Eerste lustrum dorpsconcert MEER DUIDELIJKHEID OVER BEHEER SOCIAAL-CULTURELE CENTRA GEWENST .Achterveld daar komen we weer' motto komend carnavalsseizoen Yoga Vriendenkring houdt open dag ID Nota b w laat nu al drie jaar op zich wachten leusder krant Zaterdag in Dorpskerk: asisscholen teken n muziek Oud papier aktie DWS VOORZITTER PLANADVIESGROEP: „SITUATIE ROND SOCCLE WARRIG" J Ledenvergadering De Puupenkoppen Nieuwe opzet tieneravond van De Til Peuterinstuif 'St 55. •ood ee. ONDERDAG 3 OKTOBER 1985 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Het Dorps concert Leusden viert aanstaande zaterdag haar eerste lustrum in de Dorpskerk. Zowel docen ten als leerlingen zullen aan verschillende con certen meedoen en zich De fraaie voorpagina, die hel programma van het dorpsconcert siert van hun beste zijde laten zien en horen. De algehe le organisatie is in han den van mevrouw Nicoti ne Witlox. Het concert be gint om 20.00 uur, de kos ten zijn 5,00 voor vol wassenen en 1,00 voor kinderen tot 16 jaar. De kaartverkoop is aan de zaal. Het programma ziet er als volgt uit: Voor de pauze presenteren drie muziekdocenten zichzelf en één of twee van hun leerlin gen Bea von Burg-Altera pre senteert Maartje Witlox. 13 jaar oud. op piano Anne-Marie v.d Berg presenteert Anoeska Niesing, 14 jaar, en Jacobien Smit. 13 jaar. op fluit Marijke Rodriquez presenteert Juan Manuel Parres, 14 jaar, op gitaar Bea von Burg brengt een sonate van L. van Beetho ven. Haar leerling Maartje Wit lox speelt een fuga van J S Bach en een etude van Heller. Annemarie v.d Berg is te ho ren in variaties van Fr. Schu bert over een lied uit Die Schó ne Müllerin. Zij wordt begeleid door Janine de Leeuw aan de vleugel Haar leerlingen Anoeska Niesing en Jacobien Smit spelen een duo van de Australische componist Euge ne Walkiers Marijke Rodri quez is te horen alleen en in combinatie met Juan Manuel Parres in enkele Spaanse werken. Ook speelt Juan nog alleen. Na de pauze vervolgt het programma met Michiel Boel houwer cello en zijn vader Willem Boelhouwer, piano brengen enkele (drie) werkjes van Paul Hindemith Michiel is 14 jaar oud Loes v.d. Akker, blokfluit, speelt samen met Gerrit v. 't Hart (clavecimbel of orgel). Werken nog onbekend Tot slot treedt het Leusdens Kamerkoor onder leiding van Wil van Hazendonk op met drie liederen over dieren uit de re naissance en drie zeemanslie deren van Ralfph Vaughan Williams scholen als deelnemer Onder meer De Bongerd en De Wegwijzer krijgen een uur les in muziek en beweging Dat geldt bovendien ook voor de thans - tijdelijk - in Amersfoort onderge- brachte De Hobbit^ 'ül5e open week wordt gehouden t) 7 tot en met 11 oktober Het 'f" rVafV7 tot •USDEN - De landelijke open voor basisscholen en mu- scholen, die landelijk in het >r van ..Musica '85" (het jaar de muziek) wordt gehouden, ook een aantal Leusdense doel ervan is. de samenwerking tussen basis- en muziekscholen te bevorderen Het programma voor de scholen in de regio Eemland wordt verzorgd door de regionale muziekschool. )pen dag dierentehuis op 4 oktober 4 oktober: werelddierendag. Het kan niet missen, ook het dierente- uis Amersfoort aan de Laan 1914 (no. 29) laat die dag niet ongemerkt oorbiigaan. De vereniging tot bescherming van dieren, afdeling imersfoort, heeft op die dag het dierentehuis wagenwijd opengezet öor iedereen die geïnteresseerd is in het wel en wee van het dier en in het bijzonder van het huisdier. Verder wil de afdeling natuurlijk Hes vertellen over