Antilopen-junioren waagden zich aan Engels korfbal leuvelcrossers aas in eigen huis Direktbank verstevigt contact met Mixed Hockey Club Leusden Bowlinguur uitslagen Kwaliteitsverbetering centraal in beleidsplan MHC Leusden Jeugdclubkampioenschappen LTV Leusden afgerond I leusdET krant Haaien gelijk tegen De Vest Uitslagen dames- schieten Semi-internationals winnen met 2-17 Uitslagen Ons Genoegen DONDERDAG 3 OKTOBER 1985 sport 11 LEUSDEN - Antilopen is op de per beschouwd van dat week- fidje rust niet slechter gewor- n. Op de eerste plaats konden dames en heren de eerste iken zonder winst de revue in passeren en met het oog op volgende competitieduels na- )r analyseren, zodat de Leus- jnaren met frisse moed en rdevol zelfvertrouwen zater- tegen DTV de draad weer Innen oppakken. En als het in kan resulterend in het eer succes. Want dat Antilopen punten hard kan gebruiken zich niet nu al in een bijna uitzichtloze positie te manouvre- ren, geeft de ranglijst overduide lijk weer. Winst op DTV zal de burger weer moed geven en is als je het pro gramma bekijkt strikt noodzakelijk, omdat de ploegen die nog het dichtst in de buurt staan elkaar de punten afhandig zullen maken of een puntendeling overeenkomen. ROG heeft na het nipte 11-10 verlies bij DTV toch de beste papie ren, zodat de Sperwers op een punt zullen blijven staan. Als Antilpen het eerste schaap over. dan volgen er alras meer en zal de rode lantaarn snel aan een ander over- iate Si .01 ngeni Steur- a SiTrt 3 8. S s Pa'* rard H man vwnald Voorn LEUSDEN - Onder buitenge woon goede omstandigheden werd afgelopen zondag op de fietscrossbaan van het Jan Ban- ninkpark een afdelingswedstrijd verreden, die meetelde voor het districtskampioenschap. De Leusdenaren hadden de zaken in eigen huis goed voor elkaar. Niet minder dan twintig prijzen kaapten de jongens en meisjes voor de neus van de concurren tie weg. Junioren: 9 jaar: 1 Achim Numan 12 jaar 1. Dennis Arreman. 16 jaar 1 Hans v.d Berge Powder Puffs; 16+ jaar 1 Sylvie Elvë Experts: 9 jaar. 1 Thijs Visser; Igor Glattli gedaan kunnen worden Aan de kop gaat de strijd om de hegemonie onverminderd voort. Wordt Kwiek had met de Sperwers getuige de 11-7 zege weinig moeite en hield daarmee zonder problemen de on geslagen status en de koppositie in stand. Ons Eibernest, de komende tegenstander van de Friezen is echter in de ..winning mood'' en er dus alles aangelegen om de pro gressie voort te zetten. Blauw Wit Heerenveen en Stanfries kunnen beide geen misstap permiteren, als ze tenminste de intentie hebben om in de top van de promotieklasse mee te willen draaien. En zoals een goed Fries betaamt, hebben ze dat Factor geluk zal in dit provinciaal duel van beslissende betekenis zijn. Uitslagen afgelopen weekend DTV-ROG 11-10 Stanfries-Antilopen uitg Ons Eibernest-BW Heerenveen 10-8 Wordt Kwiek-Sperwers 11-7 De stand na 4 ronden Wordt Kwiek 3-6. DTV 4-6; Ons Eibernest 4-5; BW Heerenveen 4-4, Stanfries 3-4; ROG 3-2; Sperwers 4-1Antilopen 3-0; Programma komend weekend: 5-10-85 Antilopen - DTV ROG - Sperwers 6-10-85 BW Heerenveen - Stanfries Ons Eibernest - Wordt Kwiek 10 jaar 3. Michael Noordam 13 jaar. 1 Olav Glattli. 14 jaar 1 Danny Mosterd 15jaar:1 Mare Mutsers 16 jaar 2 Mmko de Nooy 17 jaar 1. Thijs Borsten. 