Talloze felicitaties voor jubilarissen firma De Vor Veel Achtervelders bezochten WOLboom ii Kantongerecht Amersfoort Zweedse ambassadeur opende Myresjö-kantoor ui LEUSDEN ZAKELIJKHEDEN. leusilen Bcm—ifc Rondrit door Achterveld per tractor IJ 11 Weer tenor saxofonist als gast bij jazzpodium „De Hakhorst i Thema-ochtend in Vooronder Bibliotheekdag geslaagd voor nieuwe lezers Programma Evangelische Kinderclub Geen krant ontvangen? Wel of geen tekst verwerker aanschaffen? Eerlijk advies: uitbesteden: vaak dé oplossing ËKI/I/IEK plaatselijk nieuws DINSDAG 1 OKTOBER 1985 25 jaar bij De Vor. v.l.n.r. G.W. Louis, E.W Tolboom en G. Boutens AMERSFOORT - „Die Eend leek wel stil te staan", zei een automobilist op de straf zitting van 26 september in een poging om de kop-staart botsing te verklaren, die hij - op weg naar zijn kantoor in Barneveld - op de A1 ver oorzaakt had. „Ja, als je zelf bijzonder hard rijdt, kan het die indruk wekken. Maar die Eend reed in werkelijkheid 90!" De officier van justitie gaf hiermee te kennen dat zijns inziens de volledige schuld bij verdachte lag. Weliswaar was diens precieze snelheid niet bekend, maar er wa ren verder geen verontschuldi gende factoren aanwezig, zoals slecht zicht of een nat wegdek. De gevolgen waren voor het slachtof fer, dat ook op de zitting aanwezig was. niet gering geweest. Hij had op een paar plaatsen zijn kuit been gescheurd, dat slecht gene zen wilde omdat hij toch al met zijn been sukkelde. Hij riep tijdens de zitting vanuit de zaal dan ook geëmotioneerd dat hij waarschijn lijk de rest van zijn leven invalide zou blijven ,,Toch kunt u hier op de strafzitting geen genoegdoe ning verwachten voor wat er ge beurd is. Daarvoor zijn eventueel andere procedures", waar schuwde de kantonrechter in zijn richting. Hij veroordeelde conform de eis tot f 750,- boete, maar verzachtte de eis ten aanzien van de intrek king van het rijbewijs. De officier had 8 maanden gevraagd, waar van de helft onvoorwaardelijk. De kantonrechter veroordeelde tot 6 maanden voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van 2 jaar. Ver dachte kan dus blijven rijden, mits hij zich verder goed gedraagt MENTALITEIT De volgende botsing die behan deld werd, was veroorzaakt door een scholier uit Barneveld. Met haast op weg om nog wat stokbro den voor een feestje te halen, was hij met 90 km uit de bocht gevlo gen. waarbij hij frontaal op een andere auto ingereden was. Ook hier was er sprake van ernstig li chamelijk letsel. Het echtpaar uit de aangereden auto had allebei in het ziekenhuis gelegen. .Hij trekt nog wat met zijn been en die mevrouw moet nog een keer opgenomen worden. Ik heb ze een half jaar wekelijks bezocht en ben goed bevriend met ze ge raakt", verklaarde verdachte uit eigen beweging. De officier sprak van een goede mentaliteit en eiste daarom een minder zware straf dan in het vorige geval: f 400,- boete en een voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor 4 maanden. De kantonrech ter veroordeelde conform KETEN Op de Doornseweg, bij Quatre- Bras, was verleden jaar december een vrachtauto achter op een bus gereden, vervolgens naar links uitgeweken en op een tegemoet komende auto gebotst. De bus chauffeur, een inwoner van Lun- teren, werd na uitgebreid onder zoek als de hoofdschuldige aan gewezen. Hij was gestopt om een passagier uit te laten zonder dat er een