I on-tracé mogelijk alternatief oor de Heiligenbergerweg? Scholieren schonen hei Omroep Leusden wil per 1 januari op de kabel (V belegt thema-avond de vredesweek Gezins wandel tocht College van B&W bespreekt vandaag opnieuw de zaak Werk loosheid iets terug leusder k n zou tweezijdige aansluiting van usden op Rijksweg 28 dichterbij brengen Gemeente Amersfoort bestudeert plan derwerp Wapens en Kerken Pasjes verkoop in Jeugdhonk Modeshow 2e hands- kleding l J mmm t Vernieling en diefstal Korte raadsvergadering DINSDAG 24 SEPTEMBER 1985 plaatselijk nieuws (ERSFOORT - De gemeente rsfoort bestudeert op het mo de mogelijkheden voor een verbinding met Leusden vla het Ige PON-lijntje. De plannen hou- i dat de huidige brug over de Weg A-28 in de Heiligenberger- zou verdwijnen. Een nieuwe «op dat punt zou de weg in de ng van het goederen-spoorlijn- ioeten voeren. Via het huidige van de spoorlijn zou de weg Ier kunnen lopen in de richting het centrale stadsgebied en het >n. was het Amersfoortse PvdA- iiid Harm van Papenrecht die de aankaartte tijdens de commissie- idenng voor stadsontwikkeling en Bhjke ordening (SORO) vorige Volgens het raadslid zou deze jsing een aantal voordelen met meebrengen De Heiligenberger- fcnhet Bleekerseiland zouden min- ■erkeer te verwerken krijgen. Vol- Ide huidige plannen is de Heiligen- irweg de hoofdontsluitingsweg Leusden Deze weg zou in de mst via het Bleekerseiland ge worden Er is daarbij gekozen >en Heiligenbergerweg met twee- igsverkeer Op dit moment is een ran de weg één-richtingsverkeer. de Stadsring kan alleen verkeer nchting Leusden gebruik maken e weg Verkeer vanuit Leusden via de Bisschopsweg en de ik van Viandenstraat de Stads- gens Van Papenrecht houdt het [race ook in dat de bezwaren een twee-zijdige aansluiting op VERBODEN TOEGANG E VOLGENS NRT. 43 VAN f DE SPOORWEGWET T Het PON-lijntje alternatief9 de A-28 van de weg zouden vallen. Amersfoort verzet zich tegen een volle dige aansluiting op de autosnelweg, omdat dit een toename van het verkeer op het Amersfoortse deel van de weg met zich mee zou brengen. Leusden ijvert al jaren voor een goede aanslui ting, zonder een aftakking naar de Heiligenbergerweg. Verkeer van en naar de A-28 moet nu gebruik maken van de Lockhorsterweg, of omrijden via Stoutenburg De ..halve aansluitingdie Amers foort voorstaat houdt in dat er een afrit komt voor verkeer uit de richting Utrecht, en een oprit voor verkeer in de richting Hoevelaken. Verkeer naar Utrecht zou dan gebruik blijven maken van de Lockhorsterweg. terwijl verkeer uit de richting Hoevelaken via Stouten- burg blijft rijden om Leusden te berei ken. TERUGHOUDEND Wethouder Els van Veggel stelde zich wat terughoudender op dan Van Papenrecht ..We zullen het plan bestu deren. maar dit houdt niet in dat er verandering wordt gebracht in onze plannen met het Bleekerseiland De plannen hiervoor komen op 14 oktober in de commissie. Van het idee voor het tracé via het PON-lijntje is officieel bij NS niets bekend Men weet er hooguit officieus wat van." Volgens de wethou der zijn de technische mogelijkheden van de PON-variant op het moment nog niet te overzien ..Er wordt wel naar gekeken welke mogelijkheden er zijn een PON-tracé te gebruiken in de ont sluiting van het centrale stadsgebied We praten over een spoorlijntje dat nog gebruikt wordt, en grond die niet ons eigendom is." Ook vreesde de wethouder dat er door dit plan nogal wat problemen slechts verplaatst zouden worden. Het PON-lijntje loopt langs dicht bebouwde delen van het Leusderkwartier en het Vermeerkwartier/Dorrestein. De geluid soverlast zal in vergelijking met het