ZAKELIJKHEDEN Kantongerecht Amersfoort Openbare vergaderingen in maand oktober Kantlijn Jan Duyts 121/2 jaar in het vak Bijeenkomst GMU over ambtenaar IKV kraam Hamershof Aanvangstijd Jazzpodium Uitslag prijsvraag De Streng Collecten in oktober ijr CML verdreven uit gemeentehuis Opmerkelijk Aluminium Voorhaar-huis Ingezonden Bloemhof nu drie Leuk verkeerslicht Nieuws uit het bedrijfsleven aar Lezing Ger. Bond DE LEUSDER KRANT will >di( Vergader syndroom Talenpraktikum Amersfoort ore me hol DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1985 Loep op Leusden 10 Redaktie: Caspar van Loo Bijdrage: G. van Leeuwen De werkgroep ruimtelijke ordening van het CML (Comité Milieuzorg Leusden) is niet langer welkom in het gemeentehuis. De leden van de werkgroep moeten voortaan elders vergaderruimte in Leusden zoeken. Rinze Bloemhof, voorzitter/ coördinator van de CML- werkgroep, deelde dit maandagavond aan de verbaasde leden mee. De reden dat deze CML'ers uit het gemeentehuis moeten ophoepelen is, dat B. W. vinden dat de werkgroep niet (meer) rechtstreeks te maken heeft met het bestuurlijk reilen en zeilen van Leusden. Daarnaast speelt het aspect kosten" ook een danige partij mee. Energie, koffie, een bode, het kost allemaal geld. De werkgroep, die tot voor kort eigenlijk geallieerd was met de gemeente totdat de werkgroep zelf het mes er inzette, heeft ook te verstaan gekregen dat ze geen gebruik meer kan maken van de huisdrukkerij van de gemeente. De capaciteit van deze drukkerij is voor het ambtelijk werk reeds op het kantje. Drukwerk van derden wordt daarom voortaan geweerd. De CML-werkgroep liet onder meer vergaderagenda's verzorgen door de gemeentelijke drukker. Eén van de werkgroepleden, boer Verbeek, liet na het door Bloemhof uitgesproken onheil weten, dat elders vergaderen het CML geld kost. Hij waarschuwde de gemeente er alvast voor dat de kosten zeker in de jaarlijkse subsidieaanvraag worden verwerkt. Voorzitter/coördinator Bloemhof zal binnenkort met de gemeente een gesprek hebben over hoe het nu verder moet. Direkteur-gemeentewerken Marius Pais zei in de vergadering van de werkgroep RO van het CML weer eens wat vermeldenswaardigs: „Het verkeersmodel in Leusden heeft uitgewezen dat er ontzettend veel sluiproutes zijn ontstaan, door de wijken heen. Eigenlijk zouden daar ook verkeerslichten wenselijk zijn. Maar ik denk dat de gemeente die niet kan betalen." Nog meer „nieuws" uit de vergadering van de CML- werkgroep ruimtelijke ordening. Directeur-gemeentewerken Pais mocht uitleggen wat er werd bedoeld met een bericht in de Woonkrant van De Telegraaf Marius Pais niet voorop PETITIONNEMENT Icto niet abuis!!! Dit in tegenstel ling tot wat de heer Arts beweert in uw blad van j.l. donderdag. Hij is er net als alle ondertekenaars van het petitionnement in gevlo gen. De vraagstelling is gewoon bedriegelijk Dat iedereen tegen kernwapens is, is genoegzaam bekend! Daar gaat het helemaal niet om. Iemand die geen of wei nig de krant leest (12% van de jeugd onder de 20 jaar schijnt geen krant te lezen) zal wanneer hij zo'n vraag onder ogen krijgt direct tekenen. Had men alleen de vraag gesteld over plaatsing ja dan neen, dan was het heel an ders overgekomen. Nu wordt er vlot getekend door kinderen en oudere, seniele mensen En maar tellen jongens! De heer Arts beweert dat er ge noeg kernwapens zijn om 100 keer de wereld te vernietigen. Wat maakt het dan nog uit als er 'n paar van die wapens bijkomen als we daar mee de Russen op af stand kunnen houden Het is toch overduidelijk dat de Russen al leen maar kernwapens hebben (maken) om zo gauw het westen genoeg verzwakt is de rest van Europa te bezetten! De Russen hebben helemaal geen kernwa pens nodig, althans niet voor het voorkomen van invallen van Ame rikanen vanuit W. Europa of an dere landen. Niet één welden kend mens zal toch willen bewe ren dat Amerika kernwapens heeft (maakt) om Rusland te ver overen. Twee redenen zijn daar voor aan te voeren. 