ot loda (za.) liet zich door hercules uit spel halen Halve winst BC Leusden B 5 Wie wordt de sporter van de maand? leusiler krant SPORTER VAN DE MAAND >©ii^lhiuiii©ffii J uiningparkers op valreep gelijk: 1-1 /innende treffer Voorwaarts niet toegekend Sportieve recreatie van start Puzzelrit AMBC DE KEUS IS AAN U: ïlfifil SPORTHUIS /aar? e vty ïn '9 va en. q ïchaj, i loda (zo.) kwam goed weg n", bs de Qd in hj e gee ..Ik k.e - m rechl /an anee fmakei and dat n mot beter DINSDAG 1 OKTOBER 1985 EUSDEN "Ze lopen harder achter de scheidsrechter aan m hem te beschermen, dan dat ze in de wedstrijd achter en bal aan sprinten". Deze krasse uitsprak van zondag-trai- er Meindert Vlugt, gaf overduidelijk aan waar het bij Roda I6 in de thuiswedstrijd tegen Voorwaarts uit Utrecht aan chortte. "Ze staan niet op scherp en zijn niet agressief ge en a- |oeg, terwijl de heren in oefenduels toch hebben aange- meet iond over karakter te beschikken. Maar nu het om de pun- hfc ngaat, is bijna niemand meer bij de les en bij machte om et vuur uit de sloffen te lopen. Onverklaarbaar, maar helaas ert aar aldus de Amersfoortse oefenmeester, die door het ge- rek aan gretigheid aan Roda-zijde zijn tactische vondst, irug naar de middenlijn en loeren op de counter, daarmee eoreen belangrijk deel de mist in zag gaan. toch zag het op het zonovergo- Buiningpark er voor Roda en la5#ndert Vlugt veelbelovend uit. ir het eerst deze competitie de zondag-trainer namelijk de in zijn ogen sterkste ba- elf beschikken. Het centrale duo bestond uit Jan van Eyden en Bennie Wittenberg, terwijl John Jansen, Remco Bosman en Peter Knijf in de aanval stonden, met Bas Peters tussen de linies om de spelpatronen uit te zetten. Dat het op papier allemaal eens klopte en de heren in de beginfase gehoor gaven aan het behoudend spel- concept, verliep het toch niet he lemaal volgens het "draaiboek". Enerzijds omdat de Leusdenaren vergaten om het speelveld echt klein te houden en anderzijds door te tempoloos de bal in de aanval te brengen en daarbij veelal de beide vleugels over te slaan. Op die manier haalde Roda zelf de angel uit eigen aanval. John Jansen kreeg zodoende wei nig bespeelbare ballen, terwijl Pe ter Knijf tegen zijn gewoonte in helemaal niet in het stuk voor kwam. Alleen Remco Bosman deed in aanvallend opzicht nog wel eens wat onverwachts, maar hij legde daar ook vaak zijn mede spelers in de luren, omdat de Roda-speler vergat om op het juiste moment de bal af te geven. Zo ging er van Roda geen enkele aOlSOI^ am ba envalli van W Dea kstudei ■rassen publie jrden. okiob t, ditma tse Jaz at jang gr nvoerder Bas Peters wacht af hoe Remco Bosman uit het persoonlijk duel komt dreiging uit. En het was maar goed dat ook Voorwaarts niet lek ker in de wedstrijd zat. Tot aan de 16-meter wisten de Utrechters el kaar redelijk te vinden, maar daar hield het dan ook op. Keeper Mar cel van Daatselaar en zijn collega aan de andere kant hadden in de eerste helft weinig klussen op te knappen. PUINHOOP Na de hervatting zou dit echter snel veranderen, toen de te veel fluitende arbiter een buitenspelsi- tuatie negeerde en Voorwaarts een corner gaf Hoog draaide de bal richting tweede paal, waar twee Voorwaarts-spelers alle ruimte hadden om hun schoen on der het leder te zetten. In eerste instantie stuiterde het schot op het lichaam van een haastig toe gesnelde Roda-speler, maar te gen de fraaie volley van de net in het veld gekomen Utrechter had ook keeper Daatselaar geen ver weer: 0-1 John Jansen had echter snel de achterstand kunnen nivelleren toen hij eindelijk eens van zijn be waker loskwam. Het schot ging voorlangs. En dat gebeurde even later ook met een kopbal uit een hoekschop. Toch kreeg de zwaar mgetapte Roda-aanvaller zijn zin, nadat hij in de vrije ruimte en op volle snelheid werd aangespeeld Sneed direct naar binnen en haalde vanaf rand strafschopge bied vol aan. Als een speer boorde de bal zich in de linkerbo venhoek: 1-1. Een juweel van een doelpunt, waaraan de Voorwaarts keeper niets meer kon doen, dan het speeltuig uit het net halen. Zou Roda uit deze fraaie treffer moed putten? Even leek het erop. En weer was