3 Reinald Voorn Open Klasse: 8'9 |aar 1 Thijs Visser. 2. Igor Glattli. 12/13 |aar: 1. Olav Glattli 14/15 jaar: 1 Mmko de Nooy 16+ jaar 1 Mmko de Nooy. 2 Nick Glattli; 3. Reinald Voorn. Een dag eerder stond een aantal Heuvelcrossers in Baarn bij een regionale clubontmoeting aan de start. De resultaten aldaai waren Junioren: 9 jaar 3 Rene Timmerman 10 jaar 1Thijs Visser 3 Igor Glattli 15 jaar 1 Danny Mosterd 16 jaar: 1 Mare Mutsers 17 jaar 1 Mmko de Nooy 2 Thijs Borsten; 3. Rene Theusen Open Klasse: 8 9 jaar 1 Thijs Visser. 2 Igor Glattli. Tijdens een indoor-fietscrossga- la in Aalsmeer kwamen Dennis Arreman en Olav Glattli als resp. 3e en 2e over de eindstreep LEUSDEN - Voor de waterpo- lo-formatie van de Haaien is de competitie in de 3e klasse tegen de Vest met een 10-10 gelijkspel begonnen. In de eerste periode ging het score-verloop al gelijk op: 2-2. Bart Wanrooy en nieuweling Hein Pannekoek maakten voor de Haaien de doelpunten in deze openingsfase die gekenmerkt werd door nerveus spel. Pas in de 2e periode kwam de sterk vernieuwde Haaien-ploeq van trainer Ries v.d Vlasakker beter in het ritme, resulterend in een 3-5 voorsprong. Ronald Spek snijder, Silvester Claassen en op nieuw Hein Pannekoek waren de doelpuntenmakers. De Vest liet zich echter niet ..kopje onder" du- wen. Integendeel. De achterstand werd omgebogen in een 9-7 voor delige stand, nadat Harry van Schaik en Ronald Speksnijder de Haaien nog langszij (7-7) hadden geschoten Toen waren de Leus denaren weer aan de beurt om de score op te voeren Een benutte strafworp van Ronald Speksnijder Bij de juniorenschutters was het Rolf v?o Druten die zijn rivaal met 17 punten achter zich liet Hij be haalde de 87 punten Timo van Valkengoed behaalde 70 punten De overige uitslagen waren 3 Arnoud Vlug 60; 4 Gert Daatselaar 515 Frank van Dijk 48, 6 Laurens v.d Ven 40; 7. Bert Schimmel 30. en twee treffers van Silvester Claassen bracht de Haaien kort voor het einde de winst binnen handbereik, ware het niet dat de Vest op de valreep de gelijkmaker (10-10) op het scorebord schoot. LEUSDEN - De Direktbank heeft de contacten met de Mixed Hockey Club Leusden verstevigd door voor zowel dames als heren-1 nieuwe trainingspakken beschikbaar te stellen Daarnaast siert de naam van het bankbedrijf de shirts voor de komende seizoenen Ook de A1 junioren van de plaatselijke hockeyclub lopen in gesponsorde trainingspakken van dezelfde gulle gever, zij het dat de shirtreclame bij de jongens- en meisjes-elftallen ontbreekt Niettemin is MHC Leusden zeer vereerd met de geste van hun sponsor Op de foto MHC-heren in hun nieuwe out-fit. De jeugdkampioenen worden gehuldigd. LEUSDEN - Het hulsvrouwen/ mannen bowling lijkt in de nieu we opzet aan te slaan. Zowel op donderdag als dinsdag liepen de banen zo goed als vol. Slechts voor een enkeling is op beide dagen nog een plaatsje vrij. Op donderdag spelen de hoofd klasse en de 1e klasse A De overige komen op de vertrouwde dinsdagmiddag van 14 00 tot 15.00 uur in actie De uitslagen van afgelopen week waren Hoofdklasse: Bea Lier - Bernadette Bruin 1 "2-1V2; Ingrid Blerk - Rien Blerk 1 -1Margriet van Kalsbeek - Renier de Jong 1-1 1e klasse: Truus Beyer - Krijna Groe- neveld 1-1; Margot Woordes - Gon Reus 1-1 Hoogste game hoofdklasse Renier de Jong (175) Hoogste game 1e klasse Krijna Groe- neveld (165) Stand hoofdklasse: 1 Rien van Blerk 5 1030, 2. Bea Lier 4V2 1156. 