X i* krant aarmarkt: drukker dan ooit Geluidsmuur: beton of baksteen? m ie aar schatting 50.000 tot 60.000 bezoekers Wijkbewoners contra gemeente over vormgeving Dronkeman reed in op Leusdense politieman Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden V L Geen krant ontvangen? VOLVO SERVA AMERSFOORT Vandaag in de Leusder Krant Gestolen auto terug Openingstijden van ons kantoor Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV hb "6r 26 Po-C/Ij U.C-J I DINSDAG 24 SEPTEMBER 1985 17e JAARGANG NO. 39 vervolg op pagina 4 het wel degelijk ook om de soort muur ging. Wagenaar herinnerde zich daar niets over. „Ik moet ab soluut een black-out gehad heb ben" Raadslid Harm Offereins (GPV/SGP) probeerde wat te be middelen. „Er wordt teveel in be schuldigende sfeer gesproken. In december 1983 is besloten in Leusden geluidswallen te plaat sen zoals aan de Middenweg. Men heeft bepaalde stedebouw- kundige uitgangspunten, daarom is de soort gewoon nooit ter sprake geweest". Terugdraaien Volgens Corri Verduin (PvdA) moet een besluit teruggedraaid kunnen worden als blijkt dat een meerderheid van de bewo ners er tegen is. „Wat betreft de vervolg op pagina 3 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 mogelijkheden dat geboden werd slechts het plan van de gemeente en dat van Van Dijck. Over het type muur is met de betrokken be woners nooit gepraat Verder von den de aanwonenden weinig be reidheid van de gemeente om al ternatieven serieus te bekijken. Een verzoek van wijkbewoner Scholten, om één van de aanwo nenden in de commissie 'alterna tieven' mee te laten draaien, werd destijds afgewezen. Scholten „Verder is er vorig jaar aan ons beloofd dat er over die alternatie ven gepraat zou worden. Dat is tot op heden nog nooit gebeurd". Wagenaar verklaarde niet beter te weten of de commissie 'alternatie ven' ging alleen maar over de hoogte van de muur. Op duide lijke toon werd hem van de zijde van de aanwezigen verteld, dat (advertenties) in studio ROTOL. dealer voor Amersfoort e.o. Amsterdamseweg 7 Tel 033-630154 \armarkt werd drukker bezocht dan ooit. Vrijdaga vond zorgden de Guys and Dolls voor een wervelend optredenb'J- Pon-tracé mogelijk alternatief voor de Heiligenbergerweg? 3 Scholieren schonen de hei in Leusden 3 Omroep Leusden wil per 1 januari op de kabel. Ze heeft een „representativiteits- verklaring" bij de gemeente aanvraagd.3 IKV belegt thema-avond in Vredesweek. 3 an éen onzer verslaggevers) EUSDEN - De jaarmarkt zaterdagavond in De Ha- m rshof werd gehouden, drukker bezocht dan iit. Dit stelde niet alleen de janisatie vast, maar ook legenwoordigers van de bulente handel. Ofschoon l moeilijk is het aantal be kers te schatten op zo'n ige avond, wordt gespro- j van 50.000 tot 60.000 1 mgstellenden op de jaar- 3, kt. t evenement in het jubileren- 5i Leusdens winkelcentrum Od dan ook genoeg om een oekje meer dan waard te ma- i. Behalve een slentertocht ti |s de bijna 300 kraampjes, ser ook de mogelijkheid op- dens bij te wonen van diverse fy - sten, die op kosten van de lershof-winkeliers naar isden waren gekomen. Wie volgens dorstig en hongerig - - geworden, kon kiezen uit 11 kraampjes of etablissemen- die een hapje (van kroket tot iVietnames loempia) en een drankje (van fris tot sterkedrank) aanboden. De vijfde editie van de Leusden- se avondmarkt, die als de grootste van Nederland geldt, was voor wat de inrichting betreft iets anders dan de vorigen. Voor het eerst was namelijk een gedeelte van de Ha- mersveldseweg (tussen de biblio theek en de Eijsinkplaats) in het markt-parcours opgenomen De reden hiervan was om het ver wachte grote aanbod bezoekers te spreiden over de jaarmarkt. Gewij zigd was ook de plaats van het podium waarop de artiesten te zien en te horen waren. Voorheen was het overdekte platform over de Kooikersgracht gebouwd en kon het publiek zich aan weerskanten van het water opstellen om een blik van de artiesten op te vangen Omdat het in die situatie altijd een gedrang van jelwelste werd, zoch ten de organiserende winkeliers een andere plek voor het artiesten podium uit: het braakliggend ter- reintje tussen 't Erf en het zelftank- station. Daar kon het publiek, als bij een popconcert, samendrommen voor het podium. Een duidelijke verbetering. STANDWERKERS LEUSDEN - De geluidwerende muur bij de wijken