het John Jansen die gevaarlijk doorbrak Ditmaal wilde de Leusdenaar echter de keeper omspelen. En dat had hij beter niet kunnen doen, want de Voor- waarts-goalie lag op zijn schoen voordat de Roda-spits er erg in had Daarmee was Roda's laatste ISDEN - Het scheelde bitter weinig of koploper Roda-za- was in Utrecht tegen het altijd lastige Hercules de geslagen status kwijtgeraakt. Op de valreep, in de laatste mut van de officiële speeltijd, toen een aantal Leusdena- op weg waren naar de uitgang en zich reeds met de te nederlaag in de competitie hadden verzoend, kwam la'46 toch nog op gelijke hoogte (1-1). Verdiend overi- is, want wat Hercules als thuisploeg over de gehele wed- Ijd genomen liet zien, was zeker niet de volle winst waard, ir ook Roda had geen aanspraak op meer dan de halve ist, omdat de manschappen van trainer Eltjo Kapenga door de getructe Utrechters volledig uit hun spel lieten in en aanvallend nauwelijks gevaarlijk konden worden, in de slotfase gingen bij Roda alle remmen los. Doelman Buunk ging zelfs mee naar voren. Zijn robuuste ver- lijning veroorzaakte paniek in de Hercules-defensie, oor nieuwkomer Harry Kerssies in de melee de gelijk- «r uit de vrije trap van Fokko van Leyenhorst kon bin- itikken. De koppositie werd mede door het puntenverlies de concurrentie weer met een week geprolongeerd. I hef sfeerloze complex op tpark Tuin-dorp Oost zag het 'het begin zeker niet naar uit Roda'46 een moeilijke middag Bmoet zou gaan. Zonder de I immer geblesseerde doel- Jenmaker Ruud Stoelhorst, ^sback Chris van Beynheim, bezoek rst°Pper Jos Schoot Uyten- Kerssies wist echter met de riante kans geen raad. Het spel speelde zich voornamelijk op het midden veld af Zowel Roda als Hercules tikten het leder risicoloos breed De beide keepers werden in de aftastende fase nauwelijks op de bhothd 'P en verdediger Henk van iren, maar met Wilfred v.d. (voorstopper) en Oscar Dros htsback) uit het tweede als ^vervangers, dicteerden de sdenaren van meet af aan het met daarbij opnieuw aan- der Fokko van Leyenhorst als ra|e figuur die de 'lijnen' si uitzetten. Dat ging hem in 'e instantie redelijk goed af. Hoen de Utrechters het spel- fvan Roda in de smiezen kre- was het met de vrijheid van "I-zwarte spelbepaler snel Hij kreeg al snel een letje bij zich die met alle mo- '6 middelen het grootste ge- aan Roda-zijde, in de per van Fokko van Leyenhorst, 'anden moest leggen En het 9ezegd, hij deed dat met hoewel het soms iets te handig gjng. Desondanks Inoda de eerste mogelijkhe- N de score te openen. Harry Trainer Eltjo Kapenga,,We lieten ons aftroeven" proef gesteld. Dat enige diepte in het spel toch noodzakelijk is om in de buurt van het vijandelijk doel te komen, werd na ruim een kwartier nog eens nader onderstreept. Ein delijk ging Hercules met meer mankracht in de aanval. De bal kwam op de linkerflank bij de drib- belsterke buitenspeler. Handig ontdeed hij zien van opponent Os car Dros, zette vervolgens met nog een kapbeweging de vol gende Roda-verdediger op het verkeerde been en had plots vrij baan en de hoek voor het uitzoe ken Wat Berry Buunk, die nog bijna geen bal in zijn bezit had ge had, ook probeerde om het drei gende onheil te voorkomen, was nutteloos. Koelbloedig tikte de Domstedeling de bal in de korte hoek: 1-0. ONRUST En wat nu, hoorde je de spelers hardop denken? Veranderen van concept of op dezelfde behou dende weg met twee voorhoede spelers door blijven gaan. het laatste was het geval, maar omdat Hercules zich massaal voor eigen doel liet terugvallen en alles uit de hoge hoed toverde om het tempo uit de wedstrijd te halen, en daar ook met de medewerking van de laks optredende arbiter volledig in slaagde, was het voor Roda in feito vechten tegen de bierkaai, hoewel trainer Kapenga ook de hand in eigen boezem stak: ,,We waren na het tegendoelpunt te laks en lieten ons afbluffen In de rust heb ik de heren dan ook be hoorlijk hun vet gegeven. We mis ten duidelijk een stuk agressiviteit om het het stugge Hercules echt lastig te maken." Roda raakte door het negatieve spel van Hercules steeds meer van slag en dat kenmerkte zich in verdedigend opzicht door weife