Modeshow in Huize St. Joseph gaf goed beeld voor komende winter Huidige tekort CAI tras niet te voorzien" lamesschietclub vierde ellig eerste lustrum Voordelig saldo ruim f 690.000.- Echtpaar Hofland 55 jaar getrouwd ,Roda'46" krtwt: Uitslagen Ons Genoegen &W in toelichting aan gemeenteraad: schietavond 16 september 1980 Gemeentelijke jaarrekening '84: NCVB centrum NBVP dames Lezing Ger. Bond ONDERDAG 10 OKTOBER 1985 plaatselijk nieuws Hoogl veen E1 - Roda E2 v 11.00 TOV E1-Roda E3 v 09 00 Hoevelaken E2- Roda E4 v 10 00 Hoogland E3 - Roda E5 v 10 00 RodaFl - Soest F1 11 00 Achterveld F1 - Roda F2 v 11 00 Roda F3 vrij Roda F4-Baarn F3 10 00 Roda F5-KWA F2 10 00 AFD. ZATERDAG Roda 46-SVL 14 30 Roda 2-Eemnes 2 -12 30 DVS7-Roda3 15.00 Soesterberg 3 - Roda 4 14 00 FC Horst4-Roda 5 14 00 Roda 6-DVS11 14 00 Roda 7-FC Horst 5 14 00 AFD. ZONDAG Utrechtse Boys - Roda '46 14.30 Veenendaal 2 - Roda 2 11.30 Roda 3 - A foortse Boys 3 11 30 Roda4-KVVA4 11 30 Maluka Muda 3 - Roda 5 12 00 Roda6-KVVA7 11 30 Maluka Muda 4 - Roda 7 14.30 SEC A1 -Achterveld A1 5-0 Achterveld A2-Amsvorde A1 1-16 RodaB3-Achterveld B1 5-3 Achterveld C1-AP WC C1 7-2 RodaC5-Achterveld C2 3-1 BaarnDI-AchterveldD1 7-3 VVZ 49 D2-Achterveld D2 4-1 Achterveld E1-KVVAE2 1-1 Hoogland F1-Achterveld F1 4-2 Achterveld F2-Hoogland F2 ~0«3- Dames Junioren Scherpenzeel - Ach terveld 0-8 MeisjesSDVB 1-Achterveld 1 1-3 Meisies Huizen 1 - Achterveld 2 10-1 Programma komende zaterdag Achterveld A1 - VVZA A2 a 14.30 WZA A3-Achterveld A2 v14 00 TOVB1-Achterveld B1 v 12.00 LimaroCl-AchterveldC1 v 12.00 VVZA C5 - Achterveld C2 v 14 00 Achterveld D1-Amsvorde D1 a 13 00 Achterveld D2-VVZAd4 APWC E- Achterveld E1 Achterveld F1 - Roda F2 a 13 00 v 12 00 a 12 00 Achterveld F2 - Spakenburg F2 a 11 00 Dames junioren Achterveld 1 -TOV 1 a 11 00 Meisjes Zeewolde 1 - Achterveld 2 V 8 30 Meisjes Achterveld 1 vrij ACHTERVELD - Hoewel de se nioren schutters hun onderlinge schietwedstrijd hebben gehou den is geen uitslag hiervan ont vangen. Aan de onderlinge wedstrijd van de junioren werd door zeven leden deelgenomen Het was Timo van Valkengoed die de eerste plaats behaalde met 77 punten. De overi ge uitslagen waren 2 Rolf van Druten 73; 3. Frank van Dijk 62.3 Arnoud Vlug 62; 5 Gerl Daatselaar 60. 6 Laurens v d Ven 48; 7 Bert Schimmel 36 Diie door Ben Voskuilen. Hij" verwel komde mede namens Kitty van Hamersveld de aanwezigen en sprak de dames toe ,,De heren van de schietclub za gen jullie club als een eendags vlieg. maar het is wel anders uit gekomen. Jullie hebben het vijf jaar volgehouden en gezien de re sultaten moet men er zeker mee doorgaan Na de opening werd er begonnen met kegelen. Hiervoor waren een aantal leuke prijzen beschikbaar Tijdens het kegelen bleek dat en kele dames met het geweer en pistool meer punten konden beha len dan op de kegelbaan. Daarna werden de prijzen uitgereikt voor de best behaalde resultaten in het afgelopen seizoen. Clubkam pioene werd Anneke Oudshoorn met 2604 punten. Zij kreeg de wisselbeker door Ben Voskuilen uitgereikt Daar het de derde ach tereenvolgende maal was dat zij clubkampioene werd, mag zij de beker nu definitief in haar bezit houden Tweede werd Ria Vos met 2577 punten. Ook zij kreeg de beker door Ben Voskuilen uitge reikt De derde plaats was be haald door An Voskuilen met 2474 punten Daar Ben het niet leuk vond om de beker aan zijn echtgenote uit te reiken werd de heer Bijl verzocht deze taak var hem over te nemen Vervolgens werd de avond verder gezellig doorgebracht met kege len. De hoogste score werd be haald door Annelies Huurdeman met 220 punten De eerste prijs met een gelijk aantal punten ging naar de dames Liesbeth Suer- mondt. Iny Kok en Tiny Tolboom De tweede prijs was voor de da mes Jeannette Vos en Tiny Tol- bom, eveneens met een gelijk aantal punten De poedelprijs was voor de pech vogel van deze avond, Anja van Rossum De bijeenkomst werd door Ben Voskuilen gesloten mei een dank voor de aanwezigheid van de dames en een bijzondere dank voor degenen die deze avond hadden