haar werkwijze, doelstellingen en aktiviteiten. Er is en doorlopend programma met rondleiding door het dierentehuis oor het vaste personeel, een grabbelton voor de jeugd, een quiz over e diverse ..bewoners" van het dierentehuis met prijzen, video- oorstellingen met als thema „jeugd en dier" en er is een informatie land. Van 10.30 uur tot 13.30 uur is mevrouw dr. S. Nauta uit 'oudenberg present om uw vragen over uw eigen huisdier te eantwoorden. Om 10.45 uur en om 12.30 uur is er een demonstratie oor de heer De Hey uit Bilthoven met betrekking tot gedrags- en ehoorzaamheidstraining. Van 12.00 tot 13.00 uur houdt dr. C. F. Walst it Hoogland een huisdierenkeuring U bent welkom. Mocht u per auto omen. dan kunt u parkeren op het parkeerterrein van DHV tegenover et tehuis. ACHTERVELD - In verband met de oud^-papier actie van de muziekvereniging DWS zal za terdag weer een container wor den geplaatst op het Groot Ach terveldplein. Iedereen die zijn oud-papier op wil ruimen kan dit in deze container deponeren. Degenen die door bijzondere omstandigheden niet in de gele genheid zijn hun oud-papier zelf te komen brengen kunnen dit voor vrijdagavond 19 00 uur telefonisch melden bij Wout van Hamersveld, tel. 03425-1688 en Willem Wou ters. tel 033-941197. Hun papier zal dan worden opgehaald. Inwo ners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud-papier eventueel ook deponeren bij Willem Wouters, Hessenweg 95 te Stoutenburg LEUSDEN - „Met betrekking tot het beheer van de sociaal- culturele centra zijn ogenschijn lijk buitengewoon merkwaardige criteria aangelegd." dat is de me ning van Joost de Jongh, voor zitter van de Planadviesgroep adviseert de gemeente in zaken die betrekking hebben op het sociaal-culturele werk in Leus den. Het beheer van een aantal sociaal-culturele centra heeft de gemeente in handen gegeven van de Stichting SOCCLE. Over de wijze waarop dit beheer wordt uitgevoerd heerst veel onduide lijkheid. Het college van Burge meester en Wethouders is niet van plan om een discussie over SOCCLE op gang te brengen. „Dat moet de Planadviesgroep maar doen," schijnt de mening van het college te zijn. De raadsleden, die deel uitma ken van de planadviesgroep toon de zich tijdens de maandelijkse bijeenkomst van de planadvies groep erg verbaasd over het stand punt dat het college ingenomen heeft. ..We wachten nu al drie jaar op een stuk over SOCCLE dat B en W ons toegezegd hebben." aldus mevrouw P. Bosma (VVD) Voorzitter De Jongh had niet zoveel problemen met het feit dat het college geen stappen onder neemt. „Ik denk dat de positie van de planadviesgroep alleen maar sterker wordt, als wij zelf een aantal zaken op een rijtje zetten,aldus de voorzitter De Til huurt van SOCCLE. maar de baropbrengst is voor De Til, in tegenstelling tot de andere gebouwen. In principe streeft men naar een gelijke behandeling voor alle ge bruikers van de gebouwen In de praktijk lukt dat niet erg. zo werd maandagavond tijdens de verga dering van de Planadviesgroep duidelijk. ject," zo verzuchtte voorzitter Joost de Jongh Wel is bekend dat de gemeente jaarlijks zo n drie ton toelegt op de zes Leusdense ge bouwen De leden van de planad viesgroep hebben zich voorgeno men om zo snel mogelijk duidelijk heid te krijgen met betrekking tot de kosten van de diverse centra. Men wil af van een stichting SOCCLE die soms optreedt als een verkapte subsidiegever Als het aan de plan adviesgroep ligt worden alle pro jecten op dezelfde wijze beoor deeld Gebruikers