lend optreden van laatste man Eric Vreekamp en aanvallend door de schotloosheid van de ge hele Leusdense voorhoede. Ver der dan een eenmansactie van de sterk acterende Fake Schonewille Harry Kerssies: 'frommel gelijk maker'. die handig de buitenspelval om zeilde kwam Roda vooralsnog niet. In de tweede helft probeerden de Leusdenaren weliswaar met meer mankracht Hercules op eigen helft te houden. Fokko van Leyen horst en Ton Kaspers verschenen meer in de punt van de aanval. Onder het mom van weg is weg en alle seconden tellen, hield Her cules het toch niet bijster in vorm zijnde Roda van het doel weg Ook halverwege het inzetten van Klaas de Vries en even later van Hans Ruiterberg, zette niet echt veel zoden aan de dijk, hoewel laatstgenoemde een ziedend af standsschot voorlangs zag gaan Maar ook de Utrechters wisten met de counterkansen die er zo af en toe ontstonden weinig uit te richten En dat was Roda's red ding. Toen de naar rechts uitgeweken Co de Smalen onderuit was ge haald en Fokko van Leyenhorst de vrije trap in de 16-meter de poneerde, veroorzaakte de naar voren gestormde Berry Buunk zoveel deining, dat Harry Kers sies op slag van tijd toch nog de gelijkmaker kon binnenfromme- len hetgeen Roda op de valreep een belangrijk punt bracht. Peter Knijf kwam in het spel niet voor. De Voorwaarts overmacht was te groot kans op de winst verkeken, want het laatste kwartier was er één van irritatie alom, met de scheids- echter in een bijzonder zwakke hoofdrol Gevoetbald werd er nau welijks Eerst liet hij een forse trap van routinier Wil Snoek over zijn kant gaan, waarna de man in het zwart heel Roda tegen zich kreeg Ook daar trad hij niet tegen op. En toen de arbiter bij een doorbraak de voordeelregel vergat toe te passen en het plotseling wel no dig vond, om een Utrechter te no teren was chaos troef. Tussen de bedrijven door, had Voorwaarts uit een van de gevaarlijke corners bijna opnieuw de leiding geno men Op miraculeuze wijze bleef de bal uit het Roda-doel. De tijd was overigens bijna verstreken, maar wegens herhaalde blessure behandelingen, duurde de wed strijd langer dan normaal. Nadat de scheidsrechter met twee vin gers duidelijk had gemaakt hoe veel tijd er nog te spelen was, be gon Voorwaarts aan de laatste aanval Op links kwam een Utrechter volledig vrij in balbezit, ging het strafschopgebied binnen en liet een schuiver los Op dat moment floot de arbiter voor het einde, terwijl de bal onder de ar men van de grabbelende Roda- doelman in het net rolde. Wel of geen doelpunt, vroeg het publiek en uiteraard Voorwaarts zich af. Hoewel de arbiter achterna geze ten door enkele furieuse Utrech ters niet erg duidelijk was in zijn tekens - hij wees naar het midden - bleek de wedstrijd toch afgelo pen en bleef de 1-1 puntendeling op het scorebord De chaos was compleet. Roda werd dus toch één punt rijker, in een duel dat qua voetbal weinig bracht. De one-man-show van de man in het zwart vergoedde ech ter veel, zo niet alles. LEUSDEN - Zaterdag 5 oktober begint de 'sportieve recreatie', een uurtje sportief sporten op zaterdagochtend van 9.00 tot 10.00 uur in de sporthal 'De Korf'. Net als vorig jaar, toen dit trimuurtje uitgroeide tot een groot sukses. Tafeltennis, zaalvoetbal en -hoc key, volleybal, badminton, korfbal en de 'Coopertest' zijn enkele on derdelen Deelnamekosten voor volwassenen zijn f 3,- en voor kinderen tot 14 jaar - mits onder geleide - f 2,50 per keer De sporthal is 23 zaterdagmorgens voor een uurtje afgehuurd (van 5 oktober tot 8 maart '86) Voor de vaste deelnemers aan deze spor tieve recreatie ligt tegen 8 maart 1986 een leuke herinnering ge- reed LEUSDEN - Het debuut van BC Leusden in de 1e klasse van het District Centrum heeft in de openingsronde tegen 'buurman' ABCA-5 in Amersfoort één punt opgele verd, nadat beide teams vier partijen winend wisten af te sluiten. Het 'BCL-vlaggeschip' dat in Anja Seunninga een nieuwe dame kent, maar voor het overige volle dig intact is gebleven en in een sterke poule is ingedeeld met Houten 1, Thiela 3, Vollenhoven 1Selby 1OSM 3, Castellum 3 en ABCA 5, kreeg het in Amersfoort zwaarte verduren. Erwin Pieters