Nieuwbouw school en herstel sporthal gaan een jaar duren Solidariteitswinkel houdt aktie met bananen uit Nicaragua Grondverkopen ten bedrage van ruim f 280.000.- BDU yj ULJ otale brandschade uiteindelijk geraamd op 2,5 miljoen gulden: llbMlir«SIl| Vandaag in de Leusder Krant (ledingbeurs Klaarovers gevraagd leusder krant Verkoudheid onderwerp thema-ochtend Oefening op vliegbasis veroorzaakte geluidshinder Nieuwe EHBO cursus SERVA" jggSilB J.fL tf Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden II IsbI Geen krant ontvangen? VOLVO AMERSFOORT éT""" AUTOlSSE U pkrnnt DONDERDAG 10 OKTOBER 1985 17e JAARGANG NO. 44 lil Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en pi I administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV (van één onzer medewerkers) LEUSDEN-De brand, die in de nacht van 11 op 12augustus ten ruïne maakte van de openbare basisschool „De Hobbit" een flinke schade toebracht aan sporthal „De Meent", leeft gezorgd voor een schade van ruim twee en een half niljoen gulden. Het bedrag van de schade werd recentelijk door B en W van usden bekend gemaakt. Het herstel van de schade aan de portzaal gaat naar verwachting een half jaar duren. De lasisschool moet geheel nieuw gebouwd worden. Als alles neezit kan de nieuwbouw in ongeveer een jaar voltooid zijn. )e architect van het oorspronkelijke schoolgebouw heeft nmiddels al de eerste adviezen uitgebracht. rapportage over de gevolgen snde brandschade aan de school en de sportzaal stond deze week ter discussie in de commissie wel zijn en onderwijs. Unaniem waren de raadsleden in hun oordeel over de wijze waarop er in de afgelopen zes weken is gewerkt om de scha de zoveel mogelijk te beperken Niets dan waarderende woorden vanuit de raadscommissie over de snelheid waarmee is gewerkt NOODOPLOSSING Toen bleek dat de leerlingen van ,.De Hobbit" niet naar school kon den omdat het gebouw er eenvou dig niet meer was, is naarstig ge zocht naar een noodoplossing Dankzij de medewerking van de gemeente Amersfoort konden zes noodlokalen aan de Hamersveldseweg naderen hun voltooiing Het ligt in de bedoeling, dat ze 14 november gebruik worden genomen noodlokalen in deze gemeente ge huurd worden. Elke dag rijden er nu vier bussen van Leusden naar Amersfoort om de leerlingen van ..De Hobbit" naar school te bren gen. Voor de jongste leerlingen is een noodoplossing gevonden door ze te huisvesten in een drietal lokalen van de voormalige P C. Kleuterschool ..De Springplank" aan de Aschatterweg. Alle lokalen zijn vanzelfsprekend ook van meubilair voorzien. De firma die straks de nieuwe inventa ris mag leveren heeft bij wijze van service gebruikte meubeltjes bij beide schoolgebouwen afgeleverd Het schoolteam van ..De Hobbit" kan. zolang dat nodig is. de kelder van het gemeentehuis gebruiken voor teamvergaderingen en het verrichten van administratieve werkzaamheden. Ook het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft er toe bijgedragen de ..De Hobbit snel geholpen kon worden Het ministe rie heeft vlot de vereiste toestem- ming gegeven om tien noodlokalen te plaatsen aan de Hamersveldse weg Deze noodlokalen zijn inmid dels, binnen drie maanden na de brand, al bijna gereed. Op 14 no vember zullen ze. volgens af spraak. in gebruik genomen wor den. NIEUWBOUW De noodlokalen komen er te staan op huurbasis. De gemeente Leusden heeft het complex voor een termijn vanéén jaar gehuurd B en W van Leusden