3 ACHTERVELD - Na de senioren en junioren schutters zijn ook de dames weer van start ge gaan. Er waren negen leden die aan de onderlinge schietwed strijd deelnamen. Gezien de Margriet van Kalsbeek 3 1016.4. Ingrid van Blerk 2 1069. 5 Bernadette Bruin 1 Va 8616 Renier de Jong 1 577 Stand 1e klasse A 1 Krijna Groene- veld 4 1029; 2. Gon Reus 3 738. 3 Margot Woordes 3 711.4 Teus Beyer - 280; 5 Cobi Winters - 356 1e klasse B: Ria van Bentum - Ger du Pree 2-0; Agnes Kok - Ali Bontje 1-1 Margriet van Toren - Caroline van de Berg 0-0; Bep van Duyl 0 Hoogste game Ria van Bentum (125) 2e klasse B; Sjaan Eggens - An Jilderda 2-0; Miep van Kampen - Ina Bakker 2-0; Ida de Jong - Tineke Vonk 1-1Irene Maas 0 Hoogste game Miep van Kampen 142) 3e klasseC: Sjelvan Ooyen-Jetty van Donselaar 0-2, Reiny van Gils - Sue Jansen 2-0 Hoogste game Jetty van Donselaar (121) 4e klasse D: Henny Holthuis - Jo de Wild; Joke Los - Wilma Sikkens 2-0; Magda van de Krol - Gre van de Wiel 5e klasse E: Riek van Ooyen - Maasje van de Braak 1-1; Willy van de Lage- maat - Wil de Vaal 2-0; Bep Hassink - Will Sittrop 0-2; Nannie Doeland - Cobi Winter 2-0 Hoogste game Nannie Doeland (124) 5e klasse E: 1 Will Sittrop 5 888; 2 Bep Hassink 5 825, 3. Wil de Vaal 4 5814 Riek van Ooyen 4 880; 5 Willy van de Lagemaat 1 707, 6. Maasje van de Braak 1 624, 7. Cobi Winter 0 454; 8 Nannie Doeland 0 216; 9. Annie Biel 0 185 lange rusttijd vielen de uitsla gen niet tegen. Eerste werd Mien v.d. Burgwal met 88 pun ten. De overige uitslagen wa ren. aantal punten 2 Iny Kok 88 3. Ria Vos 86 4 Liesbeth Suermondt 84 5 Nel Tijmensen 80 6 JeannetVos 79 7. Tiny Tolboom 76 8 Anja van Rossum 69 9. Linda Smink 60 ren spraken Annelies wel aan. ter wijl dit voor de andere drie van minder gehalte bleek Het ..semi-international" zijn werd wat gerelativeerd doordat ook zij het amateuristische ervaarden Frank. ,,Je hoorde het volkslied nauwelijks en die vlaggen die aan twee palen waren vastgebonden, geven je niet echt het idee bij een interland betrokken te zijn" Ook het feit dat hun eigen Antilopentrai- ner de eindverantwoordelijke was voor de Nederlandse selektie deed hun verkiezing zekerder stellen. LEUSDEN - Voor de twee- je maal in haar 20-jarig be- taan heeft een Antilopenver- egenwoordiging de over- teek naar het Britse Ver- e7i nigd Koninkrijk mogen mee- fiaken. Was het vijf jaar gele en (juli '79) een junioren- roep van de Leusdense orfballers die hun vakantie an het Engelse korfbal aagden, ditmaal was een iertal jeugdspelers uitgeno- igd om Antilopen te verte- enwoordigen in de afde- ngsselectie van Midden-Ne erland. ladat Nancy Lahey in 1982 Is eerste en enige juniore S jen interland tegen België oigt. peelde, was het nu de beurt an Annelies Krikke, Marjon bbring, Walter Urbach en rank van de Pijpekamp zich Is „semi-internationals" in et oranje te kleden. Een en nder vond plaats in het Lon- ense voorstadje Mitcham. Introduceerde Nico Broekhuy- jnc en rond 1900 het korfbal in Neder- ?