Achterveld wint ondanks gemiste kansen: 0-2 Gedrang lefensief Benschop pakt ioda (za) kostbaar punt af Gebrek aan speldiscipline deed ntilopen in slotfase de das om" Erik de Jong onstuitbaar Oefenwinst Roda (zo.) TWTML n IMLANS i eusdenaren kwamen niet tot scoren Van Buren na het verlies (6-7): slechts voor het intikken had. glipte onder zijn schoen door Weg droomkans. Achteraf gezien een dure misser Want had Coen van Dijk die kans benut, dan had Benschop uit zijn schulp moeten kruipen en de deur achterin moe ten openzetten, als men tenmin ste de intentie had om in Leusden minimaal een punt weg te halen En gelet op de puur verdedigende tactiek, die niets anders beoogde om de nul vast te houden, hadden ze dat. Na dit buitenkansje, bleef Roda de Benschop veste be storman. Echter zonder succes. Bij jen corner van de linkerkant moesten de Leusdenaren op nieuw een tegenvaller incasse ren, toen voor stopper Jos Schoot Uyterkamp hoogopspringend met zijn hoofd tegen die van zijn oppo nent aanknalde. Een open hoofd wond en een bezoek aan het zie kenhuis was het pijnlijke gevolg. Oscar Dros, had reeds een wed strijd bij het tweede in de benen, moest door dit voorval sneller de buteren en dan verwacht en de opengevallen plaats innemen Op het middenveld stond Ruud Huy- gens zijn stek af. Hij ging nu als een soort vrije verdediger opere ren. Even moest Roda aan de nieuwe opstelling wennen, maar al rap hadden de Leusdenaren. Benschop weer volledig in hun greep Overleg Na de hervatting moest het dan maar gebeuren, was de al gehele opinie Ton Kaspers loste welis waar in de eerste minuut een waarschuwingsschot, maar daar bleef het dan ook bij. De aanvals- acties werden steeds doorzichti ger opgezet. Een van de weinig doortastende Roda-combinaties tussen de naar links uitgeweken Coen van Dijk en invaller Oscar Dros. die op het middenveld een klasse partij liep te voetballen, had een beter lot verdiend Met een even zo fraaie snoekduik, haalde de Benschop-doelman de schitterend ingekopte bal uit de bovenhoek In het laatste kwartier was het overleg aan Roda-zijde zoek. De flanken werden nauwe lijks meer benut Alles ging op hoop van zegen door het cen trum En dat speelde Benschop volledig in de kaart. Benschop bleef overeind. Henk van Pluuren. na een 'vliegende' tackle en Eric Vreekamp, na opzettelijk hands, werden nog op de bon geslingerd Benschop had daar geen bood schap aan en kreeg waarvoor het kwam één punt. ACHTERVELD Achterveld speelde zondagmid dag de uitwedstrijd tegen B.F.C. uit Bussum en kwam met winst naar huis. De gebles seerde Johan van Dalen werd vervangen door Ruud Tolboom, die een goede vervanger bleek te zijn. Achterveld ging al direct in de aanval en het was Cor Horst die al in de 4e minuut een pracht kans kreeg. Hij schoot echter hard over. Achterveld bleef in de aanval en nog geen drie minuten later was het Hans v.d. Kooy die met een fraaie kopbal de B.F.C. doelman pro beerde te passeren. Dit lukte niet, de keeper kon de bal nog juist wegwerken en een hoek schop opleverde. B.F.C. deed er alles aan om onder de Ach- terveldse druk uit te komen en kwam uit de verdediging. Het was Klaas v.d Heuvel die in de 14e minuut een B.F C. aanval onderschepte. Hij zette meteen Erik de Jong op links aan het werk. Deze was de B.F.C. verde diging te snel af en schoot on houdbaar in. 0-1. De Bussumers kwamen terug maar de Achtervel- ders hielden het hoofd koel en werkte menige B.F.C. aanval goed weg De Achterveldse kee per Gerard v.d. Bedum stond ook steeds goed op zijn plaats De rust werd ingegaan met een doel puntloze stand VLIEGWERK Na de rust kwam de tegenpartij goed opzetten en moest Achter veld alle