hopen dat er in die tijd een nieuwe school staat op de plaats waar ,.De Hobbit stond Met het Ministerie wordt overlegd of de school wat groter mag worden dan de ..oude" school. De basis school ,,De Hobbit" was namelijk uit zijn jasje gegroeid. Er was toe stemming om twee noodlokalen bij de school neer te zetten om alle leerlingen op te kunnen vangen. De permanente school had acht loka len. Het schoolteam van ..De Hobbit" hoopt, met de gemeente, dat men het in Den Haag goedvindt dat er een school met 10 lokalen ge bouwd mag worden De architect van de ..oude school" is inmiddels, op verzoek van de gemeente, aan het werk gegaan om een ontwerp te maken voor de nieuw te bouwen school. De ontwerpen zullen vol gende maand al in de diverse raadscommissies getoond kunnen worden B en W zijn zich er van bewust dat er een strak schema aangehouden zal moeten worden om een nieuwe school binnen een jaar van de grond te krijgen SPORTZAAL Inmiddels is komen vast te staan dat de sportzaal ..De Meent" niet afgebroken hoeft te worden. Het gebouw kan hersteld worden Naar verwachting gaat de herbouw zo'n halfjaar in beslag nemen. De kin deren die in de sportzaal hun gymnastiekles kregen, sporten nu in ..De Korf" Voor de sportvereni gingen levert het wegvallen van ,,de Meent" problemen op. Nu valt de situatie nog mee, als de buiten- sporters echter hun buitenvelden verruilen voor de binnenaccommo- datie wordt de situatie problema tisch. Een aantal verenigingen zal hun heil dan in Amersfoort moeten zoeken. De oachter van de bar van de sportzaal heeft zijn bron van inkom sten. als gevolg van de brand zien wegvallen De gevolgen hiervan worden echter gedekt door een bedrijfsschade verzekering De pachter had echter sinds 1 januari van dit jaar bij wijze van proef ook het beheer van de sportzaal op zich genomen Hij kreeg hiervoor van de gemeente een vergoeding. Om de betrokken beheerder niet de dupe te laten worden van de brand hebben B en W besloten om in ieder geval tot het eind van het jaar de beloofde vergoeding te betalen LEUSDEN/ACHTERVELD - Op vrijdag en zaterdag is in Leusden en Achterveld de Stichting Soli dariteitswinkel bezig met een verkoopactie van bananen uit Nicaragua. De actie heeft tot doel te protesteren tegen het han delsembargo van de Verenigde Staten tegen Nicaragua. Het initiatief tot deze actie is genomen door de NOVIB, de Stichting Ideeële Import, S.O.S.- Wereldhandel en het Nicaragua Komitee Nederland. Dit bete kent, dat de actie op landelijk niveau wordt gevoerd. In de Nicaraguaanse economie is de verbouw en export van bana nen een belangrijke steunpilaar. Toen in mei 1985 het handelsem bargo van de Verenigde Staten in werking werd gesteld, was dit dan ook een zware slag voor Nicara gua. Het grootste deel van haar bananenproduktie ging namelijk naar de Verenigde Staten Daarom probeert Nicaragua nu haar bana- nan in West-Europa aan de man te brengen. De actie van de Solidariteitswin kel - samen met nog ongeveer 500 groepen uit Nederland - is erop gericht, naamsbekendheid te ge ven aan de bananen uit Nicaragua. In Leusden en Achterveld gebeurt dit door bestelde bananen te distri bueren onder de klanten van de Solidariteitswinkel. Deze actie zal het komende weekend plaatsvin den. Tevens werden in een eerder stadium de plaatselijke groenteza ken en supermarkten geattendeerd op de mogelijkheden voor verkoop van Nicaragua-bananen. naast de grote, bekende merken. Door deze eenmalige, landelijke actie hopen de deelnemende orga nisaties op een toename van de vraag naar bananen uit Nicaragua in de reguliere verkoop Bananen uit Nicaragua worden verscheept. Vrijdag en zaterdag zijn ze te koop bij de Solidariteitswinkel. Jan en Gerrie Fousert in brief aan gemeente raad over giftige ligursterstruiken: „Voorkom onbehoorlijk en onzorgvuldig bestuur" pag. 3 Vrouwen geven aandacht aan gezond heid, veiligheid en milieupag. 