/70c md (afgeleid van het Zweedse ngball), de Engelsen werden pas a de oorlog geconfronteerd met et ,,oer-hollandse"-spelletje. Be- 4lle; taat de BKA (British korfbal asso- 9 val 8 en ,e jn( amer Kees van Buren iide. ciation) bijna 40 jaar. het Engelse conservatisme heeft ook in de sport haar invloeden tot op dit moment speelt het korlbalspel een geringe rol van betekenis De korfbalclubs worden voornamelijk onderge bracht bij bestaande rugbal-, net- balaccommodaties. waardoor een eigen leven nauwelijks geleid kan worden. Bovendien speelt het ver enigingsleven zich na de wedstrij den grotendeels af in de pub. waar kinderen onder 14 jaar niet binnen mogen komen. Daardoor is het nagenoeg onmogelijk om voor een opbouw te zorgen, zoals in ons land, waar de jongsten als welp (6/7 jaar) al als lid geboekt worden Zo lijkt het Engelse korfbal nau welijks de gelegenheid te krijgen zich te ontwikkelen. Op dit moment zijn er drie korfbalcentra te vinden in Engeland rond Londen vormt een zondagmorgencompetitie voor 30 clubs, verdeeld over drie divi sies, het drie vakken korfbal, terwijl daarnaast op de zondagmiddag in twee divisies 20 teams elkaar be kampen met het twee vakken-korf bal. Sinds kort kent Londen ook een juniorenleague (8-14 jaar). In het graafschap Kent bevindt zich het tweede korfbalbolwerk. waar ook met achttallen gespeeld wordt (30 teams verdeeld over 12 verenigingen in drie divisies). De jongste telg in het Verenigd Koninkrijk blijkt in Surrey te vinden te zijn. waar via de zgn. ..sportcen- tres" dit jaar 6 verenigingen met ieder twee teams een achttallen- competitie begonnen zijn. Al met al telt de BKA 1300 leden, waarbij niet het studentenkorfbal gerekend is. Want ook op de (oerdegelijke) universiteiten lijkt het korfbalspel wortel te schieten INTERNATIONAAL Al lijkt de president van de BKA tijdens de receptie na afloop van de interland overtuigd van de moge lijkheden. hetgeen hij verwoordde met ,,l believe in this game", de Nederlandse vertegenwoordiger van de stuurgroep Engeland, Jan Hanekroot, moet toegeven dat er nog het nodige verzet zal moeten worden (vooral ook door Neder landse verenigingen), alvorens het Britse korfbal enig internationaal aanzien zal genieten. Toch hebben de Engelsen tijdens de laatst ge houden Worldgames in Londen (een verzameling van niet-Olympi- sche sporten, waaronder korfbal) het korfbal onder andere via Sky Channel in woord en beeld profes sioneel begeleid, waardoor het ge heel (in tegenstelling tot de Studio Sport inbreng) wat spektakulairder overkwam bij het publiek. Op dit moment is het Engelse niveau dermate dat de interlands niet gespeeld worden tegen de nationale Nederlandse teams, maar tegen de diverse Afdelings- selekties. Toch zijn deze wedstrij den de impulsen die de Engelse jongeren er toe aanzetten te blijven werken aan een beter image. Op dit moment komen drie Engelse scheidsrechters ieder weekend over om in de Nederlandse en Belgische competitie hun wedstrij den te blazen. Ook worden regel matig Nederlandse trainers en ver enigingen uitgenodigd naar de ..overkant" te komen, om zo de Engelsen naar een hoger niveau te begeleiden DE INTERLAND Zo kon het ook niet anders, of de wedstrijd zou een ..walk-over" wor den van (Midden) Nederlandse zij de. Nadat de beide volksliederen, middels een eenvoudige platen speler met twee boxen van 10 Watt. ten gehore waren gebracht (waarbij een voorbijlopende hond het Engelse volkslied onderbrak, door met zijn staart een