halte was, en even voorbij een stoplicht dat op groen stond. De vrachtwagenchauffer, die al een poos achter de bus gereden had, was door deze manoeuvre verrast en voelde zich daarom niet schuldig aan de aanrijding die het gevolg was geweest. Daar waren de officier en de kan tonrechter het niet mee eens. Ook de vrachtwagenchauffeur trof een verwijt, omdat hij het afremmen van de bus te laat in de gaten had, LEUSDEN - Onlangs is de Evan gelische Kinderclub van start gegaan. Het programma tot en met 16 oktober luidt als volgt: Nieuws uit het bedrijfsleven ACHTERVELD - Vrijdagmiddag werd door de firma gebr. de Vor in Achterveld aan drie jubilaris sen een receptie aangeboden. Deze jubilarissen, de heren G. Louis, G. Boutens en E. Tol boom waren die dag 25 jaar bij de firma in dienst. Voordat de receptie een aan vang nam hadden de overige medewerkers nog een verrasing voor hun feestvierende colle ga's In petto. Ongeveer kwart over drie werd een geheel ver sierde vrachtwagen voorgere den en werd de heer Louis met zijn echtgenote verzocht hierop plaats te nemen. Voorafgegaan door een oud model diesel trac tor werden de twee in Achter veld wonende medewerkers op gehaald. Hierna werd een rond rit door het dorp gemaakt. Na terugkeer bij het bedrijf kon de receptie een aanvang nemen Achter elke tafel waar de jubilaris sen met hun echtgenote en kinde ren konden plaats nemen was een voertuig van de firma opge steld. Het duurde niet lang of be langstellenden zoals familieleden, medewerkers, leveranciers, klan ten, enz. stroomden binnen. Uit het aantal bezoekers, geschat tussen de vier- en vijfhonderd, en hetgeen de jubilarissen van hen kregen aangeboden was wel op te maken dat zij door allen zeer ge waardeerd werden Een derge lijke grote opkomst was zowel voor de jubilarissen als hun werk gever een grote verrasing. Tijdens de receptie werden de drie medewerkers door de heer De Vor toegesproken, die zicht baar verrast was door de grote op komst. Zoals eerder vermeld in deze krant is het zeldzaamheid avonden of in de weekeinden, je stond altijd klaar. Dat er nu zoveel belangstellenden aanwezig zijn is zeker een waardering voor je werk. Ondanks het feit dat je ge zondheid je de laatste tijd wat in de steek liet hopen we toch dat je nog een groot aantal jaren en dan in een goede gezondheid bij ons zal blijven Evert Tolboom is begonnen bij buurman garage Kleinveld. Daarna kwam hij bij De Vor. Na enige tijd werd besloten dat er een vrachtwagen zou komen om zelf het vervoer van de machines te gaan' doen. Tolboom werd chauffeur De Vor: ,,Je bent zuinig op je ma teriaal en tevens een persoon die meedenkt in het bedrijf. Veel dank voor je werk in al die jaren. Als je met de machines op stap bent gun je je niet veel tijd voor jezelf De klanten zeggen steeds dat je nooit tijd hebt om eens even koffie te drinken. We hopen dat ook jij nog vele jaren bij ons blijft." De jubilarissen werden hartelijk geluk gewenst en kregen een en veloppe met inhoud van hun werkgever. Na de receptie kregen de jubilarissen met hun naaste fa milieleden een diner aangeboden in hotel de Roskam. Ook dit werd een heel gezellig samen zijn. Tij dens dit diner werden de drie jubi larissen nogmaals in het kort door de heer De Vor toegesproken Ze kregen allen een gouden horloge met inscriptie aangeboden. Dit was de eerste prijs aldus de heer De Vor. De echtgenotes