huidige spoorlijntje toenemen, terwijl er minder mogelijkheden zijn om in deze oud-bouw geluidswerende maatrege len te treffen dan in de nieuwbouw op het Bleekerseiland De wethouder wilde de discussie over het PON-tracé dan ook eerder plaatsen in het kader van de plannen rond het bestaand stedelijk gebied (BSG). die in december in de raad komen, dan in de discussie rond de plannen met het Bleekerseiland en de Heiligenbergerweg Het PON-tracé zou in dat geval bezien worden als één van de moge lijke uitvalswegen van het Centrale Stadsgebied, en niet als alternatieve ontsluitingsweg voor Leusden. waarbij ontsluiting via de Heiligen bergerweg overbodig zou worden „Het een heft het ander beslist niet op", aldus de wethouder. De opmerking van Harm van Pa penrecht dat het „Pon-tracé" de be zwaren tegen een twee-zijdige aan sluiting op de A-28 zou wegnemen, werd door de wethouder niet ge deeld: „Ik zie voorshands geen ver band tussen beide zaken." LEUSDEN - Leerlingen van de 5e en 6e klas van basisschool 't Palet zijn gistermiddag aktief geweest met het zogenaamde schonen van de hei. Zij deden dit werk in het kader van een gezamenlijke aktie van de werkgroep Milieu-eductie van het CML en Stichts Landschapsbeheer Deze en begin volgende week zullen scholieren van diverse Leusdense basisscholen hun handen uit de mouwen steken op de hei die Leusden rijk is. Voorafgaand aan de werkzaamheden hebben de scholieren klassikaal informatie gekregen over de hei, en hoe die in een goede conditie kan worden gehouden. LEUSDEN - De Stichting Lokale Omroep Leusden heeft voor het verkrijgen van JSDEN - Op verzoek van redesplatform Leusden be de IKV-kern Leusden op erdag 26 september a.s. informatie- en diskussie- over het thema „Wapens kerken". Deze avond is de in een serie van vier len die dit jaar op initiatief iet plaatselijk Vredesplat- worden gehouden. Eerder lar werden thema-avonden iden over achtereenvol- „Wapens en hun sociale e" en „Wapens en de eko- de bedoeling dat op 26 mber drie spreeksters, be nd tot verschillende kerkge- ichappen. informatie zullen n over hoe er binnen hun ui gedacht werd en wordt oorlog en wapengeweld, ia zullen zij op dit denken, niet vervat in kerkelijke aken of besluiten, hun per- ijke visie geven. van de spreeksters zal zijn ds M van Beinum uit Den Zij is lid van de Nederlandse rmde Kerk. Momenteel is zij ziekenhuispredikant, zij maakt deel uit van het moderamen van de hervormde synode wanneer deze synode in 1980 een Pastorale Brief over de kernbewapening verzendt aan alle hervormde kerkeraden en predikanten In deze brief wordt zowel het gebruik als het bezit van kernwapens afgewezen. Mevr A. Soels-Ouwerkerk uit Warmenhui- zen heeft ook haar medewerking toegezegd. Zij is lid van de Evange- lisch-Lutherse Kerk. Mevr. Soels is lid van het hoofdbestuur van het ICTO, het Interkerkelijk Comité Tweezijdige Ontwapening. Het denken over oorlog en vrede bin nen haar kerk is ongetwijfeld beïn vloed door de twee rijkenleer van Luther Volgens deze leer bestaan er twee rijken, het geestelijk rijk (de kerk) en het wereldlijke rijk (de samenleving) en hebben beide rij ken hun eigen moraal De derde spreekster is mevr M Schuur- mans uit Huizen. Zij behoort tot de Rooms Katholieke Kerk en is hoofdbestuurslid van Pax Christi. De RK kerk heeft in 1983 zeer uitvoerig aandacht geschonken aan de bewapeningsproblematiek Dat is gebeurd in een brief van de Nederlandse bisschoppenkonfe- rentie over de kernbewapening Uit de brief blijkt o m dat de bisschop pen zich niet wensen uit te spreken over ..aard. omvang, tijdstip en effektiviteit van eerste stappen op de