die de huurpen ningen niet op tafel kunnen leggen kunnen altijd nog bij de gemeente aankloppen voor subsidie, zo meent het gemeentelijk adviesor gaan Ambtelijk medewerker M Pelli- kaan zag zelf nog een heel andere reden om tot een andere beheers vorm over te gaan ..Aan hetgehee! zit ook nog een ethisch kantje." aldus de heer Pellikaan De ambte naar wees op het feit dat het nu een belangrijk deel van het jeugdwerk in feite wordt betaald uit de barop- brengsten ..Hoe meer bier er ge nuttigd wordt, des te zekerder is men dat men de kosten voor het gebouw kan opbrengen Dat is de huidige situatie." aldus de ambtelijk medewerker GEUT Op dit ogenblik treedt SOCCLE op als beheerder van zes gemeen telijke gebouwen De principeaf spraak is inmiddels gemaakt dat ook de boerderij De Geut verder zal gaan draaien onder de vlag van SOCCLE. Op de vraag van de heer Seton waarom ook de ruimte waar in de WOL is gevestigd en de kelder van het gemeentehuis (Vrouwenontmoetingscentrum) niet onder het beheer van SOCCLE vallen, kon geen van de aanwezi gen een antwoord qeven. De planadviesgroep is vast van plan de zaken rond SOCCLE op een rijtje te krijgen. Op 15 oktober komt de planadvies groep weer bij elkaar. De hele vergadering wordt besteed aan het onderwerp SOCCLE. Ook voor de volgende vergadering zijn bestuursleden van SOCCLE uitgenodigd. CIJFERTJES INKOMSTEN Al direct bij de aanvang van de discussie over SOCCLE werd dui delijk dat een discussie over het beheer van sociaal-culturele centra vrijwel nuttelóos is als nien over onvoldoende cijfermateriaal be schikt Ook de uitgenodigde pen ningmeester van SOCCLE, de heer C Klaassen, kon niet in alle gevallen de gewenste opheldering geven De Stichting SOCCLE heeft het beheer over een zestal gebouwen in Leusden, die vallen onder de noemer „Sociaal-Culturele Cen tra" Deze gebouwen staan in Ach terveld (De Moespot). Leusden- Centrum (Boerderij Krakhorst. de schuur van eetcafé Hakhorst. Jon gerencentrum De Til, Het Rockers gebouwtje Rust en Vrede) en* in Leusden-Zuid (De Woelige Hoek) De beheersvorm is per gebouw verschillend, zo verklaarde de pen ningmeester van SOCCLE Eén van de discussiepunten rond het beheer van de gebou wen is het onderwerp „barop- brengsten". De stichting SOC CLE wil graag dat de winsten naar de stichting vloeien. In een enkel geval is dat ook zo gere geld. Eén van de uitzonderingen op deze regel is het jongeren centrum De Til. Het bestuur van De Til huurt het gebouw van SOCCLE voor een overeengeko men prijs. Inventaris is, in tegen stelling tot andere sociaal-cultu rele centra, eigendom van de RK stichting voor jeugd- en jonge renwerk. Bij De Til ziet men geen enkele reden om baropbreng- sten af te dragen aan de „huis baas". GEEN LIJN „Er is geen enkele lijn tot ontdek ken in de kostenverdeling per ob- Huurvoorwaarden SOCCLE voor de verschillende gebouwen niet gelijk. Hier boerderij Groot Krakhorst IET 1 -y* ïnafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden herschijnt elke dinsdag en donderdag. loofdredakteur: Bert Vos tindredakteur: Hans Mosterd ledaktie: Boudewma de Boer fedaktie-secretariaat: Mia Veer "levering kopij en advertenties: 'oor hel dinsdagnummer tol uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor hel londerdagnummer lol uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur ledaktie en administratie: tantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Cenlrum Op weikda en qeopen van 09 00 lol 12 00 uur en van 14 00 tol 17 00 uur Teleloon 