1) Als b.v. Reagan 'n oorlog zou willen met je Russen zou hij daar de toe stemming van de hele volksverte genwoordiging voor nodig heb ben Denk aan Vietnam Dit in te genstelling met de Russen waar 'n paar oude mannen dat uitma ken en dus het volk niets te vertel len heeft. 2) De Amerikanen had den wanneer ze dat gewild had den met als eerste bezitters van kernwapens de hele wereld kun nen beheersen. Zo zijn er vele re denen aan te voeren De heer Arts moet de ingezonden brief W O 3 van de heer Van Dijk in de Leusder Krant eens lezen en dan antwoord geven op de vol gende vraag: Wat zou er gebeurd zijn wanneer de Russen het eerst de atoombom hadden gehad9 U gelooft toch zelf niet dat de Rus sen dan bij de Berlijnse muur wa ren gestopt? Hierbij nog een uitspraak van Churchill bij het einde van de oor log in Europa ,,We hebben de verkeerde vijand verslagen!!!" Al leen doordat wij de kernwapens bezitten zullen we van die vijand geen last hebben. Anders had Churchill ook in deze uitspraak gelijk gekregen zoals hij met veel uitspraken uit de dertiger jaren gelijk heeft gekregen Wie niets van de geschiedenis wil leren, zal alles weer opnieuw moeten beleven. Want wat moe ten de Russen 40 jaar na de oor log nog in O-Duitsland. Terwijl W- Duitsland 'n welvarend en vrij land is geworden dank zij de Ame rikanen (Marshall hulp) is het in O- Duitsland allemaal kommer en kwel Waar is die muur voor no dig??? En waarom proberen zo veel mensen O-Duitsland te ont vluchten??? Nee, het Icto zit op de goede weg!!! J.J. Visser. Driftakkerweg 6, Leusden over de belangstelling die Leusden zou hebben voor de bouw van aluminium huizen. De gemeente zou de bouw van deze goedkope, experimentele woningen stimuleren, aldus het krantebericht. Pais relativeerde het een en ander: „Meneer Vóórhaar, een inventief man, heeft een lego achtig aluminium huis ontworpen dat vrij goedkoop is. Hij heeft destijds bij de gemeente Leusden aangeklopt met de vraag of hij die woningen hier mocht fabriceren. Geen probleem, maar wat bleek: de man had goede ideeën, maar géén centen. Later meldde hij zich weer bij ons, nu met het verzoek om een modelwoning te mogen bouwen. Dat kon, maar hij bleek nog steeds geen geld te hebben, dus grond in Leusden kon de man niet kopen. Vóórhaar is uiteindelijk, zo blijkt tenminste uit het krantebericht, terechtgekomen bij een aannemer die brood ziet in de aluminium huizen. Maar dat betekent niet dat die woningen zomaar in Leusden worden gebouwd. Kijk, de gemeente heeft belangstelling voor innoverende projectien, maar ze loopt niet voorop om aan alle grillen op dat gebied gehoor te geven." Onlangs mochten wij in deze rubriek kond doen van de mogelijke comeback van ex- raadslid Rinze Bloemhof (D'66) in de Leusdense politiek. Hij vertelde zo ongeveer, dat hij zich aan het warmdraaien was als nieuwe voorzitter/coördinator van de werkgroep RO van het CML. Op de D'66-lijst voor de komende raadsverkiezingen wilde hij best op een tweede plaats staan, achter huidig D'66- Rinze Bloemhof, van twee naar drie. raadslid Ep Oostra. Bloemhof verklaarde toen: „Ik wil niet nummer één staan, omdat