georganiseerd Alle aanwezige dames kregen bloemen De modeshow gaf een goed beeld van de mode voor komende winter ACHTERVELD - Woensdagmiddag verzorgden de firma Van Ravenhorst uit Stoutenburg (dames- en herenkleding) en de hoedenzaak De Linde uit Barneveld, een modeshow in huize St. Joseph. Hiervoor bleek van de zijde van de bewoonsters van het huis, Sine Cura en Wagenberg grote belangstelling te bestaan. Ook waren enkele heren aanwezig. De show werd geopend bij mon de van de directeur van het huis de heer Hilhorst Deze verwelkomde de aanwezigen Hij vond het fijn dat er zo n grote belangstelling was Hij dankte ook de beide fir ma's dat ze ook nu weer naar huize St Joseph hadeen willen komen Dit is zeker in het belang van een aantal inwoonsters, die niet zo ge makkelijk meer naar de winkel kun nen gaan. aldus de heer Hilhorst Hierna verwelkomde de lady speakster de aanwezigen Zij vond het leuk dat er mee rhren waren, dan het vorige jaar Mogelijk kan er volgend jaar ook iets dergelijks voor de heren worden gedaan een hele mooie eenheid maakte Er was voor elk wat wils. zowel voor de jongeren als voor de ouderen en ook voor elke beurs De getoonde jassen waren ook zeer mooi van kleur en uit de reacties van de dames bleek wel dat het hen ge weldig aanstond Na afloop werden de medewer kende dames met een geweldig applaus beloond De genoemde suggereerde zij De kleding werd getoond door medewerksters van de Zonnebloem, medewerksters van het huis en enkele andere dames De firma Van Ravenhorst toonde een groot aantal jassen, japonnen, pakjes enz De hoedjes van De Linde zorgden voor een fleurig geheel. De speakster wees op de nieuwe lengte tot ver onder de knie De getoonde kleding was in de nieuwe kleuren zoals kobalt blauw - grijs - groen en blauw Bertha van de Zande zorgde er voor. dat bij elk kledingstuk een bijpassende hoed werd gedragen Ook werd er steeds een bijpassen de tas gedragen hetgeen alles to firma's zetten hen in de bloemen Hierna was er voor de aanwezi ge dames gelegenheid de opge stelde en goed gevulde kledingrek ken te bezichtigen Tevens was er gelegenheid om te kopen, waarvan wel gebruik werd gemaakt Deze middag kregen de dames een dui delijk beeld van hoe de mode voor de komende winter is Met belangstelling volgden de toeschouwers de show (van één onzer verslaggevers) EUSDEN - In een uitgebreide toelichting van het college B W aan de Leusdense gemeenteraad geeft het college kennen, dat het huidige tekort bij de Centrale Antenne chting niet te voorzien is geweest. Men schetst uitvoerig gang van zaken, die tot de huidige - financiéle - toestand .ft geleid, en geeft aan dat er ten tijde van de besluitvor- ng in de gemeenteraad in 1978 en in 1982 een aantal wikkelingen niet te voorzien is geweest, let stuk, dat als titel.Toelichting op de financiële beschou- fig over de aangelegde Centrale-Antenne-Inrichting in jsden" meekreeg, zal komende maandag in de commissie anciële en economische zaken aan de orde komen. Ten tijde van het raadsbesluit 16 december 1982. waarbij krediet beschikbaar werd ge- d voor de uitvoering van het Ier uit te werken plan was er ake van een vertraagde uitvoe- als gevolg van ingediende waarschriften tegen de voorge nen oprichting van het ontvang en aldus de toelichting. )els Bovendien", zo vervolgt het ..was er sprake van de aan- 195 ighe'd van een tijdelijk ont- ig-station aan de Berkelwijk ten jeve van de signaalvoorzienin- van enige inmiddels gereali- rde wijken in de tweede fase' Het was niet mogelijk, om zelf- idig de Belgische TV-program- sle ontvangen. Wel werd mei- gemaakt van de onderzoeken plaats vonden zowel door irsfoort (het betrof hier een alverbinding tussen Hilversum lustenburg) als door Casema ging het om een kabelverbin- tussen Zeist en Woudenberg) die tot een kabelverbinding met Leusden zouden kunnen leiden" OPDRACHT Het college van B W werd opgedragen, een contract uit te werken met Siemens Nederland op basis van de verlangens van de gemeenteraad, en op de basis van de begroting Siemens stelde daar op een open begroting