kregen een fijn gouden halsketting met hanger. Dit was de tweede prijs. wat hem op een boete van f kwam te staan. ,,Maar de buschauffeur is degi die de hele keten van gebeur nissen in werking heeft gesteld hem treft dan ook de zwaars; straf", vond de officier, die vo-j hem f 500,- boete eiste en voorwaardelijke ontzegging het rijbewijs voor 4 maanden kantonrechter legde de feur slechts de geëiste boete op. Een jeugdige automobilist st( terecht omdat zijn auto tegen boom was aangetroffen en hijzj onvindbaar was geweest. ,,lk z niet achter het stuur, want ik h; wat op John heeft gereden", t< weerde verdachte. Maar de oi cier geloofde niet zo hard in bestaan van John, van wie gee achternaam bekend was. „Ikke deze verdachte maar al te goej Hij heeft net van de politierecht 46 ii 18 maanden ontzegging van rijbewijs gekregen voor een ajoeg dere zaak. Omdat dit ermee i jonc maken heeft, wil ik mijn eis hl laagstellen: 75,-". De kantonrechter sloot zich hierfc aan u. EU£ „J m fi ent er N mg et vi lar •ek WIE O WIE toch Bui nde hi de de Je kunt je niet zo maar van eg parkeerovertreding afmaka door te beweren dat iemand ders gereden heeft, en dat) niet meer weet wie. „Dan moi u in het vervolg maar een bete? administratie bijhouden", j de officier tegen een inwone van Amersfoort, die beween dat wel vijf personeelsli met zijn auto gereden kom hebben tijdens een verhuizii „Anders konden we immi nooit vervolgen, dan heeft dereen wel een andere smi De eigenaar blijft verantwooi lijk. Daarom eis ik f 75,- tegenl wegens het niet bekend mal van de identiteit van de bestui der. En dat is een hoger bedt dan de gebruikelijke parki boete". 2 oktober Speurtocht 'Op naar de schat'; 9 oktober Poppe kast; 16 oktober Videomidd met tekenfilms, ledereen tusa de 6 en 12 jaar is welkom in dansschool aan de Lepelaar 61 Kinderclub is open vanaf 13 uur. De kosten zijn f 0,50 f kind. Het kantoor van Myresjö is volgens eigen systeem gebouwd. LEUSDEN - De Zweedse ambas sadeur in Nederland, de heer H. Danelius, verrichtte vrijdag in Leusden de officiële opening van het nieuwe kantoor van My- resjö Nederland. Het pand is ge vestigd aan de Hamersveldse- weg. De openingshandeling bestond uit het onthullen van een zuil in de tuin voor het nieuwe Myresjö-kan toor. De plechtigheid werd biiae- woond door onder anderen burge meester J.W.M. Rademaker, wet houder Jan Wagenaar en relaties van Myresjö, een bedrijf in hout- skeletbouw. Deze BV is reeds zo'n zes jaar in Leusden geves tigd en biedt werk aan zes men sen. Vrijdagmiddag hield Myresjö 'open huis' waardoor menigeen de gelegenheid kreeg het kan toor, dat er zeer huiselijk uitziet, te bezichtigen. De Zweedse ambassadeur onthult het naambordje van Myresjö hout skelet bouw. ACHTERVELD - Rond kwam voor tien kwamen ze binnen: de Achterveldse ouderen die waren ingegaan op de uitno diging van de WOL voor een kennismakingsochtend in De WOLboom. Degenen die met eigen vervoer kwamen hadden andere ouderen meegenomen en de WOL had ook een busje gechar terd waarmee een achttal Achtervelders veilig arri veerde. Dinsdagmorgen 24 september vonden ze een parkeerplekje in de buurt van De WOLboom. De oudere Achtervelders zagen meteen al een bekend gezicht. Ze werden namelijk verwelkomd door mevrouw Kleinveld. Dit da- gelijks-bestuurslid is zelf een be kende Achterveldse. Zij kon een groot aantal ouderen