ik de kans loop als enige van de partij in de raad te komen. Daar heb ik geen zin in, dat kan ik niet meer aan." Maar met z'n tweeën in de raad, dat zag Bloemhof best zitten. Wat wil nu het geval? Vorige week tijdens een afdelingsvergadering van de democraten is niet Bloemhof maar Jan Venselaar (36 jaar en specialist milieutechnologie) voorlopig nummer twee op de groslijst van D'66 geworden. Rinze heeft een duw naar drie gekregen. Vraag je aan international trainingsmanager Bloemhof: hoe zit dat nou? Het D'66-lid, monter als altijd en niet stuk te krijgen: „Kijk, deopinipeilingen in den lande zijn zo hoopgevend voor onze partij, dat het best mogelijk is dat D'66 volgend jaar twee leden in de gemeenteraad gekozen krijgt. Dan zou ik, als ik nummer twee was geweest, aan de bak moeten. Daar heb ik eigenlijk, achteraf, toch niet zo veel zin in. Laat mij maar nummer drie zijn. Als er zoveel stemmen komen dat in de raad móét, dan ga ik natuurlijk." Maar je „degradatie" naar de derde plek achter Oostra en Venselaar heeft niets te maken met jouw uitlatingen in deze rubriek? Bloemhof: „Nee hoor!" Binnenkort stemmen de Leusdense D'66-ers over de samenstelling van de groslijst. Dat we in Leusden overmatig gezegend zijn met verkeerslichten dat wist u al. Maar dat het „handigste" verkeerslicht staat bij de kerk van Leusden-Zuid weet niet iedereen. De stopstreep van de afslag staat zo kort onder het verkeerslicht dat je bijna op je stuur moet liggen om het te zien. Daarom stoppen automobilisten, die de situatie niet kennen, een paar meter voor de streep. Aangezien de detectielus, die het licht bedient, zich vlak achter de stopstreep bevindt en zo niet wordt geactiveerd, blijft het licht op rood staan. De verbaasde bestuurder ziet verkeer van links en rechts, overstekende fietsers en voetgangers, drie- viermaal aan zijn neus voorbijgaan en snapt maar niet waarom hij niet aan de beurt komt. Als ze er niet opmerkzaam op gemaakt worden en ze ook niet door rood licht willen rijden, staan ze er na een week nog. Het kwijtschelden aan f 37.000- aan rente wordt te genwoordig op 't Erf een ..klei ne ambtelijke omissie" ge noemd. Je houdt je hart vast voor het bedrag wat met een ..grote ambtelijke omissie" gemoeid is. Als er op het Leusdens ge meentehuis in het vervolg iets zéér snel afgehandeld moet worden, krijgt het eenBecolo- gisch verantwoorde behande ling". Als ik het goed begrijp staan de bewoners langs de Groene Zoom met de rug tegen een betonnen óf een bakstenen muur. De bibliothecaresse ,,lk weet precies wie er wel leest en wie niet". En? Zaten er ook raadsle den bij? Dat Jan Wagenaar niet al leen zaligmakend is binnen het college, is dat nou de under statement van het jaar of heb ben we hem al die tijd over schat? Rijksweg 28: Jan. kleef an! In Leusden hebben ze jaren geleden de bordjes metEuro pese gemeente" op de ge- meentewerf gezet, maar is het u ook opgevallen, dat ze zich daar in Achterveld niets van hebben aangetrokken? ..Hmterfeld" is natuurlijk fout. Dat moet Hintefeld zijn. Bericht van het Konijntje uit de Wetering. ..Kom binnenkort terug nu de aanleg van het woonwagenkampje zó lang op zich laat wachten". Pessimist: ..Als we straks de klok een uur terug gaan zetten, zal het wel weer gaan regenen of sneeuwen Optimist: ..Valt best mee. Want als dat zo zou zijn. dan zou in Leusden toch zelden de zon schijnen 9" LEUSDEN - In de maand okto ber worden de volgende openbare commissie- en werkgroepvergade ringen gehouden: 1 okt; openbare werken en ruimtelijke ordening; 7 okt: welzijn en onderwijs; 14 okt; financiën; 15 okt: planadviesgroep, 21 okt begrotingsbehandeling WZO; 22 okt. begrotingsbehande ling OW/RO; 23 okt: begrotingsbe handeling ABZ; 24 okt: begrotings behandeling FEZ; 31 okt raad. De vergaderingen beginnen om NDE 20.00 uur tenzij anders vermei worden gehouden in hel meentehuis. 