veeg tegen de arm te geven), was het de Leusdense Annelies Krikke die de score middels een doorloopbal opende. De Engelse onverzettelijk heid was de oorzaak dat het maar liefst twintig minuten duurde alvo rens van Nederlandse zijde het tweede doelpunt gescoord kon worden. Zelf waren de Engelsen niet in staat het taktische concept te vinden om de Nederlandse verde diging te slim af te zijn en moesten zij met een 0-6 achterstand hun overbekende „tea" gaan gebrui ken. Na de rust scoorden binnen 10 minuten Walter Urbach en weder om Annelies Krikke (respectievelijk via een doorloopbal en afstand schot). waarna ook Marjon Abbring (afstandschot) en nogmaals Walter Urbach de Antilopen-inbreng bena drukten Dat de einduitslag 2-17 voor de oranjehemden zou wor den, was voor de insiders geen verwonderlijke zaak en slechts van statistisch belang LEUSDENSE ERVARING Tijdens de terugtocht gaven de vier Antilopenspelers in de lounge van de boot te kennen deze erva ring niet te hebben willen missen Niet vanwege de tegenstand, maar. zoals Annelies dit verwoord de met ,.het gaat iets verder dan onze Nederlandse competitie en het voortdurend ronddraaien in het Leusdense korfbalkringetje Ook het Wilhelmus en de oranje-kleu- Voor wat betreft de invloed binnen eigen gelederen, waren ze alle vier minder positief Frank Je durft er nauwelijks over te praten, want je wordt al gauw als opschepperig bestempeldAnnelies ,,Er heeft de afgelopen tijd nooit iets over onze uitverkiezing in clubblad Prik kel gestaan; men vindt het zeker niet belangrijk genoeg of ze zijn bang dat we naast onze schoenen gaan lopen." Deze laatste indruk lijkt een vol komen misplaatste te zijn. want alle vier erkennen dat vele anderen op hun plaats dezelfde uitslag hadden kunnen bewerkstelligen Ook zijn ze het er roerend over eens dat er meer moet gebeuren Marjon ..Als je met ze praat, dan merk je dat ze best meer willen' We zouden een kamp moeten opzetten, gedurende bijvoorbeeld een week en dan met hen samen gaan trainen Walter vult aan ..Zij willen wel goed spe len, maar hun trainer is niet zo goed. Als die nu eens beter bege leid zouden worden" ..Eigenlijk zouden we daar als Nederlands team moeten verliezen, want op die manier werken we mee aan de promoting van onze sport in hun land", vertelt Annelies. Maar uiteindelijk gaat dit hen toch net iets te ver, want dan rest er toch nog altijd zo iets als „eer". En dat is iets wat niemand deze Leus dense korfballers na dit driedaagse reisje meer kan ontnemen LEUSDEN - De Algemene Leden Vergadering van de Mixed Hoc key Club Leusden, die onlangs gehouden werd, stond vooral in teken van de bestuursverkie zing en het bestuursbeleid voor de komende twee jaren. Zoals aangekondigd traden voorzitter Kees ten Broek, penningmees ter Ton Pronk en bestuurslid technische zaken Theo Willem- sen terug, na enige jaren 'dienstverband'. Juus Halsema (voorzitter), Rob Punter (pen ningmeester) namen de open gevallen plaatsen in het dage lijks bestuur in terwijl Eric Tim mer en Jan de Vries, gezamen lijk de functie van coordinator speltechniek voor hun rekening genomen hebben. De overige bestuursleden bleven op hun post waardoor het MHC-parle- ment op acht man/vrouw sterk kwam. Het bestuursbeleid voor de jaren 1985-1987, dat door het deels nieuwe