welkom he ten. Na haar vertelde bestuurslid de heer Kramer wat de WOL is en wat de WOL wil bereiken voor alle ouderen in de gemeente. De WOLboom staat open zowel voor ouderen uit Leusden-Zuid, uit Leusden-Centrum als voor oudere Stoutenburgers en Achtervelders. Dat de ouderen in Achterveld dit hadden begrepen, bleek heel dui delijk uit de grote opkomst' ruim veertig bezoekers. Ze waren aandachtige luisteraars naar de beide bestuursleden en lieten zich de aangeboden koffie en cake goed smaken. Nog een ander Achtervelds bestuurslid, mevrouw Rutte, had een groot aandeel in het succes van deze ochtend. Na het welkomst- en luistergedeelte van deze morgen bleek de bezoekers zich snel thuis te voelen in De WOLboom. De kaarten, soms zelf meege bracht, kwamen vlug op tafel. Ook het rummy-spel vond direct afne mers, die andere bezoekers tot Leusden Centrum en 11 in Leusden Zuid) traden tien leer lingen van de muziekschool op onder leiding van Ada Bijlsma in de Bibliotheek De Boekenmo len. Ze zorgden voor een wer velend optreden van voorna melijk fluit-instrumenten. Er werden strips gelezen en ruild, er waren gratis bul met naam. wedstrijden ifjfenm; volwassenen en men kon stand van Unicef bezof fst0PP Maar er kon in de bibhothP en uiteraard ook gewoon gelei worden. Khtsbac tsverv 'tsbac dat drie werknemers tegelijkertijd 25 jaar bij hun werkgever in dienst zijn. De Vor: ,,Uit het feit dat er zoveel klanten, leveranciers, enz. aanwezig zijn is voor mij een dui delijk teken dat er een goede band tussen het bedrijf, werkne mers en Louis is. Als je er over nadenkt is 25 jaar een lange tijd Wat hebben jullie in die tijd niet meegemaakt. Er kwamen nieuwe machines en aanpassingen Ik vind het ook fijn dat er zoveel fa milieleden aanwezig zijn, zeker in het bijzonder de echtgenotes en de kinderen. Gerrit Louis is inder tijd door mijn broer gevraagd bij ons te komen werken In de loop van de jaren is gebleken dat dit een goede zet is geweest Hij- heeft zich al die jaren als een ge weldige goede vertegenwoordiger en verkoopleider getoond." Dat Gerrit Louis het niet altijd makke lijk had bleek uit zijn eerste ver koop, een dorskar Na reparatie en een opknapbeurt bleek dat er geld bij moest. De Vor: ..Georg Boutens was als militair gelegerd in Amersfoort Na zijn diensttijd is hij hier blijven hangen en bij ons terecht geko men. Als service monteur heb je het niet altijd gemakkelijk gehad. Je bent een persoon die het recht voor zijn raap zegt en dat wordt gewaardeerd. Je hebt al je krach ten aan de zaak gegeven en we zijn je daar zeer dankbaar voor. Kwamen er klanten op de vrije Per bedrijfsauto werden de jubilarissen door Achterveld gereden. enthousiaste leerlingen van dit i spel maakten. Na een aantal lekker consumpties en een gezellige ochtend was het veel te gauw half twaalf. Veel Ach- terveldse ouderen vonden dat deze ochtend in de gezellig inge richte WOLboom zo goed was. dat ze meer naar De WOLboom I willen komen. Aan het eind van deze kennis makingsochtend kon nog wor den meegedeeld, dat de WOL I elke veertien dagen een onder- linge auto-meerij-dienst wil or ganiseren naar De WOLboom j op dinsdagochtend. Dat wil zeg- gen dat men zich kan opgeven voor dinsdagmorgen 8 oktober j en ook voor 22 oktober bij me vrouw Kleinveld (tel. 2127) en mevrouw Rutte (tel. 1737). Een j goed vervolg op een zeer ge slaagde ochtend In De