weg naar wapenvermindering' Met het onderwerp ..Wapens en de kerken" wordt een uiterst aktu- eel thema aan de orde gesteld. Waarom bemoeit de kerk zich met de bewapeningswedloop9 Wat is het effekt van deze bemoeienis? Zijn de kerken bezig op de stoel van de overheid te gaan zitten9 Over deze vragen hebben vertegen woordigers van negen kerkgenoot schappen en vijf politieke partijen nog zeer onlangs in Amersfoort in een besloten beraad van gedach ten gewisseld. Verwacht mag worden dat de inleidingen van de drie spreeksters de nodige gespreksstof zullen op leveren. De mogelijkheid voor ge sprek zal op 26 september dan ook worden geboden Als gesprekslei der heeft de heer E J Tuininga uit Leusden zijn medewerking toege zegd Zijn betrokkenheid bij de rol van de kerk in de samenleving blijkt onder meer uit zijn lidmaatschap van de Raad voor Overheid en Samenleving van de Nede.iandse Hervormde Kerk De thema-avond wordt gehouden in De Hakhorst. Waarden 25a en begint om 20 00 uur. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/AMERSFOORT - Het aantal werkzoekenden in Leusden is in augustus licht gedaald in vergelijking met juli, toen er een kleine stij ging van de werkloosheid was. LEUSDEN-Bii de DOlitie werd LEUSDEN - Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van een vlaggemast van een tapijt zaak aan de Zwarteweg, en van vernieling van een bumper van een auto van dat bedrijf. Een en ander gebeurde in de nacht van woensdag op donderdag. Nering kopij en advertenties: Mei dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor hel derdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur lafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. 'tschijnt elke dinsdag en donderdag. ofdredakteur: Bert Vos idredakteur: Hans Mosterd daktie: Caspar van Loo Boudewina de Boer daktie-secretariaat: Mia Veen faktie en administratie: toor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op weikda- Qeopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 941495 (administratie) -941494 (redaktie) onnementsgeld: '•60 per jaar. 32,80 per half iaar, 16.65 per kwartaal :hten bezorging: fonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te en ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze lagen! bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). 03-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze Neur bezorging overdag 03420 94206 estellen foto's: 'eeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling ro 871441 t.n v. BDU b v. te Barneveld, met duidelijke vermelding )ewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto 9eP'aatst. Nabestellen kost 5.- per exemplaar (formaat 13 x 18 !n 10.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). ,nt ook contant betalen op ons kantoor ten-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u wenste foto('s) thuis. UEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Fenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De raadsvergade ring komende donderdag zal niet lang duren. De agenda telt slechts zeven punten, waarvan er maar drie een voorstel van burgemeester en wethoudes behelzen. De agenda luidt als volgt - mededelingen, - vaststellen notulen vorige ver gadering, - ingekomen stukken, - wijziging Algemene Politieveror dening (wegsleepregeling), - voorbereidingsbesluit met-goed gekeurde gedeelten van be stemmingsplan Buitengebied- Oost. - voorbereidingsbesluit voor Hes senweg 313 (bakker Schouten) en voor perceel aan J de Bije straat (telefoongebouw PTT), - rondvraag De raadsvergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden, zoals gebruikelijk, in