zeilen bijzetten Met kunst- en vliegwerk wist men doel punten te voorkomen. Na ongeveer vijf minuten spelen had Achterveld een klein gelukje Een schot van een B.F.C speler stuitte tegen de onderkant van de lat terug het veld in. Marcel Boonen kreeg hierna de bal goed aangespeeld maar schoot naast Achterveld kwam uiteindelijk iets onder de druk van de tegenpartij uit. In de 13e minuut was het Hans v.d. Kooy die Erik de Jong goed aanspeelde die een schot loste. De keeper kreeg de bal niet onder controle en Gerard v.d Breemer moest het lot bezegelen maar miste jammerlijk. B.F.C. kwam hierna weer goed terug en kreeg in de 28e minuut op de rand van het 16 meter gebied een vrije trap toegewezen. De bal werd echter in de opgestelde muur ge schoten Kort hierna stuurde Ge rard v.d. Breemer Cor Horst goed weg, maar deze miste ook nu weer zijn kans. Ongeveer 7 minuten voor het einde van de wedstrijd werd Mar cel Boonen gewisseld voor Her man Kerkhof. Cor Horst ging even later alleen op de B.F.C. keeper af. Hij werd onderuit gehaald het geen een vrije trap opleverde Erik de Jong kreeg er geen ge noeg van en schoot onhoudbaar in: 0-2 Een schot van Erik de Jong kort voor het eindsignaal ging juist naast In de laatste mi nuut moest de Achterveldse kee per nog eenmaal ingrijpen om een tegendoelpunt te voorkomen waarmee de Achtervelders de volle buit mee naar huis namen ACHTERVELD LEUSDEN/ACHTERVELD - De Jeanet Jekel en Nancy Lahey voor Antilopen in de aanval. Eibernest toegekend, werd wel verzilverd en bracht het Haagse team voor het eerst en na later bleek definitief aan de leiding (6- 7). De op balbezit spelende Hage naars konden zich zelfs nog ver oorloven on in de laatste minuut nog een strafworp te missen. LEUSDEN - De zondag hoofdmacht van Roda '46 heeft de vrije speeldag, na het uitvallen van de derby tegen VVZA, benut om een oefenduel tegen afdelings 2e klasser Amsvorde uit Amersfoort te spelen. nei yucu uespeelbare Buiningpark bleven de rood zwarten met 5-2 aan de posi tieve kant van de score, na een 1-0 voosprong bij rust. in een duel dat trainer Meindert Vlugt zeker een paar lichtpuntjes bracht Zo was de (tijdelijke) terugkeer van Ben Wittenberg en Jan van Eyden een leuke opsteker. Daarnaast vielen ex- junioren Ron v. Burgsteden en Perry Wendel in positieve zin op Bas Peters (2x) Jos Vrij hoef, Peter Knijf en Bob Schoordijk namen de doelpun ten voor hun rekening vierde ronde van de voetbal competitie heeft niet op alle fronten de duidelijkheid en het spektakel gebracht die we in onze voorbeschouwing min of meer aangekondigd hadden. Enerzijds het gevolg van het doelpuntloze gelijkspel van hoofdklassr Roda-zaterdag te gen het stugge Benschop, an derzijds het gevolg van het op nieuw niet doorgaan van een aantal wedstrijden op zondag, waardoor het overzicht en de competitie zelf nu al in het ge drang komen. Achterveld kwam in de 1e klasse A wel in actie en voldeed volledig aan het ver wachtingspatroon door met 0-2 bij BFC in Bussum te winnen. De Roda-zondag kon dat in de 1e klasse B niet, omdat het streekduel tegen VVZA rond het middaguur werd afgelast, en dus geen doorgang vond. De zaterdag-formatie kon haar faam als bliksemstarter en moge lijk belangrijkste titelkandidaat op grond van het huidige spelersma teriaal niet helemaal waarmaken Benschop snoepte Roda het eer ste punt af door van meet af aan het accent op de verdediging te leggen Aangezien de zaterdag heren geen raad wisten met dit behoudende concept, is snel het 0-0 eindresultaat verklaard Het eerste puntverlies voor Kapenga en zijn mannen werd een feit Het Utrechtse VVJ en Hoevelaken profiteerden van de halve misstap van de