Clae- verenblad en Wildenburg, langs de Groene Zoom, staat al enkele jaren ter discussie. Op verzoek van de gezamenlijke fractievoorzitters van de gemeenteraad was er zaterdag voor de aanwonenden de mogelijkheid om wensen ten aanzien van de vormgeving van de muur kenbaar te maken. Zesentwintig aanwonenden kwamen naar het gemeentehuis om met de fraktievoorzitters, wethouder Jan Wagenaar en enkele mensen van Openbare Werken over de muur van ge dachten te wisselen. „Het aan tal malen dat er in de loop van de tijd al in het openbaar over deze muur is gesproken, mag niet ter discussie staan aldus Wagenaar (VVD) aan het begin van de vergadering. „Er is vol doende inspraakmogelijkheid gegeven". De wethouder zal de zaken die tijdens de vergade ring aan de orde kwamen van daag aan het college voorleg gen. Er ligt al een besluit. In hoeverre de suggesties van de aanwonenden dat besluit nog zullen beïnvloeden, moet nog blijken. Vorig jaar oktober oogstte de wet houder nog groot applaus, toen hij meedeelde dat de betonnen muur niet meer dan twee meter hoog zou worden Aanvankelijk was de hoogte gesteld op vier me ter twintig Na verscheidene dis cussies tussen gemeente en wijk bewoners kwam men tot dit posi tieve resultaat, met behoud van de belofte van het Ministerie dat een bouwsubsidie zou worden verstrekt. Aan de hoogte zijn inmiddels veel woorden gewijd Eveneens aan de situering van de geluidwe rende muur: al dan niet tussen fietspad en woningen. Wagenaar „En nu gaat het over het type muur, dat is al die jaren nog niet ter discussie geweest". Hij toonde zich niet echt verheugd met dit nieuvye gespreksonder werp. Ook het merendeel van de bewoners vond dat men nu ein delijk eens moest ophouden met praten en zo snel mogelijk moest gaan bouwen „We wachten nu al jaren op die muur. Die hoge muur zagen we niet zitten, maar nu het vast staat dat ie niet hoger dan twee meter wordt, kan het ons niet schelen waar die dan van ge maakt wordt" Instemming van de meeste aanwezigen, maar niet van allemaal. RODE MUUR De heer Van Dijck, ook een aan- wonende, had kritiek op de hele gang van zaken. Door deskundige mensen heeft hij de plannen voor de muur na laten rekenen. Hij kwam met een alternatief: een zo genaamde rode muur, dat wil zeg gen een van baksteen. Volgens Van Dijck, heeft „een ter zake deskundige uitgerekend dat de muur zelfs helemaal niet nodig is" Hij verweet de gemeente dat allerlei gegevens van bevriende gemeenten en van Rijkswater staat niet ter tafel zijn geweest 'Zijn' muur zou veel goedkoper zijn, milieuvriendelijker, is, als hij er eenmaal staat, kostenvrij en voldoet aan de Wet op de Geluid hinder Van Dijck stelde voor dat de gemeente op korte termijn als nog op zijn voorstel in zou gaan „De ter visie legging destijds van het plan had ook duidelijker moe- Wethouder Wagenaar: ,,We hou den ook geen enquêtes over het type lantaarnpalen" ten zijn zei hij, „dat was een potloodtekening van een jongen van zes" Betrokken als hij zich voelde bij de zaak heeft hij ook nog het rapport van ingenieursbu reau DHV over de kosten van de muur laten narekenen „De muur was gepland op drie ton. De alter natieve muur kan voor één ton minder gebouwd worden en bo vendien is er minder onderhoud aan Zo besparen we de ge meente uiteindelijk in totaal zeven en een halve ton". BUNKER Enkele aanwonenden betitelden de door de gemeente geplande muur als 'een betonnen bunker' Zij brachten de wethouder op de hoogte van de plaatsen in Neder land waar dergelijke afschrikwek kende bouwsels te vinden waren en adviseerden hem eens te gaan kijken Wagenaar reageerde een beetje kriegel „Ik ben veel op weg en dan heb ik m'n ogen echt niet in m'n zak. Maar ik ben niet van plan ook nog eens stad en land af te gaan reizen om allerlei bouwsels te bezichtigen". Kritiek was er ook op het aantal keuze- Het huidig modebeeld is zeker niet saai, bleek tijdens een show in De Hamershof4 De jaarmarkt '85 in beeld op4 SPORT: Roda (za) verliest één punt aan defensief Benschop. De selectie van Roda (zo) kwam niet in aktie De korfballers van Antilopen verloren opnieuw MHC deed het beter en won van Haaskamp5/6 Sport in cijfers6 Zaterdag is er een landelijke bibliotheekdag. In het kader hiervan hadden we een gesprek met twee Leusdense medewerkers van de bieborganisatie. „De bibliotheek