op. waar de Centrale Antenne Commissie zich - op 19 april 1983 - uitvoerig mee heeft bezig gehouden, en waarmee ze zich ook heeft kunnen vereni gen. zo wordt gesteld. Hierop volgt een opsomming van de oorzaken, die tot overschrijding van het budget hebben geleid Dat was - bijvoorbeeld - het uitbreiden van het projekt met de wijken Mun- nikhove Bosveld en Claverenblad Wildenburg, waarbij een extra complicerende faktor optrad Dat was ae tase-gewijze ontwikkeling van de woningbouw Die sloot namelijk JEUGD f,e besten van de damesschietclub Ria Vos. Anneke Oudshoorn en An Voskuilen niet aan dij een gueue uuvueimg van het CAI-systeem Bovendien werden plannen gewijzigd op mo menten, dat de CAI ter plaatse of al in uitvoering, óf al klaar was Ka belbreuk als gevolg van het bouw proces heeft zich bij herhaling voor gedaan aldus de notitie, dit on danks het feit. ,,dat in de uitvoe ringsfase zoveel mogelijk is ge zocht naar zo veilig mogelijke tra- cé's". Voorts betekende de verbinding met Amersfoort een aanzienlijke verhoging van het tekort Was er eerst sprake van een mogelijke straalverbinding, uit de stukken blijkt dat het lokaalcentrum, de bouwkundige voorzieningen, filter kanaal 4 inkoppelen info-kanaal. metingen en ontwerpkosten de omschakel-unit Amersfoort-Noord- ontvangstation en de koppeling Leusden-Amersfoort behoorlijk veel geld kostten ..Het alsnog two-way geschikt maken van het net in Claverenblad Wildenburg zo vervolgt de notitie. maakt het noodzakelijk voor een extra bedrag van 24.400,- aan eindversterker-apparatuur te plaat sen Bij de aanvankelijke projektie in dat plan was daar geen rekening mee gehouden Ook voor de reeds gerealiseerde wi|k Akkerhoeve Noordwijk was het noodzakelijk 39 two-way geschikte eindversterkers te plaatsen en het systeem op onderdelen aan te passen 48.081.-. Voor de wijken die reeds in een vergevorderd stadium van uitvoering waren (Munnikhove Bosveld en Achterveld) bleek eén en ander een te kostbare aangele genheid te zijn en werd vooralsnog De CAI in Leusden staat er financieel niet al te best voor. BS W van Leusden doen voorstellen, om die situatie te verbeteren, dit temeer daar men van mening is. dat men de verhoogde kosten nauwelijks meer kan doorberekenen in het abonnementsgeld van het two-way geschikt maken afgezien" En daar kwamen dan nog kleine aanpassingen bij voor kleinere bouwprojekten zoals de kelder van het gemeentehuis, en nog een hele rij, waarvan de kosten slechts ten dele zijn verwerkt in de specificatie SATELLIET De kosten van de schotel-anten ne op het dak van het gemeente huis - met plaatsen inbegrepen 43 660 en de daarbij beho rende apparatuur voor de ont vangst van Sky-Channel werden gemaakt op basis van een aantal overwegingen, waarvan genoemd worden - verhoging van het programma aanbod; - de hoogte van de investerings kosten. - de verwachte positieve werking OD het abonnee-oercentaae - de besluitvorming inde gemeen te Amersfoort met betrekking tot de uitvoeringsmogelijkheid; - de mogelijkheden met betrek king tot zelfstandige doorgifte van satelliet-programma's; - de doorwerking van de kosten binnen het abonnementstarief. - het feit dat geen BUMA-rechten verschuldigd waren. Resumerend kan worden ge steld. dat zo geleidelijk een aan tal overschrijdingen is ontstaan, waarvan het college zich in deze notitie beroept op het feit, dat die ten tijde van de principiële be sluiten van de gemeenteraad niet te voorzien waren. De vraag blijft dan echter wel, waarom kritische geluiden vanuit diezelf de raad, in het verleden herhaal delijk geuit met betrekking tot de ontwikkeling van de kosten, des tijds niet zijn beantwoord. Im mers. ook toen moet men heb ben kunnen overzien, tegen wel ke meerkosten allerhande voor zieningen gerealiseerd konden worden. Een vraag voor de ge meenteraad, waarop de eerste antwoorden mogelijk komende maandag, tijdens de vergade ring van de commissie financiële en economische aangelegenhe den, verkregen zullen worden. De vergadering begint om 20.00 uur in het gemeentehuis. LEUSDEN - De