Leusdenaren, in tegenstel ling tot Hercules, dat de ongesla gen status kwijtraakte door met 2- 0 van het nog puntloze Veluwsa Boys te verliezen. Montfoort werd nipt verslagen (0-1) door VVJ ter wijl SVL voor eigen publiek door Hoevelaken met 1-4 de les werd gelezen Voor FC Majella en Veensche Boys ziet de toekomst er nog steeds somber uit na de vierde nederlaag op rij Bloe- menkwartier (2-4) en Musketiers (2-3) drukten beide staartploegen met hun neus op feiten die er niet om liegen; zestien doelpunten te gen en slechts een handvol voor, legt overduidelijk de zwakte van de formaties bloot. Het verschil tussen de kopgroep en de staart wordt derhalve met de week gro ter Uitslagen hoofdklasse: Roda'46-Benschop 0-0 Veluwse Boys-Hercules 2-0 SVL-Hoevelaken 1-4 Montfoort-VVJ 0-1 FC Majella-Bloemenkwartier 2-4 Veensche Boys-Musketiers 2-3 De stand in de hoofdklasse na 4 ron den: Achterveld heeft de smaak te pakken en voegde twee punten aan het totaal toe, waardoor de volgelingen van trainer Jan Drost een forse stap omhoog maakten. De vierde plaats is voorlopig Ach- tervelds deel na de 0-2 zege bij BFC. Toch mogen we en moeten we (nog) niet al te voorbarige con clusies verbinden aan de huidige sub-top-positie van de oranjehem den. Het niet doorgaan van de duels Olympia - Sporting en Bar- neveld tegen ASV'65, stelde Ach terveld mede in staat om met stip te stijgen. Dat Amersfoortse Boys werd achterhaald, na de 5-1 ne derlaag bij Austerlitz, en Laren bijna werd ingelopen. 0-4 verlies tegen Naarden. duidt erop dat Achterveld op de goede weg zit, maar men zal de komende weken toch alle zeilen moeten bijzetten om de huidige riante positie te be houden De Zuiderzeevogels is in deze klasse vooralsnog niet te stuiten. Aurora werd het vierde slachtoffer van de naar de titel hunkerende polderjongens. De uitslagen in de 1e klasse A: Austerlitz-Amersf Boys 5-1 Barneveld-ASV'65 afg Laren-Naarden'79 0-4 BFC-Achterveld 0-2 Olympia'25-Sporting70 afg Zuiderzeevogels-Aurora 3-1 De stand in de 1e klasse A: Zuiderzeevogels Naarden'79 Laren Achterveld Amersfoortse Boys Olympia'25 Barneveld Austerlitz BFC Aurora ASV'65 Sporting (13-2) 7-9) 6-7) 5-5) 7-8) 6-4) 7-7) (8-10) 7-9) (7-10) 3-9) 0-5) AFGELASTING VVJ Hoevelaken Roda'46 Hercules Benschop Bloemenkwartier Musketiers Montfoort Veluwse Boys SVL Veensche Boys FC Maiella (13-5) (13-6) (10-3) (10-5) 6-3) (12-11) 4-7) 5-7) 4-6) 3-7) (8-16) (5-16) In de 1 e klasse B is de chaos com pleet nu VVZA weer niet op de mat verscheen, omdat het veld niet bespeelbaar werd gevonden Opponent Roda'46 kreeg daar door ook vrijaf. De staart van de ranglijst bleef in handen van Roda en VVZA. Voorwaarts, die één punt meer verzameld had, kon van de verplichte snippermiddag van bovengenoemden niet profi teren Domstad bleef met 0-2 de stadgenoot de baas. DWSM zon derde zich wel af, via een knappe 0-3 overwinning bij het onver slaanbaar geachte RUC. Schalk wijk kwam alleen op kop na de 2-1 overwinning op rivaal Utrechtse Boys. Het treffen tussen Soester- berg en Hooglanderveen eindigde onbeslist; 1-1 De uitslagen in de 1e klasse B: RUC-DWSM 0-3 Schalkwijk-Utrechtse Boys 2-1 Voorwaarts-SC Domstad 0-2 VVZA-Roda'46 afg. VSK-Rivierwijkers afg. Soesterberg-Hoogl veen 1-1 De stand in de 1e klasse B: Schalkwijk 4 6 (6-3) Hoogl.veen 3 4 (6-3) VSK 3 4 (4-2) SC Domstad 3 4 (4-2) Utrechtse Boys 4 4 (6-5) Soesterberg 4 4 (5-6) RUC 4 4 (7-9) Rivierwijkers 3 3 (8-7) DWSM 4 3 (2-8) Voorwaarts 4 2 (2-7) VVZA 1 1 (1-1) Roda'46 3 1 (3-71 DINSDAG 24 SEPTEMBER 1985 IUSDEN - Benschop heeft de Roda-zaterdag het eerste juntverlies bezorgd door het eerste tot het laatste fluitsig- bal in de defensie de zaken volledig