33-941495 (administratie) -941494 (redaktie) Abonnementsgeld 64,60 3 per jaar. geia: 1 32,80 per half jaar, 16,65 per kwartaal 'achten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te ebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan konlakt op met onze ^'dagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uuri 033 940691 Bij geen gehoor kunl u kontakt opnemen met onze 'soekleur bezorging overdag 03420- 94206 'bestellen foto's: «neeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen n«t uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling P9'ro 871441 t.n.v BDU b.v te Barneveld. met duideli|ke vermelding an gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto ,erd 9eplaatst. Nabestellen kost 5.- per exemplaar (formaat 13x18 l^en 10.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). kunt ook contant betalen op ons kantoor. eusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u e gewenste foto('s) thuis LEUSDER KRANT is een uitgave van de rantenkombinatie te Barneveld BDU- ACHTERVELD - Maandag- I avond hield de carnavalsver eniging De Puupenkoppen haar jaarlijkse ledenvergade ring met een hartelijk welkom tot de aanwezigen. In het bij zonder verwelkomde hij het ere-lid Cor de Vette. Komend seizoen zullen weer diverse evenementen bezocht wor den. Op 23 november gaan de Puupenkoppen naar de Intra- da te Scherpenzeel. Men kan er uren genieten van het op treden van groepen dansma riekes en vele kapellen. Bij de carnavalsvereniging de i Leutbroeken in Amersfoort zal de Pronkzitting worden bijgewoond Dit is op 11 februari 1986 Ook leden zullen mee kunnen. Op 6 februari 1986 wordt weer een be- zoek gebracht aan Zon en Schild te Amersfoort Tevens deed de president na mens de secretaris en de penning meester een verzoek aan de leden om bij verhuizing wel even een adreswijziging toe te zenden Dit voorkomt veel werk Tijdens de Boerenkielenbal zal de band Beetje Baen optreden en bij het Groot Carnaval de band Magnum De notulen van de vorige vergadering werden ongewijzigd goedgekeurd Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat er weer een actief jaar achter de rug was Het bestuur bestaat uit vijf leden waarvan twee leden uit de Raad van Elf De vereniging heeft mo menteel 170 leden, te weten 50 echtparen, 69 enkelingen en een erelid. AKTIVITEITEN Buiten de carnavalsactiviteiten werd er ook deel genomen aan de avondvierdaagse, de sterrenslag. de braderie, touwtrekken te Amers foort. voetbaltoernooi te Hoogland, touwtrekken te Achterveld en de boomzaag en boomwerpwedstrij- den tijdens het Oostenrijkse week end Uit het verslag van de pen- ningniecöici uieer. uoi ei een klein batig saldo was. Financieel was men er het afgelopen jaar op achteruit gegaan Men hoopt het komende seizoen wel weer te red den De achteruitgang was te wij ten aan het niet laten betalen van inschrijfgeld voor de optocht, min der bezoekers tijdens de evenemen ten en de achteruitgang van de leden De kascommissie had de boeken gecontroleerd en alles in orde bevonden Aftredend als kascommissielid was Henk Voorburg In zijn plaats werd benoemd Bert de Vette die met Ries Hazelaar en Martin Wes- terlaak de boeken zullen controle ren De contributie blijft ook dit jaar weer ongewijzigd Tijdens de pau ze deed het bestuur een lijst rond gaan met een aantal motto's voor de komende carnavalsoptocht. De aanwezige leden konden ditmaal zelf bepalen wat zij het beste motto vonden Het motto dat de meeste stemmen behaalde is „Achterveld