Modebeeld zeker niet saai Jaarmarkt '85 Tijdens show in De Hamershof bleek: Rijksweg tijdelijk afgesloten in verband met aanleg veetunm Succesvol optreden van violist Gutsdorff Alcoholcontrole goed voor 14 bloedproeven Jazzpodium De Hakhorst: DINSDAG 24 SEPTEMBER 1985 plaatselijk nieuws Creaties in allerlei stijlen trokken aan de bezoekers in De Korf voorbij LEUSDEN - Op een bijzonder zomerse donderdag werd een tweetal modeshows gegeven door een aantal in de jubile rende Hamershof gevestigde middenstanders die met ver eende krachten en middelen voor een modespektakel zorg den, met veel actie en show De tien deelnemende bedrij ven waren voor wat de dames- en herenkleding betreft: Adam, Bootsman, Creatique Breimode, First lady, 't Kleren- winkeltje, Ster Mode en Redd's terwijl bovendien op zienbarende brillen getoond werden van Groeneveld. Onmisbare artikelen in de mode voor deze winter zijn de schoe nen en laarzen waarmee niet al leen qua kleur maar vooral ook qua model een creatie en stijl geperfectioneerd kunnen wor den. De geshowde modellen werden geleverd door het Pan- terhuis waaruit bleek dat men bij deze zaak een ruime keuze heeft in modellen en vooral kleuren. Dit laatste is erg be langrijk om "het plaatje" com- moeite hebben om naar een modeshow te gaan - ongeveer de helft van het geshowde bestond uit herenkleding - maar wellicht dat de verhouding tijdens de avondshow rechtgetrokken werd. Door een uitstekende samenwer king onderling van de winkelbe drijven kwam men tot een bijzon der geslaagd geheel. Dit geheel kan ook gezocht wor den in de kleding zelf, want als pleet te maken. De onontbeer lijke accessoires waren van ju welier Theunissen waarmee de show compleet was. De organisatoren van deze mode presentatie hadden gekozen voor een totaal andere opzet dan ge bruikelijk voor een modeshow door een ter zake kundige spea ker in te huren die slechts in korte pauzes verslag deed van etgene dat gezien was. en dat men nog te zien zou krijgen, waardoor de tal rijke mannequins en dressmen ongestoord op luide discomuziek swingend en met behulp van inge studeerde pasjes de kleding toon den Een nieuwe opzet en boven dien een stortvloed van moderne muziek werd, tijdens de middag show, tenminste, niet door het vol tallige publiek gewaardeerd om dat dit bestond uit een zeer uit eenlopende mengeling van leeftij den die wellicht hierop niet voor bereid waren. Maar moderne kle ding behoeft een moderne aan kleding en presentatie om tot zijn recht te komen. Bovendien kon nu alle aandacht gevestigd worden op de kleding om er ten volle van te kunnen genieten Het is jam mer dat heren schijnbaar meer nooit tevoren is de mode zo tole rant dat zoveel stijlen gecombi neerd en zelfs naast elkaar gezien worden. Bovendien is er een grote vorm van uniformiteit in de nieuwe wintermode, in die zin dat bijna alle fabrikanten dè grote mo delijnen zoals kleurenbeeld, stof gebruik en combinatiemogelijkhe den in hun creaties hanteren. Daardoor was het een zeer goede keuze van de organisatoren een show te laten zien waarbij model len van allerlei op zich verschil lende modebedrijven kris kras door elkaar getoond werden en niet specifiek bij ieder model te vermelden welke fabrikant verant woordelijk was en tot welke winkel men zich moet wenden. Dit was ook bewust gedaan om te laten zien dat een winkel waar men nor maal gesproken net naar binnen stapt, om welke reden dan ook, Op discomuziek showden dressmen en mannequins het modebeeld van tegenwoordig. soms juist datgene heeft wat mooi gevonden wordt. De uitdrukking "alle waar naar zijn geld" is wat kleding betreft vaak waar, want kwaliteit moet betaald worden en daarmee betaalt men indirect ook voor een goede service en een ze kere exclusiviteit Prijzen werden tijdens deze show dan ook niet genoemd. Hopelijk werd niemand door deze vaagheid afgeschrikt, het zal eerder een uitdaging zijn om alle bedrijven die meededen eens nader te beschouwen en daarmee artikelen te ontdekken en geïnspireerd te worden om tot combinaties te komen waarbij ook het winkelpersoneel uiteraard be hulpzaam zal kunnen zijn TEDDY-KUNSTBONT Grote overeenkomsten zijn er ook steeds meer in de dames- en he renmode in modellering en kleur gebruik. De belangrijke kleuren voor dit winterseizoen zijn als ba- siskleuren zwart, grijs en wolwit met daarbij als combinatiemoge lijkheid felle kleuren als kobalt blauw, smaragdgroen, rood, geel en fuchsiaroze. Bovendien is er sprake van een grote variëteit in materialen zoals structuurstoffen, zeer veel glansstoffen als satijn en kunstzijde, en teddy-kunstbont in felle kleuren en prints voor de trendsetters. Invloeden uit de ba rok worden ontleend voor print- stoffen in allerlei tinten en het ca- chemirprintje wordt in iedere col lectie wel gehanteerd naast fanta- sie-cachemirprints Groots zijn nog steeds de streep- en ruitmate- rialen, terwijl deze ook gecombi neerd in een kledingstuk worden gepresenteerd In de sportswear worden voor he ren in truien en vesten veel fanta- siebreisels in fraaie kleurstellin gen gehanteerd Belangrijk artikel is de skibroek in alle mogelijke kleuren, hier onder meer getood met schitterende gebreide truien van Creatique Breimode. In de Glansstoffen en oosters getinte hoofddeksels voeren de boventoonI