is er voor iedereen"7 Miniatuurtjes: karekiet 7 Gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapten officieel geopend7 Een tochtje over de jaarmarkt verveelde zeker niet Er was ge noeg te zien en te kopen. Drie planten voor een tientje, cosmetica voor één gulden, broodjes shoar ma voor vijf piek, drop voor 1,65 stripboeken voor een prikje enzo voorts. Natuurlijk waren er ook standjes met kleren, wol, grammo foonplaten, fruit, videobanden en noem maar op. Verspreid over de avondmarkt waren verder twaalf standwerkers aktief. die elkaar om de hoogste eer bestreden Dit zo genaamde standwerkersconcours werd uiteindelijk gewonnen door de heer Goppel die de groenteschaaf de hemel in prees. Tweede werd de man met de autopoets, gevolgd door de standwerker die meer dan zijn best deed om de „vlekken- zeep" aan de man te brengen De punten werden verdeeld door een plaatselijke jury die bestond uit de burgemeester, de gemeenteamb tenaren Ger Verheyen en Bert van Dijk. en middenstander Roof Zij moesten de standwerkers beoor delen op hun welbespraaktheid. LEUSDEN - De alcohol controle door de Rijkspolitie, in de nacht van zaterdag op zondag, kende een incident dat één van de Leusdense opperwachtmeesters bijna fataal werd. Op de Postweg tussen Leusden en Barne- veld negeerde een dronken automobilist een stopteken en reed op de politie in. Deze kon met een sprong zijwaarts het vege lijf redden. De automobilist, een 21-jarige inwoner van Amerongen, werd later die nacht thuis aangehou den, nadat hij zijn auto met een aantal inzittenden in een weiland te Renswoude had achtergela ten. Tegen de Ameronger. die de Miss-verkiezing in de Achter- veldse disco De Klaveet had bij gewoond. zal onder meer poging tot doodslag ten laste worden gelegd. LEUSDEN/BENNEKOM - Een Volvo 740 GL die woensdag avond in Leusden was gestolen, werd de volgende ochtend in Bennekom teruggevonden. De auto stond onbeschadigd in een greppel. De Volvo, eigendom van een inwoner van Soest, was gestolen op de parkeerplaats bij de tennishal in Leusden. stapt het bruidspaar uit de heli die op een weilandje naast restaurant Van de Wiel was geland een helikopter. In plaats du gebruikelijke auto vervoerde deze wentelwiek hen naar Leusden, alwaar in restaurant Van de Wiel het diner-dansant op het programma stond. De helikopter-verrassing was be dacht door familie en bekenden van het bruidspaar, vernamen wij. Het stel, waarvan zij tot voor kort de public relations van het Mariott-hotel deed en hij direc teur is van een firma in elektro nica, had zaterdag al een heel ..parcours" afgelegd. Het paar trouwde in het gemeentehuis van Huizen, zegende het huwe lijk in te Lage Vuursche. waarna de receptie in kasteel Hoge Vuursche werd gehouden De helikopter zorgde vervolgens voor een rap transport naar Leusden. hun overtuigingskracht en hun ori ginaliteit. Er werden trouwens nog meer pri|zen uitgereikt zaterdagavond. Winkeliersvoorzitter Joop van Kersbergen vergulde een Amers- foortse familie met de enige echte Dikke Van Dale, omdat ze de Ha- mershof-prijsvraag had gewonnen. In de 50.000 krantjes die de winke liers hadden laten verspreiden in Leusden, Amerfoort, Woudenberg en Barneveld stond een prijsvraag waaraan het maken van een slag zin was gekoppeld Er kwamen 2300 inzendingen (tweemaal zo veel als vorig jaar), waarvan er 2100 goed waren De winnende Amersfoortse familie had volgens de jury de leukste slagzin gemaakt. PUSH Zoals gebruikelijk bij de jaar markt waren er optreden van diver se artiesten. Good-old Jack Jersey zond diverse hits. buikdanseres Samvra vestigde vele oqen od zich Buikdanseres Samyra viel in de smaak bij menig mannelijk bezoeker van de jaarmarkt. - Renee Span- toen zij na hun huwelijksrecep- en Hals Bolwerk schij- tie in Hoge Vuursche werden enen Jar opgekeken te hebben gevraagd plaats te nemen in löimalnM Onafhankelijk BOU jWllSBlIC" nieuwsblad [ml EPanfc gemeente Leusden lOLjl verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- oen. 1 Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm [,l kontrakten belangrijke korting |6usderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) •osse nummers: 75 cent per stuk Js kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend pterdags gesloten

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1