bestuur werd gepresen teerd en met algemene stemmen door de aanwezigen werd aange nomen, is gebaseerd op vier bouwstenen, die de huidige ten dens van minder aanwas bij de jeugd, meer afzeggingen bij over gang van jeugd naar senioren en het vertrek van 'topspelers' naar clubs die hoger spelen om moet buigen in veel gunstiger ontwikke lingen Het handhaven van het le denbestand gekoppeld aan een logischer opbouw binnen de MHC Leusden en het verbeteren van de kwaliteit in zowel bestuurlijk, or ganisatorisch en speltechnisch opzicht zijn de belangrijkste uit gangspunten, naast zaken als be trokkenheid tot en uitgebreider in formatie binnen de club. Om aan één en ander te voldoen, zal spor tief gezien de heren-1 formatie naar de 1e klasse moeten promo veren terwijl de lagere heren teams naar boven mee zullen moeten doorschuiven. De dames kunnen zich op het huidige 2e klasse peil handhaven, zodat de overige dameselftallen de achter stand kunnen inlopen. Hoog spe len zal belangrijke neveneffecten opleveren, zoals grotere belang stelling van publiek en meer inte resse van bedrijfsleven voor re clame en sponsoring en niet te vergeten een blijvende bereidheid van gemeente tot steunverlening, aldus de samenstellers van het beleidsplan De vier korfballers die Engeland bezochten Annelies Krikke, Marjon Abbring, Walter Urbach en Frank van de Pijpekamp LEUSDEN - Op 1 september gingen de jeugdclubkampioen schappen van LTV Leusden van start. Vanwege de grote regenval in de eerste week van septem ber, waardoor de wedstrijdlei ding in grote problemen raakte, werd besloten alleen de singles te spelen en de dubbels uit te stellen. Deze werden afgelopen week gespeeld op een zon-over- goten park. Clubkampioene bij de meisjes werd weer Eline Maas. Bij de jongens echter moest Tom Lemstra dit jaar zijn meedere erkennen in Erik Corne- lissen. De uitslagen luiden als volgt: DEA 1 Eline Maas; 2 Chantal Mot DEB 1 Esther Haage, 2 Linda Wilden burg DEC 1 Gerdienke Mulder, 2 Desiree van Uffelen DED 1 Marpke Heneweer. 2 Ellen Benner ACHTERVELD - Ditmaal werd door 12 leden deelgenomen aan de onderlinge schietwedstrijd. De heer W. Voskuilen wist met 94 punten de eerste plaats te beha len. De overige uitslagen waren: 2 G Tolboom 89. 2 A van Daatse laar 89.4 A. Vlug 84.4 W J. Lagerweij 84.6 W. Wittebrood 81.7 J Voskuilen 80.7 L. van Hamersveld 80. 7. J Blom 80, 7 G van Hamersveld 80. 11 J E van Hamersveld 73; 12 W v d Kleter- steeg 72 HEA 1 Erik Cornelissen, 2 Edwin Cornelissen HEB 1. Ferdino Hernandez; 2. Renso Pronk HEC 1 Jasper van Blerk; 2. Jerome van Uffelen DDA 1 Marleen van de Horst'Conny van de Burgwal; 2 Luciënne Dunne- wijk'Angela Meeuwesen HDA: 1 Marco Bremer Erik Cornelis sen, 2. Daniël Lemstra Peter Smid GDA 1 Alette Mulder Mark Jansen, 2 Luciënne Dunnewijk'Edwin Cornelis sen DDB 1 Maaike Plantinga/Vivienne van Eyden;2 Caroline van Mourik Monique vn Kluyve HDB 1 Erwin Mulder Jeroen van Blerk, 2. Edwin de Rijke Erik Visser "DDC 1 Karin Morsing Gerdienke Mul der. 2 Brigit Joustra Rosanne Rijkers; 3 Nienke Smeels Nicole van Loo HDC 1 Thijs Hogenesch Jasper van Blerk. 2 Maarten Tuininga Robert van Almkerk GDC: 1 Desiree en Jerome van Uffe len, 2. Vanessa en Vincent van Milten burg; 3. Ellen en Robin Benner

Leusder Krant | 1985 | | pagina 11