't Erf 1De agen en stukken liggen vanaf 5 voor de vergadering ter inz< het bureau Voorlichting, 't telefoon 941247, toestel 116" de bibliotheek Nieuw-Langenb De verslagen van de hiei aangekondigde vergader worden op de genoemde pk ter inzage gelegd in de week gend op die waarin de vergaf is gehouden. LEUSDEN - De pas van start gegane afdeling Leusden van het Gereformeerd Maatschappelijk Verbond (GMV) houdt op donder dag 3 oktober haar eerste bijeen komst Als gastspreker is burge meester L. C. Groen van Bunscho ten-Spakenburg uitgenodigd. In zijn referaat hoopt mr. Groen de volgende aspects belichten: ambtelijke ethiek, ding ambtenaar ten opzichte bestuurder, de openheid va' ambtenaar en de ambtenaar e ren bezuinigingen. u De vergadering zal plaatsw in het kerkgebouw ..De Kon hof", Hamersveldseweg 95.2i leden als belangstellenden zi- 20.00 uur welkom. 100 tants dinsd inderd (advertentie) LEUSDEN - Ds. M. Baan uit Put ten zal donderdag 3 oktobe voor de afdeling van de Gerefor meerde Bond in Leusden een Ie zing houden over: De Bekering De aanvang is 20.00 uur in het Trefpunt naast de Dorpskerk, iedereen is van harte welkom. LEUSDEN - In verband met de jaarmarkt in de Hamershof op za terdag 21 september is de in het i kader van de Vredesweek 1985 geplande openstelling van de IKV- kraam verschoven naar zaterdag 28 september. Kaarten voor het Volkspetitionnement kunnen daar worden ingeleverd en tevens is de Vredeskrant 1985 verkrijgbaar Algemene informatie Lezing bij Alliance Frangaise Amersfoort j De Alliance Frangalse afdeling Amersfoort organiseert op woens dag 2 oktober in museum Flehite een lezing over de wereldberoemde Loi- rekastelen, zoals die van Chambord, Blois, Ambolse, Chemonceau e.a. i door de heer E. Heere, die zijn In het Nederlands gehouden voordracht met veel dia's zal opluisteren. Niet I alleen de bouwgeschiedenis en de kunstschatten komen aan bod, maar ook de rol van deze kastelen in de Franse geschiedenis wordt nader belicht. De bijeenkomst begint om I 20.00 uur, en is niet gratis. (advertentie) De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wal dal mei elkaar le maken heeft? Alles! Bij de Leusder Kranl kunl u namelijk geboortekaartjes bestellen om de nieuweling in 't gezin bekend le maken bij familie en bekenden In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar U kunl ze meenemen om thuis de kaart, die u leuk vindt, uil le zoeken Voor wal hel lettertype betreft heeft u de keus uit hand of machineletters >t i sa, [er LEUSDEN - Vanav» i (F treedt in De Hakhorst gastsolist op, de tenor fonist Karei Theunissen.^ de krant van afgelopen dir dag stond een aanvangst :sprr' van 20.00 uur vermeld. Drt onjuist, het concert beg om 21.30 uur. LEUSDEN - Kaasboer Jan Duyts vierde afgelopen dinsdag op de Leusder weekmarkt het twaalf en een half jarig bestaan van zijn bedrijf De IJsselsteiner die wekelijks op acht markten staat waaronder die van Leusden (dinsdag) en Amersfoort (zaterdag) en daarnaast ook nog een winkel in zijn woonplaats runt vierde dit jubileum met aantrekkelijke feestaanbiedingen Asschaiterweg 19 telefoon 941495 He, kantoor is op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 13.30o, 17.00 uur po V 14k J 3 -0 f c uJLnlz 0 "O 4 LEUSDEN - Tijdens de jaar- "Ik moet zeggen, dat het een verbazingwekkend vermogen is. waarover zo'n man be schikt", zei Adriaan achter zijn hand tegen zijn collega aan de pers-tafel. Hij doelde daarbij op de bewonderens waardige vastberadenheid, waarmee de voorzitter van de vergadering trachtte, ook deze avond weer de schijn op te houden dat het allemaal om iets zeer inhoudelijks gmg. De voorzitter zelf. zich van niets bewust, ging inmiddels ongestoord verder met het gespannen luisteren naar de gene, die op dat moment het woord voerde. Hij toonde daarbij zijn interesse, door bij tijd en wijle een wat zenuw achtig trekje rond zijn mond te tonen, alsof hij de argu menten van de spreker proefde, als het ware. Hij kon daar niets aan doen Jaren daarvoor was het al be gonnen. In elk geval waren toen de eerste verschijnselen opgetreden van wat later, in meer algemene termen, als "het vergader-syndroom" be kend was geworden. Kort gezegd kwam het erop neer, dat de leiders aan deze ziekte een steeds groter deel van hun eigen persoonlijk heid opofferden aan het eve naren van een beeld, dat zich zo onderhand onder den volke was gaan vormen het beeld van de bestuurder Hoe het begon, weet nie mand. Maar psychologen en andere gedragswetenschap pers toonden, naarmate er meer over de symptomen be kend werd, met regelmaat op merkelijke gelijkenissen aan met de zenuwtrekjes van Haagse bestuurderen, die sinds een aantal jaren haast dagelijks de treurbuis teister den Het bleek ongeneeslijk te zijn Niet in het minst, omdat de psychische kronkel, die zulk gedrag veroorzaakte, nooit bevredigd kon worden. Men streefde immers niets wezen lijks na, maar slechts een beeld van iets wezenlijks Dat zulks op zich voldoende bleek, om enig aanzien te ver werven, zei in feite dan ook meer over de mensen, die dat aanzien verschaften, dan over degenen, die dat aan zien verwierven. En dat daar bij nauwelijks meer op ni veau, inhoud, bestuurs kracht, ofwel intelligentie werd gelet viel derhalve dan ook al helemaal niet meer op ,,Op dat moment besloot ik, politicus te worden. Ziedaar een citaat uit het jeugdwerk van een bekend Leusdens bestuurder. Voor wie raadt, wie dat niét is, looft ondergetekende een exem plaar van "De Beschaving" uit. Een boek, dat in die politieke kringen, naar ik vrees, te wei nig bekend is. I.P.V.O. Prick markt afgelopen zaterdag werd door wolwinkeltje „De Streng" een prijsvraag gehouden. De vraag hoeveel meter M+M wol er in de Streng-trui ging wist mevrouw L Stoltz, Clarenburg 19 met 1400 meter het dichtst te bena deren. De lengte moest 1380 meter zijn De geschatte lengte variéerde van 350 tot 5050 meter. Mevrouw Stoltz kan morgen bij ,,De Streng". Waverwijk 7, één kilo M M wol komen uitzoeken uit verschillende kleuren en diktes. (advertentie) Speciale kursussen English in management English in marketing English in computing English in banking English for secretaries Wirtschaftsdeutsch Frangais dans ledomaine du management Frangais économique et commercial Inlichtingen 033-729097 nvulle LEUSDEN - Burgemeest "'Zuid wethouders van Leusden ur9: ben voor de maand oktober gunning verleend voor het den van de volgende collec 1 t/m 6 oktober dierenbesche ^arr 7 t/m 13 oktober zwakzinnige HJlen- 14 t/m 20 oktober Stichting vlu dten )om: veld ti 'nnce J.AIai sveld 9413 in der ling 21 t/m 26 oktober Soha RICHTINGAANWIJZERS lersfo 48 AMERSFOORT - „Ik eis een straf ondanks uw goede bedoe lingen, wegens het gevaar van uw handeling", zei de officier van justitie in haar requisitoir op de