deze creaties. jonge mode is de laag-over-laag- mode nog steeds actueel, lange hemdblouses overal over en on der terwijl de onderste laag er on deruit moet komen, zelfs onder de jacks uit Accessoires mogen ook niet onderschat worden, waarbij vooral veel kitsch gedragen wordt lange zwierige kettingen en heupceintuurs. Pumps kunnen natuurlijk heel mooi zijn maar hèt modebeeld bij de zwierige rokken die nog steeds lang zijn is de platte schoen, hooguit met trendy plateauzool. Helemaal nieuw in de schoenmode is de lakschoen in alle mogelijke en onmogelijke modekleuren die vooral sportief gedragen dient te worden Eén ding is zeker in dit mode beeld waarin alles mogelijk is: saai is het in geen geval. MARIAN DE MAN Het huidige modebeeld is 2 niet saai te noemen. vervolg van pagina 1 damesformatie Babe zweepte het talrijke publiek op en zanger Peter Koelewijn brak bijna lettelijk de tent af. Met name Babe en Peter Koele- wenski brachten veel publiek op de been De drie blondines van Babe betrokken zelfs de menigte in hun performance Wout, Hugo en Da- mian (drie fans) werden op het podium gedirigeerd om de dames vocaal te ondersteunen, In het nummer J'm a rookmachine" mochten de heren luidkeels ..push on the button" zingen Damian bleek het meeste stemvolume te hebben. De Babe-zangeressen stelden vast dat de jongeman zeker tot in Amersfoort te horen was geweest. Om half elf was het de beurt aan Peter Koelewijn, de zan ger, performer, ex-discjockey, pla- tenbons en voetbalclubvoorzitter met de zachte g Zijn meeslepende hits werden hartstochtelijk meege zongen door de werkelijk duizen den mensen, Koelewenski toch de jongste niet meer, haalde vervol gens de meest merkwaardige ca priolen uit op de bühne. VRIJDAG Omdat winkelcentrum De Ha mershof vijf jaar bestaat was er (voor een verslag zie elders in deze krant), en voor vrijdag avond waren optredens gepro grammeerd van de populaire Duits-Nederlandse zanger Den ny Christian, die vrijdagavond nog twee optredens had waaron der één in België, trok veel be kijks. Hij vermaakte een half uur lang de fans, onder wie veel vrouwelijke, waarna hij in zijn zilverkleurige Mercedes aftufte naar het volgende korte concert. Later op de avond zwijmelde het talrijke publiek bij de zang en dans van de twee heren en twee dames van The Guys and Dolls. Zanger Dominique en de zijnen vertolkten hun bekendste hits en lieten de fans volop meezingen. De Engelse artiesten lieten zelfs daarvoor hun microfoons in het publiek bengelen, die prompt niet meer terugkwamen. Een ver manend worod en een sterke hand van de ordebewakers zorg den ervoor dat de microfoons betrekkelijk snel weer in het be zit kwamen van The Guys and Dolls. Good-old Jack Jersey was één van de artiesten zaterdagavond besloten tot vier dagen feest. Woensdagmiddag gingen de festiviteiten van start, zoals we in de vorige krant al meldden. Donderdag stonden er twee mo deshows op het programma Drommen mensen, overal op de jaarmarkt. Peter Koelewijn was het klapstuk van de avond. Fans van Peter Koelewijn Voor de snoepers onder het publiek was er volop keuze. All round-band Apart vulde de pauzes tussen de optredens van be kende artiesten De standwerkers probeerden op alle mogelijke manieren hun waar onder de aandacht te brengen. The Middleton Jazz Set zorgde voor een puike jazzie-sfeer bij d kersgracht De kermis hoorde ook bij de viering van '5 jaar Hamershof' LEUSDEN - Het optreden van vio list Michael Gutsdorff afgelopen donderdag in De Hakhorst mag bijzonder succesvol genoemd worden. Gutsdorffs spel deed sterk aan de legendarische Ste- phan Grapelli denken, zijn gede gen opleiding was duidelijk waar te nemen op dit zo moeilijke in- strument. Hij werd bekwaam be geleid door guitarist Andy Louis l en het swingende trio van pianist Wiebe Haanstra. De formule van dit seizoen, elke week een andere solist, in De Hakhorst, blijkt goed aan te slaan getuige de opkomst van de jazz- liefhebbers en de prima sfeer. De gastsolist van donderdag 26 sep tember is de tenor-saxofonist Ka- rel Theunissen, een geroutineerd vakman, die zijn sporen bij di verse groepen ruimschoots ver diend heeft. Het concert begint om 20 00 uur. LEUSDEN - Tijdens een groot scheepse alcoholcontrole door de politie werd aan zes automo bilisten een rijverbod opgelegd en moesten veertien een bloedproef onderga* rijkspolitie, groep Leusder troleerde tussen de 200 e auto's. De aktie vond in d van zaterdag op zondag Ij en kreeg zondagmiddag ei volg. Het betrof een rijdended Ie, dat wil zeggen dat defj met negen auto's er op v om automobilisten op drat bruik te controleren. LEUSDEN - In het weekend van 28 en 29 september aan staande zal In de rijksweg Amersfoort-Woudenberg ter hoogte van km 52,540 in de ge meente Leusden een veetunnel worden aangebracht. Daartoe zal de rijksweg van o^pieinber om iy.00 uur tot zondag 29 september om 9.00 uur ter plaatse van de vee tunnel voor het verkeer in beide richtingen worden afgesloten. Door middel van borden zal een omleidingsroute worden inge steld. Het verkeer uit d« Amersfoort zal via de I Zuiderinslag, Hamersvel Leusbroekerweg worden I Het verkeer uit de richting VJ| berg zal via de Leusbro* Hamersveldseweg. Maanweg worden geleid

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4