WOL boom. LEUSDEN - Donderdag 26 september was tenorsaxofo- Overigens zijn de ouderen uit Stoutenburg en Achterveld ui teraard iedere dag welkom in de WOLboom. Na de kennisma kingsochtend is dan ook al een aantal ouderen uit Achterveld in de WOLboom gesignaleerd. nist Karei Teunissen de gast- solist op het Jazzpodium 'De Hakhorst'. In alle opzichten een musicus die zijn vak ver staat, qua toon geïnspireerd door Stan Getz, maar wél met een duidelijke eigen op vatting van improviseren. Beheerst werkte hij zich door de toch niet zo eenvoudige stukken, zonder zich te buiten te gaan aan goedkope effecten. Een van de beste stukken was het niet zo ge bruikelijke, maar schitterende 'Whisper not' van Benny Golson Als onverwachte gast kwam bó sist Raphael Sofner binnenvalli die de laatste twee sets van W lem Meyboom overnam. Dez jonge talentvolle muziekstudi viel vooral op door zijn verrassen knappe soli, die door het pubis hoorbaar gewaardeerd werden. Komende donderdag 3 oktoö wéér een tenorsaxofonist, ditm3 Bart Jutte, die in Utrechtse Jaz kringen goed bekend staat Aanvang 21.30 uur, toegang tis. w weekindegemmte/ LEUSDEN Dinsdag 1 oktober 20.00 uur: Commissie OW RO commissieKa- j mer gemeentehuis 't Erf 1 Woensdag 2 oktober 19.30-21.30 uut: informatiemarkt aanstaande ouders, kruisgebouw Rozengaar- de 33 Woensdag 2 oktober 9.00 uur Themaochtend VOC) t Vooronder j Burg Van der Postlaan 2 Donderdag 3 oktober 19.45 uur: Valleiconcert. RK Kerk, Hamers- 1 veldseweg 51 Donderdag 3 oktober 20.00 uur. Bijeenkomst Gereformeerd Maat- schappelijk Verbond. Koningshof I Hamersveldseweg 95 Maandag 7 oktober 20.00 uur: commissie Welzijn Onderwijs, commissiekamer gemeentehuis, t I Erf 1 Dinsdag 8 oktober 19.30 uur: Modeshow 2e Handsje. AC restau- j rant, Oud Leusden LEUSDEN - Wat wordt er aan ons voedsel toegevoegd is het thema dat woensdagochtend 2 oktober gehouden wordt in het Vrouwen Ontmoetings Centrum. Mevrouw Lea van Eijsden, mede werkster van de Alternatieve Consumentenbond, zal dit on derwerp behandelen. Zij zal het hebben over wat er op etiketten van potjes, flesjes enzo voort staat, over de eventuele schadelijke stoffen in kort kokende producten zoals rijst, macaroni en andere kant en klaar producten Op donderdag 17 oktober zal ingegaan worden op de eventuele alternatieven, wat de voor- en na delen ervan zijn De twee thema's worden zo behandeld dat deze afzonderlijk bezocht kunnen wor den De toegang woensdag 2 okto ber is gratis en begint om 9 00 uur Er is kinderopvang aanwezig Voor meer informatie kan men bellen 946790. (advertenties) Dinsdag 8 oktober 20.00 uur: Bijeenkomst KPO. Groot Krax- horst. Bolderikhof 18 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 Kwiek geeft u een centrum voor tekstverwerking bv 8ergstraat 10 v Amersfoort 033 - 631824* LEUSDEN ACHTERVELD - Waar vind ik een boek over paardenHeeft u ook scriptie materiaal? Deze en talloze an dere vragen werden afgelopen zaterdag tijdens de nationale bibliotheekdag beantwoord De bibliotheken Nieuw Langen- beek. De Boekenmolen en de bieb in Achterveld hielden de hele dag open huis. ledereen was welkom voor informatie of kon er zomaar een kijk/e komen nemen Naast het boetevrij inle veren van boeken die de uit leentermijn hadden overschre den en bet uitdelen van gratis oroefabonnementen (57 in

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4