het ge meentehuis. LEUSDEN - Het nieuwe seizoen van de sport- overdag-aktiviteiten is weer begonnen. Om dit extra te benadrukken or ganiseert de projekt- groep Sport Overdag op zondag 29 september a.s. een gezinswandel tocht in Leusden. Het is de bedoeling dat in ge- zinsverband door een gezel lig stukje van Leusden wordt gewandeld Natuurlijk kan men ook alleen of met vrien den en/of vriendinnen aan de tocht deelnemen Iedereen, dus ook degenen die met aan de wekelijkse sport overdag- aktiviteiten deelnemen, i\an meedoen. Gestart wordt vanuit sporthal De Korf tussen 14.00 en 14.30 uur. Bij het vertrek krijgt elk gezin een routebe schrijving. De tocht duurt on geveer een uur en eindigt weer bij De Korf Op de route beschrijving staat bovendien een aantal vragen dat tijdens de wandeling beantwoord moet worden. De antwoorden worden bij de finish ingele verd. Er zijn drie prijzen be schikbaar voor degenen die de meeste goede antwoorden hebben gegeven De eerste prijs is een uur gratis bowlen De kosten, verbonden aan het evenement, hoeven de pret met te drukken, want die zijn slechts f 2,50 per gezin of groep Wilt u zich laten inschrij ven? Dat kan: overdag bij mevrouw Y. Koomen, p/a gemeentehuis Leusden, tel. 033-941247, toestel 223, en 's avonds bij mevrouw H. de Ruijter, tel. 033-948488. Ook is inschrijving bij de start op 29 september nog mogelijk. LEUSDEN - Woensdag 25 sep tember, morgen dus, en woens dag 2 oktober wordt begonnen met de verkoop van pasjes voor de Jeugdsoos aan de Hamers- veldseweg 100. Met een pasje hebben de leden niet alleen toe gang tot de Jeugdsoos iedere zaterdag maar krijgen ze ook korting op de vele op stapel staande aktiviteiten zoals het optreden van livebands en een talentenjacht. Zaterdag is er een discussie avond georganiseerd met als thema Vriendschap een illusie?; zaterdag 5 oktober is er disco De verkoop van de pasjes vindt plaats in het Jeugdhonk tussen 19.30 en 20 00 uur Na deze twee avonden is er één keer in de maand gelegenheid pasjes te ko pen (buiten de soosavonden om). De kosten zijn zoals gewoonlijk laag gehouden f 5,- Wie lid wil worden moet minstens 16 jaar oud zijn, twee pasfoto's en een geldig identiteitsbewijs meene men. LEUSDEN - In het AC Restau rant Oud Leusden wordt dins dag 8 oktober een spectaculaire najaars-modeshow gehouden van 2e hands dameskleding en schoenen. De voorjaars-show van het 2e Handsje was een enorm succes Ook voor deze show worden veel bezoekers verwacht, daar deze modeshow uniek is in de regio Tijdige reservering is dan ook ge wenst. De najaarsmodeshow wordt gehouden van 19.30 tot 21 30 uur De toegangsprijs is i 7.50 per persoon inclusief kof fie met gebak. De toegangskaar ten zijn te verkrijgen m de zaak aan de Arnhemseweg 13 De kle ding zal met levende muziek door zes mannequins geshowd wor den Uit een persbericht van het Ge westelijk Arbeidsbureau in Amers foort blijkt, dat vorige maand 366 mannen en 336 vrouwen uit Leus den stonden ingeschreven voor een baan Bij de mannen was dat een daling ten opzichte van julie van 31 personen, terwijl er bij de vrouwen sprake was van een stij ging van 3 Het aantal vacatures^ in Leusden bedroeg in augustus 35. Dat waren er 10 meer dan de maand ervoor In het rayon Amersfoort, waartoe Leusden behoort, waren 8832 werklozen (5158 mannen en 3674 vrouwen) geregistreerd in augus tus. Vijftig mensen meer dan in juli van dit jaar. Het werkloos heidspercentage in het rayon is overigens lager dan in dezelfde periode vorig jaar Toen was het 13,6, nu bedraagt het 12,4. een kabelvergunning, op grond van de notarieel goed gekeurde statuten en de geïnstalleerde