in De Hamershof als startsein voor het vierdaags feest in het jubilerend winkelcentrum Vurige opening Hamershof-feest (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - Burgemeester J. W. M. Rademaker heeft gistermiddag het officiële startsein gegeve voor het vierdaags feest in winkelcen trum De Hamershof. dat vijf jaar bestaat. De burgemees ter ontstak een vuur bij de Kooikersgracht. Het fakkel achtig voorwerp waarmee hij dat deed, werd hem aange reikt door een kikvorsman die zich met een collega ver scholen had in de gracht. Voorafgaande aan de ope ning van de festiviteiten sprak de heer J. van Kersber gen. voorzitter van de Belan genvereniging Hamershof, een enkel woord tot de burge meester en de vele belang stellenden. Van Kersbergen hoopt de burgemeester over een tijdje opnieuw te zien in De Hamershof wanneer het omstreden complex met een warenhuis, supermarkt, postkantoor en aanvullende winkels geopend kan wor den. Burgemeester Radema ker liet vervolgens weten, dat die opening misschien over anderhalf jaar kan plaatsvin den. „Laten we het in ieder geval hopen. Dergelijke nieu we voorzieningen in De Ha mershof zijn in het belang van iedereen", aldus de bur gemeester die opriep aan hen die het aangaat, om geen blokkades meer in de strijd te gooien. De vierdaagse festiviteiten in De Hamershof hadden al voor de officiële opening een eerste aanzet gekregen. Van af twee uur 's middags waren er poppenkastvoorstellingen op 't Erf en presenteerden diverse plaatselijke sportver enigingen zich. Dat gebeurde door middel van demonstra ties of gewoon door het ge ven van informatie. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- amiheberichten en losse advertenties 42 cent per mm •J kontrakten belangrijke korting eusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) &AFt>B~osse nummers: 75 cent per stuk peningstijden van ons kantoor —.'"s kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 3A "wks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 OOuurqeopend •a,erdags gesloten LEUSDEN - Het resterende feestprogramma ter gelegenheid van de viering van 5 jaar Hamershof ziet er als volgt uit: VRIJDAG 20 SEPTEMBER: 14 tot 23 uur: Kermis 19.00 uur: Optreden Dennie Christian 20.00 uur: Optreden Guys and Dolls 19 tot 21 uur: Koopavond ZATERDAG 21 SEPTEMBER: 10 tot 12 uur: Start van de fietstocht. 30 of 80 km 10 tot 23 uur: Optreden van diverse straatartiesten 18 tot 23 uur: Jaarmarkt, met 250 a 300 kramen Tijdens deze markt treden op: The Middleton Jazz Set Babe Jack Jersey Bandparodist Willy Meester Showorkest Apart Buikdanseres Samyra Peter Koelewijn Het podium is geplaatst op 't Erf. 21.00 uur: Prijsuitreiking Hamershof-prijsvraag 13 tot 23 uur; Kermis (Van éen onzer medewerkers) LEUSDEN - De Ge meenschappelijke Mede zeggenschapsraad van het Openbaar Onderwijs te Leusden moet het, na nog niet één jaar bestaan te hebben, stellen zonder bestuur. De Medezeggen schapsraad hoopt tijdens de vergadering van vol gende maand nieuwe be stuursleden te kunnen benoemen. Mevrouw S. Brilstra, eén van de leden van de medezegge- schapsraad, is bereid in de tussenliggende perio de op te treden als inte rim-voorzitster. De Medezeggenschaps raad is te beschouwen als de voortzetting van de vroegere schoolraad voor het openbaar onderwijs Die schoolraad heeft in het verleden vaak van zich doen spreken door zich soms lijnrecht tegen het colle ge van B en W op te stellen, terwijl het in feite ging om een orgaan dat de gemeente van advies moest dienen. Met de invoering van de wet op het basisonderwijs heeft elke school een medezeggen schapsraad gekregen Deze raad heeft niet alleen een advi serende stem waar het gaat om schoolaangelegenheden. In veel gevallen moet de ge meente de medezeggen schapsraad om instemming vragen bij het nemen van be slissingen De medezeggen schapsraden van de Leusden se openbare basisscholen hebben met elkaar een Ge meenschappelijke Medezeg genschapsraad in het leven geroepen Deze raad behartigt de belangen van het gehele Leusdense openbare onder wijs De gemeenschappelijke raad heeft het sinds zijn oprich ting. begin dit jaar, al moeten stellen met een incompleet da gelijks bestuur. Er werden slechts twee leden bereid ge vonden om een bestuursfunc tie te vervullen, terwijl het reglement voorziet in de be noeming van tenminste drie leden. Beide bestuursleden hebben al voor de vakantie aangekondigd dat ze zouden opstappen. De reden daarvoor stond niet ter discussie. Beide leden moesten bedanken om dat ze geen deel meer uit maakten van een medezeg genschapsraad van een Leus dense basisschool Dit laatste is een absolute voorwaarde voor het lidmaatschap van de gemeenschappelijke raad. Zowel voorzitter J. van Hei ten als secretaris J Snoek woonden afgelopen maandag hun laatste vergadering Dij Twee andere leden kondigden tegelijkertijd hun vertrek aan uit de GMR Ook na enig aandringen van de kant van de voorzitter bleek geen van de aanwezigen be reid een bestuursfunctie op zich te nemen De hoop is nu gevestigd op de leden die be noemd zullen worden in de afzonderlijke medezeggen schapsraden van de scholen Uit deze medezeggenschaps raden zullen afgevaardigden moeten komen naar de over koepelende raad Mevrouw Brilstra, voorzit ster van de medezeggen schapsraad van „de Wegwij zer", bleek maandagavond bereid om voor één maand de voorzittershamer over te nemen. Mocht ook tijdens de volgende vergadering van de GMR in oktober niemand bereid blijken in het bestuur zitting te nemen dan ziet het er voor de GMR en de in spraak in het openbaar on derwijs somber uit. De enige mogelijkheid is dan nog dat de voorzitters van de afzon derlijke medezeggen schapsraden rond de tafel gaan zitten om te proberen samen uit de impasse te ko men. LEUSDEN - De Werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML vergadert aanstaande maandag in de commissiekamer van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur. De agenda vermeit de volgen de punten 1. Opening 2. Verslagen (onder voorbe houd) 3. Mededelingen. Voortgang lo pende zaken, o.a Prochemko; 't Ruige Veld 4 Werking verkeerslichten 5 Geluidsmuur langs de Groene zoom 6 Buurtsteunpunt Alandsbeek. 7 Inrichting Hamershof-Noord 8 Inspraakverordening gemeen te Leusden 9. Nota Kleine Kernen Beleid 10 Rondvraag aluminium huizen; woonwagenkamp. 11. Sluiting (advertentie) weer een nieuwtje van: h a i r fashion Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19,30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 LEUSDEN - Een ongeluk zit in een klein hoekje Zo ook in dit geval, waarbij een kiepwagen plat op zijn kant ging. De vier weken oude vrachtwagen stond bij het tossen van zand iets te scheel opgesteld, waardoor de zwaartekracht de wielen van de wagen niet meer aan de grond kon houden Het ongeluk gebeurde op de Beco-bouwptaats langs de Horsterweg. Met vereende krachten, zoals de foto laat zien, werd de kiepkar overeind geduwd, waarna een tocht naar de garage volgde (advertentie) Binnenkort in Leusden. Het komplete audio- pakket van in studio ROTOL.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1