jaarreke ning voor 1984 van de ge meente Leusden vertoont een positief saldo van 690.845.47. Het gaat hier om een positief verschil tus sen wat in de begroting van dat jaar werd geraamd aan inkomsten en uitgaven, en de werkelijkheid. In het betref fende raadsvoorstel, dat ter sprake zal komen in de com missie financiële en econo mische zaken, maandag 14 oktober komen de jaarreke ningen van gemeentewer ken, het grondbedrijf, de CAI en de gemeenterekening aan de orde. Ze znri inmiddels goedgekeurd door de accountant, die zich even eens met de gemeenterekening kan verenigen, zoals blijkt uit het voorstel. De belangrijkste bijdrage aan het positieve saldo is een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds Dat komt door verfijningen, en le verde de gemeente ruim drie ton op Andere posten, die de rekening positief hebben beïnvloed zijn on der meer de leges van bouwver gunningen (ruim drie ton), een uit kering op grond van de Wet Uitke ringen Wegen 25.000.-), reini gingsdienst (een hoger aantal aan sluitingen bracht 91.000 - extra op), uitkeringen van het Rijk voor het lager onderwijs 92.000,-) en onroerend goedbelasting 25.000.-) LEUSDEN - Op donderdag 17 oktober zal Ds. W Vroegindewey, van Eemnes. voor de afdeling van de Gereformeerde Bond te Leus den. in het Trefpunt naast de Dorpskerk een lezing houden over. ,.de zekerheid des Geloofs' Aan vang 20.00 uur. ledereen is van harte welkom 14 30 14 30 13 30 14.30 12 00 13 00 12 00 vrij 11.45 13.30 vrij 12 00 vrij 13 00 09 00 11 00 11 00 10 00 10 00 09 00 10 00 LEUSDEN - De NCVB afdeling Leusden centrum komt maan dag 14 oktober bijeen. Mevrouw Elsje Pot, theologe uit Amster dam, zal spreker over De vrouw in de kerk. De bijeenkomst begint om 19 45 uur in het Dienstencentrum van de Gereformeerde Kerken aan de Burgemeester de Beaufortweg 18 LEUSDEN - Op dinsdag 15 oktober houdt de NBVP afdeling Leusden haar maandelijkse bij eenkomst. De heer Phillips, podoloog. zal deze avond iets over zijn werkwijze vertellen Deze interessante avond begint om 20 00 uur en wordt ge houden in het Vooronder aan de Burgemeester v d Postlaan 2 LEUSDEN - De heer en mevrouw J C Hofland vierden vorige week vrijdag hel feil dat ze 55 jaar geleden in het huwelijk traden Jan Cornells Hofland werd op 14 februari 1903 geboren in Amersfoort, zijn echtgenote op 27 augustus 1909 te Uenden alwaar ze op 2 oktober ook getrouwd zijn. De heer Hofland bekleedde onder andere funkties als landarbeider en wegwerker bij de NS Ze hebben negen kinderen Dat het echtpaar veel schik had tijdens de receptie in de Klaveet in Achterveld blijkt uit deze foto De heer Hofland verhaalt kennelijk van een grappig voorval uit zijn huwelijk, mevrouw Hofland, burgemeester Rademaker en zijn vrouw kunnen er smakelijk om lachen Deze damesafdeling staat geheel onder supervisie van Ons Genoe gen en vormt geen zelfstandige vereniging De instructie werd ge geven door Ben Voskuilen die er nog steeds bemoeienis mee heeft. Vooral als er nieuwe leden komen is hij present om instructie te geven. De oefenavond van de dames is op de woensdagavond Zij schieten op de binnenbaan van de vereniging in Ons Ge- houw A1 -RodaAI perd om een schietclub voor da mes op te richten. Zij wilden deze sport ook wel beoefenen en leren om met geweer en pis tool te schieten. Hoewel de he ren van de schietvereniging het niet zo zagen zitten werd na en kele bijeenkomsten besloten een damesschietclub op te rich ten. Zestien dames gaven zich op als lid en op 16 september 1980 werd de eerste schiet avond gehouden. B1 -RodaBI IJsselm.vogels B3 - Roda B3 -SO Soest C1 C2-RodaC2 C3-RodaC4 Quick C3 RodaDl BaarnDI D3-VVZA D3 ;tD3-RodaD4 !aD5- Hoevelaken D2 VD3-RodaD6 El - IJsselm vogels E1 Woensdag- DG nd waren de leden van de gezellig bij- Zij vierden deze avond het bestaan van hun club. wel jammer dat de ini- en mede- Kitty van Hamers wegens ziekte niet aanwe- zijn. In 1980 werd door echtgenotes van de le- van de schietvereniging Genoegen het idee geop-

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5