onder controle te hou- |en. Wat de enigszins verzwakte Roda-aanval ook pro- erde, Benschop gaf nauwelijks kansen weg. De muur van jauwhemden voor het Benschop-doel wist van geen wij- In. En de schaarse mogelijkheden die zo af en toe ontston- ln, werden door de Leusdenaren niet benut. De dubbel- bnke beginstand bleef dus ongewijzigd, zodat de afwezig lid van degene die normaal het scorebord bedient bij de Jeschouwers op de voor zaterdag-begrippen redelijk ge lilde tribune niet echt opviel. Deze jongeman had volkomen cht een vrije middag genomen. De 0-0 eindstand gaf ii het gelijk aan zijn zijde. |>ch zag het er in de beginfase inaar uit dat Roda'46 moeite u hebben om een gaatje in de ischop-achterhoede te vinden, ituurlijk was het niet kunnen ^elen van goaltjesdief Ruud lelhorst voor trainer Eltjo Ka- Jnga een streep door zijn aan- lllend concept, maar met doel- jnchte puntspelers als Coen van en nieuwkomer Harry Kers jes kon de Woudenbergse oefen- jester toch over een gevaarlijke Jorhoede beschikken, die bij tijd b wijlen steun kreeg van de we erom zwervende spelverdeler po van Leyenhorst en veelvul- opkomende middenvelders j Ton Kaspers en Co de Sma- i. En als het even kon ook door ide vleugelbacks Henk van luren en Fake Schoonewille. i deze manier had Roda de nschoppers in de tang, waar- }r aan de opdracht 'spelen op helft van de tegenstander' - v hebben we dit meer ge- - van trainer Kapenga vol- gehoor werd gegeven Het spelen van verdedi- van Beynheim viel door veldoverwicht van de 'Bui- 3 gparkers' in het geheel niet op. centrale Roda-duo bestaande in de basis teruggekeerde Schoot Uyterkamp en libero Eric Vreekamp, met daarachter een attent keepende Berry Buunk behoefde nauwelijks in actie te komen En wat ze te doen kregen losten de heren probleemloos op De Roda-verdedigers hadden zelfs zoveel vrijheid dat ze om beurten mee naar voren konden doorschuiven om de aanval te versterken. Overvol Echt veel schoten de Leusdena ren daar niet mee op. omdat het op het middenveld en in het cen trum van de aanval op die manier overvol raakte. Een goede combi natie of een één-tweetje om de Benschop-verdediging uit één te rafelen was bijna niet mogelijk. Steeds zat er een been of een voet van een 'Benschopper' tus sen om de bal linea recta naar vo ter de bedoeling om een mede speler te bereiken. Het was een soort kat en muisspel ledereen, vriend en vijand, zat op de treffer van Roda'46 te wachten, die zo goed als zeker de ontmoeting zou openbreken en voor het publiek aantrekkelijker zou maken. Goed doorzetten van de overijverige Harry Kerssies die in samenwer king met middenvelder Co de Smalen, een Benschop-verdedi ger te slim af was. bracht volko men onverwacht Coen van Dijk in een ideale scoringspositie Maar zo verrast als de bezoekers wa ren, zo verbluft was blijkbaar ook de Roda-midvoor De bal die hij alleen voor de Benschop-keeper Ook Harry Kerssies kon het 'lege' scorebord bij de wedstrijd Roda - Benschop geen andere aanblik geven De stand bleef dubbelblank. ,,Het breekpunt was niet zo zeer het niet benutten van strafwor- pen, maar het ontbreken van spel discipline deed ons in de slotfase de das om", zette Kees van Bu ren uiteen. Natuurlijk, benut Olaf Rademaker kort voor het eindsig naal de mogelijk alles beslissende strafworp. dan speel je een ge wonnen wedstrijd Hetzelfde geldt ook voor de onbenutte strafwor- pen van voor de pauze. Immers, gaan die erin, dan gaan we met een riante voorsprong rusten Nu dat dus niet gebeurde, bleef Ons Eibernest in de race en kon blij ven hopen op een goed eindresul taat. Dat Antilopen tenslotte in problemen raakte, lag enkel en al leen aan het niet