kwam er als eerste heer niet aan te pas en moest met tweemaal 9-15 het eerste punt af staan. Glenn Gill bracht echter de balans weer in evenwicht door zijn opponent met 15-10, 15-10 aan de kant te zetten Voor de da mes viel er geen eer in het enkel spel te behalen Anja Seunninga, de huidige BCL-clubkampioene verloor met de cijfers 4-11 en 7-11 terwijl Janny Buunk met tweemaal 5-11 het schip in ging tegen haar Amersfoortse tegenstandster De tussenstand van 1-3 gaf wei nig reden tot optimisme, maar door knap spel van beide BCL-ge- mengd-dubbels kwamen de Leus denaren volledig in de wedstrijd terug. Janny en Glenn lieten het ABCA-koppel volstrekt kansloos getuige de 15-4, 15-7 zege Anja en Erwin ging het iets moeilijker af De 3 e<**«*-zege met de cijfers 10-15, 15-9 en 15-10 was echter niet minder fraai. De heren- en damesdubbel moes ten de doorslag gaan geven en met de resultaten van de enkel partijen in het achterhoofd, was duidelijk dat het lot in de handen van de BCL-heren lag. De 1e set werd met 15-9 gewonnen, de 2e set ging daarentegen na verlen ging met 17-18 verloren, waar door een 3e alles beslissende set noodzakelijk was. De Leusdenaren hielden voet bij stuk en pakten met 15-10 de par tijwinst, waarmee ze tevens één punt veilig stelden. Voor de da mes was daarmee de druk enigs zins van de ketel af Ze deden wat in hun vermogen lag maar konden toch niet voorkomen dat ABCA met 12-15, 10-15 de eindstand op 4-4 bepaalde Gezien de setstan den een terechte uitslag, waar mee BCL heeft aangetoond in de 1 e klasse thuis te horen. Overige uitslagen BCL SENIOREN BCL6-ABCA10 7-1 Eemnes 4 - BCL 4 5-3 JEUGD Hoogland 1 - BCL 1 4-4 Eemnes 2- BCL 3 3-5 BCL 5 - Inside 3 2-6 BCL 6 - Hoevelaken 6 2-6 ABCA7-BCL7 1-7 ACHTERVELD - Door de A.M.B.C. Achterveld wordt zon dag 6 oktober weer een puzzel- rit georganiseerd. De lengte van deze rit is ongeveer 40 km. Er wordt gereden onder een eigen reglement en er kan worden deelgenomen in de sport- en tourklasse. De uitzetter is de heer J. Ren- «ema uit Amersfoort Inschrijven vanaf 13.30 uur in hotel De Ros kam te Achterveld Er zijn weer een aantal mooie prij zen te winnen. De rit telt mee voor het clubkampioenschap. Tijdens het uitrekenen zal er weer een bingo worden gespeeld n (Van de redaktie LEUSDEN - Met ingang van oktober zal de Leusder Krant in samenwerking met Sport- huis Pim Berghuizen (winkelcentrum De Hamershof) starten met de verkiezing van SPORTER VAN DE MAAND Het gaat natuurlijk om sporters uit Leusden, die op de één of andere wijze in de bepaalde maand zijn opgevalen in positieve zin De man of vrouw, jongen of meisje, die voor deze titel wordt uitverkoren, ontvangt uit handen van Pim Berghuis een passend sport artikel Uiteraard biedt de redaktie van de Leusder Krant ook een aardig presentje aan. De uitverkoren sporter van de maand komt natuurlijk met foto in de krant. Wie komen voor de titel in aanmerking? Eigenlijk iedere sporter, van jeu de bouler tot schaker, ongeacht de leeftijd. Als men maar in de gemeente Leusden woont en in Leusden de sport beoefent. Iedereen mag suggesties doen en namen inzenden Zet u er dan wel even bij waarom u een bepaalde Leusdense sporter kandidaat stelt voor de titel? Met daarbij natuurlijk gegevens over de aard van de sport, de vereniging waarvan hij of zij lid is, U kunt uw suggestie tot en met de laatste dinsdag van de maand inzenden. Ons adres- Sportredaktie Leusder Krant, Asschatterweg 19 of Postbus 11 Aan het eind van het inmiddels voorzichtig begonnen seizoen, in mei 1986, zal de sporter van het jaar worden gekozen. Voor alle duidelijkheid: over de keuze van de sporter van de maand is geen corresponden tie mogelijk. Doe mee! Lever uw suggestie m. Ik ben van mening, dat tot sporter van de maand dient te worden gekozen- Naam: Aard van de sport: - Naam sportvereniging: Omdat: Mijn naam is: Adres: Formulier kam iedere maand ingezonden worden tot en met de laatste dinsdag van die maand. Ons adres is. Sportredaktie Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-centrum Winkelcentrum Hamershof-Leusden Tel. 033-945263. 1 1 n

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5