daar komen we weer Als be- Achterveld, daar komen we weer' stuurshd was periodiek aftredend Gijs Voskuilen Daar geen tegen kandidaten waren ingebracht blijft Gijs weer voor vier jaar in het bestuur Na de rondvraag sloot de president de vergadering Hij dank te allen voor hun aanwezigheid en de inbreng tijdens deze vergade ring en wenste allen een heel fijn Carnaval 1985-1986 toe. LEUSDEN - De Yoga Vrien denkring in Leusden organiseert op zaterdag 5 oktober een Open Dag. De bijeenkomst vindt plaats in Cultureel Centrum de Hak horst, Noorderinslag te Leus den. De Yoga Vriendenkring is een aktiviteit van de Stichting werkgemeenschap Eckehart. Deze werkgemeenschap omvat een Yoga- en Meditatiepraktijk. Er is een gedeelte ingericht als expositie ruimte, waar men naslag werken. folders, boeken, posters en dergelijke kan bekijken Dit is mogelijk vanaf 9.30 uur Om 10 00 uur wordt iedereen welkom gehe ten en wordt er een uiteenzetting gegeven over de verschillende vor men van yoga die er zijn Hatha- yoga is een van de meeste beoe fende yoga vormen De hathayoga lessen omvatten drie belangrijke kenmerken te weten Lichaams houdingen Deze versterken het lichaam en leren ons bewuster er in te leven Ademhalingsoefeningen. Deze stimuleren het terugvinden van ons natuurlijk adem ritme Ont spanningsoefeningen; Deze ma ken voelbaar waar en wanneer wij ons spannen, innerlijk verzetten. en hoe wij deze spanningen gelei delijk los kunnen laten. ledereen die zelf yoga beoefent kent deze kenmerken Het is echter goed om ook eens te horen welke andere vormen er zijn. Verschillen in karakter kunnen goed aansluiten bij een van de diverse accenten van yoga. Hierna volgt er een speciaal programma-deel waarin iedereen kan meedoen in een aan tal praktische lichaams bewustwor- dings-oefeningen Hierop aanslui tend wordt koffie en thee aangebo den, waarna er gelegenheid is voor een open gedachten wisseling. De ochtend duurt tot 12.00 uur en wordt muzikaal afgerond door een fluitiste die daarvoor ddoor de Yoga Vriendenkring uitgenodigd is leder die belangstelling heeft voor dit onderwerp of zelf yoga beoefent is van harte welkom Evetuele inlich tingen bij Mw R Abels, telefoon 941886 LEUSDEN - De Til start a.s. vrij dagavond weer met een reeks zoge naamde tieneravonden. Tot nu toe nodigde men voor deze avonden jongens en meisjes van acht tot veertien jaar uit. Men is echter tot de conclusie gekomen dat deze groep In feite te groot is. Men gaat de avonden voortaan splitsen. Er ko men tieneravonden voor jonge tie ners (acht tot 11 jaar) en voor de oudjes (elf tot veertien jaar). Aanstaande vrijdagavond 4 oktober gaat men van start met de „oudere tieners De jongens en meisjes kunnen dan vanaf 's avonds zeven uur tot hall negen in het jongerencentrum De Til terecht. Een aantal zaken blijven onveranderd. Zo bedraagt de toegangsprijs nog altijd het traditionele guldentje Ook is het voor de meeslen een vertrouwde erva ring dat de prijzen van de consumpties in het jongerencentrum ook zijn aange past aan het soms wat karige zakgeld van de tieners De eerste tieneravond van het sei zoen belooft een „Swingende avond'' te worden Muxiek en dans zullen de belangrijkste ingrediënten voor de avond zijn ACHTERVELD - In Ons Ge bouw wordt woensdagochtend een peuterinstuif georganiseerd. Er is tevens peutergym onder leiding van Corry Eichelsheim ledereen is met peuter welkom tussen 10.00 en 11.30 uur De koffie..staat klaar.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3