Programma raad, een aanvraag voor een zogeheten representativi- teitsverklaring, bij de ge meente ingediend. De ge meenteraad dient vervolgens een advies uit te brengen aan het Ministerie van W.V.C., waarop de zendmachtiging verstrekt kan worden. De statuten van de omroep zijn tot stand gekomen volgens alge mene richtlijnen van het ministerie van W V C en getoetst aan model statuten van de OLON (Organisatie van Lokale Omroepen in Neder land) De Programmaraad, het pro grammabeleid - bepalend orgaan van Omroep Leusden, is represen tatief samengesteld doordat alle aanwezige stromingen en menin gen in de gemeente Leusden verte genwoordigd zijn, aldus een pers bericht van de lokale omroep Om per 1 januari 1986 op de kabel te kunnen is Omroep Leus den bezig met het treffen van voor bereidingen Een bestuurswisse ling heeft plaatsgevonden, te we ten Ed ten Voorde (voorzitter). Wolter van der Hoek (secretaris), Rob van Asten (penningmeester), Ali Veenstra (PR. en vice-voorzit- ter), Tijmen Toom (technische za ken), Henk van Leest (Programma raad), Medewerkerszaken (va cant). Gerard Buisman (project coördinator) Léon van Putten (ex- bestuurslid) houdt zich als hoofd redactie momenteel bezig met de trainingscoördinatie van de mede werkers om programma s te ma ken Een beleidsnotitie wordt bin nenkort aan de gemeenteraad aan geboden Hierin staat een begro ting voor het jaar 1986 met de noodzakelijke financiële investerin gen Maandagavond vond in „Blij- hof" een medewerkersvergade ring plaats, waarin de bestuurs wisseling is aangekondigd, waarin men zich heeft georiën teerd over bronnen van inkom sten voor de Omroep en waarin is gesproken over de voorberei dingen om per 1 januari op de kabel te kunnen. Hierlangs is al jaren de omstreden geluidwerende muur gepland. vervolg van pagina 1t< vormgeving heeft men inder daad nooit enige inspraak ge had. Ik stel voor het oorspron kelijke standpunt te herzien en daarna zo snel mogelijk te gaan bouwen". Wagenaar: „Wan neer een principe-besluit een maal genomen is. moet je er zo veel mogelijk naar toe werken, dat ook uit te voeren. Wanneer we het weer terugdraaien gaan er maanden overheen voor ei een nieuw besluit is. En we moeten op de duur toch eens wat gaan doen". Het voorstel een enquête te hou den onder de betrokken wijkbe woners om na te gaan hoeveel er voor beton en hoeveel er voor baksteen kiezen, vond Wagenaar maar onzin. ,,We houden ook geen enquêtes over het type lan taarnpalen" De wethouder ver volgde .Bovendien, aan wie ga je dat allemaal vragen? Bij deze twee meter hoge muur is aange toond dat mensen die er verder vandaan wonen er maar weinig profijt van zullen hebben" Met deze opmerking maakte hij mis schien enkel met-aanwezige sla pende honden wakker. „Geef ze een tip", merkte één van de be woners op. „dan kunnen ze ook nog bezwaren indienen" Tot slot gaf ambtenaar De Jager van Openbare Werken nog enige toelichting op het voor stel van de gemeente. Volgens zijn berekeningen zou het plan a la Van Dijck veel duurder wor den. onder meer vanwege de fundering. ,,Het is dus maar hoe je het allemaal bekijkt". Wet houder Wagenaar concluderde „een aardige inventarisatie van standpunten te hebben ge daan". „Ik weet nog niet wat het college daar dinsdag mee gaat doen. Zoals u weet, ben ik daar niet alleen zaligmakend". Eén van de aanwezigen, de heer Punt, vroeg of er rekening mee gehouden werd dat de gemeen teraad een door het college van B&W genomen besluit terug mag draaien. Wethouder Wage naar kon niet anders dan hierop een bevestigend antwoord ge ven.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3