juist uitvoeren van de opdrachten. In plaats van het in stelling brengen van de da mes in hun vak, gingen de heren tegen alle afspraken in op de aan vallende toer. Aangezien de zui verheid bij hen ontbrak, leverde Antilopen onnodig de bal in De wissels die ik in principe in petto had, moest ik daardoor noodge dwongen bij het wisselen van de vakken wijzigen Eddy Hendriks werd gewisseld omdat hij niet lek ker in de wedstrijd zat, terwijl Koos Meinsma zich aan zijn ver antwoordelijkheden onttrok En dat mag je een speler van zijn ka liber gerust aanrekenen. We heb ben nu twee weken om de posi tieve elementen in ons spel verder uit te bouwen en de negatieve za ken op de trainingen nader aan de orde te stellen De balans slaat ondanks de teleurstellende resul taten duidelijk naar de positieve kant door. Geen reden om dus nu al in paniek te raken en mijn koers radicaal te wijzigen. Ik blijf ver trouwen houden in deze ploeg", aldus Kees van Buren die komend weekend als trainer van jeugd Midden-Nederland een trip naar Engeland maakt. VOORSPRONG Met Gert Graafland voor de op va kantie zijnde Frans ter Maten in de basis, ging Antilopen op het zware tapijt van het Buiningpark aan de slag. Aanvallend had deze verandering in de opstelling zeker invloed, verdedigend pakte het daarentegen goed uit. Want de Leusdenaren wisten de Haagse ploeg een klein half uur van sco ren af te houden De Antilopen- aanval kreeg zodoende de gele genheid een 2-0 voorsprong te ne men Koos Kleinsma benutte eerst een strafworp en buitte vervolgens handig een situatie onder de korf uit. Na een mooie aanval had Ons Eibernest succes en kwam tot 2-1 terug. Hierna had Antilopen de kans om naar 3-1 uit de lopen, maar de strafworp werd jammer lijk gemist En door een raak af standsschot was het even later wel 2-2 in plaats van 3-1 Binnen 3 minuten tilde Margret Versteeg Antilopen naar een 4-2 voor sprong door met snelle doorlo pers de Haagse defensie twee maal te verrassen. Wederom had Antilopen deze voorsprong kort voor rust kunnen vergroten, maar ook ditmaal, nu Koos Meinsma, liet Antilopen dat buitenkansje lig gen Na de hervatting benutte Ons Ei bernest wel een strafworp (4-3), maar Nancy Lahey bracht met een vrije bal het verschil weer op twee doelpunten: 5-3. In de vol gende periode kwam Ons Eiber nest terug tot 5-5, omdat het aan vallend bij de Leusdense ploeg niet meer naar wens ging Een kwartier voor het einde werd Lau rens van Kalleveen ingezet voor lengte onder de korf Het had suc ces, toen Margret Versteeg weer met een doorloopbal er 6-5 voor Antilopen van maakte. Een onop- lettendheidje in de Leusdense de fensie herstelde het evenwicht (6- 6). Met nog 10 minuten te spelen kreeg Antilopen wederom een unieke gelegenheid om de leiding via een strafworp te heroveren. Olaf Rademaker liet deze kans echter voorbij gaan; De wissel van Koos Meinsma voor Ruud Lith le verde Antilopen weinig rende ment op. Een strafworp aan Ons - En weer bleef promovendus Antilopen met lege han- terwijl het er lang naar uitzag dat de Leusdenaren in de be- thuiswedstrijd tegen het eens zo vermaarde Ons Eiber- eerste winst zouden gaan behalen en de ommekeer zouden Het mocht helaas voor Antilopen niet zo zijn. slotfase sloegen de Hagenaars, die bijna het gehele duel n een achterstand aankeken, meedogenloos toe op het mo- tdat de formatie van Kees van Buren de felbegeerde punten n bereik had. Het missen van strafworpen op beslissende enten brak de Leusdenaren uiteindelijk op, hoewel de Antilo- Irainer daar toch een wat andere uitleg aan gaf. andsschot leverde Antilopen tegen Ons Eibernest weinig ren-

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5