strafzitting van 19 september tegen een inwoner van Achter veld. Deze had een lifter laten uitstappen op de vluchtstrook van rijksweg A1 en kreeg daar een boete van f 65,- voor. Een transportbedrijf uit Scher- penzeel had zonder keuringsbe wijs gereden, evenals een cara- vanbedrijf. Voor het eerste bedrijf werd de zaak aangehouden om dat op de zitting niet duidelijk werd, wie nu eigenlijk eigenaar was van de niet gekeurde vracht wagen. Voor het caravanbedrijf zakte de boete van f 500,- naar f 150,- Het standaardtarief voor een boete is gebaseerd op de - dure - keuringen van aanhanger én trekker Omdat hier alleen een keuringsbewijs van een aanhang wagen mankeerde - en het aan merkelijk goedkoper is om een aanhanger te laten keuren dan een trekker - vond de officier hel terecht om af te wijken van hel standaardtarief en haar eis op 1 200,- te stellen. Hier ging de kantonrechter, mr. Seton, nog on der. omdat verdachte, met een exemplaar van het Nederlands Juristenblad in de hand, aan toonde dat het standaardtarief pas na zijn aanhouding was opge trokken van f 130,-naar 500,-. BELOFTE' „De volgende keer waarschuw in de politie niet meer, dat begrijpt u zeker wel", sprak een verdachte verontwaardigd toen hij tot een boete veroordeeld werd, omdat hij zelf de politie gebeld had in ver band met een aanrijdinkje. Ver dachte had geen voorrang ver leend aan een brommer, die ove rigens in de verkeerde richtinq op het fietspad reed. Omdat de auto heel langzaam gereden had, was de aanrijding niet hard aangeko men. „We hadden alles in harmo nie geregeld, maar ik heb zelf de politie erbij gehaald, omdat me dat voor de afwikkeling beter leek. Dat had ik dus beter kunnen la ten", sprak verdachte verbitterd, die van de politie de 'belofte' ge kregen had dat hij er niets meer van horen zou. Toch kreeg hij een acceptgiro kaart thuis van f 150,-. „Een trap in je rug", zoals hij dat noemde. „De politie heeft als taak om in zo'n geval een proces-verbaal op te maken en als er 'beloftes' ge daan zijn, dan moet je onmiddel lijk reageren en niet pas op de zit ting", wees de vrouwelijke officier terecht Ze stelde haar eis niette min wat lager dan het aangebo den bedrag: f 100,- en de kan tonrechter ging daar nog iets on der. zodat de uiteindelijke boete f 75,-werd. Ook een inwoner van Ame<; was niet tevreden over dep Hij was voor een routine-cff aangehouden toen hij mft aanhangwagen door Soest Hoewel zijn papieren in ordt usder ren, ontspon zich een gespri irgroe niet vrij was van onaangena; s H den over en weer. Toen de politie op verder onderzojereikb en ontdekte dat de richting» zers van de aanhanger met ten „Kunt u het ter plekk.» ken?" was de vraag. De la bleken niet kapot te zijn ik wat aan het stekkertje melde tot ze het allebei wet den, schreven zij ondeft een bon uit!" Dat nam dat de richtingaanwijzers goed gefunctioneerd hadder gevaarlijk is, oordeelde cier. Ze eiste f 50.- De tonrechter veroordeelde lot boete. Amc itie ei aJcof Amt ?3. irenig Leusi urPr itrum DO to te' Een inwoner van Soest pr u ki [aanv 948 voorkomen omdat zijn deel zichtbaar was geweest acfê voorruit „Het zakje was deelde verdachte laconiek co, „Dan verzint u wat anders kapot zakje ontslaat u nc$ van de verplichting om Isewe zichtbaar achter de ruit t? 945 ben", vond de officier en j t'm f 65.-. „Gezien uw ren mo?'te vind ik in dit geval# menta ie van de officier jut? i$dac de kantonrechter en veroorê conform de eis Stich Alc< aar, 0 [«437: Asscl BÉ 5oes, leen 11.2 Van iren r ur en •Lbo< rum

Leusder Krant | 1985 | | pagina 10