3 B W in toelichting aan gemeenteraad: „Huidig tekort CAI was niet te voorzien' pag. 5 Oamesschietclub vierde eerste lustrum Modeshow in Huize St. Joseph gaf goed beeld voor komende winter Sport Film: drie Amersfoortse premièrespag. 9 Nannette Dijkdrenth fokt ganzen pag. 10 •Service-pagina. pag. 11 pag. 5 pag. 5 pag. 7 DOKTERSDIENST: zaterdag: tel. 941210 zondag: tel. 944223 LEUSDEN - De Unie van Vrij- lligers houdt weer haar jaar- ise bekende Kledingbeurs en el van 14 tot en met 18 oktober de zaal van de Chr. Geref. Kerk m de Grote Haag in Amers- ort. Op maandag 14 oktober 13.00 - 16.00 uur en op nsdag 15 oktober van 10.00 - 00 uur kan kleding worden geleverd, mits deze schoon is in goede staat verkeert. Het Khrijfgeld bedraagt 2,-. Er nnen in totaal 200 inschrijvin- n worden verwerkt. :J wordt zowel winter- als zo- ïkleding ingenomen en uitslui tend dames- en kinderkleding. Van deze beide soorten kan 10 stuks worden ingeleverd Géén he renkleding Wél schaatsen, rol schaatsen. tennis- en winter- sportkleding Ook schoenen en kin derschoenen worden ingenomen, waarvan vooral de laatsten prak tisch nieuw moeten zijn Op woens dag 16 oktober van 10 00 - 20.00 uur en op donderdag 17 oktober van 10 00 - 16 00 uur vindt de verkoop plaats. Op vrijdag 18 okto ber kan 's morgen van 10.00 - 13.00 uur worden afgerekend of de niet verkochte artikelen worden te ruggehaald 10% van het uit te betalen bedrag wordt ingehouden voor het UW werk Voor verdere inlichtingen tel 940357 en tel 728492 NG) h elM 3. 23 jveld. LEUSDEN - Voor de over steek op het kruispunt Noor derinslag. Rossenberglaan worden nog dringend klaar overs gezocht. De klaarover- dienst heeft tien vrijwillige medewerk(st)ers nodig om de kinderen vier keer per dag veilig over te zetten. Wordt de klaaroverdienst niet versterkt dan stoppen de klaarovers met het werk per 1 november. Geïnteresseerden die zich op willen geven kun nen kontakt opnemen met HannieCornelissen, Krakhorst 26. telefoon 944368 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU! Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers. 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Cenlrum is dage- li|ks van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 lot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - De kruisvereni ging Leusden organiseert een thema-ochtend met het onder werp: Verkoudheid en ooront steking bij peuters en kleuter. Na de inleiding over deze onder werpen, worden een aantal stellin gen besproken ..Hoe harder je snuit, hoe meer er los komt" ,.Je neus ophalen is vies, dus dat mag niet' ,.Om oorontsteking te voorko men. moet je altijd een muts of capuchon opzetten" ..Met extra aandacht en knuffe len tijdens het ziek zijn van de peuter, verwen je hem/haar". De vraag is. Wat doe je nu wel en/of wat doe je nu niet? Deze thema ochtend wordt verzorgd door Joke Zeydner, arls en Aagje Methorst, wijkverpleegkundige De ochtend is bedoeld voor ou ders die peuters en/of kleuters heb ben in de leeftijd van circa 15 maanden tot 3 VS? jaar en die lid zijn van de kruisvereniging. Er is crè che-mogelijkheid voor kinderen. Datum: donderdagochtend 24 okto ber. Plaats wijkgebouw aan de Rozengaarde 33 Tijd: 9.00-11 15 uur Kosten: 2.50 per persoon Telefonische aanmelding via het spreekuur van de wijkverpleegkun digen, maandag tot en met vrijdag van 8.15-9 00 uur. telefoon 941218. Aanmelding voor 18 okto ber. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 LEUSDEN - Vanaf dinsdag 8 oktober was er - tot hedenmid dag - een oefening gaande op vliegbasis Soesterberg. Het be trof een gezamenlijke oefening van personeel van de vliegbasis en van het 32-ste Tactical Fighter Squadron van de Amerikaanse Luchtmacht. De oefening was er de oorzaak van, dat vliegtuigen andere dan de gebruikelijke aanvliegroutes volg den, en bovendien 's avonds door vlogen, hetgeen tot geluidshinder leidde Voor de bewoners in de direkte omgeving van de vliegbasis kwam daar het lawaai van het luchthoorn-waarschuwingssy- steem nog bij. De oefening werd vandaag in de namiddag beëin digd ACHTERVELD - Dinsdag 15 oktober zal de plaatselijke EH- BO-afdeling weer van start gaan met een nieuwe EHBO-cursus. Deze zal worden gehouden in Ons Gebouw. De cursus zal bestaan uit 20 lessen van twee uur. Het cursus geld bedraagt f 95.- per persoon Voor deze cursus kunnen er nog enkele cursisten bij Degenen die belangstelling voor de cursus heb ben kunnen zich opgeven bij de secretaresse van de vereniging mevr. Chr Jansen-Kitselaar, Schoonderbekerweg 3a te Achter veld. telefoon. 03425-1589 (advertenties) dealer voor Amersfoort e.o. Amslerdamseweg 7 Tel 033-630154 Uw critical Mazda-dealer op i 10 minuten rijalstand van uw huis AMERSFOORT Fluorweg 43 - Amersfoort tel. 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken. Volg de 1 T borden naar ^-4AUTO ISSELT Industrieterrein De Issell soest mazoa LEUSDEN - In de komende raadsvergadering zal een drietal grondverkopen aan de orde komen. Met de transac ties is een totaal bedrag ge moeid van/ 281.112,-(exclu sief BTW). Het betreft perce len in de wijk Alandsbeek en in Achterveld. In Alandsbeek gaat het om een perceel grond van 240 vier kante meter, dat binnen het als buurtsteunpunt geplande ge bied ligt Koper is de heer J. G. Maarsseveen uit Leusden. Hij zaï op dit terrein de definitieve vestiging van Jacco's Cafeta ria'' realiseren, welk bedrijf nu nog wordt uitgeoefend in een tijdelijk onderkomen, gelegen nabij het perceel dat nu wordt gekocht. Met de transactie is een bedrag van 84.000,- ge moeid Onderdeel van de ver koopvoorwaarden is, dat het tijdelijk onderkomen binnen dertig dagen, nadat de nieuw bouw klaar is, zal worden ver wijderd. ACHTERVELD In Achterveld wil bouwbedrijf MIHA een kavel kopen, waarop het bedrijf vijf premie A wonin gen wil realiseren. Hiermee is een bedrag van 117.992,- gemoeid Tenslotte wil de heer J. A Wijntjes uit Achterveld een perceel bouwgrond kopen voor de bouw van een woning Dat moet, aldus het raadsvoorstel 79.120- opbrengen. Beide laatste bouwpercelen liggen binnen het bestemmingsplan Achterveld. Jacco's Cafetaria gaat definitief bouwen Het huidige onderkomen moet binnen dertig dagen, nadat de nieuwbouw klaar is. verwi/derd zi/n. zo luidt éen van de bepalingen in de verkoop-overeenkomst f Archieffoto Leusder Krant)

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1